Gość: W.W. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.04, 21:59 Pani konserwator zgodziła sie na lodowisko na Starym Rynku ?! Okazuje sie, że nietylko nawierzchnia rynku jest nierówna, niektórzy mają tez nieco nierówno poukładane pod fryzura ! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: LukasK Świąteczne piosenki IP: 213.25.88.* 29.10.04, 10:02 Jeśli od początku grudnia będą tłukli do znudzenia muzaki oparte na amerykańskich "kolędach", to przyjdę z czajnikiem elektrycznym i utopię tę głupotę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ha dobrze ! IP: *.icpnet.pl 29.10.04, 10:37 podali jej geriawit i odrazu pomyślała logiczniej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Husk Skonczmy z malkontenctwem IP: *.crowley.pl 29.10.04, 11:55 Poznaniacy! Blagam was... badzmy jedynym optymistycznie nastawionym do zycia miastem w Polsce. Usmiechajmy sie i nie narzekajmy ciagle. Juz sie komuys nie podoba, ze rynek takaze i zima bedzie tetnil zyciem. jakby slizgawki nie bylo tez byloby zle. Zanim nastepnym razem zaczniemy narzekac zastanowmy sie czy mamy ku temu powod... ja ze slizgawki i wszlkich tego typu inicjatyw bardzo sie ciesze!!! Teraz zadbajmy by faktycznie bylo tam fajnie. A wiec lyzwy na nogi i heja!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: W.W. Re: Skonczmy z malkontenctwem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.04, 15:08 ja tez się ciesze bardzo wielu spraw, ale np scianka do wspinaczki zamontowana na ratuszu czy Farze lekko by mnie drażniła. Pozdrowienia dla malkontentów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skaboom Re: Lodowisko na Starym Rynku może powstać IP: *.icpnet.pl 29.10.04, 12:54 Tylko ktoś kto nigdy nie był na lodowisku na Malcie może marzyć o bożonarodzeniowych ozdobach i świątecznych piosenkach. To "lodowisko" ma wielkość kortu tenisowego i przykryte jest wątpliwej piękności namiotem. Przenosiny na Stary Rynek skończą się niestety wielka klapa. Mam nadzieje ze Pan Groblewski z takim samym zapałem jak w tej chwili lansuje ten pomyśl, poda się po jego klęsce do dymisji. P.S. Życzę milej jazdy wśród młodzieży z okolicznych pubów którym do jeżdżenia nie będą potrzebne nawet łyżwy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jac Re: Lodowisko na Starym Rynku może powstać IP: 213.17.204.* 29.10.04, 13:26 1. Ślizgawka powinna byc bez namiotu. 2. Chyba, ktos będzie pilnował, żeby nie wchodzili na lód goście, którzy za długo lewali w siebie "co nieco" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz Re: Lodowisko na Starym Rynku może powstać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.04, 17:30 Niestety, ci którzy z takim zapałem walczyli o lodowisko na St.Ryn. chyba nigdy nad Maltą nie byli, a śmiem wyrazić opinię, że nigdy łyżew na nogach nie mieli. Lokalizacja nad Maltą była super - kto chciał, ten bez problemu tam dotarł. A teraz na tafli dla nich nie będzie miejsca. Dlatego również mam nadzieję na wielką KLAPĘ !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek Re: Lodowisko na Starym Rynku może powstać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.04, 15:01 Jasne, powinniśmy być optymistyczni i weseli. Jezeli zima lodowisko, to dlaczego latem nie postawić na Starym Rynku karuzeli, koła szczescia czy toru kartingowego ? Bedzie klawo, dużo muzyki ( najlepiej biesiadnej i chodnikowej . PEŁNIA SZCZESCIA !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maja Re: Lodowisko na Starym Rynku może powstać IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 29.10.04, 15:23 kiepsko to widzę moja ciocia mieszkająca w przyrynkowej kamieniczce jest w lecie bardzo smutna (chociaż świeci słońce), bo przeszkadza jej nieustanny hałas; z utęsknieniem czeka na zimne miesiące, a tu taka niespodzianka - bedzie miała znowu galimatias na tym poddaszu, gdzie ma mieszkanko Odpowiedz Link Zgłoś
mankut400 Plusy i minusy 29.10.04, 15:45 Lodowisko na Starym Rynku? Spróbujmy podsumować przysłowiowe "plusy i minusy" Na PLUS: - ożywienie Starego Rynku - ułatwienie dostępu do "lodowiska-mianiaturki" I tu mamy od razu pierwszy, duży MINUS: na Maltę sporo ludzi dojeżdżało samochodami. Czy przesiądą się na komunikację miejską? Wątpię! A więc zwiększy się ruch samochodowy na Starym Mieście - czyli na obszarze, który chcemy chronić. Lecz płatna "czerwona" strefa parkowania może dodatkowo wielu łyżwiarzy zniechęcić, być może frekwencja spadnie. Kolejne "minusy": niektórzy pomysłodawcy mówią "będzie atrakcja turystyczna". Bzdura! Jaka atrakcja? Wyobrażacie sobie turystę na tych ohydnych łyżwach z wypożyczalni? Koszt uruchomienia lodowiska na Starym Rynku będzie większy, bo "wizjonerzy" nie zainteresowali się warunkami technicznymi - choćby nierównością podłoża. Ot, przywiozą ...naście wywrotek piachu "i po problemie". No i Malta ze swoją odległością od "polskiej cywilizacji" była ciut bardziej bezpieczna. Nie pojawiały się tam przypadkowe pijaczki wracające z pubu. Odpowiedz Link Zgłoś
taxibychu Re: za dużo jest urzędników w UM Poznan 30.10.04, 00:32 należy usunąć połowę urzędników a skończą się głupie pomysły w rodzaju LODOWISKO NA STARYM RYNKU urzędasy nie mają co robić więc wymyślają aby uzasadnić swoje najczęściej bezsensowne stanowisko z nadania układowo-partyjnego Lodowisko na Starym Rynku ośmiesza władze Poznania, które usiłują nasladować Wrocław. Niech naśladują w innych działaniach - np w większej ilości dużych inwestycji w umiejętności przyciągania inwestorów, w kulturze - rewelacyjna opera pod dyrekcją pani Michnik, rewelacyjne spektakle plenerowe, wielkie festiwale Vratistavia Cantans i inne a w Poznaniu słabo i szaro i tulko błyszczy korupcja i głupota urzędników. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ola Re: Plusy i minusy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.04, 15:49 I dało się jeździć. Teraz będzie mnóstwo mnóstwo ludzi, w większości zupełnie przypadkowych, którzy akurat przyszli ze znajomymi na Rynek i stwierdzili, że może być fajnie. Na Malcie też bywały tłumy, ale byli to ludzie rzeczywiście zainteresowani jazdą. Teraz będą stać, jeździć jedząc, pijąc itp. - wiem to od osoby z Wrocławia. Takie lodowisko na Rynku, to owszem fajniutki pomysł, ale TYLKO wtedy gdy ma się jeszcze inne, takie z prawdziwego zdarzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poznaniak Re: Lodowisko na Starym Rynku może powstać IP: *.icpnet.pl 30.10.04, 13:24 1. Czy ktoś "kompetentny" z Urzędu Miasta Poznania czyta opinie mieszkańców? 2. Pan Groblewski jedynie firmuje ten idiotyczny pomysł "świąteczno-zimowego upiększenia" odrestaurowanej wizytówki Poznania; faktycznym pomysłodawcą tego "wspaniałego" projektu jest Zastępca z Bożej łaski Prezydenta imć Maciej Frankiewicz, który zresztą jest autorem wielu licznych innych podobnych projektów. Czy jest on autorem planów, czy jedynie firmuje plany Prezydenta Ryszrda Wielkiego Grobelnego? 3. Proponuję ustawienie w Poznaniu trzech lodowisk w Poznaniu: a/ przed Urzędem Miejskim na Placu Kolegiackim; b/ przed domem Prezydenta Ryszarda Wielkiego Grobelnego; c/ przed domem Zastępcy z Bożej łaski Prezydenta Macieja Frankiewicza - ostatnio firma Aquanet za darmo podciągnęłą mu wodę, więc za nią zapłaci z własnej kieszeni. 4. A tak na poważnie kiedy poznańskie władze zaczną się wreszcie liczyć z opiniami mieszkańców, organów opinotwórczych itp, chyba dopiero po ich zmianie, kiedy trzeba będzie ich bzdurne pomysły naprawiać bądź eliminować. NIESTETY DALEKO IM DO NASZEJ POZNAŃSKIEJ CHLUBY - ŚP. PREZYDENTA CYRYLA RATAJSKIEGO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ola NO TO POZNAN ZNOWU NIE MA LODOWISKA :((( IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.04, 15:44 Ta wiadomość mnie załamała :((( Ja chcę jeździć na łyżwach. Na Starym, to będzie ślizgawka dla turystów i przypadkowych przechodniów. A co mają zrobić ludzie, którzy rzeczywiście chcą jeździć ? Wstawać o 5 rano, bo tylko wtedy będzie tam wystarczająco mało ludzi ? W dodatku o cały miesiąc opóźnia się otwarcie, bo są kłopoty techniczne, cena na pewno wzrośnie, bo ktoś będzie musiał za to wyrównanie poziomów zapłacić i jeszcze w dodatku zamkną o kolejny miesiąc wcześniej, niż dotychczas :( Wciąż się modlę, że pomysł nie wypali ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Oby się nie dało IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.04, 23:30 Lodowisko powinno być w dawnym miejscu. Na lokalizacji na rynku, stracą ludzie, dla których zostało uruchomione. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariusz Do poznanskich łyżwiarzy i hokeistów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.04, 18:31 Ludzie, łączmy się - nie pozwólmy zabrać nam jedynego miejsca, gdzie mogliśmy się najeździć i zrobić z niego śródmiejską ślizgawkę !!! Odpowiedz Link Zgłoś