leniak 18.03.08, 08:10 hmm Runiu co to za palant jest dyrektorem? bo jakoś inaczej nie jestem w stanie określić tego gostka... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
leniak Jak poradzić sobie ze swiatem 18.03.08, 08:56 w domu dziecka może być nowoczesnie ale na zewnatrz bieda nędza i XVII wiek... jak czytamy zdaniem dyrektora w domu dziecka powinno być jak na zewnatrz czyli bród smród i ubóstwo... na usta cisnie sie pytanie czy dyrektor przygotowuje wychowanków do przemocy domowej codziennie ich bijąc? ... moim zdaniem dyrektorzy powinni jednak prezentować wyzszy od przecietnego szympansa poziom umysłowy... chyba jednak ubliżyłem szympansom... ha dam jeszcze linka do komentarza MBH miasta.gazeta.pl/lublin/0,35640.html no i prosze ten tekst wykazuje że aby czymś kierować (w tym wypadku być szefem gazety) nie trzeba być wcale troglodyta - wiecej mozna być człowiekiem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek a w którym miejscu on poprosił by IP: *.lublin.mm.pl 18.03.08, 09:08 oszczędzić dzieciom luksusu? Odpowiedz Link Zgłoś
leniak o miejsce jest trudno ustalić 18.03.08, 09:13 ale myślę że rozmowa z nim była przeprowadzana na Sierocej zatem na Sierocej zapewne prosił... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek dowcipne:) IP: *.lublin.mm.pl 18.03.08, 09:35 ale on powiedział : - Byłem w domkach, w których mieszkają dzieci z dawnego domu przy ul. Narutowicza. Są to miejsca luksusowo wyposażone, z siłownią, z miejscem na saunę. Nie wiem, jak poradzą sobie z tym moi podopieczni. Przecież kiedyś muszą wrócić do swoich domów rodzinnych, gdzie ten standard jest często bardzo niski i przeżyją szok, skacząc z luksusu do biedy. Gazeta napisała że on chce by oszczędzić dzieciom luksusu. Pomijam fakt że to oszczędzenie dzieciom luksusu może mieć dużo sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
leniak hmm pytałes to sie starałem pomóc... ;-) 18.03.08, 09:44 ale co do meritum to się Tobą jednak nie zgodzę... jak chcesz mozemy podyskutować o wychowywaniu niewolników... podeprzemy się amerykańskimi doświadczeniami w tej dziedzinie i kto wie może wyjdzie nam faktycznie że chcac wychować potulnego niewolnika na którym mozna dobrze zarobić nie nalezy mu pokazywać takich luksusów jak siłownia komputer czy miejsce na saunę (o saunie nie wspominając nawet...) tylko prosze cię nie bawmy sie w pseudożyczliwość dla przyszłych niewolników, po co nam ta hipokryzja? chodzi wszak o to by na kimś kim mamy zamiar dozywotnio gardzić, zwyczajnie oszczędzić... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: hmm pytałes to sie starałem pomóc... ;-) IP: *.lublin.mm.pl 18.03.08, 09:54 nasze pragnienia to jedno a doświadczenie to drugie. Doświadczenie wskazuje że dawanie powoduje zepsucie. Dawanie luksusu może spowodować duże zepsucie. Myślę że ograniczenia powodują że marzymy i staramy się realizować marzenia. Gdy mamy wszystko dane, to co nas pobudzi? Pytanie tylko co jest luksusem? Na pewno nie komputer czy miejsce na saunę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.herbapol.com.pl 18.03.08, 09:49 A może jednak ma rację.Myślę , że tak naprawdę chodzi o to , że ktoś chce położyć łapę na ziemi i budynku ot co Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.herbapol.com.pl 18.03.08, 10:06 Luksus! Jaki luksus.Ile dzieci dzisiaj ma luksus? A może pozabierać dzieci wszystkim , którzy nie zapewniają dzieciom luksusu. Ja też uważam , że dzieciom nie jest potrzebny luksus, tylko normalność i spokój.A tekst o tym, że trzeba "Pokazywać, że mogą mieć w życiu to, co najlepsze, i że można to osiągnąć - ripostuje dyrektor Rudnik." jest trochę bezsensowny, bo niestety te biedne dzieci nie widzą jak rodzice z trudem to osiągają , tylko wychodzą z domu dziecka w przeświadczeniu , że im się należy...a życie niestety daje tylko mocnego kopa w tyłek Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.lublin.enterpol.pl 18.03.08, 10:09 sauna to przegięcie, ale na pewno te dzieci powinny mieć dostęp do komputera żeby nauczyły się go obsługiwać w młodości. Odpowiedz Link Zgłoś
leniak jaka sauna? chyba miejsce na saunę... 18.03.08, 10:20 tez uwazam że to przegiecie podobnie jak miejsca na umywalki prysznice, wanny, klozety i pisuary a nawet o zgrozo na bidety... takich miejsc nie powinno być w domach dziecka! przecież moga sobie póść za stodołe albo do rzeki w zalezności od potrzeby... Odpowiedz Link Zgłoś
lurie1 logika biura paszportowego z PRL? 18.03.08, 11:09 Czy logika myslenia pana Dyrektora nie powiela logiki reprezentowanej przez komunistycznych decydentow, co to dbali o nasze doznania i wrazenia po powrocie z Zachodu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZygZag Paranoja IP: *.vl727.renfri.lubman.net.pl 18.03.08, 13:45 Jasne: pompa z wodą na boisku, sławojka, prycza, nieogrzewane pokoje, suchary, czarna kawa zbożowa, zupa z brukwi, margaryna, marmolada z buraka cukrowego i odmawianie różańca. Niech się dzieci hartują Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: Paranoja IP: *.lublin.mm.pl 18.03.08, 13:50 przypomina mi to kolonie z dzieciństwa:) tyle że bez modlitwy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Internauta Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.chello.pl 18.03.08, 17:07 Ciekawe ilu z tych filantropów internetowych dałoby choć złotówkę na utrzymanie dziecka z takiego domu. Pewnie żaden! A może , ktoś z komentujących założy rodzinny dom dziecka i przygarnie sierotkę, zapewniając jej luksus na który zasługuje.Nie ... a szkoda! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: y7 Re: Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: 212.182.124.* 18.03.08, 19:52 Mam nieodparte wrażenie, że dziennikarz-amator piszący ten tekst przeinaczył wypowiedź tego dyrektora, który Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.lublin.mm.pl 18.03.08, 20:03 nie zapominaj że oni dają na te dzieci w podatkach. Zlikwiduj podatki to wtedy zobaczysz ilu da... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ilo Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.dclient.hispeed.ch 19.03.08, 08:43 Ci ludzie sa zupelnie oderwani od normalnosci, nie rozumiem toku myslenia, czyli ze dzieci z domu dziecka nie powinni miec ladnie nowoczesnie bo sie za bardzo przyzwyczaja, to jakas bzdura, skoro domy mozna wybudowac od podstaw to przeciez nie trzeba budowac sauny czy silowni, wystarczy porzadna lazienka i troche ogrodka przed domem, takie domowe warunki naleza sie kazdemu dziecku, dziwne tez podejscie wychowywcow, przez to ze ktos moze stracic posadke dzieci maja mieszkac w starym rozwalajacym sie budynku, podobno dobro dziecka jest najwyzsza wartoscia ale w Polsce dziecko dziecku nierowne, niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cztelniczkagw Na Sierocej: Oszczędzić dzieciom luksusu IP: *.chello.pl 20.03.08, 00:57 W tym domu dziecka na wyposażeniu są m.in.meble z Ikei i luksusowe łazienki..Do dyspozycji dzieci jest sprzęt sportowy różnego rodzaju, komputery oraz wszelkie urządzenia rtv włącznie z kinem domowym. Nieprzerwanie od lat prowadzone są remonty i modernizacje pomieszczeń bardzo kosztowne i często bezsensowne ./ MOPR jest bardzo hojny ! / Brakuje rzeczywiście dzieciom może tylko sauny może jeszcze i klimatyzacji !. Tym domem dziecka zarządza aż dwóch dyrektorów i są w nim zatrudnione dwie księgowe a wychowanków na miejscu nieco ponad dwudziestu.Do dyspozycji dyrekcji jest samochód służbowy i służbowe telefony komórkowe. Koszt miesięczny utrzymania jednego dziecka przekracza 3 tysiące złotych. Kto za to płaci ? Oczywiście podatnicy. Czy te luksusy w domu dziecka są tak niezbędne ? Chyba nie. Najważniejszą sprawą do zapewnienia właściwego rozwoju dziecka jest danie mu ciepła rodzinnego , zrozumienie jego potrzeb emocjonalnych oraz zapewnienie mu starannego wychowania .Tego wszystkiego dziecko z pewnością nie otrzyma w państwowym czy samorządowym domu dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś