Dodaj do ulubionych

eR jak radość

03.10.05, 10:56
znowu następny objaw katolickiej ortodoksji najgorszego regionu Unii
Europejskiej !!!
Obserwuj wątek
    • brat_barnaba Radość obłapiania 03.10.05, 11:12
      Które to już "przeistoczenie" tego radia, które zaczynało jako Katolickie
      Radio Lublin? Obawiam się, że kolejna mimikra też niewiele mu pomoże, bo
      większość słuchaczy woli po prostu normalne radio, a nie radio katolickie,
      piłkarskie czy fryzjerskie. Miłośnicy radia wyznaniowego mają
      bezkonkurencyjne, w tej kategorii, Radio Maryja, dla rozgłośni mniej
      jednoznacznych brakuje więc zwyczajnie klienteli. Oczywiście władze kościelne
      wiedza o tym doskonale i dlatego, wykorzystując konformizm i wazeliniarstwo
      zarządów rozgłośni publicznych, wciskają się wszelkimi "szczelinami i
      szparami" do ramówek programowych stacji państwowych, które mają wieloletnią
      tradycję, prestiż i ugruntowaną pozycję wśród słuchaczy. Nie inaczej jest w
      Radio Lublin, gdzie namnożyło się rozmaitych pogadanek, przypowieści i
      felietonów katolickich w wykonaniu przedstawicieli kleru oraz "cywilnych",
      misyjnych katolików. No, ale skoro kościelna "uboga" kasa pozwala też na
      własne "radyjko" (w najwyższym standardzie technicznym), to czemu nie
      obłapiać jeszcze katolicką "radością" poprzez diecezjalne media.
      • Gość: Kalina Re: Radość obłapiania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 11:18
        Świetny komentarz, Drogi Bracie, strzał w dziesiątkę!
        A tak na marginesie: z którego Brat jest zgromadzenia?
        • robertw18 Re: Radość obłapiania 03.10.05, 13:55
          Rozmówcy nie zaznaczyli do tej pory pewnej rzeczy.
          Zgoda, że właściwie powinna być wolność zakładania sobie rozgłośni, jaką się
          chce. (Za przestępstwa nadający mogą odpowiadać przed sądem - w zasadzie.)
          Jednak pozostaje jeszcze sprawa tzw. "przyznawania częstotliwości". Po prostu
          nie ma miejsca dla wszystkich.
          Tak więc, gdyby obok nadawcy głoszącego istnienie osobowego stwórcy świata był
          nadawca głoszący, że taki stwórca nie istnieje, to by było bardziej wyrównane.
          Obecnie zwolennicy pierwszego poglądu nadają z własnych nadajników jak też
          głoszą swe poglądy w obrębie pewnych części cudzych zestawów programowych.
          Zwłaszcza opłacanych z powszechnych podatków.
          Pozdr.
          • Gość: Ypsylon Re: Radość obłapiania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 19:08
            > Tak więc, gdyby obok nadawcy głoszącego istnienie osobowego stwórcy świata
            był nadawca głoszący, że taki stwórca nie istnieje, to by było bardziej
            wyrównane.
            > Obecnie zwolennicy pierwszego poglądu nadają z własnych nadajników jak też
            > głoszą swe poglądy w obrębie pewnych części cudzych zestawów programowych.
            > Zwłaszcza opłacanych z powszechnych podatków.

            Że żaden stwórca osobowy nie istnieje, to każdy widzi, nie trzeba "głosić".
            Jest jednak rzeczywiście wkurzające, że za pieniądze WSZYSTKICH podatników
            wciska się ciemnotę sprzeczną z rozumem.
        • Gość: ja2005 Re: Radość obłapiania IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 03.10.05, 14:45
          Brat Barnaba jest ze zgromadzenia ortodoksyjnych onanistów.
          I wszystko jasne..............
          • Gość: Urszula Re: Radość obłapiania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 19:03
            Lepiej niech będzie onanistą niż miałby molestować seksualnie dzieci podczas
            katechezy.
        • Gość: Maliniak Re: Radość obłapiania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.05, 21:49
          Gość portalu: Kalina napisał(a):

          > Świetny komentarz, Drogi Bracie, strzał w dziesiątkę!
          > A tak na marginesie: z którego Brat jest zgromadzenia?

          ze zgromadzenia parlamentarnego (niegdyś), flirtowałem też z SLD, Dziennikiem
          Wschodnim, EdytorPress i to wcale nie na marginesie.
      • halevi Bzdura 03.10.05, 12:11
        Uważam, że właśnie powinny istnieć rozgłośnie katolickie, fryzjerskie i
        jakietamjeszczebądź. Nie ma nic gorszego niż "sformatowane" radiowe
        wielokrotnie przeżute papki "bez cienia mówienia" ze sztucznie szczekającymi
        didżejami i głupawymi konkursami.

        Z rozgłośni katolickich cenię sobie najbardziej Radio "Józef", które ma co
        prawda ograniczony zasięg (w Lublinie nie odbiera) ale chyba od niedawna nadaje
        też przez internet.
    • ratatatam :DDD 03.10.05, 11:15
      mylisz sie, mylisz, to radyjko pod patronatem "NAJJASNIEJSZEGO SLONCA
      EPISKOPATU" j zycinskiego :D wiec musi byc postepowe !
      • Gość: Felix Re: :DDD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 11:23
        Proszę się odczepić od Jego Ekselencji księdza arcybiskupa J.Życińskiego!
        Imiona i nazwiska pisze się z dużej litery, chyba że chce się wyrazić swoją
        pogardę wobec wymienianej osoby. W tym przypadku godzien pogardy jest jednak
        autor wpisu.
        • ratatatam :] 03.10.05, 11:48
          ja faktycznie gardze i politykiem zycinskim i sposobem w jaki uprawia
          polityke ( mam do tego prawo)- ale jego imie i nazwisko nie z tego powodu
          pisalem z malej litery :]
      • folkatka Re: :DDD 03.10.05, 11:29

        To ze jest Radio Maryja nie znaczy to wcale że nie ma być żadnych innych
        religijnych mediów. Ja nawet znam wielu niewierzących, którzy lubią słuchać
        Radia Plus, np. - jak powiedział mi jeden - dlatego że nadaje dobra muzykę(nie
        wiem, nie znam, jestem fanką Trójki). Cały problem jest w tym, że nas RM
        skutecznie kompromituje od lat ideę takich mediów, i wiele osób na samo
        wspomnienie o "mediach katolickich" doznaje skrętu kiszek. Na tzw. Zachodzie
        takie stacje o profilu religijnym są popularne.
        • ratatatam Re: :DDD 03.10.05, 11:45
          radio m. robi jedna niewybaczalna rzecz : lamie monopol informacyjny - i to
          jest to czego niektorzy nie potrafia zniesc
          • folkatka Re: :DDD 03.10.05, 13:38

            Wiesz, wazny jest jeszcze styl w jakim się to robi.
            • ratatatam Re: :DDD 03.10.05, 14:37
              zgoda!
            • Gość: misio jogi styl TVN IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 15:25
              styl jest wazny - dlatego styl TVN i jego "demaskatorskiej produkcji " o
              Rydzyku wywoluje u mnie odruch wymiotny
              • Gość: Robson U mnie odruch wymiotny powoduje Ojciec Dyrektor IP: *.umcs.lublin.pl 04.10.05, 11:25
                oraz jego "przydupasy" z kręgów politycznych ("ci dwaj" szczególnie).
    • bobo52 Re: eR jak radość 04.10.05, 19:05
      Z tego co widac artykol przeczytalo kilku anty-klerykalow. Czy to zle?
      Oczywiscie ze dobrze! W gruncie rzeczy i do nich chyba takze kierowane jest to
      radio. Czy nie jest prawda, ze i oni szukaja radosci? No coz w obliczu
      Chrystusa trzeba zawsze wybierac. Albo na tak, albo na nie.
      Osobiscie ciesze sie, ze powstalo to radio. My wszyscy szukamy radosci, tej
      autentycznej...
      A moze ktos szuka smutku z zasady...?! Jesli tak, to pacjent jest
      nieuleczalny...
      • Gość: Henryk Re: eR jak radość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 01:48
        "W obliczu Chrystusa"? A gdzież ty masz to oblicze? W swojej wyobraźni?
        Dlaczego uważasz, że każdy musi mieć podobne wyobrażenia do twoich? Czyż to nie
        pycha?
    • Gość: mihau po prostu nastawcie na 87,9 MHz -przecież chcecie IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 05.10.05, 18:38
      żeby wasze zdanie nie było tendencyjne tylko obiektywne
      -------------------------------------------
      ciesze się, że znów -jak kiedyś nie musze wybierac między RM i RMF
      dziś przez tzw. przypadek (każdy chrześcijanin wie, że coś takiego jak
      przypadek w przyrodzie nie występuje) nastawiłem na ww, zakres....i powiał
      świeżością....gratuluję Załodze eR-tak trzymac a nawet lepiej!!!
      • mali_bu Re: po prostu nastawcie na 87,9 MHz -przecież chc 05.10.05, 18:43
        Gość portalu: mihau napisał(a):

        > żeby wasze zdanie nie było tendencyjne tylko obiektywne
        > -------------------------------------------
        > ciesze się, że znów -jak kiedyś nie musze wybierac między RM i RMF

        Wybierać jak między RM a RMF, to tak jakby wybierać między Gazetą Wyborczą a Waszym Dziennikiem, Benderem a Urbanem, Ligą Polskich Rodzin a śp. Unią Wolności itd.
        • Gość: zlotylegion@gazeta Re: po prostu nastawcie na 87,9 MHz -przecież chc IP: *.um.lublin.pl / *.um.lublin.pl 06.10.05, 16:58
          Pytanie : Czy ktoś kogoś zmusza do słuchania ?
          Odpowiedzcie sobie sami.
          W każdym radiu istnieje takie jak widzę z tych postów bardzo skomplikowane
          urządzenie które decycuje o wyborze radiostacji.
          Polecam korzystanie z tego dla niektórych nowego wynalazku.

          To co tu słyszę to :
          Socjalizm Socjaliz i jeszcze raz Socjalizm.

          W Stanach Zjednoczonych grupy religijne mają swoje gminy wyznaniowe i nie płacą
          podatków wcale, i nikt nie podnosi o to krzyku.
          W Sądach Stanów Zjednoczonych wierzący w kasztana jak i w Ewangelię Kapitału
          przysięgają na Biblię, i nie ma problemu.

          Swoim pseudo i obłudnie liberalnym ( Bo Liberalizm to to nie jest )
          postępowaniem umacniacie pozycję państw trzecich które na tym skorzystają.

          Niedługo nie będzie chrześcijan i liberałów w Europe.

          Będziecie padać plackiem w stronę Mekki, a jak się ktoś wzburzy tak jak na tym
          forum to będzie miał przy głowie lufę karabinu.


          Demokracja jest dla ludzi mądrych.

          Demokracja umiera w oklaskach.


          Szacunek do innych świadczy o was.

          Jeśli ktoś uznaje, że może być liberalny i nowoczesny
          ucinając tradycję i wartości zostanie w pułapce bez wyjścia.

          przykład : Niemcy - brak szacunku do wszystkiego, do rodziców bo walczyli jako
          żołnierze czasami z przymusu. Rodzice z III Rzeszy , Dziecko RFN , Brak więźi
          rodzinnych. Efekt Dzisiaj = Rozpad społeczeństwa i narodu, demoralizacja i
          upadek. Dla Niemców 2005 jest typowe brak szacunku dla rodziców. Rodzice kiedy
          dziecko kończy 18 lat wywalane na ulice.Bez żadnych sentymentów i uczuć.

          Brak tolerancji dla siebie samych jest błędem.

          Reasumując

          Szanujmy się bo inaczej znikniemy z mapy Europy i o nas wszystkich będzie można
          przeczytać jedynie w podręcznikach do historii.

          Pozdrawiam i polecam reflekję....

          zlotylegion@gazeta.pl
          • bobo52 To calkiem niezle radio !!! 06.10.05, 21:32
            Naprawde! Slucham ich od kilku dni i zaczynam odkrywac zupelnie nowa muzyke.
            Przyznam, ze jest cos w niej co pozwala mi lzej zyc i nastraje mnie zupelnie
            inaczej do jesieni... Gratulacje dla szefa i calej ekipy !

            COOL!

            bobo
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka