Dodaj do ulubionych

Unia Europejska

IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 03.09.03, 23:30
W Unii będzie można studiować...
ten argument słyszałem w kółko przed referendum ,
czy jednak powtarzający myśleli że za darmo?
Teraz widać że "za darmo to umarło" nawet w Polsce
a co dopiero w UE
Obserwuj wątek
    • the_dzidka Re: Unia Europejska 04.09.03, 08:39
      Gość portalu: @ napisał(a):

      > W Unii będzie można studiować...
      > ten argument słyszałem w kółko przed referendum ,
      > czy jednak powtarzający myśleli że za darmo?

      Przeciwnicy Unii "powtarzają", że na studia za granicą i tak nie będzie naszej
      młodzieży stać. Nikt z nich jednak nie zająknął się nawet, że to studiowanie
      będzie po wejściu do Unii nie darmowe, ale zwyczajnie dużo, dużo tańsze.
      W tej chwili młodzież spoza Unii płaci za studia w Anglii 7 razy więcej niż
      obywatele państw członkowskich. A teraz proszę mi powiedzieć, czy to nie
      różnica - płacić za studia 15 tysięcy czy dwa tysiące?
      Pewnie, na te dwa tysiące też nie każdego stać. Ale tak samo nie każdego stać
      na jakiekolwiek studia. W Polsce, wbrew pozorom, też nie studiujesz "za darmo".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka