Dodaj do ulubionych

Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu

18.03.08, 08:10
hmm Runiu co to za palant jest dyrektorem?
bo jakoś inaczej nie jestem w stanie określić tego gostka...
Obserwuj wątek
    • leniak Jak poradzić sobie ze swiatem 18.03.08, 08:56
      w domu dziecka może być nowoczesnie ale na zewnatrz bieda nędza i
      XVII wiek...
      jak czytamy zdaniem dyrektora w domu dziecka powinno być jak na
      zewnatrz czyli bród smród i ubóstwo...
      na usta cisnie sie pytanie czy dyrektor przygotowuje wychowanków do
      przemocy domowej codziennie ich bijąc?
      ...
      moim zdaniem dyrektorzy powinni jednak prezentować wyzszy od
      przecietnego szympansa poziom umysłowy...
      chyba jednak ubliżyłem szympansom...

      ha dam jeszcze linka do komentarza MBH
      miasta.gazeta.pl/lublin/0,35640.html
      no i prosze ten tekst wykazuje że aby czymś kierować (w tym wypadku
      być szefem gazety) nie trzeba być wcale troglodyta - wiecej mozna
      być człowiekiem...
    • Gość: jacek a w którym miejscu on poprosił by IP: *.lublin.mm.pl 18.03.08, 09:08
      oszczędzić dzieciom luksusu?
      • leniak o miejsce jest trudno ustalić 18.03.08, 09:13
        ale myślę że rozmowa z nim była przeprowadzana na Sierocej
        zatem na Sierocej zapewne prosił...
        • Gość: jacek dowcipne:) IP: *.lublin.mm.pl 18.03.08, 09:35
          ale on powiedział : - Byłem w domkach, w których mieszkają dzieci z dawnego domu
          przy ul. Narutowicza. Są to miejsca luksusowo wyposażone, z siłownią, z miejscem
          na saunę. Nie wiem, jak poradzą sobie z tym moi podopieczni. Przecież kiedyś
          muszą wrócić do swoich domów rodzinnych, gdzie ten standard jest często bardzo
          niski i przeżyją szok, skacząc z luksusu do biedy.
          Gazeta napisała że on chce by oszczędzić dzieciom luksusu. Pomijam fakt że to
          oszczędzenie dzieciom luksusu może mieć dużo sensu.
          • leniak hmm pytałes to sie starałem pomóc... ;-) 18.03.08, 09:44
            ale co do meritum to się Tobą jednak nie zgodzę...
            jak chcesz mozemy podyskutować o wychowywaniu niewolników...
            podeprzemy się amerykańskimi doświadczeniami w tej dziedzinie
            i kto wie może wyjdzie nam faktycznie że chcac wychować potulnego
            niewolnika na którym mozna dobrze zarobić nie nalezy mu pokazywać
            takich luksusów jak siłownia komputer czy miejsce na saunę (o saunie
            nie wspominając nawet...)
            tylko prosze cię nie bawmy sie w pseudożyczliwość dla przyszłych
            niewolników, po co nam ta hipokryzja?
            chodzi wszak o to by na kimś kim mamy zamiar dozywotnio gardzić,
            zwyczajnie oszczędzić...
            • Gość: jacek Re: hmm pytałes to sie starałem pomóc... ;-) IP: *.lublin.mm.pl 18.03.08, 09:54
              nasze pragnienia to jedno a doświadczenie to drugie. Doświadczenie wskazuje że
              dawanie powoduje zepsucie. Dawanie luksusu może spowodować duże zepsucie.
              Myślę że ograniczenia powodują że marzymy i staramy się realizować marzenia. Gdy
              mamy wszystko dane, to co nas pobudzi? Pytanie tylko co jest luksusem? Na pewno
              nie komputer czy miejsce na saunę.
    • Gość: ... Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.herbapol.com.pl 18.03.08, 09:49
      A może jednak ma rację.Myślę , że tak naprawdę chodzi o to , że ktoś
      chce położyć łapę na ziemi i budynku ot co
    • Gość: ja Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.herbapol.com.pl 18.03.08, 10:06
      Luksus! Jaki luksus.Ile dzieci dzisiaj ma luksus? A może pozabierać
      dzieci wszystkim , którzy nie zapewniają dzieciom luksusu. Ja też
      uważam , że dzieciom nie jest potrzebny luksus, tylko normalność i
      spokój.A tekst o tym, że trzeba "Pokazywać, że mogą mieć w życiu
      to, co najlepsze, i że można to osiągnąć - ripostuje dyrektor
      Rudnik." jest trochę bezsensowny, bo niestety te biedne dzieci nie
      widzą jak rodzice z trudem to osiągają , tylko wychodzą z domu
      dziecka w przeświadczeniu , że im się należy...a życie niestety daje
      tylko mocnego kopa w tyłek
      • Gość: aron Re: Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.lublin.enterpol.pl 18.03.08, 10:09
        sauna to przegięcie, ale na pewno te dzieci powinny mieć dostęp do
        komputera żeby nauczyły się go obsługiwać w młodości.
        • leniak jaka sauna? chyba miejsce na saunę... 18.03.08, 10:20
          tez uwazam że to przegiecie podobnie jak miejsca na umywalki
          prysznice, wanny, klozety i pisuary a nawet o zgrozo na bidety...
          takich miejsc nie powinno być w domach dziecka!
          przecież moga sobie póść za stodołe albo do rzeki w zalezności od
          potrzeby...
    • lurie1 logika biura paszportowego z PRL? 18.03.08, 11:09
      Czy logika myslenia pana Dyrektora nie powiela logiki
      reprezentowanej przez komunistycznych decydentow, co to dbali o
      nasze doznania i wrazenia po powrocie z Zachodu?
    • Gość: ZygZag Paranoja IP: *.vl727.renfri.lubman.net.pl 18.03.08, 13:45
      Jasne: pompa z wodą na boisku, sławojka, prycza, nieogrzewane
      pokoje, suchary, czarna kawa zbożowa, zupa z brukwi, margaryna,
      marmolada z buraka cukrowego i odmawianie różańca. Niech się dzieci
      hartują
      • Gość: jacek Re: Paranoja IP: *.lublin.mm.pl 18.03.08, 13:50
        przypomina mi to kolonie z dzieciństwa:) tyle że bez modlitwy
    • Gość: Internauta Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.chello.pl 18.03.08, 17:07
      Ciekawe ilu z tych filantropów internetowych dałoby choć złotówkę na
      utrzymanie dziecka z takiego domu. Pewnie żaden! A może , ktoś z
      komentujących założy rodzinny dom dziecka i przygarnie sierotkę,
      zapewniając jej luksus na który zasługuje.Nie ... a szkoda!
      • Gość: y7 Re: Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: 212.182.124.* 18.03.08, 19:52
        Mam nieodparte wrażenie, że dziennikarz-amator piszący ten tekst
        przeinaczył wypowiedź tego dyrektora, który
      • Gość: jacek Re: Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.lublin.mm.pl 18.03.08, 20:03
        nie zapominaj że oni dają na te dzieci w podatkach. Zlikwiduj podatki to wtedy
        zobaczysz ilu da...
    • Gość: ilo Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.dclient.hispeed.ch 19.03.08, 08:43
      Ci ludzie sa zupelnie oderwani od normalnosci, nie
      rozumiem toku myslenia, czyli ze dzieci z domu dziecka
      nie powinni miec ladnie nowoczesnie bo sie za bardzo
      przyzwyczaja, to jakas bzdura,
      skoro domy mozna wybudowac od podstaw to przeciez nie
      trzeba budowac sauny czy silowni, wystarczy porzadna
      lazienka i troche ogrodka przed domem, takie domowe
      warunki naleza sie kazdemu dziecku,
      dziwne tez podejscie wychowywcow, przez to ze ktos moze
      stracic posadke dzieci maja mieszkac w starym
      rozwalajacym sie budynku, podobno dobro dziecka jest
      najwyzsza wartoscia ale w Polsce dziecko dziecku
      nierowne, niestety.
    • Gość: cztelniczkagw Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.chello.pl 20.03.08, 00:57

      W tym domu dziecka na wyposażeniu są m.in.meble z Ikei i luksusowe
      łazienki..Do dyspozycji dzieci jest sprzęt sportowy różnego
      rodzaju, komputery oraz wszelkie urządzenia rtv włącznie z kinem
      domowym.
      Nieprzerwanie od lat prowadzone są remonty i modernizacje
      pomieszczeń bardzo kosztowne i często bezsensowne ./ MOPR jest
      bardzo hojny ! /
      Brakuje rzeczywiście dzieciom może tylko sauny może jeszcze i
      klimatyzacji !. Tym domem dziecka zarządza aż dwóch dyrektorów i
      są w nim zatrudnione dwie księgowe a wychowanków na miejscu nieco
      ponad dwudziestu.Do dyspozycji dyrekcji jest samochód służbowy i
      służbowe telefony komórkowe.
      Koszt miesięczny utrzymania jednego dziecka przekracza 3 tysiące
      złotych. Kto za to płaci ? Oczywiście podatnicy.
      Czy te luksusy w domu dziecka są tak niezbędne ? Chyba nie.
      Najważniejszą sprawą do zapewnienia właściwego rozwoju dziecka jest
      danie mu ciepła rodzinnego , zrozumienie jego potrzeb emocjonalnych
      oraz zapewnienie mu starannego wychowania .Tego wszystkiego dziecko
      z pewnością nie otrzyma w państwowym czy samorządowym domu dziecka.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka