Dodaj do ulubionych

Trasa wycieczki po Łodzi

27.10.03, 07:04
Okazało się, że jeden z Forumowiczów załatwił na cały dzień autokar, abyśmy
mogi zabrać się i zwiedzić Łódź. Czy tutejsi Łodzio-maniacy mogliby
zaproponować trasy zwiedzania? ..i przy okazji wziąć udział w wycieczce
dzieląc się swoją wiedzą z innymi Forumowiczami? :)

ps. zachęcamy wszystkich do zwiedzania. Szczzegóły:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=63&w=8571037
Obserwuj wątek
    • Gość: JAMAJ Re: Trasa wycieczki po Łodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.03, 19:07
      ixtlilto napisała:

> Okazało się, że jeden z Forumowiczów załatwił na cały dzień autokar, abyśmy
      > mogi zabrać się i zwiedzić Łódź. Czy tutejsi Łodzio-maniacy mogliby
      > zaproponować trasy zwiedzania? ..i przy okazji wziąć udział w wycieczce
      > dzieląc się swoją wiedzą z innymi Forumowiczami? :)
      >
      > ps. zachęcamy wszystkich do zwiedzania. Szczzegóły:
      > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=63&w=8571037

Tylko kiedy ???????
      Może jest to do zrobienia.
    • michael00 Re: Trasa wycieczki po Łodzi 27.10.03, 22:31
      ixtlilto napisała:

> Okazało się, że jeden z Forumowiczów załatwił na cały dzień autokar, abyśmy
      > mogi zabrać się i zwiedzić Łódź. Czy tutejsi Łodzio-maniacy mogliby
      > zaproponować trasy zwiedzania? ..i przy okazji wziąć udział w wycieczce
      > dzieląc się swoją wiedzą z innymi Forumowiczami? :)
      >
      > ps. zachęcamy wszystkich do zwiedzania. Szczzegóły:

A czy jak się nie jest w klubie i nie ma się trasy do zaproponowania i nie ma się wiedzy do dzielenia to też można?
      • ixtlilto Re: Trasa wycieczki po Łodzi 28.10.03, 07:48
        michael00 napisał:

> A czy jak się nie jest w klubie i nie ma się trasy do zaproponowania i nie ma
        > się wiedzy do dzielenia to też można?
        No jasne!
        Zapraszam na wątek:
        www1.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=63&w=8571037
        w celu zapoznania się ze szczegółowymi ustaleniami.

Na tym wątku czekamy na propozycje tras :)
        • michal.ch Propozycja 28.10.03, 09:43
          Wyruszamy z Placu Dąbrowskiego i kierujemy się w prawo w Narutowicza. Po lewej
          stronie park Moniuszki - dawny skwer kolejowy zagospodarowany, o ile mnie
          pamięć nie myli, w czasach budowy Dw. Fabrycznego. Na skraju parku, od strony
          Kilińskiego, cerkiew św. Aleksandra Newskiego. Kilkadziesiąt metrów wcześniej,
          na przy jednej z przecznic - ul. Piramowicza - inna cerkiew, p.w. św. Olgi.
          Jeśli mielibyśmy te budynki dogłębniej oglądnąć, to warto byłoby jednak
          zostawić autobus, może na parkingu przy Fabrycznym, bo to blisko. Kierujemy
          się dalej ul. Narutowicza. Po prawej - Narutowicza 32 - bardzo ciekawa
          neoromańska kamienica z 1896 r., niestety obecnie lekko się sypiąca. Jadąc
          dalej ponad dachami kamienic wyłoni się po lewej wieżowiec TVP Łódź, wysoki
          razem z antenami na około 80 metrów. Był to pierwszy powojenny "drapacz chmur"
          w Łodzi. Po sąsiedzku na przeciwnej "ścianie" ulicy trwa budowa nowego gmachu
          Filharmonii Łódzkiej. Mijamy Piotrkowską, której przedstawiać nie trzeba.
          Skręcamy w lewo w Kościuszki. Tutaj będzie kilka ciekawych obiektów
          użytkowanych przez banki. Na samym skrzyżowaniu po lewo mijamy plac po dawnej
          synagodze i pałac Hertza. Po drugiej stronie Kościuszki warto zwrócić uwagę na
          narożną kamienicę. W ogóle al. Kościuszki to ciekawe miejsce - podobnie jak
          Kilińskiego i Piotrkowska - Łódź w pigułce. Dalej "walimy" prosto do
          Radwańskiej i Piotrkowskiej. Tam plejada gwiazd w postaci pałaców i fabryk
          oraz wieńczącej to wszystko katedry z wieżą wysoką na prawie 102 metry (jeden
          z najwyższych kościołów w Polsce). Przy Czerwonej kościół św. Mateusza -
          ostatnio nam trochę wypiękniał. Dalej proponowałbym obok "Białej Fabryki" udać
          się do Pl. Reymonta, który wiadomo czym dla Łodzi się zasłużył. :-) Ul
          Przybyszewskiego docieramy do Kilińskiego, którą - obok tzw. Nowej Tkalni -
          udajemy się poprzez Fabryczną i Targową do Wodnego Rynku. Pod pałacem
          Scheiblera proponuję pozostawić na dłuższy czas autobus i połazić po Księżym
          Młynie, obowiązkowo z zaproponowanym przez Kropkę Pałacem Herbsta. Tempo
          zwiedzania będzie iście ekspresowe, jak sądzę, no ale czas nas goni. Nie
          martwcie się. W takim tempie zwiedza się czeską Pragę. :-) W sumie i tak na
          Księżym Młynie zejdzie nam chyba najwięcej czasu (liczę, że nawet jakieś 2 - 3
          godzinki, chyba, że wszystko zamierzamy na szybko podziwiać z okien autobusu,
          bo i tak można zrobić, ale nie wiem, czy jest sens). Odjeżdżamy z Wodnego
          Rynku i jedziemy al. Piłsudskiego. Na wprost widoczny tzw. Manhatta - bodajże
          najnowocześniejsza część miasta. My jednak skręcamy tuż przed pierwszymi
          wieżowcami w prawo, w ul. Sienkiewicza. Jeszcze na alejach po lewej mijamy
          Galerię Łódzką i fabryczkę GW. Na Sienkiewicza zatrzymujemy się pod kościołem
          p.w. Najświętszego Imienia Jezus, prowadzonego przez zakon Jezuitów. Zabytkowy
          obiekt, w którym dostrzegamy wpływy stylu romańskiego, był pierwotnie
          świątynią protestancką. Wieża wysoka na 78 metrów. Widoczne na szczycie wieży
          rozetu i wąskie okienka odnawiał mój tata, ale to taki mały szczegół. :-)
          Niemalże na wprost od kościoła widoczny tzw. błękitny wieżowiec (62 metry
          wysokości) - jeden z najnowoczśniejszych budynków w mieście. To tak dla
          kontrastu. :-) Skręcamy w prawo w jednokierunkową Nawrot, a następnie w lewo w
          Kilińskiego, w celu "rzucenia okiem" na park Sienkiewicza, a przede wszystkim,
          na budynek poczty - niegdyś bardzo nowoczesny, zbudowany specjalnie na
          potrzeby tej instytucji. Teraz proponuję jechać prosto Kilińskiego, dalej
          Rewolucji w prawo (zostawiamy wóz przy przystanku MPK i cofamy się pieszo, aby
          zerknąć na ciekawe kamienice na tej ulicy po drugiej stronie Kilińskiego;
          zachował się napis cyrylicą na jednym z budynków). Jest blisko, a więc możemy
          sobie na to pozwolić. Później przemieszczamy się w lewo w Sterlinga w kierunku
          Północnej, parku Helenowskiego i szpitala Sterlinga. Po drodze mijamy
          zaadaptowaną fabrykę WSHE. Jeśli mamy czas, to idziemy zobaczyć patio - chyba
          jedno z najciekawszych wnętrz w mieście. Od szpitala Sterlinga kierujemy się
          Połnocną w kierunku "parku śledzia". Tam chyba nie ma zakazu skrętu (ktoś
          wie?), a więc jedziemy w lewo zrobić kółko na Placu Wolności i kierujemy się
          na "starówkę" zobaczyć kościół p.w. NMP, historyzujące kamieniczki
          socrealictyczne i układ urbanistyczny Łodzi średniowiecznej. W sumie autobus
          można zostawić na Starym Rynku i połazić po okolicy na pieszo. Kolejnym
          punktem imprezy powinien być - obowiązkowo - pałac i kompleks industrialny
          Poznańskiego. Ogrodową dotrzemy do starych cmentarzy - tam też trochę sobie
          połazimy. A później droga wolna. Jeśli mamy czas, to warto jeszcze by coś
          zobaczyć, ale wybór jest spory. Proponowałbym może zaliczyć w biegu pobliską
          Gdańską, gdzie znajduje się dawne więzienie - obecnie Muzeum Trad. Niepodl.,
          Akademia Muzyczna i Muzeum Sztuki (obie instytucje w dawnych pałacach). W
          zależności od ilości czasu możemy z Gdańskiej pojechać ul. Zieloną,
          Narutowicza i zakończyć zabawę na Pl. Dąbrowskiego, lub jadąc dalej ul.
          Uniwersytecką i Strykowską dotrzeć do cmentarza na Brackiej.

Może być? Starałem się nie bawić w większe szczegóły opisu, bo forum ma chyba
          ograniczenia w ilości znaków w jednym poście.
          • hubar Re: Propozycja 28.10.03, 12:07
            Świetna robota. Tylko padła propozycja aby wyruszyć z parkingu Gazety.
            • Gość: mch Re: Propozycja IP: 62.29.134.* 28.10.03, 13:26
              Hubar, nie denerwuj mnie. :-)
              Pierwotnie była mowa o Placu Dąbrowskiego.
              • Gość: mch Jednak jestem za Pl. Dąbrowskiego IP: 62.29.134.* 28.10.03, 13:41
                HuBar, jak tak bardzo jesteś za wyjazdem z Gazety, to mi lepiej wyklaruj w jaki
                sposób ty tam chcesz autobus podstawić. Może być wesoło z tą bramą przy
                Sienkiewicza. Gdyby nawet autobusu nie wprowadzać na parking, to szybkie
                zatrzymanie na ulicy też nie wchodzi w rachubę. Pierwotny pomysł z Pl.
                Dąbrowskiego uważam za łatwiejszy do wykonania i chyba wygodniejszy - to jeden
                z podstawowych węzłów tramwajowych i autobusowych. Można tam dość łatwo
                dojechać niemal z każdego krańca Łodzi.
                • hubar Re: Jednak jestem za Pl. Dąbrowskiego 28.10.03, 21:14
                  Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że ten autokar zmieści się na parkingu
                  Gazety. Czemu jestem za? Ano z kilku powodów: to centrum Łodzi, jesteśmy
                  niejako związani z Gazetą, może uda się zabrać jakiś dziennikarzy (wiem, że to
                  sobota, a oni mają wolne).
                  • uerbe Re: Jednak jestem za Pl. Dąbrowskiego 29.10.03, 12:10
                    hubar napisał:

> Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że ten autokar zmieści się na parkingu
                    > Gazety. [ciach]

Problem dotyczy chyba wyprowadzenia autokaru z tego parkingu - na Sienkiewicza
                    i bez tego jest tłok (zwłaszcza przed samymi "światłami"...
                    • hubar Re: Jednak jestem za Pl. Dąbrowskiego 29.10.03, 12:48
                      uerbe napisał:
                      >Problem dotyczy chyba wyprowadzenia autokaru z tego parkingu - na Sienkiewicza
                      >i bez tego jest tłok (zwłaszcza przed samymi "światłami"...
                      --
                      Ale my mówimy o sobocie i to jeszcze godzinach przedpołudniowych.
                      • Gość: mch Re: Jednak jestem za Pl. Dąbrowskiego IP: 62.29.134.* 29.10.03, 12:51
                        HuBar, prowadziłeś kiedyś autobus? Manewrowałeś nim? Jesteś absolutnie pewien,
                        że na tym parkingu nie będzie kłopotu z wykręceniem? Oglądałem ten parking z
                        poziomu dachu Galerii Łodzkiej i głęboko się nad tym zastanawiam...
                        • hubar Re: Jednak jestem za Pl. Dąbrowskiego 29.10.03, 14:10
                          Pytasz się jakbym to ja miał prowadzić ten autobus.
                          Zawierz jednak opini osoby, która wie cos w tym temacie. Poza tym, jak mówimy,
                          autobus na parkingu Gazety juz był i jakos dał radę.
                          • Gość: mch Re: Jednak jestem za Pl. Dąbrowskiego IP: *.lodz.dialog.net.pl 29.10.03, 20:01
                            A w sumie na którą godzinę zaplanowano odjazd? Bo teraz ciemnica robi się już
                            koło 3 po południu. Trzeba to jakoś tak zaplanować, żeby jak najwięcej za dnia
                            objechać.
                      • uerbe Re: Jednak jestem za Pl. Dąbrowskiego 06.11.03, 12:49
                        hubar napisał:

> Ale my mówimy o sobocie i to jeszcze godzinach przedpołudniowych.

Przeciskam się rowerem między samochodami przez cały tydzień i nie zauważyłem
                        aby w sobote ruch malał jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki... zwłaszcza
                        na Sienkiewicza. Chyba że nagle stanie się cud i ludzie zaczną w weekendy
                        omijać centrum miasta (i przy okazji GŁ na ten przykład).

Pozdrawiam,
                • ixtlilto Re: Jednak jestem za Pl. Dąbrowskiego 28.10.03, 21:27
                  Gość portalu: mch napisał(a):

>HuBar, jak tak bardzo jesteś za wyjazdem z Gazety, to mi lepiej wyklaruj w jaki
                  > sposób ty tam chcesz autobus podstawić. Może być wesoło z tą bramą przy
                  > Sienkiewicza.
                  Dzwoniłam, pytałam. TEN autokar już był na parkingu Gazety i nie ma problemów z
                  wjechaniem ani wyjechaniem. :)
                  Czekam jeszcze na odpowiedź GW czy nas na swój parking wpuszczą ;)
                  • michal.ch I jaka odpowiedź redakcji? [ntxt] 31.10.03, 09:07
                    j.w.
                    • ixtlilto Redakcja powiedziała: tak! /no txt/ 02.11.03, 09:47

• kropka Re: Propozycja 28.10.03, 21:38
            ja poprosze przejazd ul. Jerzego i 5 minut na kościół św jerzego.
            Takiego drugiego cudaka nigdzie na świecie nie ma :))
            • Gość: mch Re: Propozycja IP: *.lodz.dialog.net.pl 30.10.03, 10:17
              To ten kościół pomniejszony o głowę? :)
    • Gość: olgierd Re: Trasa wycieczki po Łodzi IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 28.10.03, 11:22
      a może cmentarz żydowski ??
      • hubar Re: Trasa wycieczki po Łodzi 28.10.03, 12:05
        Hihihi ten to się zwiedza najlepiej w zimie przy siarczystym mrozie ;-)
        Już mieliśmy taką wycieczkę Forumową.
        • Gość: JAMAJ Re: Trasa wycieczki po Łodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.03, 13:08
          hubar napisał:

> Hihihi ten to się zwiedza najlepiej w zimie przy siarczystym mrozie ;-)
          > Już mieliśmy taką wycieczkę Forumową.
          >

Każda pora jest dobra. Nocą też ...
          Dzisiaj tez tam bedę.

Ps. Ja nadal nie znam konkretów: Jaki czas - kiedy i ile godzin ?
          Jaki przymiar - co pokazać i w jakim
          aspekcie ?
          A na cmentarze i to te zabytkowe zapraszam już teraz.
          Kwest nastał czas. To juz najbliższa sobota i niedziela.

• kropka Re: Pałac Herbsta - 12.00 28.10.03, 13:20
      mamy zaklepane zwiedzanie pałacu Herbsta na 12.00. Możemy się deczko spóźnić,
      ale tak mniej więcej o tej porze powinniśmy być.
      Proponuję z Księżego Młyna pojechać na Cmentarz Żydowski, a potem na Stary.
      Cmentarze to cała historia miasta :-)
      • Gość: mch Re: Pałac Herbsta - 12.00 IP: 62.29.134.* 28.10.03, 13:34
        Cosik okrojona forma tej wycieczki. :-)
        A może to podzielimy na kilka wycieczek? W Łodzi naprawdę warto zobaczyć dużo
        więcej. Tylko czy organizator transportu mnie nie wywiezie na taczce za ten
        pomysł? ;-)
        • kropka Re: Pałac Herbsta - 12.00 28.10.03, 17:54
          Michał, proponuję Księży Młyn jako fragment wycieczki. Żeby się zatrzymac i
          pomachać trochę nózkami :-)
          • k_az Re: do ixtlilto 28.10.03, 20:10
            proszę zadzwoń, jeżeli odebrałaś pocztę :-)))
            pozdrawiam.kaz.
      • hubar Pałac Herbsta jeszcze się nie rozsypał? 04.11.03, 13:01
        To tak w nawiązaniu do wątku:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=443&w=4920353
        • k_az Re: do ixtlilto 06.11.03, 11:46
          Proszę odbierz pocztę z gazeta.pl. Liczę na odpowiedź.
          Pozdrawiam. kaz.
    • teufel Re: Trasa wycieczki po Łodzi 28.10.03, 13:32
      Ja bym proponował krótki wypad, żeby zobaczyć pomnik Armii Łódź.
      • Gość: mch Re: Trasa wycieczki po Łodzi IP: 62.29.134.* 28.10.03, 13:35
        Ja wam mówię, że z takich pojedynczych propozycji wyjdzie nam wycieczka...
        tygodniowa. :)
        • teufel Re: Trasa wycieczki po Łodzi 28.10.03, 13:59

> Ja wam mówię, że z takich pojedynczych propozycji wyjdzie nam wycieczka...
          > tygodniowa. :)

-----
          A co to źle??;)
          • Gość: mch Re: Trasa wycieczki po Łodzi IP: 62.29.134.* 28.10.03, 14:11
            W sumie nie. Będziemy koczować w autobusie, ewentualnie ktoś mógłby zabrać
            namioty. Rozbijemy się w parku Źródliska, albo w Łagiewnikach. Pisałyby chyba o
            takich wariatach wszystkie lokalne gazety. :)))
            • Gość: teufel Re: Trasa wycieczki po Łodzi IP: *.toya.net.pl 28.10.03, 14:23
              Poznaj Łódź w tydzień.
              • Gość: mch Re: Trasa wycieczki po Łodzi IP: 62.29.134.* 28.10.03, 14:26
                "Tydzień w łódzkich bramach" - impreza survival'owa. :-)
                • teufel Re: Trasa wycieczki po Łodzi 28.10.03, 16:06
                  Tydzień z życia Łodzianina;)
                  • uerbe Re: off... 29.10.03, 13:03
                    teufel napisał:

> Tydzień z życia Łodzianina;)

Chcesz? To rzuć łaskawie okiem:
                    tau.ceti.com.pl/~kganicz/masa/samotnosc.html
                    Przyjemnej lektury:-)
    • jasam drobna sugestia 29.10.03, 21:11
      Aby wycieczka odbyła się składnie potrzebny jest "kierownik" - który zdecyduje
      ostateczna trasę, ustali godzine wyjazdu, postojów i powrotu.
      Który przy każdym postoju powie sakramentalne : "odjeżdżamy o xx:xx" i bedzie
      decydował czy kierowca ma jechac czy czekać, czy zaparkować "tu" czy "w innym
      miejscu".

Demokracja demokracją, ale bez dyktatury w autokarze będa nieskończone dyskusje
      i ogłupianie kierowcy.
      Niestety "kierownik" musi trasę wcześniej "przejechać" aby nie okazało się, ze
      autokar nie jest w stanie jej pokonać z różnych mniej lub bardziej zawiłych
      względów.

pozdr.
      PS. Ja proponowałbym Michal.ch lub Ixtlilto - gdyby zgodzili się pełnić taka
      funkcję organizatora ?
      • ixtlilto Re: drobna sugestia 30.10.03, 07:46
        jasam napisał:

>Niestety "kierownik" musi trasę wcześniej "przejechać" aby nie okazało się,ze
        >autokar nie jest w stanie jej pokonać z różnych mniej lub bardziej zawiłych
        >względów.
        Rozmawiałam z k_az, i zaproponował dokładnie to samo. Objechanie trasy odbędzie
        się jednak w momentcie jej ustalenia.

I jeśli mogę mieć prośbę do wymyślających wycieczkę/ przewodników czy da się
        podać chociaż przybliżony czas pobytu w danych miejscach? Bo, np Teufel będzie
        chciał się dosiąść po trasie, sądzę, że taka opcja zadowoli tych, którzy w tę
        sobotę idą do pracy/ szkoły i nie będą mogli od początku uczestniczyć.

Pozdroofka i czekam na trasę.

ps. dla wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem cmentarza żydowskiego: ponieważ
        wycieczka jest w sobotę- na ul. Bracką nie zawitamy, gdyż w soboty cm.żydowski
        jest zamknięty.
        • Gość: mch Re: drobna sugestia IP: *.lodz.dialog.net.pl 30.10.03, 09:50
          Dobrze, że o tym cmentarzu na Brackiej przypomniałaś. To ułatwi sprawę przy
          projektowaniu trasy. Najgorzej będzie z zaplanowaniem czasu pobytu w danych
          miejscach... Ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? Prawdopodobnie najwięcej
          czasu zejdzie nam na Księżym Młynie i, jeśli tam wpadniemy, na cmentarzach
          przy Ogrodowej.

O której w końcu jest ten odjazd z parkingu Gazety?
          • Gość: mch drobna sugestia i pytania zasadnicze IP: 62.29.134.* 30.10.03, 13:11
            1) Ludzie! O której w końcu jest ten wyjazd???

2) Czy forumowicze chcą mieć wycieczkę po "standardowych" atrakcjach, czy może
            zwiedzamy zabytki mniej znane. To pozwoli ustalić priorytety i co w trasie
            możemy pominąć, a co należy włączyć w trasę przejazdu.

3) Ile czasu mamy na tą wycieczkę? Pomiędzy 15 i 16 robi się ciemno i wtedy
            zaczyna się część pt. "Łódź wieczorem", czy kończymy wówczas przejazd?

Ixtlilto wyżej wspomniała, że cmentarz na Brackiej wypada z przyczyn, nazwijmy
            to, technicznych. Propozycji forumowiczów jest wciąż mało. Czas leci.
            • ixtlilto Re: drobna sugestia i pytania zasadnicze 30.10.03, 17:27

ɭ) Ludzie! O której w końcu jest ten wyjazd???
              Najpójdziej start o 11:30, bo na 12 jesteśmy u Herbsta. Przy czym jełśi trasa
              wycieczki będzie baaaaardzo długa, to zazniemy np. o 10, zobaczymy coś, a potem
              dopiero Herbsta. Tak więc wszystko zależy od trasy.

ɮ) Czy forumowicze chcą mieć wycieczkę po "standardowych" atrakcjach, czy może
              >zwiedzamy zabytki mniej znane. To pozwoli ustalić priorytety i co w trasie
              >możemy pominąć, a co należy włączyć w trasę przejazdu.
              Trasę ustala ekipa: Dzekil+ Yarro+ Geograf+ Jasam+ Mch; z tego co wiem na tę
              chwilę. Plus oczywiście ci którzy coś zaproponują.
              Jełśi chodzi o priorytety: mamy poznać Łódź, zobaczyć jej piękno, dowiedzieć
              się czegoś ciekawego i zostć zaskoczonym bogactwem łódzkich zabytków.

ɯ) Ile czasu mamy na tą wycieczkę? Pomiędzy 15 i 16 robi się ciemno i wtedy
              >zaczyna się część pt. "Łódź wieczorem", czy kończymy wówczas przejazd?
              Autokar mamy nawet na cały dzień, co już z reszta pisałam wcześniej.
              Ok 16 już jest szarawo, więc jeśli zakończymy wycieczkę będzie czas na posiłek
              i potem druga zbiórka; tym razem w pubie i dzielenie się wrazeniami :))

PRV M.CH
              >Ixtlilto wyżej wspomniała,[...]
              Ixtlilto też prosiła, żeby na wątek "lista obecności" wpisywać się RAZ. Dzięki
              temu liczba odpowiedzi odpowiadała liczbie uczestników :/
              • jasam Re: i pytanie zasadnicze 30.10.03, 18:50
                ixtlilto napisała:

> Trasę ustala ekipa: Dzekil+ Yarro+ Geograf+ Jasam ...
                ?????????????
                Z czego wunika ostatni kawałek cytatu ??????
                Ani mrumru na ten temat nie pisałem.
                pozdr.
                • ixtlilto (jasam) 30.10.03, 19:01
                  Opieram się na informacjach jakie dostarczył mi Dzekil...
                  Wszelkie wątpliwości w tej kwestii proszę z nim...
              • michal.ch Re: drobna sugestia i pytania zasadnicze 30.10.03, 20:22
                ixtlilto napisała:

> PRV M.CH
                > >Ixtlilto wyżej wspomniała,[...]
                > Ixtlilto też prosiła, żeby na wątek "lista obecności" wpisywać się RAZ.
                Dzięki
                > temu liczba odpowiedzi odpowiadała liczbie uczestników :/

O, to sory za zamieszanie. Zapomniałem się.
            • Gość: JAMAJ Re: drobna sugestia i pytania zasadnicze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.03, 17:39

> 1) Ludzie! O której w końcu jest ten wyjazd???
              >
              > 2) Czy forumowicze chcą mieć wycieczkę po "standardowych" atrakcjach, czy
              może
              > zwiedzamy zabytki mniej znane. To pozwoli ustalić priorytety i co w trasie
              > możemy pominąć, a co należy włączyć w trasę przejazdu.
              >
              > 3) Ile czasu mamy na tą wycieczkę? Pomiędzy 15 i 16 robi się ciemno i wtedy
              > zaczyna się część pt. "Łódź wieczorem", czy kończymy wówczas przejazd?
              >
              > Ixtlilto wyżej wspomniała, że cmentarz na Brackiej wypada z przyczyn,
              nazwijmy
              > to, technicznych. Propozycji forumowiczów jest wciąż mało. Czas leci.

Przypomnę, że podobne pytania zadawałem już dużo wcześniej !!!!!!!!
              1. Prawdą jest, że Nowy Cmentarz Żydowski przy ul. Zmiennej nie jest czynny
              w soboty. Natomiast wstęp na jego teren kosztuje 4 zł od sosoby.
              2. Ostatnio (dwa dni temu) zacząłem zwiedzanie owego cmentarza o 15.00
              to z racji zapadającego zmroku musiałem szybko kończyć przed 17.00.
              3. Wszystko - każdą przerwę przy zwiedzaniu można zaplanować !!!!!
              Nie powinno być żywiołu - musi być dyktatura tzw. pilota lub samego
              przewodnika - najlepiej turystycznego !!!!!!!
              4. Czy wszystkim wiadomo, że po Łodzi może oficjalnie oprowadzać tylko miejski
              przewodnik turystyczny o aktualnych uprawnieniach na Łódź ??????...........
              5. Czy ten przygotowywany do wycieczkowej imprezy autokar jest
              zradiofonizowany, czy ma mikrofon ?
              6. Dla sceptyków drobna informacja, że często bywa tak, że tydzień zwiedzania
              Łodzi dla wielu osób przybywających do naszego miasta to o wiele za mało !!!!
              7.Czy ma to być tylko impreza objazdowa, czy połączona z wejściami do obiektów ?

8. Polecam uwadze ostatni - 10 - numer Magazynu Turystycznego PODRÓŻE.
              Jest w nim wiele ciekawych informacji o naszym mieście !!!!!!!

Może czas już konkretyzować dezyderaty i podejmować konkretne decyzje ???

• ixtlilto Re: drobna sugestia i pytania zasadnicze 30.10.03, 17:59
                Gość portalu: JAMAJ napisał(a):

ɯ. Wszystko - każdą przerwę przy zwiedzaniu można zaplanować !!!!!
                >Nie powinno być żywiołu - musi być dyktatura tzw. pilota lub samego
                >przewodnika - najlepiej turystycznego !!!!!!
                Takie przerwy będą. I osoba koordynująca też.

ɰ. Czy wszystkim wiadomo, że po Łodzi może oficjalnie oprowadzać tylko miejski
                >przewodnik turystyczny o aktualnych uprawnieniach na Łódź ??????...........
                No bo będziemy zwiedzać nieoficjalnie ;)
                Jesteśmy bandą ludzi, wśród których są tacy, którzy mają świetną wiedzę na
                temat naszego miasta, i to oni będą pokazywać innym te cuda :)

> 5. Czy ten przygotowywany do wycieczkowej imprezy autokar jest
                > zradiofonizowany, czy ma mikrofon ?
                O ile mi wiadomo to tak. Jeszcze potwierdzę.

ɲ. Dla sceptyków drobna informacja, że często bywa tak, że tydzień zwiedzania
                >Łodzi dla wielu osób przybywających do naszego miasta to o wiele za mało !!!
                Wiadomo, że nie zobacyzmy całej Łodzi w kilka godzin. To mają być ciekawostki,
                coś nowego, interesującego :)

ɳ.Czy ma to być tylko impreza objazdowa, czy połączona z wejściami do obiektów?
                Z wchodzeniem. Vide: zwiedzanie pałacu Herbsta.

> Może czas już konkretyzować dezyderaty i podejmować konkretne decyzje ???
                Godziny będą podane, gdy ustalona będzie trasa. Na tydzień przed wycieczką już
                będą wszystkie info.

Prośba do wszystkich: czytajcie co jest napisane, bo jak ktoś raz jeszcze
                zapyta czy to jest wycieczka tylko objazdowa czy też będziemy coś zwiedzać, to
                będę rzucać klawiaturą!
                Kropka JUŻ ZAŁATWIŁA, że 15 listopada od 12 zwiedzamy pałac Herbsta! Wniosek:
                wysiadamy z autokaru!
                • michal.ch przewodnik 30.10.03, 20:28
                  ixtlilto napisała:

> ɰ. Czy wszystkim wiadomo, że po Łodzi może oficjalnie oprowadzać tylko miej
                  > ski
                  > >przewodnik turystyczny o aktualnych uprawnieniach na Łódź ??????...........
                  > No bo będziemy zwiedzać nieoficjalnie ;)
                  > Jesteśmy bandą ludzi, wśród których są tacy, którzy mają świetną wiedzę na
                  > temat naszego miasta, i to oni będą pokazywać innym te cuda :)

Hehe, to nie takie proste Ixtlilto. Z tego co pamiętam, to wg stosownej ustawy
                  grupa turystyczna jest już powyżej 6 osób. Musi być zgodnie z prawem
                  przewodnik z uprawnieniami. Inaczej jest to wykroczenie i straż miejska ma
                  prawo wlepić mandat.
                  • ixtlilto Re: przewodnik 30.10.03, 20:44
                    michal.ch napisał:

>Hehe, to nie takie proste Ixtlilto. Z tego co pamiętam, to wg stosownej ustawy
                    >grupa turystyczna jest już powyżej 6 osób. Musi być zgodnie z prawem
                    >przewodnik z uprawnieniami. Inaczej jest to wykroczenie i straż miejska ma
                    >prawo wlepić mandat.
                    Za co mandat?
                    Widziałeś, żeby ktoś wlepił mandat ludziom przemieszczającym się autokarem po
                    Łodzi, albo chodzącym po Księżym Młynie?
                    Weźcie nie wyszukujcie problemów na siłę, ok?
                    • michal.ch Re: przewodnik 30.10.03, 20:48
                      Ja podałem tylko teorię. W praktyce też nie widziałem, aby to stosowano. :)
                      • ixtlilto Re: przewodnik 30.10.03, 20:50
                        Zakończmy więc ten temat i skupmy się nad trasą.
                        • michal.ch no to ponownie pytania 30.10.03, 21:01
                          Jutro wrzucę do sieci zauktualizowaną propozycję uwzględniającą zmianę miejsca
                          startowego. W tej chwili mam ją tylko na brudno w wersji "analogowej".

I pytania:

1) Czy nie ma zakazu skrętu z Północnej w Nowomiejską (zarówno w jedną, jak i
                          drugą stronę?).

2) Czy ul. Skorupki nie ma ograniczeń, co do ciężaru pojazdów? Ktoś jest
                          zorientowany?

3) Czy na placu PKS przed Dw. Fabrycznym na północnym poboczu Składowej nie ma
                          zakazu postoju lub zatrzymywania się?

4) GDZIE MOŻNA STANĄĆ AUTOBUSEM W POBLIŻU KOŚCIOŁA ŚW. MATEUSZA I BIAŁEJ
                          FABRYKI?
                          • Gość: Maruda Re: no to ponownie pytania IP: *.widzew.net / *.widzew.net 02.11.03, 13:31
                            Technicznie wykonalne jest wjechanie autobusem za kościół św. Mateusza - jest tam wystarczająco dużo miejsca. Należałoby jednak ustalic to, poprosić o pozowlenie administraota terenu/kościelnego/czy kogo tam jeszcze...
                            • k_az Re: do wszystkich. 03.11.03, 19:19
                              Poruszacie ogrom spraw. Czytam i stwierdzam duże zainteresowanie tematem. Jest
                              mi bardzo miło, bo to przecież przeze mnie jest to zamieszanie :))) Odpowiem
                              na kilka waszych pytań.
                              1. Na ul. Składowej jest zakaz tylko po jednej stronie, ale nam wolno będzie
                              stanąć na placu i dworcu PKS-u.
                              2. Zakazy skrętu - obowiązywać nas będą tak jak wszystkich użytkowników dróg,
                              ale jeśli nie uda się skręcić w jedną to skręcimy w drugą :))) Zawsze uda nam
                              się dojechać do wybranego miejsca.
                              3. Według mnie najlepsza godzina spotkania to 10:00 do 10:30
                              4. Na parkingu GW tym autokarem już byłem.
                              5. WSZELKIE MANDATY PŁACĘ JA, ZA BRAK PROFESJONALNEGO PRZEWODNIKA TAKŻE :)))
                              Nie stresujcie się tym.
                              6. Autokar posiada pełne wyposażenie europejskie :))), mikrofon także.

Dobrze by było ustalić trasę do soboty, wtedy spokojnie ją zlustrujemy i
                              skorygujemy błędy.
                              Pozdrawiam. kaz.
                              • Gość: mch Re: do wszystkich. IP: *.lodz.dialog.net.pl 04.11.03, 10:43
                                k_az napisał:

> Poruszacie ogrom spraw. Czytam i stwierdzam duże zainteresowanie tematem.
                                Jest
                                > mi bardzo miło, bo to przecież przeze mnie jest to zamieszanie :))) Odpowiem
                                > na kilka waszych pytań.
                                > 1. Na ul. Składowej jest zakaz tylko po jednej stronie, ale nam wolno będzie
                                > stanąć na placu i dworcu PKS-u.

Spryciarze. :)
                                A więc pierwotny plan, który zakładałem, czyli zatrzymania się przy Fabrycznym
                                i cerkwii wypali.

> 2. Zakazy skrętu - obowiązywać nas będą tak jak wszystkich użytkowników
                                dróg,
                                > ale jeśli nie uda się skręcić w jedną to skręcimy w drugą :))) Zawsze uda
                                nam
                                > się dojechać do wybranego miejsca.

Żebyśmy się w kólko nie kręcili. :)

> 3. Według mnie najlepsza godzina spotkania to 10:00 do 10:30

Też tak sądzę. Zdążymy zobaczyć to i owo przed zwiedzaniem pałacu Herbsta
                                (12:00).

> 4. Na parkingu GW tym autokarem już byłem.

To świetnie. Rozumiem, że nie trzeba potem było oddawać wozu do blacharza. :)))

> 5. WSZELKIE MANDATY PŁACĘ JA, ZA BRAK PROFESJONALNEGO PRZEWODNIKA TAKŻE :)))
                                > Nie stresujcie się tym.

To chyba najważniejsza informacja w dniu dzisiejszym. :))))

> 6. Autokar posiada pełne wyposażenie europejskie :))), mikrofon także.

Jeszcze chyba nie jeździłem aubusem turystycznym, który pełnił rolę autobusu
                                miejskiego, ale kiedyś trzeba spróbowac. :)

> Dobrze by było ustalić trasę do soboty, wtedy spokojnie ją zlustrujemy i
                                > skorygujemy błędy.

Wstępny projekt jest, ale czekam na jego ocenę przez znawcę Łodzi.
                              • kropka Re: do wszystkich. 04.11.03, 11:37
                                k_az napisał:

> 5. ZA BRAK PROFESJONALNEGO PRZEWODNIKA TAKŻE :)))
                                No wiesz! Takiej ilości PROFESJONALNYCH przewodników to żadna wycieczka nie
                                miała, nie ma i mieć nie będzie!!! Niech nas policja sprawdza. Będziemy się
                                kłócić do upojenia. Liczy się wiedza, a nie kwity! :))
                                • michal.ch Re: do wszystkich. 04.11.03, 12:49
                                  Po akcji z Piotrkowską nasza Kropka jest już obeznana, co i jak trzeba zrobić,
                                  żeby policja sobie poszła.

Jak to było?

- Kim jesteście?
                                  - Klub Forumowicza Łodzkiego.
                                  - Pani tutaj dowodzi?
                                  - E, nie...
                                  - Proszę jakieś dokumenty.
                                  - Nie mam.
                                  - Co to za stowarzyszenie? Gdzie macie siedzibę?
                                  - Na Sienkiewicza w Gazecie Wyborczej.
                                  - Aha, to w porządku...

Może trochę przekręciłem.
                                  :))))
                                  • kropka Re: do wszystkich. 08.11.03, 21:19
                                    michal.ch napisał:

> - Co to za stowarzyszenie? Gdzie macie siedzibę?
                                    > - Na Sienkiewicza w Gazecie Wyborczej.
                                    > - Aha, to w porządku...
                                    >
                                    > Może trochę przekręciłem.
                                    > :))))

Przekręciłeś:
                                    - Kogo pani reprezentuje?
                                    - Klub Forumowicza Łódzkiego Gazety Wyborczej.
                                    - adres?
                                    - www.gazeta.pl
                                    :)))
                                • hubar Re: do wszystkich. 04.11.03, 12:49
                                  kropka napisała:
                                  > No wiesz! Takiej ilości PROFESJONALNYCH przewodników to żadna wycieczka nie
                                  > miała, nie ma i mieć nie będzie!!! Niech nas policja sprawdza. Będziemy się
                                  > kłócić do upojenia. Liczy się wiedza, a nie kwity! :))
                                  ##
                                  Ustalmy wreszcie o które i gdzie zaczynamy, to kwity też będą! :-D
                  • uerbe Re: przewodnik ? 06.11.03, 13:00
                    michal.ch napisał:

> Hehe, to nie takie proste Ixtlilto. Z tego co pamiętam, to wg stosownej
                    > ustawy grupa turystyczna jest już powyżej 6 osób. Musi być zgodnie z prawem
                    > przewodnik z uprawnieniami. Inaczej jest to wykroczenie i straż miejska ma
                    > prawo wlepić mandat.

Pierwsze słyszę - niby nie wolno chodzić po mieście w grupie??
                    Na upartego mam uprawnienia wychowawcy, mogę się zająć grupą "do 18" ;-)

Pozdrawiam,
    • jasam Re: Trasa wycieczki po Łodzi 01.11.03, 20:41
      Czy musi byc start z Gazety ?????
      A może tam zakończyć ???

pozdr.
      • michal.ch Re: Trasa wycieczki po Łodzi 01.11.03, 21:05
        W sumie dlaczego władze KFŁ tak się uparły na ten wyjazd z Gazety? Jasam
        słusznie proponuje.
        • hubar Re: Trasa wycieczki po Łodzi 01.11.03, 23:59
          michal.ch napisał:
          > W sumie dlaczego władze KFŁ tak się uparły na ten wyjazd z Gazety? Jasam
          > słusznie proponuje.
          ##
          Kogo masz na myśli mówiąc "kierownictwo"? Bo jakby nie patrzeć Jasam jest w
          Radzie KFŁ ;-)

Poza tytm nikt się nie uparł na wyjazd z Gazety. Tak tylko zaproponowałem, że
          fajnie to by wyglądało i troszkę symbolicznie... No ale jak wolisz z
          obdrapanego placu Dąbrowskiego, ok. Ja nie mam zamiaru nikomu niczego narzucać,
          tym bardziej, że wszystko wskazuje, że mnie na wycieczce nie będzie :-(
          • michal.ch Re: Trasa wycieczki po Łodzi 02.11.03, 10:07
            hubar napisał:

> michal.ch napisał:

> Kogo masz na myśli mówiąc "kierownictwo"? Bo jakby nie patrzeć Jasam jest w
            > Radzie KFŁ ;-)
            --

O, zmyłka. Nie wiedziałem. :-)

> Poza tytm nikt się nie uparł na wyjazd z Gazety. Tak tylko zaproponowałem,
            że
            > fajnie to by wyglądało i troszkę symbolicznie... No ale jak wolisz z
            > obdrapanego placu Dąbrowskiego, ok.
            --

No wiesz HuBar? Odrapany? Oprócz tej zachodniej ściany placu (z budami i
            babciami ze sznurówkami i pietruszką), to ta część miasta jest OK. Ostatnio
            nam pięknieje (widziałeś kamienicę na Narutowicza na wylocie przedłużenia
            Sterlinga?).

> Ja nie mam zamiaru nikomu niczego narzucać,
            > tym bardziej, że wszystko wskazuje, że mnie na wycieczce nie będzie :-(
            --

Szkoda. :-(
    • dzekil Re: Trasa wycieczki po Łodzi 07.11.03, 22:39
      Jeden z forumowiczów załatwił autokar...

... a inny profesjonalną obsługę przewodnicką ;-). Naszą wycieczka zgodziłą się
      pokierwoac założycielka Grupy Fabricum - wspominianej juz kiedys na forum grupy
      przewodnickiej. I to za darmo ;-). Oczywiście z uwzględnieniem przewodników
      Forumowych.

A teraz słowo o trasie zaproponowanej przez panią przewodnik.
      Tematem wycieczki będą osoby niemieckich fabrykantó i ich ślady w Łodzi. Pomysł
      na to powstał pod zwiedzanie pałacu Herbsta.
      Zaznaczam, że proponowana trasa nie jest w pełni ostateczna, nie zawiera planu
      czasowego etc. Ostateczna wersja pojawi się po ustaleniach "przewodnickich" i
      umówieniu zwiedzania.

Trasa:
      - Katedra św. Stanisława
      - Kościół św. Mateusza
      - rezydencja Księży Młyn Herbsta
      - osiedle robotnicze Księzy Młyn
      - cmentarz Ewangelcki na Ogrodowej

Do oprowadzania po herbście i Księzym Młynie zadeklarowała się Kropka.
      Jutro będzie załatwiane zwiedzanie koscioła św. Mateusza i oprowadzanie przez
      ks. biskupa. Podobnie rzecz ma się z katedrą - będę się starał, aby katedrę
      pokazał nam jej proboszcz.
      Odnośnie cmentarza kiedruję mila prośbę do jasanma - czy zgodziłbyś się pokazac
      nam cmentarz? Może udałoby się załatwić wejście do kaplicy Shieblerów?

Ostatczena wersja trasy z rozkłądem gdozinowym juz wkrótce.

Wszelkie uwagi, sugestie, propozycje bardzo mile widziane.

Trasa jest pomyślana na około 5 godzin. W międzyczasie między kolejnymi punktami
      wycieczki oczywiście mamy zapewniony profesjonalny komentarz naszej przewodniczki.

Gorąco proszę o kontakt osoby chcące pełnić rolę przewodników (w szczególności
      Kropkę i Jasama) o kontakt ze mną, celem dogrania szczegułów trasy i
      "przewodnikowania".

dżekilowe GG: 229087
      dżekilowy numer telefonu co poniektórzy posiadają, a Ci co nie mają to mogą
      dostać np. od Ixika

Serdecznie pozdrawiam!

Dżekil <><

P.S. Przepraszam, że wczesniej nie dałem znać na Forum. Kompletnie brak mi czasu
      ostatnio na wszystko. Stąd jedynie miała miejsce krótka wymiana informacji z
      Ixikiem. Wszystkich zainteresowanych tworzeniem trasy jeszcze raz gorąco
      przepraszam!
      • k_az Re: Trasa wycieczki po Łodzi 08.11.03, 06:59
        Dzekil, super dobra wiadomość pełna konkretów.To praktycznie gotowy plan.
        Dzięki. Tak więc wiemy 5,godzin od 10.oo do 15.oo. Przewodnicy są. Jesteśmy
        przygotowani. Zostało sprecyzować miejsce podstawienia autokaru.
        pozdrawiam.kaz.
        • michal.ch Re: Trasa wycieczki po Łodzi 08.11.03, 16:30
          A gdzie my zostawimy naszego sprzęta przy kościele ewangelickim? O katedrę się
          nie pytam, bo przy kurii zawsze się miejsce znajdzie, a jak nie, to się kogoś
          wysadzi z parkingu. ;)
    • michal.ch Propozycja trasy 08.11.03, 17:49
      Proponuję następujący projekt, w dużej mierze zaakceptowany przez znawcę
      Łodzi, jednak ostatecznie z kilkoma poważnymi zmianami:

10:30 - Gazeta Wyborcza - odjazd

TRASA AUTOBUSEM (ulicami; w nawiasach ciekawsze obiekty, o których warto coś
      powiedzieć):

Sienkiewicza (kościół Najśw. Im. Jezus - dawniej ewangelicki Św. Jana; kościół
      Podwyższenia Św. Krzyża, Moniuszki - pasaż Meyera),

Narutowicza (kamienica neoromańska przy Narutowicza 32),

Kilińskiego (Cerkiew Św. A. Newskiego; Dworzec Fabryczny; Elektrownia; Poczta
      Główna),

Tylna (Grohman),

11:00 - Wodny Rynek - parking przed pałacem - zatrzymanie

PIESZO:

Pałac Scheiblera i fabryka przy Wodnym Rynku, park Źródliska, Księży Młyn
      (domy robotnicze, szkoła, aleja), Tymienieckiego (przędzalnia),

12:00 - pałac Herbsta

13:00 - remiza strażacka - odjazd
      Do parkingu przed remizą autobus podjeżdża pusty ulicami Piłsudskiego,
      Przędzalnianą, Tymienieckiego. Tam parkuje i oczekuje na grupę.

DALEJ AUTOBUSEM:

Tymienickiego,

Kilińskiego (nowa tkalnia)

Milionowa (po lewo Biała Fabryka),

Piotrkowska:

13:15 - Kościół Św. Mateusza - zatrzymanie/zwiedzanie; odjazd około 13:40
      [Jest tam tam gdzie zaparkować? Dżekil, sądzę, że będziesz w tej kwestii
      obeznany.]

13:50 - Katedra - zatrzymanie/zwiedzanie; odjazd około 14:15,

Powrót na Piotrkowską. Dalej jedziemy autobusem.

Piotrkowska (pałac Scheiblera; pałac Schweikerta; fabryka Silbersteina),

Wigury

Kościuszki i Zachodnia (Kamienica secesyjna przy Kościuszki 93; Dawne
      Gimnazjum Niemieckie przy Kościuszki 65; Dawny Bank Handlowy przy Kościuszki
      15; NBP / dawny Bank Państwa przy Kościuszki 14; kamienica narożna przy
      Kościuszki/Zielona),

Przebijamy się do Ogrodowej. Wbrew temu, co podesłałem do oceny specjaliście,
      pozwoliłem sobie w ostatecznej wersji pominąć Stare Miasto, Nowe Miasto i Park
      Helenowski, wg wskazówki o skróceniu proponowanej trasy. Trochę czasu zjadło
      nam zwiedzanie katedry i kościoła ewangelickiego, czego pierwotnie nie
      planowałem. Skoro Dżekil mówi, że ktoś nas może oprowadzić po tych obiektach,
      warto z tego skorzystać i się tam zatrzymać. Coś za coś.

Około 14:40 bardzo krótkie zatrzymanie przy Poznańskim,

Ogrodowa i zatrzymanie przy cmentarzach około 14:50. Zwiedzanie i odjazd około
      godziny 15:20.

Dalej powrót autobusem ulicami:

Jerzego (kościół Św. Jerzego, który poleciła Kropka - niestety czas nas goni i
      nie zatrzymujemy się),

Legionów,

Tutaj ewentualnie możemy wrzucić wywalony wcześniej Plac Wolności z krótkim
      zatrzymaniem około 15:30.

Powoli robi się ciemno i wracamy Kilińskiego do Piłsudskiego. Wysiadka na
      parkingu przy Piłsudkiego pomiędzy Kilińskiego i Sienkiewicza.

* * *

Osoba, która oceniała mój pierwotny projekt widzi, że trochę to się
      pozmieniało. Dużo nam zamieszało zatrzymanie w dwóch kościołach na pietrynie i
      planowane dłuższe zwiedzanie starych cmentarzy (to co proponował Dżekil - to
      właśnie do niego ostatecznie się dostosowałem). Na skutek tego wypadło nam
      kilka innych rzeczy, które chciałem umieścić na trasie. No, ale to w końcu
      jesień, zmrok zapada szybko i w sumie czas jest ograniczony, więc trzeba było
      podjąć męską decyzję, co wywalić, a co zostawić.

Pozdrawiam i zostawiam pod rozwagę dla reszty forumowiczów.
      • michal.ch Errata do czasów przejazdu 08.11.03, 17:56
        W projekcie wstawiłem plan godzinowy z zapasem (np. korki, fotki na
        postojach). W praktyce może nam to zająć trochę mniej czasu.
        • michal.ch W sprawie trasy 08.11.03, 20:07
          Geo mówi, że nie może, Jasam też za bardzo nie. Pozostaje Dżekil i Yarro.
          Propozycję Dżekila wstępnie znam. Słuchajcie, nie wiem, czy do poniedziałku
          się skontaktujemy, ale propozycję rzuciłem. Zadecydujcie co i jak, poprawcie,
          czy co. To tak gdybyśmy nie ustalili ostatecznej trasy wspólnie. Jak by nie
          było, coś się zawsze wybierze.

Sory, że tak wyszło, ale naprawdę pewnych rzeczy nie mogłem przeskoczyć.
    • michal.ch UWAGA! Do twórców trasy 08.11.03, 19:14
      Jako że padł zarzut, że projektanci się ze sobą za słabo konsultują wszystkich
      zaangażowanych w powstanie ostatecznej wersji trasy proszę o spotkanie na
      żywo. Proponuję w poniedziałek. Gdzie możemy się spotkać?

Niech każdy przyniesie swoje materiały i poobradujemy sobie, jaką ostatecznie
      wersję trasy przyjąć.

Geograf, Jasam, Dżekil, Ixtilto? Co Wy na to?
      • ixtlilto Re: UWAGA! Do twórców trasy 08.11.03, 19:37
        michal.ch napisał:

> Geograf, Jasam, Dżekil, Ixtilto? Co Wy na to?
        Mnie proszę w ustalanie trasy nie mieszać. Na tydzień przed wycieczką takowa
        powinna już ustanieć. Nie podoba mi się, że niektórzy nie potrafią działać
        grupowo. Trudno.

Na poniedzialek jestem umówiona z K_az'em na przejechanie całej trasy, więc do
        tego czasu trasa MA BYĆ! Proszę ustalić: na Forum/ między sobą/ przez GG/
        m@ilowo- jakkolwiek.
        Macie niecałe dwa dni. Były dwa tygodnie.

Ja przepraszam, że tak autorytatywnie, ale jak napisał wcześniej Jasam- inaczej
        nie da rady.
        • michal.ch Re: UWAGA! Do twórców trasy 08.11.03, 19:45
          Przez pół godziny jestem na czacie
          • michal.ch GEOGRAF CO MASZ? NA LITOŚĆ BOSKĄ! 08.11.03, 19:48
            Jakieś sugestie?
            • dzekil Re: GEOGRAF CO MASZ? NA LITOŚĆ BOSKĄ! 08.11.03, 20:40
              Chciałbym tylko zauważyć, że Geograf nie jedzie na wycieczkę - nie może z
              przyczyn obiektywnych. W rozmowie ze mną stwierdził, że do ustalania trasy się
              nie włącza.

Pozdrawiam!
              Dżekil <><
              • Gość: mch Re: GEOGRAF CO MASZ? NA LITOŚĆ BOSKĄ! IP: *.lodz.dialog.net.pl 08.11.03, 20:45
                Teraz to i ja wiem, bo mi na czacie powiedział. :)
                • kropka Re: Michał 08.11.03, 21:29
                  przyznam, że trasa Dżekila bardziej mi się podoba ze względu na znajomość
                  pojemności ludzkich mózgów :-)
                  Wiem z doświadczenia, że nie da się zwiedzić Łodzi w jeden dzień. Wbrew pozorom
                  zwiedzanie jest męczące i mniej więcej po trzech godzinach normalny człowiek
                  przestaje łapać co do niego mówią. Wiem, ze my nie jesteśmy normalni, dlatego
                  daję nam 5 godzin. Więcej nie wytrzymamy.
                  Dlatego wydaje mi się, że lepiej zobaczyć dokładniej jakiś fragment miasta
                  skanalizowany tematycznie, niż robić tzw. sieczkę.
                  Mam nadzieję, że jeśli będziemy grzeczni, to Kaz z nami jeszcze kiedyś zechce
                  pojechać, a wtedy zwiedzimy np. Łódź żydowską.
                  Nie bądźmy za ambitni. "Im więcej wiesz, tym więcej zapominasz. Im więcej
                  zapominasz, tym mniej wiesz" :))
                  • k_az Re:do kropka 08.11.03, 23:33
                    kropka napisała:

> przyznam, że trasa Dżekila bardziej mi się podoba ze względu na znajomość
                    > pojemności ludzkich mózgów :-)
                    > Wiem z doświadczenia, że nie da się zwiedzić Łodzi w jeden dzień. Wbrew
                    pozorom
                    > Mam nadzieję, że jeśli będziemy grzeczni, to Kaz z nami jeszcze kiedyś
                    zechce
                    > pojechać, a wtedy zwiedzimy np. Łódź żydowską.
                    ----------------------------------------------
                    Kropko, czy grzeczni czy nie :)))) Łódź Żydowska zawsze kiedy zechcecie.
                    Serdecznie Cię pozdrawiam.kaz.
                  • michal.ch Re: Michał 09.11.03, 10:16
                    Tako rzecze Kropka, a Kropki słuchać trza. :)
                    Ixtlilto, jak widzisz problem sam się rozwiązał. Ty już będziesz wiedziała, o
                    co chodzi.

Pzdr.
                    mch
                    • kropka Re: Michał 10.11.03, 08:49
                      michal.ch napisał:

> Tako rzecze Kropka, a Kropki słuchać trza. :)

No! Dożyłam! Doczekałam, że ktoś mnie słucha!!!
                      Dzięki Michał. Już traciłam nadzieję :)))
    • janior Re: Trasa wycieczki po Łodzi 09.11.03, 11:18
      Czy prócz wycieczki jest potem planowane jakieśspotkanie czy cóś? Bo ja nie
      wiem czy będe mógł przyjechac na wycieczkę...
      • Gość: flip Re: Trasa wycieczki po Łodzi IP: *.p.lodz.pl 09.11.03, 14:29
        > ...potem planowane jakieśspotkanie czy cóś?

Ano wlasnie. My na przyklad lubimy zwiedzac miasta na zasadzie od knajpy do
        knajpy :-)
        • ixtlilto Re: Trasa wycieczki po Łodzi 09.11.03, 21:35
          Tak, jest planowane. Nazwa knajpy zostanie lada dzień podana :)
          • janior Re: Trasa wycieczki po Łodzi 11.11.03, 11:38
            Mnie na zwiedzaniu Łodzi niestety nie będzie. ale na 15:30 lub coś koło bardzo
            chętnie przybędę na powycieczkowe spotkanie. Acha zapewne przybee w liczbie 2
            wraz z koleżanką :-)
    • ixtlilto == OSTATECZNA TRASA == 10.11.03, 15:10
      10:00 - zbiórka na podwórku Gazety
      10:15 - wyjazd
      10:30 - Katedra św. Stanisława
      11:15 - Kościół św. Mateusza
      12:00 - Rezydencja Herbsta "Księży Młyn"
      13:00 - Osiedle robotnicze "Księży Młyn": domy familijne, remiza,
      szkoła; "Beczki Ghromana"
      14:15 - Stary Cmentarz przy ul. Ogrodowej
      ok. 15:30 - zakończenie

Czasy podane są orientacyjne i podane "z lekkim zapasem". Mogą wystąpić
      przesunięcia czasowe w stosunku do planu z racji na przejazdy, czas
      wsiadania, wysiadania, parkowania etc.
      Miejsce zakończenia wycieczki do ustalenia przez uczestników.

Trasa ostateczna by Dżelik
      • michal.ch Re: == OSTATECZNA TRASA == 10.11.03, 21:42
        ixtlilto napisała:

> Trasa ostateczna by Dżelik

Dżekil za tego "dżelika" to się wkurzy. :))) Może dżemik? Głodnemu chleb na
        myśli. ;)

A koniec imprezy proponuję na Placu Dąbrowskiego.
        • ixtlilto Re: == OSTATECZNA TRASA == 11.11.03, 08:59
          michal.ch napisał:

> A koniec imprezy proponuję na Placu Dąbrowskiego.
          Ponieważ niektórzy forumowicze przyjadą na wycieczkę samochodami, które zostaną
          na parkingu Gazety; ponieważ wszyscy wiedzą jak dojechać do Gazety, więc będą
          wiedzieć jak wrócić- wycieczka kończy się na Sienkiewicza 72; parkingu Gazety
          Wyborczej.
          (bez możliwości zmiany)
    • Gość: messer Re: Trasa wycieczki po Łodzi IP: *.piotrkow.cvx.ppp.tpnet.pl 11.11.03, 21:57
      Jestem chętny do poprowadzenia wycieczki po cmentarzu na Ogrodowej.Nie jestem
      żadną rewelacją ale z przyjemnością pomogę.Mój adres to messer8@poczta.onet.pl
      Proszę organizatorkę o kontakt.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka