Dodaj do ulubionych

Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska

IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 07.10.04, 10:50
PKS wykorzystuje katastrofalny stan połączeń kolejowych Łodzi. Co prawda o
wiele bardziej wolę podróże pociągiem, ale skoro kolej ma Łódź w dupie, to
dobrze, że chociaż PKS sprawnie uzupełnia ofertę przewozową.

Ale i działania PKS nie są chyba do końca przemyślane. Chyba warto by było
nieco opóźnić wyjazd z Łodzi bo dojazd do Krynicy o godzinie 4:50 jest zbyt
wczesny.
Obserwuj wątek
    • el-042 Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska 07.10.04, 23:22
      Nie rozumiem tego, ze u nas kolej ledwo zipie, a w Niemczech i Francji to
      wygodny i popularny srodek transportu...
      • pawel-strzalka Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska 07.10.04, 23:31
        u nas też byłby popularny gdyby nie te ceny i smród w wagonach
      • geograf Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska 07.10.04, 23:32
        jak można nie rozumieć, wystarczy się lepiej przyjrzeć poczynaniom PKP.
        Na własne życzenie pasażerowie coraz bardziej zniechęceni są do tego rpzewoźnika.
        W regionie łódzkim?
        Chociażby zmianą trasy pociągu do Poznania,co wydłuży dojazd do stolicy Wielkopolski.
        Potyczki w sprawie Reymonta,a ostatecznie również niekorzystna zmiana trasy, likwidacja połączeń w łódzkiem,podczas gdy w wielkopolskiem uruchamia się nowe połączenia.
        No i te wszystkożerne związki zawodowe,które myślą,że PKP nie trzeba reformować...

        Jeśli jestes zainteresowany tematyką jakiejkolwiek formy przemieszczania się,szczeólnie zbiorowego-zapraszam na podForum Komunikacja.
        Właśnie m.in. o takich tematach tam dyskutujemy...pozdrawiam
    • teufel Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska 08.10.04, 06:59
      Jest jeden szczegółowy problem - te połączenia są już dobre dwa lata.
      • Gość: Super DidżeJ Heniu Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 08.10.04, 17:40
        Dzienne polaczenie PKS
        do Krynicy jest od dawna, a teraz bedzie nocne.
        • teufel Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska 08.10.04, 19:55
          Heniu nocne połączenia są od dawna!!
          • Gość: Super DidżeJ Heniu Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 09.10.04, 08:19
            AUTOBUSOWE NOCNE Z KRYNICA GÓRSKA jest dopiero od teraz! Wczesniej bylo tylko
            nocne kolejowe i dzienne autobusowe.
            • teufel Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska 09.10.04, 08:26
              Człowieku, co Ty możesz wiedziećw Lublinie, co się dzieje w Łodzi?? NIC
              • Gość: MarcinK Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.04, 08:34
                A z jakiego dworca ten nocny do Krynicy Zdroju, co to ponoć już jeździ? Bo na
                www.pks.lodz.pl jest tylko połączenie dzienne.

                MK
                • teufel Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska 09.10.04, 21:33
                  Widziałem busy jeżdżące w dzień na krótkich trasach, a na dole napis: Nocne
                  połączenia do krynicy.
              • Gość: fleurette Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska IP: 81.219.* / *.grs-3.g1.pl 09.10.04, 19:53
                teufel, to połaczenie nocne jest naprawdę on niedawna.

                poza tym nie ma miejscowości krynica górska. jest krynica morka i krynica zdrój (ta w górach). proszę poprawić.
    • Gość: Michał M. geograficzna poprawność IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 08.10.04, 09:29
      Dla porządku: Nie ma i nie było w Polsce miejscowości o nazwie "Krynica
      Górska". Jest Krynica Morska i Krynica Zdrój (dawniej zwana Krynicą).

      "Krynica Górska" to typowy "warszawianizm" (wyszło szydło z worka "Gazetko").
      Tak samo jak "Praga Czeska" - poszukajcie na mapach, takiego miasta też nie
      ma ;-)
      • Gość: STUDI Re: geograficzna poprawność IP: *.prokom.pl 08.10.04, 12:58
        To ty jeszcze wierzysz ze ich cokolwiek poza granica drodmiescia Warszawy ich obchodzi?
      • tulka Re: geograficzna poprawność 08.10.04, 17:52
        Gość portalu: Michał M. napisał(a):

        > Dla porządku: Nie ma i nie było w Polsce miejscowości o nazwie "Krynica
        > Górska". Jest Krynica Morska i Krynica Zdrój (dawniej zwana Krynicą).
        >
        > "Krynica Górska" to typowy "warszawianizm" (wyszło szydło z worka "Gazetko").
        > Tak samo jak "Praga Czeska" - poszukajcie na mapach, takiego miasta też nie
        > ma ;-)

        Teraz to już chyba jest "ogólnopolizm" - może i z Warszawy wyszło, ale
        upowszechniło się na cały kraj. Ja już kilkanaście lat temu - kiedy pierwszy
        raz wybierałam się z rodzicami do Krynicy - słyszałam tę nieprawidłową wersję z
        ust łodzian. Tak więc tutaj chyba "warszawskości" łódzkiej GW nie ma co
        upatrywać ;-)
      • Gość: Slavekk Re: geograficzna poprawność IP: *.pai.net.pl / 212.191.172.* 08.10.04, 19:43
        > Dla porządku: Nie ma i nie było w Polsce miejscowości o nazwie "Krynica
        > Górska". Jest Krynica Morska i Krynica Zdrój (dawniej zwana Krynicą).

        Nie było, jak nie było...
        Pewnie do dzisiaj plącze sie po sieci fotka tablicy, jaka stała przy wjeździe
        do Krynicy - "Krynica Górska" było na niej napisane.
        Ten błąd ma śwoje źródło w... Krynicy
        ;-)
    • krzyskup Re: Autobusowe połączenie Łódź - Krynica Górska 10.10.04, 00:26
      Czy to nie na tej właśnie trasie można czasem spotkaź K_aza za kółkiem
      autokaru? ;)

      pzdr,
      krzyskup (w stanie totalnego zaczarowania)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka