Dodaj do ulubionych

Fajno jest

19.10.21, 13:37
Cieszę się, że dożyłem tak wspaniałych czasów. Mamy eksplodujący boom gospodarczy o czym świadczą pędzące w górę ceny. Tak przynajmniej wyjaśnił mi to zjawisko wicemister finansów : bi.im-g.pl/im/33/e5/18/z26103859AMP,Wiceminister-finansow-Piotr-Patkowski-zajmie-sie-m.jpg
Co miesiąc kupuje 11 kg gazu w butli do użytku domowego. Ostatnio zapłaciłem 60 zł, dzisiaj pani zażądała 80 zł. Na ptanie dlaczego tak drogo pocieszyła mnie, że to ostatni raz jest taka cena. W następnej dostawie będzie 85.
A na poważnie: przyznajcie się, kto z obecnych to głosował na PIS?Chętnie bym z nim porozmawiał i zapytał, co mu wadziła lekka deflacja za czasów Tuska. W tamtych czasach cenny przy kolejnych zakupach lekko spadały.
I niech mi nie mówi, że pandemia... Bo Tuska na początku jego rządów dopadła światowa recesja a jakoś dał radę...
Obserwuj wątek
    • pyrlander Re: Fajno jest 19.10.21, 14:51
      nie głosowałem ale chętnie z Tobą pogadam :), a tak przy okazji..., skoro ci źli sędziowie wybrani przez reżim należą do jakiejś tam chyba izby sędziowskiej (tak myślę, coś na wzór izb lekarskiej czy budowlanej), to dlaczego inni sędziowie, ci dobrzy, ich po prostu nie wywalą (skoro mają argumenty). Utrata członkostwa izby uniemożliwi wykonywanie zawodu i cała polityczna kłótnia sama zgaśnie, czyż nie? :)
      • kiks4 Re: Fajno jest 19.10.21, 15:24
        Zupełnie nie znam się na tym, nie moja broszka, cena gazu jest mi bliższa niż sędziowie na dachu...
        Ale przypuszczam, że nie chodzi personalnie o sędziów reżimowych, być może to doskonali fachowcy. Ale chodzi o system prawny, rozbijający monteskiuszowską zasadę trójpodziału władzy. Zasadaę,która kilka zachodnich demokracji wyniosła na mocarstwa.
        • pyrlander Re: Fajno jest 19.10.21, 16:30
          a więc..., mój dziadek mówił, że za Kajzera przed zimą szykowało się drewno w większej ilości bo nadchodziły jakieś "ruchawki". Drewno zebrał ale osobiście nie użył, bo go pognali na francoza... (na szczęście trafił do kuchni i strugał pyry). Może właśnie ten czas nadszedł? Dużo masz sztapli ułożonych? :)
          • kiks4 Re: Fajno jest 19.10.21, 17:43
            Mam i ciągle dokupuję. Też w kościach czuje, że może się przydać. Na ciepłe miejsce w kuchni polowej nie mam co liczyć więc muszę sam o siebie i rodzinę zadbac
            • kiks4 Re: Fajno jest 19.10.21, 19:26
              Ponawiam pytanie- czy jest tu ktoś kto głosował na PIS. Niech mi wyjaśni, dlaczego przeszkadzała mu deflacja za czasów Tuska a nie mogąc się doczekać porządnej inflacji zagłosował na partie dająca pieniądze za darmo. Ze skutkiem wiadomym. Tu l'as voulu, George Dandin - czyli sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało. Ja nie chciałem
              • snajper55 Re: Fajno jest 20.10.21, 21:08
                kiks4 napisał:

> Ponawiam pytanie- czy jest tu ktoś kto głosował na PIS. Niech mi wyjaśni, dlacz
                > ego przeszkadzała mu deflacja za czasów Tuska a nie mogąc się doczekać porządn
                > ej inflacji zagłosował na partie dająca pieniądze za darmo. Ze skutkiem wiadomy
                > m. Tu l'as voulu, George Dandin - czyli sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało. Ja
                > nie chciałem

Ci którzy głosowali chyba nie będą chcieli się teraz do tego przyznać. Wszystko ma swoje granice, pińcet dostają i nie muszą się do PiS przyznawać.

Ilu z wyborców PiS wie co to jest deflacja?

S.
                • kiks4 Re: Fajno jest 25.10.21, 09:39
                  Nie doczekam się ujawnienia sprawców naszej dzisiejszej mizerii.. Pewnie krasnoludki.
                  Ale podniósł mnie na duchu wywiad Pana Premiera dla Financial Times. Morawiecki pokazał naszą siłę! Bo ją mamy. I to jest broń sprawdzona, nie na szczurach czy myszach. Nasza broń jest sprawdzona na ludziach, na nas samych. Tą bronią jest liberum veto. Unia niczego nie uchwali bez pełnej jednomyślności w głosowaniach więc my będziemy w ciemno wetować wszystkie jej pomysły. Jak straszna to broń - pokazała historia Polski. Po krótkim okresie potęgi Rzeczypospolitej rozpadliśmy się w proch i pył, rozdarci przez zaborców. I my to samo zrobimy z Unią! Tak nam dopomóż PIS

• snajper55 Re: Fajno jest 25.10.21, 15:59
                    kiks4 napisał:

> Nie doczekam się ujawnienia sprawców naszej dzisiejszej mizerii.. Pewnie krasno
                    > ludki.
                    > Ale podniósł mnie na duchu wywiad Pana Premiera dla Financial Times. Morawiecki
                    > pokazał naszą siłę! Bo ją mamy. I to jest broń sprawdzona, nie na szczurach cz
                    > y myszach. Nasza broń jest sprawdzona na ludziach, na nas samych. Tą bronią jes
                    > t liberum veto. Unia niczego nie uchwali bez pełnej jednomyślności w głosowania
                    > ch więc my będziemy w ciemno wetować wszystkie jej pomysły. Jak straszna to bro
                    > ń - pokazała historia Polski. Po krótkim okresie potęgi Rzeczypospolitej rozpad
                    > liśmy się w proch i pył, rozdarci przez zaborców. I my to samo zrobimy z Unią!
                    > Tak nam dopomóż PIS

Przyszedł z Kremla nakaz, aby zaostrzyć wojnę z UE. W zamian - akcja z uchodźcami na granicy, podnosząca słupki PiS.

S.
          • qwardian Re: Fajno jest 20.10.21, 08:20
            Drzewo suszy się od wiosny, teraz doszły pnącza winorośli, pokrojone na cztery taczki przydadzą się do rozpałki. Na wypadek przerw w dostawie prądu zainstalowałem automatyczny przełącznik faz, chociaż z kupnem samego agregatu prądu jeszcze się wstrzymałem. Gaz używam do ogrzewania wody, solary na dachu w zimie są bezczynne.

Bogdanka kontraktuje węgiel do Zachodniej Europy, Jastrzębska Spółka wydobywa bardzo mało energetycznego węgla, prawie sam koksowy. Ostrzegam czytelników, rekordowo niskie temperatury na Antarktydzie
            www.radiozet.pl/Podroze/Rekordowo-niskie-temperatury-na-Antarktydzie.-Tak-zimno-nie-bylo-tu-od-30-lat
            • kiks4 Re: Fajno jest 20.10.21, 11:28
              Rene- ty cwaniaku! Oj, weźmie się za ciebie pan Premier. On wyraźnie bez ogródek zapowiedział, że podatki w Nowym Ładzie uderzą w cwaniaków, co to się dorobili ponad średnią krajową. Czyli 3k/mc

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka