Dodaj do ulubionych

Będzie mniej miejsc parkingowych na ul. Głogows...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.05, 21:21
Drogi autorze! Chodnik, jak sama nazwa wskazuje, służy przede wszystkim do
chodzenia, a nie do parkowania aut. Może od czasu do czasu ruszyłbyś swoje
cztery litery z samochodu, i przeszedł się wzdłuż Głogowskiej na piechotę?
Może wtedy przestaniesz się tak dziwić. Szczególnie zapraszam w okolice
skrzyżowanie Bosej i Głogowskiej, gdzie dla pieszych zostaje czasem niecały
metr chodnika, a nowe jasne płytki chodnika są już dawno zaświnione olejem i
innymi syfami, cieknącymi z samochodów. Za mało miejsc do parkowania na
Głogowskiej? To trzeba zacząć jakąś akcję na rzecz budowania parkingów
podziemnych (takowe istnieją w cywilizowanych krajach), a nie oburzać się na
to, że ktoś w końcu pomyślał o pieszych, przeciskających się między
samochodami zastawiającymi chodnik!
Obserwuj wątek
    • Gość: Ragathol Re: Będzie mniej miejsc parkingowych na ul. Głogo IP: *.icpnet.pl 22.09.05, 22:22
      Popieram!
    • Gość: Szy Droga rowerowa IP: *.icpnet.pl 22.09.05, 22:33
      A czy po remoncie będzie tam droga rowerowa??

      PS: Pisząc droga rowerowa - mam na myśli drogę do wygodnego
      i szybkiego przemieszczania się rowerem, a nie wymalowana
      linia na chodniku.... tym bardziej jest to ważne, że sprawny
      rowerzysta porusza się po mieście rowerem z prędkościami
      powyżej 20km/h, a nawet i powyżej 30km/h.... jazda z takimi
      prędkościami po chodnikach z wymalowanymi liniami jest praktycznie
      niemożliwa.
      PS2: Osiągnięcie prędkości 50km/h na rowerze też jest możliwe,
      ale z taką prędkością długo się nie da jechać!

      Pozdrawiam
    • Gość: Bieganek Re: Będzie mniej miejsc parkingowych na ul. Głogo IP: *.icpnet.pl 22.09.05, 22:55
      Z kolei parkowanie równoległe, wprowadzone miast ukośnego na odcinku
      Głogowskiej od McD do 'podcieni' jest zupełnym nieporozumieniem. Przecież ponad
      4 m szerokości chodnika są tam zupełnie niepotrzebne!
    • Gość: LMB Biznes polega na odwiedzających, ci muszą gdzieś.. IP: *.icpnet.pl 22.09.05, 23:39
      > Drogi autorze! Chodnik, jak sama nazwa wskazuje, służy przede wszystkim do
      > chodzenia

      Może zajmiesz się funkcją chodnika na Głogowskiej, nie etymologią słowa?

      > a nie do parkowania aut.

      Poważnie?

      > Może od czasu do czasu ruszyłbyś swoje
      > cztery litery z samochodu, i przeszedł się wzdłuż Głogowskiej na piechotę?
      > Może wtedy przestaniesz się tak dziwić.

      Ja się regularnie "przechodzę". I trudno czasami przejść. Jednak wolę, żeby
      ludzie mieli pracę, niż żeby chodnik był szeroki.

      PRoste pytanie: co teraz, gdy jest powiedzmy o 1/3 mniej miejsc parkingowych,
      zrobią sklepikarze? Część pójdzie na bezrobocie. Z twoich podatków.

      > Za mało miejsc do parkowania na
      > Głogowskiej? To trzeba zacząć jakąś akcję na rzecz budowania parkingów
      > podziemnych (takowe istnieją w cywilizowanych krajach),

      Bredzisz, wybacz epitet. W najbogatszym kraju Europy jest ich kilkanaście na
      miasto, a nie co 100 metrów. Co, wyobrażasz sobie że klient małego sklepu na
      Głogowskiej będzie szedł kilometr?

      Przestań słuchać Rydzyka, dobrze ci to na logikę zrobi.
      • Gość: Jacu Re: Biznes polega na odwiedzających IP: *.icpnet.pl 23.09.05, 01:07
        Są też naziemne "domki" dla samochodów - taniej niż pod ziemią jest chyba stawiać piętrowo autka... w niektórych miastach jest tego całkiem gęsto, że o prywatnych garażach pod domkami nie wspomnę.

        Żyjesz w mieście w którym jest całkiem niezła komunikacja miejska,
        tak można o wiele więcej łatwiej, szybciej się przemieszczać,
        bez konieczności wracania co chwile po autko by przejechać kilometr.

        Zasiłki dla bezrobotnych to utopia, nie ma czegoś takiego
        - marne grosze przez kilka miesięcy i to nie dla wszystkich.

        I odczep się od Rydzyka - w centrum miasta wszyscy nie mogą poruszać się samochodem i żaden Rydzyk nie ma tu nic do gadania. Na metro nie ma co liczyć, ale są jeszcze tramwaje, autobusy, skutery, rowery i własne nogi.

        Kilometr zdrowy człowiek przejdzie szybciej niż dotrze do samochodu, przebrnie przez korki, znajdzie miejsce parkingowe i zarobi na dodatkowe koszty paliwa i postoju... że o oszczędności czasu i pieniędzy na myciu i naprawach wozu nie wspomnę.

        Klienci małych sklepów zwykle nie muszą chodzić kilometra, wystarczy iść do sklepu położonego bliżej...
        • Gość: klakson Re: Biznes polega na odwiedzających IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.05, 09:12
          > Klienci małych sklepów zwykle nie muszą chodzić kilometra, wystarczy iść do
          skl
          > epu położonego bliżej...
          Albo do marketu gdzie parking jest i wszystko jest na miejscu. Ale chyba dla
          właścicieli i pracowników sklepów z Głgowskiej to nie jest pocieszające
        • Gość: LMB Rydzykowe myślenie. IP: *.icpnet.pl 23.09.05, 13:20
          > Klienci małych sklepów zwykle nie muszą chodzić kilometra, wystarczy iść do
          > sklepu położonego bliżej...

          A o czymś takim jak konkurencja słyszałeś? Albo o sklepach specjalistycznych?
          Jeśli klient np. sklepu z butami sportowymi nie będzie mógł zaparkować na
          Głogowskiej, to pojedzie gdzieś indziej, gdzie natychmiast ceny pójdą w górę. A
          właściciel sklepu na Głogowskiej zwolni pracownicę, ta pójdzie na bezrobocie.
          nie wpadłeś na to bo Rydzyk nie mówił o tym w radiu?
          • Gość: Leszek Re: Rydzykowe myślenie. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.05, 21:12
            Złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy... do dobrego sklepu trafię nawet na
            peryferie miasta a do złego nie ma po co chodzić, nie mówąc o jeżdżeniu. Ci
            sklepikarze, którym się nie podoba mogą poszukać innego miejsca. A ci co
            pozostaną nie stracą na pewno. Więcej ludzi będzie chodziło chodnikami. Od nich
            samych zależy, czy wejdą do ich "świątyń handlowych".
      • Gość: JaJo Re: Biznes polega na odwiedzających, ci muszą gdz IP: *.ce.put.poznan.pl 27.09.05, 16:51
        Klienci sklepów to tylko w części osoby korzystające z samochodów, a w 100%
        piesi (ostatni metr każdy musi dojść). Przeciskanie się między samochodami
        zniechęca do patrzenia na witryny sklepowe, a więc (zasada reklamy) obniża
        liczbę klientów.
        Pytanie tylko czy potrzebne są na Głogowskiej po dwa pasy w każdym kierunku,
        skoro ograniczeniem jest skrzyżowanie z Hetmańską. Ten drugi pas będzie chyba
        służył głównie tym, którzy chcą szybko (niezgodnie z przepisami) jechać - ci ze
        sklepików na pewno nie skorzystają
    • tytus62 Re: Będzie mniej miejsc parkingowych na ul. Głogo 23.09.05, 00:07
      Głogowska 93, to pomiędzy kościołem MBB i sklepem PiP? Jeżeli tak,to tam zawsze
      był wysoki krawężnik.Tylko czołg mógłby go pokonać.Ci,którzy tam parkowali
      atakowali wjazd z "zebry".
    • balonvonpll KOMUSZE KONFLIKTOWANIE 23.09.05, 01:29
      Komunistyczni urzednicy oraz ci z PRL2 uwielbiaja powodowac konflikty miedzy
      ludzmi.
      To zawsze sluzylo i sluzy mozliwosci pozniejszego wystapienia jako "jedynego i
      slusznego arbitra i dobroczyncy".
      Nie dajcie sie na to nabierac, glupota jest glupota!
      Zgoda na parkowanie inwalidy bedzie sie nazywala: jestesmy wrazliwi na
      nieszczescia obywateli!, a poprawa calosci projektu : niezbedne korekty dla
      dobra obywateli! - ale ani slowa, ze roboty byly glupie!

      W miescie ma sie mieszkac wygodnie wszystkim mieszkancom. I jest normalna
      rzecza, ze jedni, robiac troche miejsca, pomagaja drugim.

      Jest oczywista rzecza, ze inwalida parkujacy pod swoim wejsciem, moze zabrac
      odrobine miejsca przechodniom.
      Jest tez oczywiste, ze towaru do sklepu nikt nie bedzie nosil z podziemnego
      parkingu.
      A ani jeden, ani drugi, nie bedzie niszczyl samochodu wjezdzajac na wysoki
      kraweznik, tylko ADMINISTRACJA powinna zadbac, zeby im bylo wygodnie wjezdzac.

      Takie sytuacje istnieja na calym swiecie, na calym swiecie rozwiazuje sie je w
      sposob cywilizowany.
      Robi sie linie zostawiajac szersza lub wezsza strefe dla pieszych; przy
      sklepach stawia sie znak zakazu parkowania(ze wzgledu na dowoz towaru np od 6
      do 8 rano), a poza tym ukosne parkowanie, jesli sie utrzymuje wyznaczone
      miejsca - wcale nie jest gorsze niz inne...

      Krawezniki robi sie oble, zeby nie niszczyc ani ich, ani samochodu, i wszyscy
      sa zadowoleni!

      Jest sto metod!!! Mozna zrobic parkowanie w godzinach pracy, za wykupieniem za
      3! grosze miejsca od 8 do 17 na przyklad, u babci w kiosku(nie w urzedzie!) z
      winietka wkladana za szybe(na rozne samochody, ale to samo miejsce, dla
      klientow np).

      Zreszta chyba wyszloby taniej i jasniej niz moje pisanie - pojechac do Paryza
      na 2 dni, gdzie problemy z parkowaniem sa 1000 razy wieksze niz w Poznaniu, niz
      zrobienie projektu parkowania, zatwierdzanie, wizje lokalne, itp dzialalnosci.

      Dodatkowy przyklad komuszej arogancji urzedniczej, i pomylenia priorytetow:
      prosze pojechac pociagiem z Poznania w strone Zbaszynia.

      Na linii istniejacej od 1875 roku, z istniejacymi do dzis funkcjonalnymi i
      ladnymi typowymi stacjami kolejowymi, z kasa, poczekalnia, itd. - przy okazji
      modernizacji i przystosowania torow do nie wiem czego?! - odsunieto 200 -300
      metrow od stacji perony, miejsca do wsiadania i wysiadania!!!
      Bez zadnej oslony przed niepogoda, bez dojazdu taksowek, bez mozliwosci dojazdu
      wozkiem inwalidzkim!
      Perony sa w "polu", a poczekalnia w starym budynku stacyjnym!!! Tylko dresiarze
      moga sobie pozwolic na biegi z poczekalni i skakanie po torach do
      dojezdzajacego pociagu.

      Moi znajomi z zagranicy 2 razy stracili pociag, bo czekali nan w poczekalni, a
      po zapowiedzi bylo juz za pozno biec 300 metrow!

      Komusza arogancja i bezmyslnosc nie zna granic! Nie dajcie sie nabierac.
      • Gość: pagani Brawo Marti!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.05, 09:05
        Zgadzam się z Tobą w pełni. Nic dodać nic ująć!
      • Gość: Leszek Re: KOMUSZE KONFLIKTOWANIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.05, 21:02
        Misiu, coś się Tobie "popieprzyło" w głowie. O czym ty piszesz? Dawno nie
        czytałem gorszych argumentów. Zgadzam się natomiast w jednym: miasto ma być
        przyjazne dla mieszkańców, ale widzę to inaczej. Jeden samochód zajmuje bardzo
        dużo miejsca bardzo wielu przechodniom. Uszczęśliwia tylko kierowcę i
        ewentualnie jego rodzinę a utrudnia życie reszcie. To rzecz martwa i... niech
        sobie stoi... w innym miejscu. I jeszcze jedno... co ty z tymi komuchami? Może
        sam jesteś ukrytym agentem KGB? Taki święty... świętszy od papieża może być
        tylko ktoś, kto co ma coś do ukrycia.
    • Gość: Leszek Re: Będzie mniej miejsc parkingowych na ul. Głogo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.05, 20:45
      Jestem kierowcą, ale... zgadzam się na zmniejszenie ilości miejsc parkingowych
      przy ulicy Głogowskiej. Każdy wyjeżdżający z takiego "parkingu" samochód na
      chwilę blokuje jeden pas ruchu. Zmniejsza to przepustowość ulicy i zwiększa
      zagrożenie na drodze. Głogowska jest jedną z najważniejszych ulic w mieście i
      musi na przyjąć samochody zmierzające na południe miasta. A sklepikarze? No
      cóż... czy muszą parkować przed sklepem? A gdzie parkują ich koledzy / i
      mieszkańcy / z ulicy Półwiejskiej? Protestują może? Nic im się wszystkim nie
      stanie, jak "ruszą tyłek" i zrobią sobie mały spacer. Niejednemu to na zdrowie
      wyjdzie, jak schudnie troszkę.
    • Gość: Zbyszek Re: Będzie mniej miejsc parkingowych na ul. Głogo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.10.05, 10:26
      Nie wiecie dla czego to proste: chodzi o kasę, będzie mniej miejsc parkingowych
      to Urzędnicy miejscy uszczęśliwią nas strefą. Ich kolesie ze strefy bedą mieli
      więcej kasy a nam będą tłumaczyć że to dla naszego dobra płacimy im haracz za
      parkowanie. Bo dodatkowego parkingu z ogromnych pieniędzy ze strefy nikt w
      Poznaniu nie widział.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka