l.george.l 17.01.13, 09:32 Jak zneutralizować Zamek Gargamela. Oto jest wyzwanie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: lk Re: Kładka na dachu muzeum, kawiarnia jak rufa st IP: *.wtvk.pl 17.01.13, 10:14 wyzwaniem jest neutralizacja Twojej osoby, lepiej zeby studenciaki nie zabieraly sie za takie projekty bo to co robią nie pasuje do tego miejsca, moga sprobowac w Warszawie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: es Re: Kładka na dachu muzeum, kawiarnia jak rufa st IP: *.semajag.dyn.perspektivbredband.net 17.01.13, 10:26 ......odezwal sie Kaczmarek; dych rychtyg poznanska pie... spod znaku ryczuszka-deczuszka. Odpowiedz Link Zgłoś
raven50 Re: Kładka na dachu muzeum, kawiarnia jak rufa st 17.01.13, 22:50 jak nie czujesz się poznaniakiem to po co się odzywasz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poznaniak Re: Kładka na dachu muzeum, kawiarnia jak rufa st IP: *.pools.arcor-ip.net 17.01.13, 10:30 Rzeczywiscie zdziebko wydziwiaja, choc dobre jest to, ze wreszcie poruszona zostala sprawa wyrwy w zabudowie od strony 23-ego Lutego.Pomysl siedzisk nawet niezly, choc ja widzialbym te luke calkowicie zabudowana z przeswitem, przez ktory prowadzilyby na Gore Przemysla krete schody-takie nawiazanie do warszawskich Kamiennych Schodkow.Duzo mamy w Poznaniu stromych podejsc, a niestety malo efektownych schodow.Szkoda, bo te sa przeciez ciakawym elementem malej architektury, ktora czesto tworzy klimat miejsca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Czyzby megalomański koszmarek doczekał się IP: 95.108.81.* 17.01.13, 10:25 godnych następców? Niech zgadnę co to będzie... Piramida Chopsasa... Kolos z Rodos... a może Krzywa Wieża (panie wybaczą) w Pizie? Tylko najpierw niech dokończą co już zaczęli i ustawią w koło krasnale ogrodowe, zgodnie z projektem. p.s. I nie mówi się przemysła tylko przemysłu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Czyzby megalomański koszmarek doczekał się IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.13, 11:02 > p.s. I nie mówi się przemysła tylko przemysłu. Pan tak na serio? Przemysł II był m. in. księciem poznańskim i wielkopolskim. No i królem Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ann Re: Czyzby megalomański koszmarek doczekał się IP: *.173.26.62.tesatnet.pl 17.01.13, 13:37 Artyści Ci nasi studenci. Z głowami mają i zbyt wydziwiają. Taki "zamek" potrzebuje neutralnego otoczenia bo jak dowalą do tego kolejny dziwny pomysł to będzie tragedia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: es Re: Czyzby megalomański koszmarek doczekał się IP: *.semajag.dyn.perspektivbredband.net 17.01.13, 14:25 Taki "zamek" potrzebuje kilkadziesiat lasek trotylu i dobrego pirotechnika coby go wysadzil raz na zawsze. Miejmy nadzieje ze ci studenci zrozumieli ze nalezy tworzyc na miare naszych czasow, po europejsku a nie jak w tej chwili jarmarczno-zytnio. Strach patrec na to co sie dzieje w Poznaniu. Nawet jezeli czesc ich prac jest troche nieprzemyslana to jednak wiedza dlaczego i co studiuja. Niestety jak dotad najlepsi wyjezdzaja, i za chlebem, i po to aby moc pracowac jako architekt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AAA Re: Czyzby megalomański koszmarek doczekał się IP: *.play-internet.pl 17.01.13, 14:45 Zamek Królewski już stał się ośrodkiem, punktem centralnym inspirującym do rozwoju, wyzwalającym wyobraźnię, krystalizującym. To cieszy... Z rozwojem przestrzennym tak już jest - potrzebny jest element dominujący, definiujący - wokół niego jak na osnowie kształtuje się uporządkowana przestrzeń. Jeśli punkt centralny jest właściwie osadzony, to cała reszta wokół, nawet jeśli posiada błedy - tworzy razem wartościową, dobrze funkcjonującą przestrzeń. W zasadzie to samo dotyczy budynku - jeśli jego struktura funkcjonalno-konstrukcyjna jest w sposób właściwy rozwiązana, to nawet przy niedomaganiu w detalach - spełnia on swoje zadanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jezry Re: Czyzby megalomański koszmarek doczekał się IP: *.kari.put.poznan.pl 17.01.13, 15:10 To oczywista próba choćby częściowego zneutralizowania tego gargamela. I słusznie! Wrzód na d..ie też neutralizuje się różnymi okładami. Czasami to pomaga. Odpowiedz Link Zgłoś
raven50 Re: Czyzby megalomański koszmarek doczekał się 17.01.13, 22:52 on żartuje tylko Odpowiedz Link Zgłoś
manissa Kładka na dachu muzeum, kawiarnia jak rufa stat... 17.01.13, 15:10 Bożesz Ty mój... Zamek jest brakuje tylko fo(r)sy...:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Georg Sommer Re: Kładka na dachu muzeum, kawiarnia jak rufa st IP: *.pools.arcor-ip.net 17.01.13, 17:54 "Zaplecze" zamkowe juz macie..! Ksiezniczka manissa w kwiecie wieku i zakutych pal w gargamelowym ksiestwie od groma..! :-)) PS Patrz : rene,kazek,art.usa,dzordz itd.... Odpowiedz Link Zgłoś
jottsp Kładka na dachu muzeum, kawiarnia jak rufa stat... 17.01.13, 17:36 proponuje by isc z duchem czasu i pozaslaniac Zamek jeszcze wieksza iloscia banerow reklamowych oraz dodac kilka nowych , duzych stelazy - przydadza sie na np. wybory wladz miasta oraz do reklamowania firm zaangazowanych w budowe Zamku , czasami mozna tez bedzie powiesic zdjecie Starego Rynku z czasow gdy nie bylo na nim tyle reklam i parasoli producentow piwa etc. , reklama jest wspolczesna sztuka wiec bedzie to - automatycznie - przedluzenie Muzeum , jego salon wystawowy Odpowiedz Link Zgłoś
raven50 Re: Kładka na dachu muzeum, kawiarnia jak rufa st 17.01.13, 22:59 proponuję reklamę sucharków i kondomów na banerach Odpowiedz Link Zgłoś
raven50 to juz chyba kpiny! 17.01.13, 22:49 to okolica historyczna i taki powinna zachować charakter a tymczasem ktoś chce zrobić z tego Lunapark, powinien ktoś to w końcu zatrzymać to wariactwo!!!! jestem rodowita poznanianką i boli mnie że jakieś osoby- nie wiem bo rodowity poznaniak chyb a by tego nie zrobił- robią wszystko żeby po starym Poznaniu nie było śladu a przecież można zobaczyć na archiwalnych fotografiach nawet z końca XIX jak pięknym miastem był Poznań Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: an631 Re: to juz chyba kpiny! IP: *.adsl.inetia.pl 20.01.13, 14:28 Uważam, że projekty są świetne, przemyślane i na pewno nie przysłaniają, ani nie dominują nad otoczeniem , a wręcz je podkreślają i myślę, że urzeczywistnienie takiego projektu byłoby jak najbardziej odpowiednie, poprawiłoby atrakcyjność tych terenów i sprawiło, że ludzie z chęcią by tam zaglądali. Niestety przykre jest to, że przeciętny człowiek, nie dostrzega takiego piękna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: odważne koncepcje IP: *.icpnet.pl 20.01.13, 15:00 Naprawdę odważną koncepcją - idącą w poprzek różnym niedowarzonym pomysłom - byłoby zasłonięcie koszmarka, jakim pozostaje wciąż 'nowe' skrzydło MN, jakąś archaizującą fasadą. Tylko w ten sposób udałoby się przynajmniej w części przywrócić charakter tej ulicy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jb odebrać uprawnienia nauczyciela akademickiego IP: *.icpnet.pl 16.03.13, 07:12 za dopuszczenie do pracy nad poronioną koncepcją. Przyjęcie takich założeń projektowych podważa wiarygodność procesu edukacyjnego na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej Odpowiedz Link Zgłoś