lubelskie 03.10.05, 10:56 znowu następny objaw katolickiej ortodoksji najgorszego regionu Unii Europejskiej !!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
brat_barnaba Radość obłapiania 03.10.05, 11:12 Które to już "przeistoczenie" tego radia, które zaczynało jako Katolickie Radio Lublin? Obawiam się, że kolejna mimikra też niewiele mu pomoże, bo większość słuchaczy woli po prostu normalne radio, a nie radio katolickie, piłkarskie czy fryzjerskie. Miłośnicy radia wyznaniowego mają bezkonkurencyjne, w tej kategorii, Radio Maryja, dla rozgłośni mniej jednoznacznych brakuje więc zwyczajnie klienteli. Oczywiście władze kościelne wiedza o tym doskonale i dlatego, wykorzystując konformizm i wazeliniarstwo zarządów rozgłośni publicznych, wciskają się wszelkimi "szczelinami i szparami" do ramówek programowych stacji państwowych, które mają wieloletnią tradycję, prestiż i ugruntowaną pozycję wśród słuchaczy. Nie inaczej jest w Radio Lublin, gdzie namnożyło się rozmaitych pogadanek, przypowieści i felietonów katolickich w wykonaniu przedstawicieli kleru oraz "cywilnych", misyjnych katolików. No, ale skoro kościelna "uboga" kasa pozwala też na własne "radyjko" (w najwyższym standardzie technicznym), to czemu nie obłapiać jeszcze katolicką "radością" poprzez diecezjalne media. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kalina Re: Radość obłapiania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 11:18 Świetny komentarz, Drogi Bracie, strzał w dziesiątkę! A tak na marginesie: z którego Brat jest zgromadzenia? Odpowiedz Link Zgłoś
robertw18 Re: Radość obłapiania 03.10.05, 13:55 Rozmówcy nie zaznaczyli do tej pory pewnej rzeczy. Zgoda, że właściwie powinna być wolność zakładania sobie rozgłośni, jaką się chce. (Za przestępstwa nadający mogą odpowiadać przed sądem - w zasadzie.) Jednak pozostaje jeszcze sprawa tzw. "przyznawania częstotliwości". Po prostu nie ma miejsca dla wszystkich. Tak więc, gdyby obok nadawcy głoszącego istnienie osobowego stwórcy świata był nadawca głoszący, że taki stwórca nie istnieje, to by było bardziej wyrównane. Obecnie zwolennicy pierwszego poglądu nadają z własnych nadajników jak też głoszą swe poglądy w obrębie pewnych części cudzych zestawów programowych. Zwłaszcza opłacanych z powszechnych podatków. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ypsylon Re: Radość obłapiania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 19:08 > Tak więc, gdyby obok nadawcy głoszącego istnienie osobowego stwórcy świata był nadawca głoszący, że taki stwórca nie istnieje, to by było bardziej wyrównane. > Obecnie zwolennicy pierwszego poglądu nadają z własnych nadajników jak też > głoszą swe poglądy w obrębie pewnych części cudzych zestawów programowych. > Zwłaszcza opłacanych z powszechnych podatków. Że żaden stwórca osobowy nie istnieje, to każdy widzi, nie trzeba "głosić". Jest jednak rzeczywiście wkurzające, że za pieniądze WSZYSTKICH podatników wciska się ciemnotę sprzeczną z rozumem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja2005 Re: Radość obłapiania IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 03.10.05, 14:45 Brat Barnaba jest ze zgromadzenia ortodoksyjnych onanistów. I wszystko jasne.............. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Urszula Re: Radość obłapiania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 19:03 Lepiej niech będzie onanistą niż miałby molestować seksualnie dzieci podczas katechezy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maliniak Re: Radość obłapiania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.05, 21:49 Gość portalu: Kalina napisał(a): > Świetny komentarz, Drogi Bracie, strzał w dziesiątkę! > A tak na marginesie: z którego Brat jest zgromadzenia? ze zgromadzenia parlamentarnego (niegdyś), flirtowałem też z SLD, Dziennikiem Wschodnim, EdytorPress i to wcale nie na marginesie. Odpowiedz Link Zgłoś
halevi Bzdura 03.10.05, 12:11 Uważam, że właśnie powinny istnieć rozgłośnie katolickie, fryzjerskie i jakietamjeszczebądź. Nie ma nic gorszego niż "sformatowane" radiowe wielokrotnie przeżute papki "bez cienia mówienia" ze sztucznie szczekającymi didżejami i głupawymi konkursami. Z rozgłośni katolickich cenię sobie najbardziej Radio "Józef", które ma co prawda ograniczony zasięg (w Lublinie nie odbiera) ale chyba od niedawna nadaje też przez internet. Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam :DDD 03.10.05, 11:15 mylisz sie, mylisz, to radyjko pod patronatem "NAJJASNIEJSZEGO SLONCA EPISKOPATU" j zycinskiego :D wiec musi byc postepowe ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Felix Re: :DDD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 11:23 Proszę się odczepić od Jego Ekselencji księdza arcybiskupa J.Życińskiego! Imiona i nazwiska pisze się z dużej litery, chyba że chce się wyrazić swoją pogardę wobec wymienianej osoby. W tym przypadku godzien pogardy jest jednak autor wpisu. Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam :] 03.10.05, 11:48 ja faktycznie gardze i politykiem zycinskim i sposobem w jaki uprawia polityke ( mam do tego prawo)- ale jego imie i nazwisko nie z tego powodu pisalem z malej litery :] Odpowiedz Link Zgłoś
folkatka Re: :DDD 03.10.05, 11:29 To ze jest Radio Maryja nie znaczy to wcale że nie ma być żadnych innych religijnych mediów. Ja nawet znam wielu niewierzących, którzy lubią słuchać Radia Plus, np. - jak powiedział mi jeden - dlatego że nadaje dobra muzykę(nie wiem, nie znam, jestem fanką Trójki). Cały problem jest w tym, że nas RM skutecznie kompromituje od lat ideę takich mediów, i wiele osób na samo wspomnienie o "mediach katolickich" doznaje skrętu kiszek. Na tzw. Zachodzie takie stacje o profilu religijnym są popularne. Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam Re: :DDD 03.10.05, 11:45 radio m. robi jedna niewybaczalna rzecz : lamie monopol informacyjny - i to jest to czego niektorzy nie potrafia zniesc Odpowiedz Link Zgłoś
folkatka Re: :DDD 03.10.05, 13:38 Wiesz, wazny jest jeszcze styl w jakim się to robi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misio jogi styl TVN IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 15:25 styl jest wazny - dlatego styl TVN i jego "demaskatorskiej produkcji " o Rydzyku wywoluje u mnie odruch wymiotny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robson U mnie odruch wymiotny powoduje Ojciec Dyrektor IP: *.umcs.lublin.pl 04.10.05, 11:25 oraz jego "przydupasy" z kręgów politycznych ("ci dwaj" szczególnie). Odpowiedz Link Zgłoś
bobo52 Re: eR jak radość 04.10.05, 19:05 Z tego co widac artykol przeczytalo kilku anty-klerykalow. Czy to zle? Oczywiscie ze dobrze! W gruncie rzeczy i do nich chyba takze kierowane jest to radio. Czy nie jest prawda, ze i oni szukaja radosci? No coz w obliczu Chrystusa trzeba zawsze wybierac. Albo na tak, albo na nie. Osobiscie ciesze sie, ze powstalo to radio. My wszyscy szukamy radosci, tej autentycznej... A moze ktos szuka smutku z zasady...?! Jesli tak, to pacjent jest nieuleczalny... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Henryk Re: eR jak radość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 01:48 "W obliczu Chrystusa"? A gdzież ty masz to oblicze? W swojej wyobraźni? Dlaczego uważasz, że każdy musi mieć podobne wyobrażenia do twoich? Czyż to nie pycha? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mihau po prostu nastawcie na 87,9 MHz -przecież chcecie IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 05.10.05, 18:38 żeby wasze zdanie nie było tendencyjne tylko obiektywne ------------------------------------------- ciesze się, że znów -jak kiedyś nie musze wybierac między RM i RMF dziś przez tzw. przypadek (każdy chrześcijanin wie, że coś takiego jak przypadek w przyrodzie nie występuje) nastawiłem na ww, zakres....i powiał świeżością....gratuluję Załodze eR-tak trzymac a nawet lepiej!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mali_bu Re: po prostu nastawcie na 87,9 MHz -przecież chc 05.10.05, 18:43 Gość portalu: mihau napisał(a): > żeby wasze zdanie nie było tendencyjne tylko obiektywne > ------------------------------------------- > ciesze się, że znów -jak kiedyś nie musze wybierac między RM i RMF Wybierać jak między RM a RMF, to tak jakby wybierać między Gazetą Wyborczą a Waszym Dziennikiem, Benderem a Urbanem, Ligą Polskich Rodzin a śp. Unią Wolności itd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zlotylegion@gazeta Re: po prostu nastawcie na 87,9 MHz -przecież chc IP: *.um.lublin.pl / *.um.lublin.pl 06.10.05, 16:58 Pytanie : Czy ktoś kogoś zmusza do słuchania ? Odpowiedzcie sobie sami. W każdym radiu istnieje takie jak widzę z tych postów bardzo skomplikowane urządzenie które decycuje o wyborze radiostacji. Polecam korzystanie z tego dla niektórych nowego wynalazku. To co tu słyszę to : Socjalizm Socjaliz i jeszcze raz Socjalizm. W Stanach Zjednoczonych grupy religijne mają swoje gminy wyznaniowe i nie płacą podatków wcale, i nikt nie podnosi o to krzyku. W Sądach Stanów Zjednoczonych wierzący w kasztana jak i w Ewangelię Kapitału przysięgają na Biblię, i nie ma problemu. Swoim pseudo i obłudnie liberalnym ( Bo Liberalizm to to nie jest ) postępowaniem umacniacie pozycję państw trzecich które na tym skorzystają. Niedługo nie będzie chrześcijan i liberałów w Europe. Będziecie padać plackiem w stronę Mekki, a jak się ktoś wzburzy tak jak na tym forum to będzie miał przy głowie lufę karabinu. Demokracja jest dla ludzi mądrych. Demokracja umiera w oklaskach. Szacunek do innych świadczy o was. Jeśli ktoś uznaje, że może być liberalny i nowoczesny ucinając tradycję i wartości zostanie w pułapce bez wyjścia. przykład : Niemcy - brak szacunku do wszystkiego, do rodziców bo walczyli jako żołnierze czasami z przymusu. Rodzice z III Rzeszy , Dziecko RFN , Brak więźi rodzinnych. Efekt Dzisiaj = Rozpad społeczeństwa i narodu, demoralizacja i upadek. Dla Niemców 2005 jest typowe brak szacunku dla rodziców. Rodzice kiedy dziecko kończy 18 lat wywalane na ulice.Bez żadnych sentymentów i uczuć. Brak tolerancji dla siebie samych jest błędem. Reasumując Szanujmy się bo inaczej znikniemy z mapy Europy i o nas wszystkich będzie można przeczytać jedynie w podręcznikach do historii. Pozdrawiam i polecam reflekję.... zlotylegion@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
bobo52 To calkiem niezle radio !!! 06.10.05, 21:32 Naprawde! Slucham ich od kilku dni i zaczynam odkrywac zupelnie nowa muzyke. Przyznam, ze jest cos w niej co pozwala mi lzej zyc i nastraje mnie zupelnie inaczej do jesieni... Gratulacje dla szefa i calej ekipy ! COOL! bobo Odpowiedz Link Zgłoś