Gość: @ IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 03.09.03, 23:30 W Unii będzie można studiować... ten argument słyszałem w kółko przed referendum , czy jednak powtarzający myśleli że za darmo? Teraz widać że "za darmo to umarło" nawet w Polsce a co dopiero w UE Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
the_dzidka Re: Unia Europejska 04.09.03, 08:39 Gość portalu: @ napisał(a): > W Unii będzie można studiować... > ten argument słyszałem w kółko przed referendum , > czy jednak powtarzający myśleli że za darmo? Przeciwnicy Unii "powtarzają", że na studia za granicą i tak nie będzie naszej młodzieży stać. Nikt z nich jednak nie zająknął się nawet, że to studiowanie będzie po wejściu do Unii nie darmowe, ale zwyczajnie dużo, dużo tańsze. W tej chwili młodzież spoza Unii płaci za studia w Anglii 7 razy więcej niż obywatele państw członkowskich. A teraz proszę mi powiedzieć, czy to nie różnica - płacić za studia 15 tysięcy czy dwa tysiące? Pewnie, na te dwa tysiące też nie każdego stać. Ale tak samo nie każdego stać na jakiekolwiek studia. W Polsce, wbrew pozorom, też nie studiujesz "za darmo". Odpowiedz Link Zgłoś