Dodaj do ulubionych

Przegrali wojnę z wojskiem?

06.10.08, 22:18
No cóż? Jak sama nazwa mówi jest to obszar ograniczonego użytkowania i ewentualne odszkodowania dotyczą właśnie ograniczenia w korzystaniu z nieruchomości (dla każdej strefy inne). I to powinno być przedmiotem sporu między wojskiem a mieszkańcami. Mówienie o obniżeniu wartości nieruchomości jest uzasadnione tylko w sytuacji gdy tę nieruchomość chcemy zbyć i udowodnimy, że rynek zareagował na obniżenie wartości tej nieruchomości poprzez właśnie utworzenie obszaru ograniczonego użytkowania. W sytuacji gdy tej nieruchomości nie zbywamy to mówienie o obniżeniu wartości nieruchomości jest bezprzedmiotowe. Przecież w Polsce nie ma jeszcze podatku katastralnego.
Ale co tam będę się wymądrzał;) Przecież prawnicy i rzeczoznawcy majątkowi muszą zarobić "parę" złotych na chleb.
Obserwuj wątek
    • Gość: stokrotka Re: Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 06:52
      Takie są skutki wiary w złotoustych, nieprzygotowanych MERYTORYCZNIE prawników. Zawsze tam gdzie jest kasa znajdzie się frajer, którego można wyrąbać
    • Gość: Kapitan Żbik Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 07:57
      Banda cwaniaków, która świadomie wybudowała swoje chaty prawie na końcu pasa startowego lotniska i liczy na wysokie odszkodowania od wojska.

      • Gość: gość Re: Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.perfekt.pl 07.10.08, 09:43
        Pewnie. Tam zawsze było lotnisko wojskowe. Mieszkańcy Krzysin powinni się z tym
        liczyć. Co za ludzie... Niedługo pewnie i w Łasku wybuchnie takie zamieszanie.

      • forrek Re: Przegrali wojnę z wojskiem? 07.10.08, 10:42
        Gość portalu: Kapitan Żbik napisał(a):

        > Banda cwaniaków, która świadomie wybudowała swoje chaty prawie na końcu pasa st
        > artowego lotniska i liczy na wysokie odszkodowania od wojska.

        TO tylko w Twoim chorym umyśle ktoś celowo buduje dom na końcu pasa, żeby ostać
        jakąś kasę.
      • Gość: LC Re: Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 13:13
        Luboń jest ponad 3km od pasa.
      • Gość: mieszkaniec Re: Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.08, 17:07
        Ludzie to tylko wam się wydaje, lotnisko jest wcześniej niż pierwsze postawione
        tam budynki. Ludzie których znam(tym ja) mają pozwolenia na budowę domu nawet z
        lat 1900-1920, kiedy nie było nawet mowy o żadnym lotnisku. A pierwsze domy
        zbudowano już na początku lat 40(teraz rzecz jasna już ich nie ma), ale np. na
        mojej ulicy jest dom z roku 1953, czyli wybudowany przed zagospodarowaniem tego
        lotniska przez armię polską w 1954 roku. Więc gdzie tu wyłudzanie pieniędzy? Ja
        rozumiem, że odszkodowań nie powinny dostawać osoby, które świadomie wybudowały
        dom(szczególnie po ogłoszeniu stref), ale z jakiej racji mają cierpieć na tym
        osoby mieszkające tutaj od ponad pół wieku!

        Trochę zainteresowania i zrozumienia...
    • Gość: M Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 10:07
      Z tego wynika,że ci którzy wybudowali dom po 2003 sami są sobie
      winni. Poza tym trzeba być niespełna rozumu, aby budować się w
      okolicy lotniska wojskowego i liczyć na brak hałasu
    • Gość: Stary Marych Re: Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.icpnet.pl 07.10.08, 11:16
      Lucyferciu jak zwykle pierwszy,ale niestety Jego wywód jest
      niekompletny. Hałas w pobliżu lotniska jest niewyobrażalny!!. Dzieci
      nie mogą się uczyć, mieszkańcy wypoczywać no i oczywiście
      zagrożenie dla zdrowia/głuchota, nerwice,i in./. Skrzyknęli się
      mieszkancy,zorganizowali w Stowarzyszenie i będą walczyć. Z tego co
      wiem do protestu przyłączają się mieszkancy i okoliczne gminy.
      Aktualnie trudno ustalić kto podjął decyzje o F16 w Krzesinach -
      proponowane były inne lokalizacje. Potworny hałas dochodzi również
      na Rataje. Co się stanie jak te stare bloki sklapną się od
      infradżwięków?.Opinie niezależnych ekspertów pożądane. Czekamy!!
      • lucyferciu Re: Przegrali wojnę z wojskiem? 07.10.08, 17:29
        Gość portalu: Stary Marych napisał(a):

        > Lucyferciu jak zwykle pierwszy,ale niestety Jego wywód jest
        > niekompletny.

        Zapewniam Cię, że jest kompletny:)


        > Hałas w pobliżu lotniska jest niewyobrażalny!!.

        I tu poruszasz zupełnie inną kwestię niezwiązaną z obszarem ograniczonego użytkowania jako pewnym stanem PRAWNYM wprowadzonym rozporządzeniem Wojewody tylko kwestię związaną ze stanem FAKTYCZNYM, który JUŻ istniał przed ustanowieniem obszaru ograniczonego użytkowania a który rzeczoznawcy majątkowi powinni wówczas uwzględniać przy wycenie nieruchomości chociażby dla celów kredytowych czy na potrzeby kupna-sprzedaży (o ile rynek reagował na zmiany wartości nieruchomości z tak "błahego" powodu). A i wówczas niezadowoleni z hałasu Mig-ów (bo takie wtedy były) mieszkańcy mogli skarżyć wojsko o odszkodowanie używając dokładnie tych samych argumentów, których używają obecnie czerpiąc swoją "inspirację" czy to z ustawy Prawo ochrony środowiska czy też Kodeksu Cywilnego.
        W związku z tym mam pytanie, a w zasadzie dwa;)
        1) Czy znasz rzeczoznawcę majątkowego, który dokonując wyceny nieruchomości przed ustanowieniem obszaru ograniczonego użytkowania uwzględniał hałas w wycenie nieruchomości dla tego terenu a który by istotnie modyfikował wartość nieruchomości?
        2) Czy znasz mieszkańców, którzy przed ustanowieniem obszaru ograniczonego użytkowania skarżyli wojsko o odszkodowanie z tytułu nadmiernego hałasu z Mig-ów? A myślę, że jaki by nie był typ samolotu zawsze będzie on stwarzał pewien dyskomfort akustyczny. Zgodzisz się ze mną?
    • Gość: xyz Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.icpnet.pl 07.10.08, 11:36
      lotnisko wojskowe w pobliżu dużego miasta to skandal
      jak zwykle widać jak polski rząd traktuje swoich obywateli...
      btw. hałas słychać również na Starołęce
      • Gość: LC Re: Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 13:14
        Nie w pobliżu a w mieście
      • mankut400 Re: Przegrali wojnę z wojskiem? 07.10.08, 13:21
        Gość portalu: xyz napisał(a):

        > lotnisko wojskowe w pobliżu dużego miasta to skandal

        Ano właśnie - ulokowanie najważniejszego lotniska wojskowego _W_
        dużym mieście to skandal.
        Choć mieszkam mocno z boku, to nieraz F16 dały mi się we znaki :(
    • Gość: Rzeczoznawca Dziękuje naiwnym kupiłem Mesia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 11:59
      Dziękuję wszystkim,którzy zlecili mi prowadzemie wycen oraz składanie pozwów o odszkodonie. Mogę spędzić rok na Karaibach.Kocham was
    • Gość: Mały Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.tami.pl 07.10.08, 14:08
      Lucyferciu i inni malkontenci i kobice F16. Macie szczęście, że nie podajecie
      adresów. Cóż, meszkańcy Świerczewa, Lubonia, Dębca, Dębiny, Rataj, Kamionek,
      Borówca i innych miejscowości chętnie by Was odwiedzili. Jeżeli ktoś codziennie
      nie przeżywa tego hałasu, to nie zrozumie mieszkańców okolic Krzesin
      (poznańskich). Co do odszkodowań za spadek wartości, to przytoczę tylko cenę
      jednej z transakcji na Marlewie: dom z działką 1000 m2 sprzedano za ok. 270 000
      zł, a więc za cenę niewielkiego mieszkania w blokach. Jak więc możecie mówić, że
      wartość nieruchomości na terenach oddziaływania hałasu i potencjalnego
      zagrożenie katastrofą jest taka sama, jak np. w Szczepankowie, czy innych w
      miarę spokojnych dzielnicach. Czy nie zadziwia wszystkich to, że lotnisko jest
      zlokalizowane ok. 7 km od centrum Poznania i że za 2 lata planowanych jest 20
      000!!! lotów rocznie, czyli 100-200 dziennie!!! odliczając soboty i niedziele.
      Czy Poznań taki hałas wytrzyma??? (Dane dotyczące ilości lotów z części jawnej
      "Raportu porealizacyjnego dla lotniska Poznań-Krzesiny"). Lucyferciowi i kolegom
      życzę dobrego samopoczucia!
      • lucyferciu Re: Przegrali wojnę z wojskiem? 07.10.08, 17:35
        Jesteś pewien, że rozumiesz problem pod względem prawnym? Gdzie ty zauważyłeś, że jestem za efami i lotniskiem w mieście? Proponuję wykorzystywać mniej emocji a więcej wiedzy w swoich reakcjach a zapewniam cię, że żaden rzeczoznawca czy prawnik nie "wyrąbie" cię.
        • renepoznan Re: Przegrali wojnę z wojskiem? 07.10.08, 17:39
          lucyferciu napisał:

          > Proponuję wykorzystywać mniej emocji
          > a więcej wiedzy w swoich reakcjach a zapewniam cię, że żaden rzeczoznawca czy
          > prawnik nie "wyrąbie" cię.

          :):)
          A szkoda. Im więcej frajerów chętnych do płacenia tym lepiej. :)
    • mmmmmm000 wiedzieli gdzie się budują 07.10.08, 14:21
      lotnisko tam było dużo wcześniej niż ich domy...
      • Gość: Qba Re: wiedzieli gdzie się budują IP: *.icpnet.pl 07.10.08, 15:43
        Rozporządzenie wojewody wprowadziło strefy ograniczonego użytkowania m.in. zakaz budowy nowych domów w strefach najbliższych lotnisku co skazuje osiedle na degradację.Jest to oczywisty spadek wartości nieruchomości i tak przedtem tańszych niż w innych częściach miasta oczywiście ze względu na hałas.
        • lucyferciu Re: wiedzieli gdzie się budują 07.10.08, 17:45
          Sorry za moją śmiałość, że pytam, ale na czym polega w twojej ocenie degradacja osiedla?
          W mojej skromnej ocenie jeżeli był tam wcześniej opracowany miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego właśnie pod funkcję mieszkaniową a rozporządzenie wojewody zabrania tego (wprowadza ograniczenie w korzystaniu z nieruchomości, o którym napisałem w pierwszym poście) wówczas należy się odszkodowanie za szkodę (ograniczenie), wykup nieruchomości lub nieruchomość zamienna bez tego ograniczenia. Opracowany wcześniej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego stanowi tutaj istotę rozwiązania problemu. W przypadku gdy takowego nie było to nie ma o czym gadać.
          • Gość: Eco-Osholom Re: wiedzieli gdzie się budują IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.08, 22:52
            Do 2002 albo 2003 obowiazywal miejscowy plan zagospodarowania
            przestrzennego zgodnei z ktorym na Krzesinach mialo byc lotnisko
            cywilne a wokol strefa ekonomiczna korzystajaca z bliskosci
            autostrady i kolejowej logistyki Franowa, ostatnie pozwolenia na
            budowe miasto dawalo do tego czasu
      • Gość: obserwator Re: wiedzieli gdzie się budują IP: *.icpnet.pl 07.10.08, 16:50
        Nie wypisuj bzdur kolego. Według najnowszej definicji obszar ma dziesiątki
        tysięcy km^2. Obejmuje połowę Poznania (np.: Grunwald, Świerczewo, Dębina) i
        sięga aż do Złotkowa na północy i Mosiny na południu. Wszyscy Ci mieszkańcy są
        dotknięci hałasem i z pewnością w większości mieszkają dłużej niż istnieje lotnisko.

    • Gość: lynx Re: Przegrali wojnę z wojskiem? IP: 217.153.201.* 07.10.08, 14:34
      Myślicie, że jeśli wojsko się w końcu z Krzesin wyniesie, to pas zaorają i będą
      się w tym miejscu krowy pasły? Powstanie tam lotnisko cywilne, które przejmie
      ruch z Ławicy.
      • Gość: LC Re: Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 14:51
        Nie wiem jak innym, ale mi właśnie chodzi o to aby tam było cywilne lotnisko. Hałas jest kwestią drugorzędną.
      • Gość: Pierre d'Oła Re: Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.08, 17:42
        Gość portalu: lynx napisał(a):
        jeśli wojsko się w końcu z Krzesin wyniesie, to pas zaorają

        Raczej zaorzą. Orać- to trudne słowo i łatwo o pomyłkę. A pomyłka oralna-
        przykra sprawa!
    • pan.nikt Hałas, to jedno, a strategia drugie 07.10.08, 14:39
      I tego całkiem nie rozumiem.
      F-16 kupiliśmy, nie po to, żeby "chłopaki" mieli na czym polatać, ale na wypadek wojny (zagrożenia).
      Tak, ale jak mnie uczono (fakt, że dawno) w wojsku (co zresztą pokazali Amerykanie np w Iraku), pierwszym celem ataku nieprzyjaciela są obiety strategiczne (lotniska, wyrzutnie rakiet itp).

      No właśnie i tu pytanie
      KTO LOKALIZUJE STRATEGICZNE LOTNISKO NA OBRZEŻACH WIELKIEGO MIASTA??
      Przecież taka lokalizacja, to potencjalne zagrożenie życia tysięcy mieszkańców.

      Tak, tak na wypadek wojny samoloty zostaną dyslokowane, ale lotnisko jako cel pozostanie.
      A mamy choćby z Iraku przykłady "precyzyjnych nalotów na cele strategiczne". Precyzyjnych nalotów, w których pociski (najczęściej rakiety) trafiały po kilka kilometrów od celu.



      Aha. Lotnisko było już dawno, ale po co zostało rozbudowane???
      A przecież jest (było) w Polsce kilka lotnisk, strategicznie lepiej połozonych.
      Prawda???
      • Gość: czarownica Re: Hałas, to jedno, a strategia drugie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 21:08
        pan.nikt napisał:

        > KTO LOKALIZUJE STRATEGICZNE LOTNISKO NA OBRZEŻACH WIELKIEGO MIASTA??
        > Przecież taka lokalizacja, to potencjalne zagrożenie życia tysięcy
        > mieszkańców.

        Cała kula ziemska jest potencjalnym zagrożeniem życia miliardów jej mieszkańców, bo może w nią walnąć jakaś planetoida czy coś większego
        wiadomosci.onet.pl/1839109,16,mala_planetoida_zderzyla_sie_z_ziemia,item.html
      • Gość: gierka Re: Hałas, to jedno, a strategia drugie IP: *.adsl.inetia.pl 08.10.08, 21:24
        pan.nikt napisał:

        > Aha. Lotnisko było już dawno, ale po co zostało rozbudowane???
        > A przecież jest (było) w Polsce kilka lotnisk, strategicznie lepiej połozonych.
        > Prawda???

        Widać, że swoją dogłębną wiedzę czerpiesz z gier komputerowych:-P
        • pan.nikt Re: Hałas, to jedno, a strategia drugie 11.10.08, 20:42
          Nie gram w gry komputerowe, a pewnie w przeciwieństwie do ciebie byłem w wojsku
    • xplict Odszkodowania za hałas F16? Nic z tego 10.10.08, 00:16
      I bardzo dobrze... Za głębokiej komuny jakoś nikt z tego osiedla nawet słowem
      nie pisnął, że mu Migi szklanki tłuką

      Jak to się mawia na dalekiej północy: Widziały gały co brały. Jak się chce
      mieć święty spokój, to się przy lotnisku domu nie stawia.
    • Gość: Kapitan Żbik Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.08, 08:09
      W takim razie niech wojsko wyniesie się na Antarktydę - mieszkańcy będą mieli spokój a w razie czego niech już nie roszczą pretensji że wojsko nie zdążyło na czas. A jak im nie pasuje to na wschodnich krańcach Polski jest mnóstwo zieleni i tak wytęsknionej ciszy.
      Wystarczy "wsiąść do pociągu byle jakiego" i obrać kierunek na wschód. Pa pa
      • Gość: Kapitan Zbik Re: Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.08, 08:50
        Aha i jeszcze jedno.
        Jak tytuł mówi "Przegrali wojnę z wojskiem"
        A kto jak nie wojsko ma wygrywać wojny ?
        Po to jest wojsko :)
        Więc "No comments"
    • Gość: west no i bardzo dobrze!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.08, 11:51
      niby dlaczego miałbym finansować chore fanaberie wariatów którzy wy budowali
      swoje domy w strefie, o której wiadomo było od bardzo dawna, że jest ograniczona
      i wojskowa, sami sobie spłatali figla, więc niech się męczą sami, głupota nie
      zna granic
      • Gość: Eco-Osholom Re: no i bardzo dobrze!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.08, 19:30
        poczekajmy jak wladza wywinie podobny numer tobie i sie okaze, ze
        jestes mniej niz zero, a osobniki o takim poziomie solidarnosci
        spolecznej jak ty, beda publicznie glosic: a dobrze mu tak, po co ma
        (cos), mieszka (gdzies), jest (jakis).. itd. zawsze mnie dziwi, ze w
        przypadku takich konfliktow ujawnia sie dosc licznie pewna kategoria
        zawistnikow (dzieki nim w piekle polskiego kotla nikt nie musi
        pilnowac, bo oni sami pilnuja zeby nikt nie zwial), ktorzy za obraze
        boska uwazaja starania innych, zeby im bylo lepiej.. co gorsza, w
        takich starciach jako wojsko, wladza, kosciol, wielki biznes z
        obywtaelelami albo obywatelem, zawsze staja po stronie tej
        wielokrotnie silniejszej strony.. to ze taka lokalizacja lotniska
        jest najgorsza z mozliwych ale dzieki niej ktos skaoswal setki
        milionow za przebudowe ich nie rusza.. natomiast fakt, ze udreczony
        Kowalski, ktory tam mieszka od 30 lat moglby dostac pare zlotych na
        wyciszenie domu, to go obraza.. dlaczego? no bo to nie on sam je
        dostanie.. skoro tak dobrze na Krzesinach to sie tam przenies...
        • Gość: www Re: no i bardzo dobrze!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.08, 19:52
          to ty sam baranie wywinąłeś sobie taki numer i nie mam zamiaru się z tobą
          solidaryzować, bo taki głupi jak ty to nie jestem i nie zgadzam się aby nasze
          wspólne pieniądze szły do waszych prywatnych kieszeni tylko dlatego że jesteście
          głupi, cwan iakami, za głupotę trzeba płacić, ale nie z moich pieniędzy, sam
          sobie jesteś winien!
    • v.i.k.k.a Re: Przegrali wojnę z wojskiem? 11.10.08, 13:29
      No i dobrze im tak, trzeba wiedziec gdzie budowac chate.
      • renepoznan Re: Przegrali wojnę z wojskiem? 11.10.08, 20:13
        v.i.k.k.a napisała:

        > No i dobrze im tak, trzeba wiedziec gdzie budowac chate.

        Ale dzięki takim frajerom znajdziesz chętnych na niechodliwe grunty. Nikt mający
        pojecie o tych sprawach, takich gruntów nie kupi a tacy zawsze.
        Nie śmiej się z nich zatem.
        :)
        • v.i.k.k.a Re: Przegrali wojnę z wojskiem? 11.10.08, 20:52
          Ciiiiii:)
          zostaw swoja wiedze da siebie(i dla mnie;)
          • renepoznan Re: Przegrali wojnę z wojskiem? 11.10.08, 23:23
            v.i.k.k.a napisała:

            > Ciiiiii:)
            > zostaw swoja wiedze da siebie(i dla mnie;)

            Racja. Na sprawdzaniu statusu gruntów można nieźle zarobić. Tylko, że tacy to
            najczęściej zaoszczędzą te parę złotych a potem płaczą, że stracili dziesiątki
            czy setki tysięcy.
            Albo by chcieli za darmo to mieć zrobione. :):)
            Śmierć frajerom.
            ;)
    • Gość: onecik Re: Przegrali wojnę z wojskiem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.08, 08:46
      Również i tam jest jakiś artykulik. Co prawda beznadziejny, ale jest
      wiadomosci.onet.pl/2702,1842351,krzesiny_bez_odszkodowan_za_halasliwe_f-16,wydarzenie_lokalne.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka