Dodaj do ulubionych

Zarobki polityków

31.07.21, 09:48
Właśnie z naszych pieniędzy podniesiono znacznie zarobki polityków. Uważam, że niepotrzebnie.
W normalnych warunkach wysokość pensji wyznacza rynek pracy. Pensja nie może być za niska bo pracownicy mogą odejść do innego pracodawcy. Nie powinna być za wysoka- bo to zwykła niegospodarność. Tą trudną sztuką wyceny wartości pracy zajmują się wyspecjalizowane firmy. U nas robią to politycy "po uważaniu". Im bliższa znajomość czy pokrewieństwo tym wyższa pensja. Przecież to nie z ich pieniędzy opłaca się rady nadzorcze czy ministrów. Ja uważam, że skoro ministrowie i posłowie nie odchodzą to znaczy że zarobki ich satysfakcjonują ...
Zdają sobie sprawę z własnych kompetencji i wiedzą, że gdzie indziej tyle nie zarobią. Więc po co podwyżki?
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Zarobki polityków 31.07.21, 10:35
   Jeżeli polityk kieruje się troską o państwo to w ogóle nie powinien pobierać wynagrodzenia, a tych 460 darmozjadów plus 100 w senacie może sobie klikać zdalnie. Od początku do końca jestem za dyktaturą.
   • kiks4 Re: Zarobki polityków 31.07.21, 11:22
    Mam niepokojącą obawę, że nie o pensje politykom chodzi. Bo taki Mateusz Morawiecki porzucił pracę w banku z sześciocyfrowymi zarobkami dla marnej pensyjki na stanowisku rządowym. Ziobro porzucił luksusy bycia europosłem dla cienkiej pensyjki ministra. Więc o co tu chodzi??? Chyba jednak nie o pensje.
    • qwardian Re: Zarobki polityków 31.07.21, 14:09
     To wszystko oszuści Kiksie. 460 plus 100, oraz ministrowie ich doradcy to tysiąc nie licząc darmozjadów z Brukseli. Ponad tym prawie milion w administracji. Zakon NMP miał w swoim szczycie 1400 zakonników w administracji posługujących się gęsim piórem a te złodzieje mają dziesiątki tysięcy komputerów i tyleż drukarek. Kiedyś pili kawki i pierdzieli we własne stołki, dzisiaj przychodzą do pracy raz na tydzień.
  • qwardian Re: Zarobki polityków 03.08.21, 08:31
   Trzymam kciuki za opozycją, mam nadzieję, że uda się sklecić większość do zablokowania..

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27403902,jest-reakcja-ko-na-podwyzki-dla-politykow-tusk-dziekuje-za.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka