IP: *.czuby.net / *.czuby.net 19.07.05, 01:48
Studiuje tam ktos? Co sadzicie o tej uczelni? Warto tam sie wybrac? Interesuje
mnie Dziennikarstwo... Mam tez szczegolowe pytania. W jakich godzinach tocza
si zajecia w tej szkole i jak wygladaja zajecia W-Fu? Z gory thx za odpowiedzi...
Obserwuj wątek
    • Gość: Przemek Re: WSPiA IP: *.it-net.pl 19.07.05, 09:44
      Bardzo fajna uczelnia. Ale miej świadomość, że to największa prywatna uczelnia w kraju, jeśli szukasz "przechowalni" to nie tu. Ja studiuje zaocznie - zjazdy są co 2 tygoddnie - właśnie kończę semestr (jest połowa lipca!). Studenci zaoczni mogą nie chodzić na WF, jeśli tylko zechcą nie mieć WF-u w indeksie. W praktyce nikt na WF nie chodzi. Na dziennych WF trudniej ominąć i nie jest to najlepszy atut uczelni. Kasa duża nie jest jak za studia prywatne. Na dziennikarstwie wykładają ci sami dobrzy wykładowcy, co na innych uczelniach z tym kierynkiem (wykładowcy UMCS, Wańkowicz itd.). Jestem zadowolony z tych stidiów. Jednak pamiętaj, że żadne studia dziennikarskie nie zrobią z ciebie dziennikarza. Tu nie ma analogii, tak jak np. studenci histiorii zostają historykami, fizyki - fizykami itd. Jeśli poważnie chcesz być dziennikarzem możesz nim być bez studiów lub z innym magistrem czy liencjatem. Po dziennikarstwie jednak jest dużo łatwiej bo ma się podstway i wie się to i owo o ludziach z mediów. W tym fachu jednak zawsze liczyły się i liczą nadal zapał, umiejętności, inteligencja i znajomości, a tych rzeczy żadna uczelnia nie uczy.
    • Gość: R- 79 Re: WSPiA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.05, 11:43
      Jaka uczelnia .....ano taka............. ja skonczylem i w tydzien
      po obronie juz dostalem super prace moich pieciu kolegow tez
      pracuje. Na tyle ile jestem zorientowany kazdy z nas konczacychmojego
      roku ma jakas prace ....... .no dwoch faciow wylecialo do N.Zelandi
      tam buszuja....... Nie przeceniam ale jak sie naprawde studiuje a
      nie waletuje to jest to uczelnia z dobrym popychem do zycia!
              • zo_h Re: WSPiA 22.07.05, 09:44
                Ja bym nie generalizował, bo w zasadzie, co student to inne podejście do nauki.
                Oczywiście, że jeśli trafi się na studenta, który stosuję metodę zakuj, zdaj,
                zapomnij to nawet po skończeniu najlepszej uczelni poza tytułem naukowym nie
                będzie on posiadał żadnych innych atutów (o wiedzy nie wspominając). Ktoś inny
                wspomniał o bałaganie i płaceniu za wszystko. Bałagan nie jest taki wielki a
                szczególnie, jeśli odniosę to do moich doświadczeń związanych z jedną z
                państwowych uczelni. A płatności ... jeśli uczysz się systematycznie i zaliczasz
                wszystko w terminach to płatność ogranicza się do uiszczania czesnego.
            • Gość: r-79 Re: WSPiA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.05, 22:03
              To jest Twoja i tylko Twoja subiektywna ocena,prawda ,ktora ja sie
              podzielilem jest obiektywna. Nie wiem kto byl na praktykach i ktory
              rocznik,tak jak wszedzie plotki sie zdarzaja i gina na poczatku.
              Liczy sie kto ukonczyl i z jaka ocena. Znam kolesiow z innych
              uczelni ,ktorzy odpadli w przedbiegach do pracy i dalej chodza
              parami na byle patranine. Pozdro.
      • Gość: Bolo Re: WSPiA IP: *.czuby.net / *.czuby.net 21.07.05, 08:37
        Dziekuje wam za informacje. Ciagle zastanawiam sie gdzie zdecydowac sie na
        studia... Odnosnie tego WF-u, to jestem wielkim milosnikiem sportu dlatego
        chcialbym wiedziec czy na zajeciach jest cos ciekawego, czy wygladaja one tak
        jak w liceum czyli: "macie pilke i grajcie sobie".

Co do szkoly wyzszej szkoly dziennikarskiej im. melchiora wankowicza to rowniez
        chetnie poznalbym wasze opinie na jej temat...
          • miss.hot Re: WSPiA 22.07.05, 21:45
            w sumei poziom na niektórych kierunkach jest wysoki, program bardzo zbliżony do
            umcesowego (np. na socjologii). co do bałaganu - czasem jest ale nie
            przesadzajmy, dużo studentów - dużo roboty (na UMCSie tez czasme jest bałagan z
            tego co słyszałam) a z płaceniem - czesne, no i jak poprawke masz to też bulisz
            (niestety) ale na Kulu tez się płaci za poprawki.

jednym słowem polecam, pomimo, że jak już kolega wyżej wspomniał zajęcia na
            zaocznych są od początku (przewaznie) września do połowy lipca

wejdź jeszcze na stronkę www.wspa.pl i jęsli chcesz na forum studenckie
            forum.wspa.pl/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka