Dodaj do ulubionych

Nie chcą, by mur zasłonił im okna

14.05.08, 08:15
Mieszkańcy nie wiedzieli? Przecież to malutka spółdzielnia, a plan
tego nowego osiedla z drogą dojazdową za 9E wisi w siedzibie
spółdzielni na "honorowym miejscu" już dobre półtora roku. Sam go
widziałem, jak interesowałem się mieszkaniem w tych szeregowcach na
początku 2007.
Obserwuj wątek
    • Gość: Jagodowa Re: Nie chcą, by mur zasłonił im okna IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.08, 08:39
      Oczywiście o drodze wiedzieliśmy, ale to nie ona jest problemem.
      Plan wisiał, ale droga była umieszczona dalej od budynku a mur miał wysokośc 2m a nie 5. Drobna a jednak istotna różnica. Spółdzielni nie udało sie odkupić kawałka działki i przesuneli drogę bliżej budynku, czemu podwyższyli mur nie wiem. Nikt mieszkańców nie poinformował, prezes cały czas kłamał w żywe oczy, że mur będzie miał 2m. Nie chcieli, żebyśmy blokowali budowę. Efekt jest taki, że samochody będą jeździć na wysokości 1 piętra, a ludzie z parteru mają całkowicie przysłonięte światło i widok na piękny mur.
      Dlatego nie odpuścimy, pomimo, że np. pracownicy przebijają nam opony w samochodach. Prezes tej spółdzielni jest znany z tego, że nie warto wierzyć w żadne jego słowo, ale tym razem przegiął. Nie tylko nas nie informował o tym jak to będzie wyglądało, ale celowo kłamał.
      • garcia72 Re: Nie chcą, by mur zasłonił im okna 14.05.08, 08:48
        Jeśli zrobili coś niezgodnie z planami czy sztuką budowlaną to
        inspektor pewnie wstrzyma budowę. Ale mieszkańcy tych nowych bloków
        nie będą wam za to wdzięczni.
        • Gość: Jagodowa Re: Nie chcą, by mur zasłonił im okna IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.08, 09:02
          Plany są zgodne z prawem, tylko, że były zmieniane wielokrotnie bez informowania mieszkańców. Zwłaszcza ostatnio. Jeśli ktoś widział wcześniejsze wersje planów, to tkwił w błędnym przekonaniu, że wszystko jest ok.

          Rozumiem, że mieszkańcy nowych bloków, mogą sie czuć zawiedzeni, ale:
          1. Prace wykończeniowe w tych nowych blokach jeszcze trwają, do oddania jeszcze jest sporo czasu, więc może sprawa się rozwiąże
          2. Nie można przesuwać odpowiedzialności na ofiary spółdzielni jakimi jesteśmy. Winny ew. opóźnień będzie ten kto dopuścił do tej sytuacji a nie mieszkańcy którzy bronią swojej własności i mają do tego prawo. Przecież wartość tych mieszkań na parterze spadnie o kilkadziecią tys. zł. (jeśli ktoś zechce w ogóle je kupić). Nie można oczekiwać takiego altruizmu od ludzi, żeby odpuścili taką stratę pieniędzy.
          • garcia72 Re: Nie chcą, by mur zasłonił im okna 14.05.08, 09:08
            Tam chyba generalnie jest problem z drogami dojazdowymi. Wystarczy
            spojrzeć co się dzieje obok (Cyprysowa?). Nie mówiąc już o tej
            fatalnej żużlówce, która idzie od końca Związkowej w dół.
            • Gość: Jgodowa Re: Nie chcą, by mur zasłonił im okna IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.08, 09:18
              Zgadzam się, to co w ogóle dzieje sie w tym rejonie, jeśli chodzi o urbanistykę woła o pomstę do nieba. Po drugiej stronie powstało osiedle, w którym 4-5 piętrowe bloki stoją w kilku metrowej odległości od siebie. Jeśli chodzi o drogi to mam wrażenie, że były one projektowane tak, żeby zmaksymalizować liczbę działek budowlanych. Dojazd do nowych osiedli będzie naprawdę kuriozalny systemem dróg jednokierunkowych - w każdą stronę będzie się jechało inaczej.
    • Gość: mieszkanka Jagodow Nie chcą, by mur zasłonił im okna IP: 80.50.61.* 14.05.08, 08:53
      Mur już został wczoraj wylany betonem, prace zakończyły się po godz.21 miał mieć
      wysokość 2m a urósł do ponad 4 a prezes spółdzielni KONTAKT Andrzej Grabowski
      się tłumaczył że o tym nie wiedział! A ponadto droga miała być zrobiona dalej od
      budynku częściowo na odkupionej prywatnej działce. Sąsiedzi na parterze będą
      mieli zasłonione okna tym murem czy tego nie bierze się pod uwagę w planach?!
      A dlaczego garcia72 stracił zainteresowanie mieszkaniem na Jagodowej?!
    • Gość: członek spółdzieln Nie chcą, by mur zasłonił im okna IP: *.it-net.pl 14.05.08, 15:15
      Zgadzam się z przedmówcami. Prezes faktycznie nieraz już kręcił, ale
      teraz to przegiął ze swoimi kłamstwami. Jak może się tłumaczyć, że
      nie wiedział, co buduje. To kto ma to wiedzieć !!? Ściemniał ludziom
      tylko, że murek mały się zrobi, nikomu nic nie mówił, planów nie
      pokazywał... Mam nadzieję, że mieszkańcy go za to rozliczą. Tym
      bardziej, że w planach przewidziano analogiczną drogę przy
      przeciwległym bloku 7.
    • Gość: dede W Lublinie interesy Ludzi są zawsze na 2 planie - IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 22:24
      LIczy sie kasa deweloperów zaprzykjaźnionych z wiadomymi (proszę
      poczytać inne artykuły i posty) urzędnikami. DLAa mnie Skandalem
      jest takze całe osiedle BOTANIK. Zbidowano bloki wielomieszkaniowe,
      tam gdzie powinna byc zabudowa jednorodzinna (jak na Slawinku) nie
      zapewniajac mieskzanom drog wyjazdowych> Efekt: koszmarne korkui na
      skrzyzowaniu Al solidarnosci /wyrwasa vel Gen Ducha/Północna. Czy
      Lublinianie pamietaja zde jeszcze 4-5 lat temu, jak nie buło blokow
      przejazd przez to skrzuzowanie w kierunku w i z Pólnocnej z Wyrwasa
      byl zupenie bezkonfliktowy?? To jest przeciez smieszne, ze z 1 gory
      sławinkowekej jest co najmniej 5-6 wyjadów z osiedla domkow
      jednorodzinychh, a z wielkiego osiedla Botanik, praktycznie tylko
      jeden /nie licząc takze zapchanej Zbozoewej/?? Czy osiedle Botanik
      planowali planoisci czy deweloperzy??
      • Gość: voytek Re: W Lublinie interesy Ludzi są zawsze na 2 plan IP: *.lublin.enterpol.pl 15.05.08, 00:27
        ...nie rozumiem zarzutów. korki nie są powodem osiedla ale zupełnie
        beznadziejnie zaplanowanego (wiadomo, że to była improwizacja
        drogowców) skrzyżowania ducha/solidarności. do tego otwarcie
        willowej na sławinek spowodowało wzmożenie ruchu za sprawą
        dojeżdżających z pobliskich gmin do miasta. pradopodobnie jesteś
        jednym z włóścian podlubelskich, pakujacym się nam na willową
        codziennie rano. dzięki.
    • Gość: Marek Nie chcą, by mur zasłonił im okna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.08, 12:21
      Witam,

      Dokładnie, droga była w planach więc mieszkańcy Jagodowej 9E nie
      powinni czuć sie zaskoczeni. Poza tym to będzie droga dojazdowa do
      posesji położonych wyżej na ulicy Jagodowej, więc ruch będzie
      znikomy. Prosze zwrócić uwagę na fakt, że są również ludzie którzy
      potrzebują tej drogi by dojechać do domu, a nie tylko Ci którzy
      protestują przeciwko jej budowie.
    • Gość: bosman pieniactwo, pieniactwo i jeszcze raz pieniactwo IP: *.lublin.mm.pl 25.05.08, 21:07
      niedługo byle bukiet bedzie chciał decydować czy mam prawo sr.. w
      moim domu.
    • Gość: zula Nie chcą, by mur zasłonił im okna IP: *.metronet.pl 27.05.08, 06:21
      Oczywiście,że droga była w planie, tam gdzie się buduje domy buduje
      się i drogi, ale nie powyżej okien, wysokosc muru sięga do
      pierwszego pietra, a z balkonu jednego z mieszkan jezdni można
      będzie dotykac, bez specjalnego wychylenia się za barierkę, bo
      budowana jest w takiej wysokości i w takiej odleglości. A halas, a
      spaliny, a zimno i mrok w mieszkaniu ? Jak ktoś się dziwi, że tego
      nie chcemy- to nie wie o czym mowa. Zapraszam do obejrzenia, a potem
      do dyskusji.Skoro wszystko zgodne z prawem, to po co perfidne
      kłamstwa prezesa. Czlonkowie społdzielni dowiedzieli sie,że w wyżej
      połozonym budunku spółdzielnia szykuje sobie lokum. To może by tak
      zamienili się na te piwnice, co zrobili z mieszkań. A plany drogi w
      spoldzielni wiszące są mi znane,oglądał je znajomy geodeta,
      pracujący w zawodzie 30 lat i stwierdza, że tego koszmaru który
      powstał , z planu nie widać. Droga musi być, ale dlaczego naszym
      kosztem? Mieszkań na parterze wysokim nikt nie kupi a i mieszkać w
      nich też już nie będzie można.Dla wielu ludzi to cały ich majątek,
      albo nawet jeszcze nie spłacone kredyty !! To straszna
      niesprawiedliwość, więc się nie dziwcie,że walczymy. Ciekawe, czy
      ktoś, kto myśli inaczej by odpuścił, gdyby to jego spotkało.
      • Gość: przyszły sąsiad Przesada IP: *.enterpol.pl 28.05.08, 11:53
        Zgadzam się, że ten mur oporowy nie będzie ani ładny ani wygodny. Z
        pewnością w jakimś tam stopniu obniży wartość mieszkań. Pisanie
        jednak o trzaskających ścianach i sufitach to jednak przesada. Gdyby
        od wjazdu jednej koparki i zrobienia dołka na metr pękały ściany,
        sufity i balkony to np. przy ulicy Godebskiego (gdzie powstaje
        ten "apartamentowiec"), na osiedlu Botanik czy tuż obok przy
        Cyprysowej bloki by się waliły jak pnie starych drzew. Druga
        przesada to wysokość tego muru. Widzę,że urósł już do 5 m i zasłania
        już 1 piętro. A wystarczy przejść się samemu, by zobaczyć, że nie
        sięga _nawet_ okien wysokiego parteru (od strony północnej jest
        troszeczkę wyższy od drzwi garażowych). Dodatkowo jest oddalony od
        okien, więc trzeba by mieć co najmniej kilkumetrowe ręce by go
        dosięgnąć. Tak więc mur z pewnością nie zasłania i nie będzie
        zasłaniać okien. Oczywiście przebiegająca obok droga będzie
        uciążliwa ale trzymajmy się faktów. Zdaję sobie sprawę, że nie
        jesteście szczęśliwi z powodu tej drogi (do tej pory mieszkaliście
        sobie jak u Pana Boga za piecem) ale wysuwając zarzuty róbcie to
        rozsądnie, bo inaczej nikt nie będzie Was brał poważnie. O ile wiem,
        na dziś jest zaplanowana kontrola powiatowego inspektora nadzoru
        budowlanego. Sam jestem ciekaw, co inspektor orzeknie. Gdybym ja
        miał decydować, to bym tę drogę poprowadził o conajmniej 10 metrów
        na północ. Ale nie decyduję. Na Waszym miejscu wymógłbym natomiast
        na prezesie wybudowanie dodatkowych miejsc parkingowych wzdłuż
        Jagodowej - teraz ta uliczka zastawiona jest samochodami i jest
        praktycznie przejezdny tylko 1 pas. Jak dojdą samochody z bloków
        powyżej to trudno będzie przejechać.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka