zdechlak1979 26.02.08, 10:00 Szkoda dzieciaka Przecież mogła urodzić je w szpitalu i tam zostawić. Na pewno ktoś by go adoptował Smutne jest, że z jednej strony wiele par nie może mieć dzieci, a z drugiej tyle osób bezmyślnie pozbawia maluszki życia Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Grant Katolicki "szariat" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.08, 13:45 Skoro nie mogła legalnie usunąć niechcianej ciąży, to donosiła i udusiła. Przyroda nie respektuje próżni, jeśli czegoś nie da się zrobić na jeden sposób, to da się inaczej. A wystarczyłaby tzw. pigułka wczesnoporonna, ta jednak jest zakazana, bowiem w teoretycznie neutralnym światopoglądowo państwie Polskim panuje de facto katolicki terror światopoglądowy. Jego rezultatem jest w coraz większym stopniu państwo teokratyczne, narzucające już nie tylko zasady moralne, ale i prawo, przymuszające wszystkich obywateli do respektowania katolickiego "szariatu". Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 drogi Grancie 26.02.08, 14:41 drogi Grancie nikt nikogo nie przymusza do stosowania "katolickiego szariatu". Żaden ksiądz nikomu w tym kraju paszportu nie zabrał, jak komuś nie podoba się "katolicki szariat" to nikt na siłę nikogo w katolandzie nie trzyma, w każdej chwili można wyjechać do jakiegoś kraju, gdzie "katolicki szariat" nie obowiązuje. Takim krajem jest na przykład... tak tak zgadłeś - Białoruś. Aborcja tam jest dozwolona, a więc każdy komu doskwiera katolicki szariat powinien udać się najbliższym autobusem do Terespola ( o 16.45), przekroczyć tam granicę i złożyć podanie o przyznanie obywatelstwa Białorusi. A do kraju "katolickiego szariatu" przyjeżdżać tylko na wakacje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grant Re: drogi Grancie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.08, 16:19 Niestety, aron, nie jesteś właścicielem tego kraju, żebyś mógł wypraszać z niego kogokolwiek. Nie jest nim też cała społeczność katolicka, bo w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej jest napisane, że wszyscy obywatele są równi, a państwo jest neutralne światopoglądowo. I dopóki ta właśnie Konstytucja obowiązuje w MOIM KRAJU, mam prawo domagać się praw zgodnych z jej "duchem i literą", a nie podlegać dyktatowi światopoglądowemu jakiejkolwiek sekty. W tym przypadku sekty katolickiej, która odłączyła się od judaizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: y7 Re: drogi Grancie IP: 195.117.192.* 26.02.08, 16:30 ..."A wystarczyłaby tzw. pigułka wczesnoporonna... Jakież to proste, prawda? Poszedłbym dalej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: drogi Grancie IP: *.lublin.enterpol.pl 26.02.08, 17:06 ja nikogo nie wypraszam - przypominam tylko że twierdzenie jakoby w Polsce ktoś był przymuszany do życia w katolickim szariacie jest absurdem, ponieważ w katolickiej Polsce w odróżnieniu od świeckiego PRLu nikt nikomu nie zabiera paszportu i nie zabrania wyjechać stąd w siną dal. Są w Polsce ludzie którym nie podoba się katolicki szariat. Są na Białorusi ludzie, którym nie podoba się państwo laickie. Najlepiej by było żeby jedni i drudzy zamienili się miejscami zamieszkania, choć oczywiście nie pod przymusem. Ja życzę ateistom jak najlepiej i chciałbym żeby jak najkrócej męczyli się pod butem Rydzyka, dlatego przypominam, że można się w kilka godzin uwolnić spod władzy państwa wyznaniowego. Oczywiście nikogo nie wyganiam, ale nie myślę też zatrzymywać na siłę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: drogi Grancie IP: *.lublin.enterpol.pl 26.02.08, 17:07 przypominam teżm że Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zakaz aborcji jaki obowiązuje w Polsce jest zgodny z Konstytucją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grant Re: drogi Grancie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.08, 20:36 Trybunał Konstytucyjny rozpatrywał tylko aspekt formalno - prawny ustawy o warunkach dopuszczalności przerywania ciąży i słusznie nie dopatrzył się w nim błędów. Ustawa został uchwalona poprawnie i z tego punktu widzenia zanegować jej nie można. Jednoczesnie Trybunał uznał się niewłaściwym do rozpatrywania spektu moralno - ideowego tej ustawy i nie zajął stanowiska w tej kwestii. Najrzetelniejszym sposobem wyjścia z sytuacji byłoby, oczywiście, ogólnonarodowe referendum w tej sprawie, do którego jednak za żadne skarby nie chce dopuścić Kościół Katolicki oraz jego polityczni wasale i konformiści. Wynik takiego referendum nietrudno bowiem przewidzieć, byłby on zapewne zgodny z sondażami opinii publicznej, które nieodmiennie wykazują, że stanowisko społeczeństwa w tej sprawie jest podobne jak w większości cywilizowanych krajów europejskich. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: drogi Grancie 26.02.08, 20:40 OK jak referendum w sprawie aborcji to ja też proponuję 1. referendum w sprawie kary śmierci 2. referendum w sprawie praw gejów 3. referendum w sprawie konstytucji europejskiej Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: drogi Grancie 26.02.08, 20:42 poza tym jakby faktycznie aborcja była dla Polaków najważniejsza na świecie to już dawno SLD miałoby większość w Sejmie. Natomiast Polacy przecież wiedzą że i PO i PiS są przeciwko aborcji i nieprzypadkowo na te partie głosowali. Poza tym ile miejsc pracy przybędzie dzięki aborcji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grant Re: drogi Grancie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.08, 20:59 Chrzanisz, aron, i powołujesz nieprawdziwe argumenty. PO nie jest przeciwko aborcji, a tylko jest to ugrupowanie konformistyczne, które nie chce narazić się hierarchii kościelnej. Nikt nie przejmuje się specjalnie partyjnymi deklaracjami politycznymi, bo wszyscy wiedzą, że to tylko propaganda obliczona na efekt wyborczy. Stanowiska partii politycznych nie są w żadnej mierze reprezentatywne dla ogółu społeczeństwa i dlatego połowa Polaków w ogóle nie chodzi na wybory. Druga zaś połowa ma wybór ograniczony do tych koterii politycznych, które ukradną albo w inny sposób pozyskają dość brudnych pieniędzy żeby założyć partię i zafundować sobie miliardowe kampanie wyborcze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grant Re: drogi Grancie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.08, 20:50 Oczywiście, czemu nie. Ja, w odróżnieniu od Ciebie, przyjmę każdy "wyrok" społeczeństwa, o ile zostanie on wydany w drodze uczciwego, wolnego referendum. Zechcą Polacy zabijać w majestacie prawa ludzi - proszę bardzo, niech mordują aż kiedyś się opamiętają i może zawstydzą. Zechcą być kołtunami, represjonującymi ludzi uwarunkowanych biologicznie na homoseksualizm - niech represjonują, pokażą tylko publicznie swoje zdziczenie i niedorowój umysłowy. Odrzucą Konstytucję Europejską i ogłoszą się szowinistami - wolna droga, nie takie "popały" dawały inne narody, ale jakoś się wyleczyły ze swoich dewiacji. Ja jednak jestem dziwnie spokojny, że w chwili prawdziwego testu, jawnego dla całej opnii międzynarodowej, nawet wielu zaprzańców pohamowałoby swoje kołtuństwo i głosowało zgodnie z kanonem intelektualnym współczesnej cywilizacji. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: drogi Grancie 26.02.08, 20:52 no widzisz - skoro Polacy wybrali taki Sejm, gdzie 80% posłów jest przeciwko aborcji to rozumiem twoje frustracje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grant Re: drogi Grancie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.08, 21:09 Już Ci to tłumaczyłem, ale udajesz, że nie rozumiesz. Oni (ci posłowie) wcale nie są przeciwko aborcji, a tylko są zakłamani ponad wszelkie granice. Najlepszym dowodem jest to jak głosują, a jak sami postępują. Moraliści z PO okazali się łapówkarzami (aktualnie 2 posłów ma procesy), "świętoszki" z samej brony - gwałcicielami, pijakami i złodziejami, pisowska kadra mająca strzec prawa - zdrajcami stanu i nepotami. Tylko referendum może w pełni odzwierciedlić faktyczną opinię i dążenia Polaków. Jednak cała klasa polityczna wzdraga się przed uzyciem tego instrumentu demokratycznego. Czy to nie mówi Ci nic o etyce tych 80 procent posłów, na których się powołujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
ciociolina Re: drogi Grancie 26.02.08, 20:27 Ty, aron, albo jesteś ignorantem całkowicie odpornym na wiedzę, albo (co bardziej prawdopodobne) cynicznym prowokatorem, z premedytacją zajmującym wciąż aroganckie stanowisko. Nie może Ci się bowiem zmieścić w głowie pomysł aby samemu (lub w towarzystwie swoich przyjaciół ideowych) opuścić ten kraj i realizować swoje ideologiczne aksjomaty w jakimś innym rejonie globu, a rozwiązanie takie proponujesz wyłącznie swoim przeciwnikom. Skoro więc masz takie infantylne pomysły aby pogrupować bliskie światopoglądowo środowiska w Polsce i na Białorusi, to może jednak WY pojedziecie chrystianizować Białoruś, a NAS zostawicie w spokoju i pozwolicie zaprosić tu Białorusinów - racjonalistów. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: drogi Grancie 26.02.08, 20:33 gdyby faktycznie polskie społeczeństwo pragnęło aborcji jak powietrza, to prezydentem byłby dziś Borowski, a premierem Senyszynowa. A że tak nie jest, to przyjmijcie do wiadomości że ludzie demokratycznie głosowali na partie antyaborcyjne. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: drogi Grancie 26.02.08, 20:37 powiedzcie mi ateiści co was trzyma w katolandzie? Co was trzyma pod butem Rydzyka? Tyle krajów laickich na świecie a wy wciąż siedzicie w katotalibanie i to z własnej woli. Dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
ciociolina Re: drogi Grancie 26.02.08, 21:13 No, nie, ręce i nogi opadają! Czy Ty, człowieku, naprawdę nie jesteś w stanie przyswioić sobie prostego tekstu. Czy mam Ci napisać wprost, żebyś to Ty się wyniósł z Polski i nie robił z niej kolonii Watykanu! Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: drogi Grancie 26.02.08, 21:25 to ty nie jesteś w stanie myśleć logicznie - skoro ci źle w katolandzie to po co siedzisz pod butem Rydzyka? W Polsce jest wybór - są partie które opowiadają się za aborcją - SLD, SdPl, APP Racja, jeszcze chyba ktośtam. Każdy Polak na te partie mógł głosować. Ale skoro na partie tego typu głosowało tylko 15% wyborców to oznacza to ze dla 85% Polaków aborcja nie jest dziś problemem. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: drogi Grancie 26.02.08, 21:26 dla zdecydowanej większości Polaków ważniejsza jest praca, problemy bezrobocia , służby zdrowia niż absurdalna lewacka wojna z dziećmi poczętymi. Odpowiedz Link Zgłoś