Dodaj do ulubionych

Przedszkola tylko dla samotnych

03.04.07, 21:24
Jasny gwint to nawet do przedszkoli jest rekrutacja :) ?
Obserwuj wątek
    • skarolina Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 21:30
      Pięć nowych przedszkoli czyli max. 500 miejsc, w tym 125 dla trzylatków. A
      zabrakło miejsca dla 800 trzylatków, to co zrobić z pozostałymi 675?
      Ale do rodzenia dzieci to rząd zachęca :/

      I druga sprawa - pseudosamotne matki. Jeśli dziecko ma oboje rodziców
      (małżonków) pracujących, nie ma rodzeństwa i jeszcze nie daj Bóg rodzice
      pracują na drugim końcu miasta niż mieszkają i chcą oddać dziecko do
      przedszkola bliżej pracy, żeby po nie zdążyć, to takie dziecko dostaje 20
      punktów. Kobieta pozostająca w wolnym związku, niepracująca, utrzymywana przez
      partnera, dostaje z marszu 80 punktów. Czyli oddaje dziecko do przedszkola a
      sama ma 8 godzin świętego spokoju. W tym czasie rodzice pracujący mają wielki
      problem, bo żadne z nich nie zostanie przecież w domu z dzieckiem, skoro pracują.
      Dlaczego system rekrutacji uprawomocnia fikcję?
      • Gość: reno Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 82.143.148.* 03.04.07, 22:14
        Przecież w artykule nie ma slowa o tym, że te brakujące miejsca to dla dzieci
        trzyletnich. Z tego co wiem to są jeszcze przyjęcia dzieci 4,5 i 6 -cio letnich.
        Mojej sąsiadki czteroletnia córka szczęśliwie dostala się do przedszkola (choć
        nie jest dzieckiem samotnej matki).
        A skąd wiadomo,że w tych nowych przedszkolach będzie maksymalnie 500 miejsc?
        Przecież to chyba zależy od wielkości budynku i liczby grup.
        Może warto czasami poczytać tekst ze zrozumieniem i nie dorabiać ideologi.
        • pkaziuk Re: Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 22:23
          Tu nikt nie dorabia ideologii. Zapewniam Cię że teraz nie ideologia nam w
          głowie, tylko poważny dylemat jak funkcjonować przez najbliższy rok, albo
          dłużej.
        • Gość: życzliwy Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.07, 23:19
          facet.. pomyśl.. to ma byc przedszkole czy przechowalnia? osobiscie nie
          wyobrazam sobie placowek ponad ta liczbe
        • stefan1009 Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 08:08
          wiesz co Twoja sąsiadka napisała we wniosku? dla Ciebie jest to może czytanie
          tekstu. Dla rodziców przedszkolaków to życie, dające w tyłek bez pytań czy
          zrozumiałeś. Co do miejsc w przedszkolach dla dzieci starszych - jest ich
          jeszcze mniej, dwa trzy w przedszkolu, w wielu nie ma wcale. Dzieci, które nie
          dostały się jako trzylatki mają jeszcze mniejsze szanse, bo za "chodzenie" do
          przedszkola też są punkty.
        • Gość: lolo09 Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.07, 10:28
          to jest skandal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          moj starszy ma to szczescie ze juz chodzi do przedszkola, a jego mlodszy brat
          chodzi do zlobka i za rok dotanie punkty za brata w tej samej placowke.
          ZŁOŚCI mnie natomist jedno - dlaczego oboje rodzice pracujacy sa GORSI niz
          SAMOTNA matka lub co gorsza pseudosamotna !!!!!!!!!!!!!!!
          samotna powinna miec tyle samo punktow co rodzice na etacie czyli max. 10 !!!!

          u syna w grupie jest 6 samotnych matek z czego 5 mieszka z ojcem dziecka a 4
          nie pracuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          TEN SYSTEM REKRUTACJI POWINNO SIE ZWERYFIKOWAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          To samo jest przy naborze do szkól. Abssurdem jest ze dzieci chodzace razem do
          przedszkola potem przez te IDIOTYCZNE PUNKTY nie moga chodzic do 1
          klasy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: Nowa Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 82.143.148.* 03.04.07, 23:08
        To nieprawda, że dane wpisane w karcie zapisu nie są weryfikowane. Jestem
        wlaśnie tą "opluwaną" samotną mamą. Już na drugi dzień po zożeniu karty
        dyrektorka przedszkola zażądala ode mnie dokumentów na potwierdzenie tego faktu.
        To dobrze, że zasady rekrutacji przewidują preferencje dla samotnych rodziców,
        bo oni niestety mogą liczyć tylko na siebie. Dzięki nim mają możliwość podjęcia
        zatrudnienia i utrzymania siebie i dziecka. A to, że niektórzy ludzie "oszuści"
        wykorzystują tą sytuację(pseudo samotni), to napewno nie wina urzędników, tylko
        mentalności polaków, którzy tylko szukają takich okazji.
        • inga_iga Re: Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 23:19
          ok, niech osoba SAMOTNIE wychowująca dziecko ma 5pkt wiecej, ale nie 80.Bo to
          juz nie jest preferencja samotnych a dyskryminowanie pełnych rodzin.
          Chwała za to,że gdzieś ktoś dane weryfikuje, obawiam się jednak,że są to
          przypadki jednostkowe.
          Nie samotne matki są tu winne, ale zły sposób rekrutacji, żle postawione
          kryteria oraz kombinatorstwo rodziców.
          Podstawowym kryterium powinno byc to, czy rodzice są osobami pracującymi a nie
          jaki jest ich stan rodzinny.
          No i co najważniejsze pózniej te dane powinny być weryfikowane.
        • Gość: starycynik Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.dhcp.uno.edu 03.04.07, 23:49
          "Jestem ... samotną mamą. Już na drugi dzień po zożeniu karty dyrektorka
          przedszkola zażądala ode mnie dokumentów na potwierdzenie tego faktu..."

          To dobrze ze nie zazadala dokumentow na niepokalane poczecie, to byloby
          trudniejsze.
        • Gość: -- Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.04.07, 09:59
          We wniosku o przyjęcie do przedszkola jest napisane, kto to jest samotny rodzic.
          Nie ma najmniejszego powodu, żeby osoba spełniająca te wymagania nie okresliła
          się w ten sposób.
      • Gość: Rysio Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.07, 09:28
        Taka jest "polityka prorodzinna" w naszym kraju, niestety :-( Brak słów. Jestem
        dokładnie w takiej samej sytuacji. 3 latek nie dostał się do żadnego z trzech
        deklarowanych przedszkoli. Na liście dzieciaków które się nie dostały do
        przedszkoli widniały dzieciaki (3 latki), których oboje rodzice pracują, czyli
        mieli wg. systemu rekrutacji po 22 20 pkt. Smutne to wszystko.
      • Gość: Kaśka Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.07, 10:21
        Absolutnie nie powinno być podstawowym kryterium samotność matki ( też nią
        jestem) ale to, czy pracuje rzeczona matka.
        Nota bene jak słyszę o planach tworzenia placówki na Krzykach ,to złość we mnie
        wzbiera ,bo bardzo dobre przedszkole przy ul. Akacjowej zostało trzy lata temu
        zamknięte (sic!) a teraz potrzeba miejsc w tym rejonie, co zresztą było do
        przewidzenia obserwując ilość inwestycji budowlanych w tym rejonie miasta.
        Jakoś kiepsko nasze władze działają....
      • Gość: mama Justysi Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.04.07, 17:50
        Moje dziecko dostało sie w tym roku do przedszkola, więc niby mnie sprawa nie
        dotyczy, ale rok temu byłam w takiej samej sytuacji. Moja córka nie dostała się
        do przedszkola. W tym roku pod przedszkolem byłam o 4:00. Całkowity bezsens,
        ale byliśmy juz tak z mężem zdesperowani. Ile dziecko może być z babcią. Według
        mnie wniosek ma bzdurne pytania. Owszem powinna być tam informacja o rodzinie,
        ale przecież to nasze dziecko jest przyjmowane, a nie rodzić. Czy nie powinny
        być tam zawarte informacje o dziecku?
        Jeśli chodzi o samotne matki, to ta weryfikacja coś im nie wychodzi. Przecież
        nikt nie chodzi po mieszkaniach i nie sprawdza czy tatuś tu mieszka.
      • Gość: wacek Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.enh.org 05.04.07, 18:40
        no i co dalej?
      • Gość: sonja Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.49.227.87.static.bot.siw.siwnet.net 17.04.07, 11:16
        Skarolina- nie wiem, czy zdajesz sobie sprawe co to znaczy byc samotna matka,
        tez nie wiedzialam dopoki w zeszlym roku moj maz zostawil mnie i moje 5 letnie
        dziecko dla Ukrainki. Teraz musze liczyc tylko na siebie, bo jak ja nie bede
        pracowac to moje dziecko nie bedzie mialo co jesc, nikt nie oplaci mi domu, nikt
        nie da mi na przedszkole i ubrania dla dziecka. Jak masz meza to sie ciesz, bo
        jak jedno z Was pracuje to, drugie moze siedziec z dzieckiem, u mnie nie ma
        takiej mozliwosci musze pracowac, czy chce czy nie, a podejrzewam ze rachunki do
        placenia mam podobne jak pelne rodziny. Nie jestem typem kobiety, ktora pojdzie
        po garnuszek do Panstwa, ktory i tak w pierwszej kolejnosci dostaja pijacy. Nie
        zdajesz sobie sprawy, co piszesz chyba!!! Ze "samotna odda dziecko na 8 godzin i
        ma swiety spokoj". Nie chcialabys miec tego swietego spokoju, kiedy siedzisz i
        stresujesz sie, czy zdazysz z praca sie wyrobic, by odebrac dziecko, jako
        ostatnie czesto! Bo mi nikt dziecka nie odbierze! A Tobie maz! Wiec nie pisz
        czegos, o czym nie masz pojecia!!! Moj maz znalazl sobie nowa zone i zapomnial o
        ukochanym synu, gdzie przez 5 lat byli nierozlaczni, wiec nie moge na nikogo
        liczyc!!!
        • ratel Re: Przedszkola tylko dla samotnych 17.04.07, 11:48
          Soniu, Skarolina pisała o PSEUDOsamotnych matkach, których ja w sumie też nie
          potępiam za to, że robią co się da żeby mieć fachową opiekę na czas pracy. To
          raczej wyrzucony żal za tę niesprawiedliwość, że jak się żyje w nieformalnym
          związku to jakoś wydaje się mieć lepiej w naszym państwie.
          Wszyscy na pewno nie chcieli by być na Twoim miejscu i nie mają do Ciebie
          pretensji.


        • skarolina Re: Przedszkola tylko dla samotnych 17.04.07, 14:23
          Gość portalu: sonja napisał(a):

          > Skarolina- nie wiem, czy zdajesz sobie sprawe co to znaczy byc samotna matka,

          Jestem dzieckiem samotnej matki, która swój zawód przez całe życie mogła
          wykonywać tylko w godzinach 13-20, bo taki jest tryb tej pracy. Przez całe
          przedszkole byłam odbierana jako jedna z ostatnich przez życzliwych mojej mamie,
          ale w sumie obcych ludzi, bo nie miała we Wrocławiu żadnej rodziny.

          Ochłoń trochę i przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałam.

          Nie pisałam o matkach faktycznie samotnych, tylko o PSEUDOSAMOTNYCH. Takie,
          które ja znam nie brały ślubu, bo bardziej opłacało się dostawać zasiłek
          wychowawczy niż wracać do pracy, dziecko umieszczało się potem bez problemu w
          przedszkolu, bo przecież matka samotna. A po oddaniu dziecka do przedszkola
          wcale nie były zmuszone wracać do pracy, bo przez cały ten okres mieszkały z
          dobrze zarabiającym i utrzymującym je z jednej pensji na przyzwoitym poziomie
          ojcem dziecka.
    • tyran_pipiri Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 21:32
      "Mamy problem - mówi szefowa działu przedszkoli w urzędzie miejskim"

      Problem to mamy my i nasze dzieci, miła Pani. Reklama społeczna pod hasłem
      "Pozwól dziecku iść do przedszkola" ewidentnie obrała zły target. Powinna być
      wyświetlana w urzędach miejskich i Menie. 10 minut dziennie. Codziennie.
      Obecność urzędników obowiązkowa. Dla nieobecnych - zero tolerancji.
      • Gość: Wyścigowiec Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.as.kn.pl 03.04.07, 21:44
        O tak, i jeszcze dla chętnych konkurencja pt "zdąż odebrać dziecko z
        przedszkola czynnego do 16:30 gdy pracujesz w zwykłych godzinach
        biurowych :))))I druga - wyścig do odbioru dzieci ze żłobka czynnego do 16,
        przy czym dodatkowe punkty dostajesz za odebranie już o 15, bowiem o 16
        sędziowie chcą już miec spokój.
        Miłej zabawy.
        Dla zainteresowanych: w wielu miejscowościach ościennych oraz wielu mniejszych
        miastach w Polsce przedszkola i złobki czynne są min. do 17. Ale to nie sa
        tygrysy tylko takie zwykłe miasta.
        • Gość: rajcy Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 82.143.148.* 03.04.07, 23:32
          A może przedszkola czynne do 24 albo tygodniowe (to już kiedyś bylo)? i wtedy
          więcej spokoju w domu. Ludzie trochę rozsądku to dziecko musi też trochę pobyć z
          rodzicami. Kto ma je wychowywać? Przedszkole?
          • pepa702 Re: Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 23:45
            Tu chodzi o możliwość pogodzenia pracy zawodowej, a często tylko prozaiczne
            zapewnienie bytu rodzinie z możliwością posiadania dzieci i tyle. Nie wszyscy
            mają możliwość pracować od 7:00-15:00 i potem dojechać w dowolny rejon miasta,
            bo tam akurat jest jeszcze to jedno wolne miejsce w przedszkolu.
          • Gość: Wyścigowiec Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 195.127.59.* 04.04.07, 07:54
            A czemu 24? Skąd ten dziwny argument? Czyżbyśmy mieli demagoga na forum?
            Moje dzieci chodza do przedszkola, abyśmy mogli z żoną pracopwać. Gdybyśmy
            mieli majątek rodowy, toby do przedszkola nie chodziły.
            Przedszkole czynne 6:30-16:30 daje możliwośc pracy rodzicóm pracującym co
            najwyżej 7:30-15:30 (chodzi mi o możliwośc spokojnego odebrania dziecka a nie w
            moemencie zamykania placówki). Pracujący 8-16 mają na styk, przy założeniu
            korzystnej konfiguracji, nieszczęśnicy pracujący 8:30-16:30 mogą się wypchać.
            Nie wspominając o ryzykantach pracujących 9-17. Pojąłeś? Oczywiście, rodzic
            pracujący 7:30-15:30 jest według Twojej teorii lepszy od pracującego 8-16?
            Idiotyzm jakiś.
            • Gość: sonja Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.49.227.87.static.bot.siw.siwnet.net 17.04.07, 11:25
              zgadzam sie! a jak ktos pracuje od 10 do 18 bo sprzedaje w sklepie? to najlepiej
              chyba, jak wezmie dziecko ze soba i postawi na wystawie!!! Koszmar! Ile ja pracy
              szukalam, bo musialam sie podporzadkowac pod godziny przedszkola, odrzucilam
              wiele ofert, bo konczykabym o 17_19. KOSZMAR!
      • pkaziuk Re: Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 21:51
        Ta pani powinna mieć problem z zatrudnieniem w jakiejkolwiek instytucji i od
        jutra stać pod pośredniakiem.
        • Gość: Paweł Z. Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.as.kn.pl 03.04.07, 22:35
          Zwracam uwagę, że decyzje w sprawach budżetu i likwidacji przedszkoli podejmuje
          Rada Miasta, zazwyczaj na wniosek Zarządu. Czyli katastrofalne decyzje o
          likwidacji przedszkoli zostały podjęte przez pana Dutkiewicza oraz radnych PO i
          PiS, bo taka jest koalicja w Radzie Miejskiej. Piszę o tym dlatego, żeby cały
          słuszy gniew nie skanalizował się na jakiejś urzędniczce niższego szczebla,
          która w tej sprawie naprawdę niewiele może. Trzeba jasno powiedzieć, że
          niekompetencją wykazał się pan Dutkiewicz, jego zarząd oraz politycy PO i PiS
          zasiadający w Radzie Miejskiej.
          • pkaziuk Re: Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 22:40
            Masz całkowicie rację i będę o tym pamiętał podczas następnych wyborów.
          • cisnowiec Re: Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 22:48
            Gość portalu: Paweł Z. napisał(a):

            > Zwracam uwagę, że decyzje w sprawach budżetu i likwidacji przedszkoli
            podejmuje....


            Słuchajno politykierze.
            Jeżeli masz coś do dodania w sprawie nieprzyjętych dzieci do przedszkoli, to wal
            śmiało, chętnie przeczytam kilka światłych rad (mój syn jest wśród sławnych
            ośmiuset). Ale kolejny Twój post przypomina rozpaczliwie nudną mantrę. Pozwolisz
            że Cię zacytuję z innego, podobnego do tego wątku: "PÓknij się w głowę". I udaj
            się na fora przybuduwek partyjnych, tych czy innych. Tu jest mowa o czymś innym.
            c.
            • Gość: Paweł Z. Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.as.kn.pl 03.04.07, 23:03
              Po pierwsze, trochę kulturalnie, drogi zwolenniku PO/PiS czy innego Dutkiewicza.
              Po drugie, nie jestem politykierem, ani politykiem. Do polityki czuję niejakie
              obrzydzenie, na wyborach byłem ostatni raz jakieś 10 lat temu.
              Po trzecie, uważam, że jest coś dziwacznego w fakcie, że ludzie nie dostrzegają
              związków przyczynowo-skutkowych pomiędzy niedogodnościami ich życia a polityką.
              Pewnie to pozwala im z jednej strony narzekać na fatalną i drogą komunikację
              publiczną we Wrocławiu, a z drugiej głosować na klikę, która rządzi we
              Wrocławiu od kilkunastu lat. Dlatego jako osoba również zainteresowana tematem
              przedszkoli z powodów osobistych, chciałbym uświadomić osobom zainteresowanym,
              że w tym przypadku taki głęboki związek przyczynowo-skutkowy również zachodzi.
              Przedszkola nie polikwidowały się same, ani nie zlikwidował ich jakiś ciemny
              lud lub niskiej rangi urzędniczka magistratu, ale zrobił to Dutkiewicz ze swoją
              spółką przy aprobacie lokalnych polityków PO i PiS. Czynię to dlatego, by te
              osoby, które mają zamiar głosować na te partie, zastanowiły się, czy warto.
              Jak rozumiem, Ty już podjąłeś decyzję: tak! warto! Pragniesz mieszkać w mieście
              z rachityczną i drogą komunikacją publiczną, w którym drogi budują partacze.
              Pragniesz mieszkać w mieście, gdzie nie ma przedszkoli, a szkoły są biedne i
              przepełnione. To Twoja decyzja. Moja jest inna i mam prawo wyrażać ją na tym
              forum.
              • cisnowiec Re: Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 23:06
                ... a co do tematu?...
              • tbernard Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 09:47
                Nie uczestnicząc w wyborach także dokonałeś wyboru. Wybrałeś chcąc niechcąc
                to co większość. Trzeba było zagłosować na kogoś lepszego i namówić innych a
                nie teraz lamentować.
            • Gość: Zych Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 82.143.148.* 03.04.07, 23:20
              Zgadzam się z Pawlem Z. Trzeba być naiwnym, żeby myśleć, że to jakaś
              urzędniczka kreuje politykę wladz miasta. Myślę, że i sam Dutkiewicz jest
              czasami po presją naszych radnych, poslów i innych grup nacisku.
              • pepa702 Re: Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 23:38
                Gość portalu: Zych napisał(a):

                > Zgadzam się z Pawlem Z. Trzeba być naiwnym, żeby myśleć, że to jakaś
                > urzędniczka kreuje politykę wladz miasta. Myślę, że i sam Dutkiewicz jest
                > czasami po presją naszych radnych, poslów i innych grup nacisku.

                Co nie znaczy, że Dutkiewicz nie jest za to odpowiedzialny (a przynajmniej
                współodpowiedzialny). A jeśli chodzi o urzędników UM to są odpowiedzialni za
                przygotowanie rekrutacji i wcześniejsze raportowanie władzom miasta jaka będzie
                w przyszłości szacowana liczba chętnych do przdszkoli, szkół itd.
              • Gość: gość Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.04.07, 13:26
                wnioskodawcą wszelkich likwidacji (szkoł, przedszkoli) jest prezydent miasta,
                wszelką dokumentację przygotowuje urząd miasta, czyli ludzie prezydenta, a
                radni głosują tak, jak życzy sobie prezydent, a niekoniecznie mieszkańcy
                miasta, niestety cała nasza władza to polityka, czy to się nam podoba czy nie,
                a my maluczcy możemy sobie tylko ponarzekać i podnieść ciśnienie sobie bądź
                innym "opiniodawcom"
    • pkaziuk Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 21:44
      Ciekawe gdzie te 800 dzieci znajdzie miejsce. Chyba, że w gabinecie Pana
      Prezydenta Dutkiewicza. Jak można niedoszacować ilość miejsc w przedszkolach
      o 25% ???? Ktoś albo nas robi w przysłowiowe bambuko, albo powinien polecieć
      ze stanowiska na zbity ryj. Najpierw likwidują przedszkola a teraz udają
      zdziwionych ??? Przecież to jest przemyślane, perfidne działanie mające
      ograniczyć wydatki miasta. Cała ta rekrutacja elektroniczna to farsa, żeby
      ludzie nie posądzali dyrektorów przedszkoli o przyjmowanie "po znajomości".
      Kto wiedział ten w ankiecie nawpisywał bzdur, bo wiedział że nikt tego nie
      bądzie weryfikował. Uczciwi dostali po dupie. Może ktoś zada sobie trud i
      zweryfikuje teraz te wszystkie podania? Ile wśród przyjętych do wrocławskich
      przedszkoli jest dzieci z gmin sąsiednich, fikcyjnie zameldowanych we
      Wrocławiu? Czy tak trudno przewidzieć potencjalne patologie i przygotować
      rzetelny system rekrutacji? Czy władze miasta zdają sobie sprawę z tego, że
      opiekunki do dzieci we wspaniałym Wrocławiu rządają za swoją pracę tyle ile
      koreańscy inwestorzy chcą płacić za pracę przy taśmie?
      • Gość: Wyścigowiec Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.as.kn.pl 03.04.07, 21:49
        Ano widzisz, wszystko można, gdy się chce. U nas to doskonale sę udaje.
        Polkwidowano doskonałe żłobki, dobre przedszkola z tradycjami, a co się
        dziwisz, w końcu miasto ma dochód, gdy sprzeda parcelę deweloperowi a nie że
        pod przedszkole. Ale wracajcie do Wrocławia, wracajcie z Anglii! Tu jest tak
        przesuper, tu się dba o ludzi! Można więc również niedoszacować liczbę
        trzlatków, przecież skąd w UM mają wiedzieć, ile dzieci mieszka na terenie
        gminy...
        • Gość: Wika Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 82.143.148.* 03.04.07, 22:35
          Ile dzieci mieszka na terenie gminy, pewnie urząd wie, ale skąd przewidzieć ilu
          rodziców zechce poslać dziecko do przedszkola? A poza tym z tego co widzę to
          przybywa do naszego miasta "niemal codziennie" spora gromadka ludzi, która
          waśnie tu chce się osiedlić. A przedszkola raczej nie wybuduje się z dnia na dzień.
        • Gość: agapias Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.07, 08:47
          Jakby ktos z Urzędu przeszedlby sie do Urzedu Stanu Cywilnego i zobaczyl ile
          dzieci urodzilo sie w 2004 roku to mogliby tworzyc miejsca w przedszkolach. A
          skad oni wzieli tylko 3 tys miesc? Tak z nieba??
      • pkaziuk Re: Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 23:23
        > Czy władze miasta zdają sobie sprawę z tego, że
        > opiekunki do dzieci we wspaniałym Wrocławiu rządają za swoją pracę tyle ile
        > koreańscy inwestorzy chcą płacić za pracę przy taśmie?

        Cholera, w ślepej furii zapominam o ortografii. Miało być "żądają". Przepraszam.
    • Gość: SprytnaAK Dziekujemy Ci kochany ministrze :[ IP: *.wro.vectranet.pl 03.04.07, 22:07
      Jaki minister edukacji, taka edukacja! Swietnie... Moje dziecko nie przyjeto do
      zlobka bo nie ma miejsc - wiec nie moge na razie wrocic do pracy - a teraz sie
      jeszcze okaze, ze za dwa lata nawet do przedszkola dziecko tez nie pojdzie, bo
      tez nie bedzie miejsc i nadal bede tkwila w domu!! Czy Was pogielo?? Za 48zl
      rodzinnego to ja kaze utrzymac dziecko pana G.! Zycze powodzenia :(
      • pkaziuk Re: Dziekujemy Ci kochany ministrze :[ 03.04.07, 22:13
        Pan minister G. nawet dziecka nie posyła do publicznej szkoły, bo nie ma
        zaufania do instytucji za którą jest odpowiedzialny....
        • xegar Re: Dziekujemy Ci kochany ministrze :[ 04.04.07, 02:07
          A więc mamy limity na miejsca w przedszkolach, zakaz aborcji, (niepisany ale
          istniejący realnie) zakaz informowania o antykoncepcji przez ginekologów...

          Proponuję zatem wprowadzić kartki na współżycie płciowe (wzór P-2 wg skeczu
          Jaroszyńskiego) żeby się zbyt wiele kłopotu nie rodziło. Oczywiście wyłącznie w
          legalnych związkach zawartych w kościele.

          Xe.

          PS. Znane mi są przypadki sugerowania przez dyrekcję (!) przedszkola fałszywego
          wpisu o niekompletności rodziny, aby zwiększyć szanse na liście. Nie chciałem
          oszukiwać, dlatego dymam z dzieckiem codziennie 2x1.5 km, choć do drugiego
          przedszkola mam tylko 200m.
      • Gość: Wrocek Re: Dziekujemy Ci kochany ministrze :[ IP: *.wroclaw.mm.pl 04.04.07, 06:54
        Akurat jeżeli chodzi o przedszkola to proszę dziękować panom z PO.Np. na
        Biskupinie przedszkola likwidowano 2,5 roku temu.A p. Zdrojewska(chyba radna) w
        zeszlym roku opowiadala o grze rynkowej i potrzebach rynku i takie tam frazesy
    • polibius Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 22:07
      MOja 3 letnia córeczka nie dostała się do przedszkola. Posiada pracujących
      rodziców, którzy żyją w związku małżeńskim, a zatem ma zerowe szanse na
      dostanie sie do przedszkola.
      Nie rozumiem tylko jednego, w jaki sposób miasto robi badania rynku, aby
      zabrakło aż 800 miejsc?! Zwłaszcza , ze jeszcze kilka miesięcy temu szumnie
      zamykano kolejne 2 przedszkola trąbiąc w wiadomościach telewizyjnych o braku
      chętnych. W jakim celu zamknięto te przedszkola? Aby tworzyc je ponownie?! Czy
      ktoś tam myśli?!
      Z postów wynika, ze macie wątpliwości co do uczciwości w zakresie przyjmowania
      dzieci do przedszkoli, tj z innych gmin itp Słuchajcie, a ile takich przypadków
      może byc? 50? 100? Ludzie dla 800 dzieci nie ma miejsc w przedszkolach!!
      Skandal!
      Nie jest dla mnie tłumaczeniem, że mogę dziecko posłac do przedszkola
      prywatnego, gdyż nie zamierzam płacic ok 1000 zł ( takie są ceny) za
      przedszkole, które oferuje dokładnie to samo , co przedszkole państwowe.

      Bardzo się cieszę, że od kilku miesięcy rozpoczęto dyskusję na temat we
      Wrocławiu. MOże nasz Pan Prezydent ochłonie po sukcesie wyborczym. Już czas.
      PS ciekawe, czy w taki sposób nasze miasto ma zachęcic młodych ludzi do
      osiedlenia się we Wrocławiu.
      • pkaziuk Re: Przedszkola tylko dla samotnych 03.04.07, 22:12
        Wrocław powinien przygotować wystawę tematyczną EXPO pt. "Edukacja
        przedszkolna".
    • Gość: abrakadabra Zlikwidujcie jeszcze kilka... IP: *.lanet.net.pl 03.04.07, 22:16
      W ciągu ostatnich kilku lat zlikwidowano lub połączono kilka przedszkoli.
      Dlaczego? Bo miastu się nie opłaca (czytaj - na lokale po przedszkolu są już
      chętni).
      • cisnowiec Re: Zlikwidujcie jeszcze kilka... 03.04.07, 22:22
        > W ciągu ostatnich kilku lat zlikwidowano lub połączono kilka przedszkoli.
        > Dlaczego? Bo miastu się nie opłaca (czytaj - na lokale po przedszkolu są już
        > chętni).

        No nie zawsze. W miejscu po zlikwidowanym 2 lata temu przedszkolu na
        Nowowiejskiej straszy wybita szyba. Wewnątrz jest ciiicho i pusto.
        Pozdrawiam --
        c.
        • Gość: cari Re: Zlikwidujcie jeszcze kilka... IP: *.lanet.net.pl 03.04.07, 22:31
          Inny problem to po prostu za małe grupy. W dwóch przedszkolach panie wyznały
          mimochodem, że jakoś tak mało miejsc w tym roku u nich utworzono.
          Wiadomo, że masto dopłaca do każdego przedszkolaka, to grup mało i mało liczne.
          Żeby na wielkim osiedlu kiełczowskim było AŻ 19 miejsc, a w niedaleleko (na
          nadbrzeżnej) 12????
          A przedszkola wcale nie małe.
          • Gość: Paweł Z. Re: Zlikwidujcie jeszcze kilka... IP: *.as.kn.pl 03.04.07, 22:41
            Przypominam o wyjazdach propagandowych do Londynu wrocławskich oficjeli, którzy
            brylują zresztą na przyjęciach w ambasadach po całym świecie. Taki high-life.
            Wyborcy kochają obecne rządy, więc widać to im się podoba.
            Przypominam również, jak to pan Baron, drugorzędny polski jazzman, dostał
            kilkadziesiąt tysięcy złotych dotacji od miasta. Nie byłoby z tym zresztą
            wielkiego problemu, gdyby nie dwa fakty: pan ten jest bliskim znajomym kilku
            wpływowych ludzi z Ratusza, a wspomniana płyta nie wyszła w terminie ustalonym
            przez miasto, ani długo później. Nie wiem, czy w ogóle wyszła.
            Oto przykład, w jaki sposób nasi oszczędni wrocławscy gospodarze miasta robią
            nas w balona.
            • Gość: Paweł Z. Re: Zlikwidujcie jeszcze kilka... IP: *.as.kn.pl 03.04.07, 22:46
              Zanadto skrócił mi się skrót myślowy. Dostał pieniądze na wydanie płyty, która
              miała rzekomo promować Wrocław.
              • Gość: Roman Re: Zlikwidujcie jeszcze kilka... IP: *.dint.wroc.pl 04.04.07, 09:31
                Może byś tak zebrał wszystkie zarzuty razem, może ktoś coś jeszcze dorzuci i
                będziemy mieli jasny obrazy sytuacji.
            • polibius Re: Zlikwidujcie jeszcze kilka... 04.04.07, 09:26
              Pawle, choć w większości argumentów zgadzam się z TObą, to jednak też nie
              możemy brnąć w ślepy zaułek. Dotacja dla Piotra Barona ( wcale nie
              drugorzędnego jazzmana) była w końcu jednorazowa i dotyczyła promocji polskiej
              kultury. NIe sądzę, aby promocja ta odbyła się kosztem przedszkoli, gdyż jest z
              zupełnie innej puli.
              Wracając do tematu podsatwowym obowiązkiem naszych władz jest zapewnienie
              dzieciom miejsc w przedszkolach, natomiast od kilku lat postępuje likwidacja, o
              czym pisłałam parę postów wyżej.
              Pozdrawiam
    • Gość: bass "bedziemy sie starac tworzyc nowe miejsca"??? IP: *.enh.org 03.04.07, 23:27
      co to do cholery znaczy? brakuje miejsc dla 800 dzieci. I to ma byc ten pepek
      swiata do ktorego maja wracac Polacy z calego swiata?
      • pepa702 Re: "bedziemy sie starac tworzyc nowe miejsca"??? 03.04.07, 23:50
        No właśnie "będą się starać", ale co z tego wyniknie? Raczej na staraniach się
        skończy, lub w którymś z przedszkoli na obrzeżach miasta stworzą dodatkową
        grupę i wykupią całostronicową reklamę w GW, żeby zaanonsować jak to się
        starają. Żyć się odechciewa. Jeszcze nigdy to miasto, w którym żyję od
        urodzenia, tak mnie nie sponiewierało :((((
        • Gość: agapias Re: "bedziemy sie starac tworzyc nowe miejsca"??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.07, 08:58
          Dobrze - beda sie starac. A nawet niech sie i postaraja. Ale ten 2009 rok to i
          tak juz raczej nie bedzie dla naszych dzieci. I znowu My dostaniemy po
          dupie ...
    • janek.p Granda na calego 03.04.07, 23:35
      To niemozliwe zeby tak minac sie z oszacowaniem liczby miejsc w przedszkolach w
      tym miescie. Przeciez brakuje miejsc dla ponad 20% dzieci!! Jesli da sie
      przewidziec swinska gorke, to NA PEWNO da sie przewidziec to, ze dzieci ktore
      sie urodzily, osiagna w koncu wiek przedszkolny!!!

      Wladze miasta wiele mowia o jakosci zycia we Wroclawiu, ale to wlasnie przez
      takie sytuacje odechciewa sie zyc w tym miescie. Mam nadzieje ze temat nie
      pozostanie martwy, ale ze wladze wymysla w ciagu nastepnych kilku tygodni plan
      jak zapewnic tym dzieciom miejsce w przedszkolu, co pozwoli ich rodzicom na
      normalna prace.

      Drogi, mosty i galerie to nei wszystko zeby miasto moglo byc na europejskim
      poziomie. Zycie rozbija sie wlasnie o takie "drobnostki" jak brak przedszkoli.
    • Gość: Rodzic Warto przeczytać zapis posiedzenia RM... IP: *.wro.vectranet.pl 04.04.07, 00:46
      ... w sprawie likwidacji przedszkoli 41 i 111. (data 2006.02.16)
      www.wroclaw.pl/m55494/p55500.aspx
      Dla niewtajemniczonych - Pani Zdrojewska optowała usilnie za likwidacją
      przedszkoli mając na uwadze niż demograficzny, stworzenie oferty edukacyjnej itp.
      W uzasadnieniu referowanym przez Panią Dyrektor Wydziału Edukacji Lillę Jaroń
      można odnaleźć takie perełki jak:
      "Chciałabym dzisiaj powiedzieć przede wszystkim o zmianach w sieci szkół i
      przedszkoli w placówkach wrocławskich. One głównie są zdeterminowane demografią,
      niemniej jednak poświęciliśmy wiele uwag i analiz żeby nie pogubić celów
      strategicznych edukacji. Dokumenty, na podstawie których omówię Państwu
      proponowane projekty są dostępne na stronach internetowych Wydziału Edukacji,
      także będzie się można jeszcze z nimi szczegółowo zapoznać. To, co spędza
      wszystkim sen z powiek to pogłębiający się niż demograficzny o dosyć dużym spadku."

      i jeszcze:
      "Jeśli chodzi o sieć przedszkoli, to 77% dzieci w wieku 3-6 lat mamy w systemie
      wychowania przedszkolnego. Jesteśmy od roku w systemie elektronicznego naboru.
      Gdybyśmy chcieli utrzymać liczbę miejsc na tym samym poziomie to osiągnęlibyśmy
      pułap prawie 1000 wolnych miejsc. Więc co proponujemy w ramach reorganizacji?
      Chcielibyśmy poznać nasz projekt do 2010, bo będziemy go realizować z roku na
      rok idąc w logicznym związku. Przede wszystkim z tej analizy wynikało, ze
      brakuje nam 6 przedszkoli. Ale nie przy zbilansowaniu miejsc a przy analizie
      rozwoju mieszkalnictwa. Będziemy proponowali utworzenie kolejnych zespołów
      szkolno przedszkolnych. To jest pomysł na to, żeby dociążać szkoły podstawowe,
      nie likwidować ich a zapełniać pustą przestrzeń w nich. Ponadto czekamy na
      decyzję ministerstwa, czy obejmie 5-latków powszechnym obowiązkiem przedszkolnym
      czy nie. Inna propozycja, którą chcę dziś omówić to przekształcenie dwóch
      przedszkoli publicznych w przedszkola niepublicznej przy ul. Skwerowej i Dobrej.
      Generalnie, przy tych ruchach, przybędzie do 2010 r. 100 dodatkowych miejsc.
      Budowa nowych przedszkoli. Na ul. Strzegomskiej mamy bardzo ładne poddasze i
      będziemy starali się je zaadoptować. Trwają rozpoznania ZIM czy jest to możliwe.
      Drugi obszar, gdzie mamy niedobór miejsc to Muchobór Wielki. Jest tam potrzeba
      budowy nowego przedszkola. Kolejny to Leśnica i Złotniki. Zatem moglibyśmy
      odciążyć przedszkola w Leśnicy i na Stabłowicach korzystając z Zespołu
      Szkolno-przedszkolnego w SP 24 przy ul. Czestochowskiej. Maślice – następna
      dzielnica o intensywnej zabudowie. Tam będziemy musi wybudować przedszkole, ale
      także i SP. Zatem będziemy planować kompleks. To powinna być szkoła, której nie
      powstydzi się 3 tysiąclecie."

      A następny cytat z tej pani to już skandal i nadaje się na doniesienie do
      prokuratury - dotyczy prywatyzacji i wyboru NAJLEPSZYCH placówek do niej:

      "Przedszkola, które przekształciliśmy na niepubliczne widać na slajdach. One
      powstały na bazie naszych przedszkoli. W jaki sposób wytypowaliśmy dwa następne
      przedszkola do takich przekształceń? Staraliśmy się, aby to było przedszkole z
      gęstej sieci przedszkoli w okolicy. Aby były one w dobrym stanie technicznym,
      bowiem za czesne w wysokości 350 zł w górę no to jakość estetyczna musi być.
      Ponadto dobra rada pedagogiczna, która wypracowała swoją jakość, które może już
      tylko nadbudowywać dodatkowe efekty a nie pokazywać, ze stworzy nowa jakość. Na
      Skwerowej przedszkole jest 5 oddziałowe. W pobliżu mamy na ul. Zielińskiego;
      Kościuszki; Łąkowa; Dyrekcyjna; pl. Muzealny; Łódzka; Drukarska; Gliniana;
      Stysia. Jest to gęsta sieć. A teraz to samo z przedszkole na ul. Dobrej. I w
      pobliżu mamy Inowrocławska; Litomska; Pawłowa; Poznańska; Ścinawska. W takich
      przedszkolach pracuje ok. 20 osób"

      więcej w linku który podałem.
      Głosowania nad prywatyzacją niestety przegrane przez opozycję 18 za do 13 przeciw.
      rodzic
      • chrust Re: Warto przeczytać zapis posiedzenia RM... 04.04.07, 00:59
        moim zdaniem powinno sie to naglosnic w Polsce: oto jak to WSPANIALE I
        NAJLEPSZE miasto troszczy sie o dzieci.
        • javall Re: Warto przeczytać zapis posiedzenia RM... 04.04.07, 01:40
          No, trzeba przeciez likwidowac przedszkola,
          zeby sprzedac budynki, no, musimy miec szmal
          na blichtr i autopromocje. Tacy jestesmy wspaniali.
          • Gość: agapias Re: Warto przeczytać zapis posiedzenia RM... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.07, 09:04
            A co z tymi nowymi osiedlami w kazdym miejscu wroclawia? Czy ktos wtedy mysli,
            ze do mieszkan sprowadzaja sie tylko mlodzi ludzie, ktorzy maja male dzieci lub
            zamierzaja je miec. A co z przedszkolami w ich okolicy?? O tym to juz nikt nie
            wspomni. Tylko mieszkania - inwestycje - i drogi oraz autostrady!!! A pracowac
            maja wszyscy!! Razem z dziecmi na kolanach???
      • Gość: babakazoo Re: Warto przeczytać zapis posiedzenia RM... IP: *.polkomtel.com.pl 04.04.07, 09:20
        Czyli perfidna, przemyślana polityka, a teraz udają że są zdziwieni. Granda.
      • Gość: Paweł Z. Re: Warto przeczytać zapis posiedzenia RM... IP: *.dint.wroc.pl 04.04.07, 09:23
        To rzeczywiście skandal. Na podstawie tych wypowiedzi nie mam niemal żadnych
        wątpliwości, że towarzystwo z PO weszło w układ z osobami zainteresowanymi
        tworzeniem prywatnych przedszkoli i szkół we Wrocławiu. W ten sposób dano
        zarobić innym. Tym się powinny zająć odpowiednie agencje rządowe, mam jednak
        wątpliwości, czy tak się stanie, biorąc pod uwagę, że PO we Wrocławiu rządzi w
        sojuszu z PiS.
    • Gość: mam dośc samotnych Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.04.07, 06:06
      moze ktos by skonczyl z tymi samotnymi - najpierw robią dzieci a teraz się im daje za to kase i je wszędzie preferuje
    • stefan1009 Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 07:58
      i trudniej się dostać niż na wyższe studia - mój trzyletni Mikołaj oblał chyba
      matematykę, francuski i fizykę:)
      • Gość: janek Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.devs.futuro.pl 04.04.07, 08:36
        To jakieś nieporozumienie - miasto promuje sie za granicą , walczy o EXPO,
        Euro ,a może ktos zadbałby o ludzi którzy w tym mieście żyją i ich podstawowe
        potrzeby. Głosowałem na Dutkiewicza, ale teraz tego żałuje.
    • Gość: mmm Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.07, 08:50
      Akacjowa 16 - jak kogoś interesuje, jak wygląda zlikwidowane przedszkole, to
      niech sie wybierze pod ten adres. Najlepiej niech sie przejedzie tam jakiś
      dziennikarz. Ciekawe, nie?
      • Gość: rodzic z Akacjowej Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 80.50.81.* 04.04.07, 10:09
        Codziennie oglądam ten budynek-i serce mi się kraje. Trzy lata walki z Urzędem Miejskim, wiele
        godzin rozmów z panią Jaroń i panią Monastyrską, panem Bekerem (naprawdę mili ludzie) i ciągle
        powracający argument: niż demograficzny.

        Nie jestem prawnikiem, ale trzeba bylo szperać w ustawach, archiwalnych sprawozdaniach z Rad
        Miejskich i (ciekawa lektura) Konwencji o Prawach Dziecka. Nam się udało wywalczyliśmu dla naszych
        dzieci trzy lata przedszkola i zagwarantowane miejsca w zerówkach gdzie chcieliśmy. Kosztowało to
        masę czasu, którego nikt z nas mie miał. W naszej walce byliśmy samotni, a z czasem traciliśmy zapał,
        chęć i motywację. Teraz nasze dzieci idą do szkoły (ja wkraczam w nowy temat likwidacja szkół).

        Wtedy gdy walczyliśmy o to przedszkole brakowało nam waszego głosu - obecni rodzice 3-latków.
        Teraz Wasza kolej.

        Polecam jeszcze raz lekturę Konwencji o Prawach Dziecka www.wolfpunk.most.org.pl/
        prdzieck.htm

        zwłaszcza artykuł 18 punkt3
        ....
        3. Państwa-Strony będą podejmowały wszelkie właściwe kroki dla zapewnienia dzieciom pracujących
        rodziców prawa do korzystania z usług instytucji i zakładów w zakresie opieki nad dziećmi, do których
        są one uprawnione.
    • tyran_pipiri Nie w samotnych problem! 04.04.07, 09:08
      Problem nie tkwi ani w samotnych matkach, ani nawet w nieuczciwie wypełnionych
      formularzach (sumienia innych ludzi mnie nie obchodzą). Nawet gdyby wszyscy
      wypełnili formularze zgodnie z prawdą, nie zmieniłoby to faktu, że dla KILKUSET
      dzieci nie ma w przedszkolach miejsca!
      Jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że skądś tę sytuację znam, zaraz zaraz, co
      tam kiedyś decydowało o przyjęciu? pochodzenie społeczne?

      WSTYD!
      • Gość: Tola Re: Nie w samotnych problem! IP: 80.68.236.* 04.04.07, 09:30
        Z mężem równiez zastanawiam się na d fikcyjnym rozwodem, w tym naszym
        katolickim kraju. Oboje pracujemy, ale nie zarabiamy aż tyle by płacić kilkaset
        zł m-cznie za przedszkole, co więcej do prywatnego można się było dostać jak za
        dawnych czasów "po znajomości". Nasze dziecko już na starcie jest na straconej
        pozycji, jako aktywni zawodowo nie wyobrażamy sobie by kilkulatek spędzał czas
        w domu bez kontaktu z rówieśnikami. Co z tego, że jechałam o 6 rano z wnioskiem
        i tak nie miałam szans, bo jestem uczciwie pracującą mężatką, która po prostu
        musi gdzieś zostawić dziecko na czas pracy. I to nie w przedszkolu odległym od
        pracy o godzinę dojazdu w jedną stronę (bo tyle trwa dojazd z hub na fabryczną,
        bo wówczas musiałabym pracować 6h, żeby zdążyć odebrać dziecko do 16.30! Ja tu
        rodzić kolejne dzieci. Szpitali nie ma, przedszkoli również,tylko siedzenie w
        domu nam zostaje. Nie mogę się z tym pogodzić, kiedy zaczną nas poważnie
        traktować - w końcu kto płaci podatki w tym mieście? I utrzymuje tą rzeszę
        rzekomo samotnych na zasiłkach rodzinnych. SKANDAL!!!
        Najlepsze, że wszędzie reklamują Wrocław jako przyjazny i zapraszają młodych
        ludzi do studiowania ... Ci nasi decydenci naprawdę są krótkowzroczni.
      • Gość: babakazoo Re: Nie w samotnych problem! IP: *.polkomtel.com.pl 04.04.07, 09:31
        Wątpię w poczucie wstydu ludzi odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy. Przy
        takiej promocji.... Nowoczesny Wrocław potrzebuje samotnych, młodych, nie
        potrzebuje rodzin z dziećmi. Tacy tylko niepotrzebnie miejsce zajmują w tym
        przyjaznym ludziom meiście i naciągają budżet miasta na niepotrzebne wydatki
        związane z edukacją. A studenci najlepiej niech przyjadą z zewnątrz, bo we
        Wrocławiu przyszli studenci nie są mile widziani.
    • Gość: czytelnik Przedszkola tylko dla samotnych IP: 212.244.73.* 04.04.07, 09:52
      Dwie uwagi:
      1.W procesie rekrutacji w zeszłym roku (też elektronicznej) zdziwiło mnie, że
      ilość wolnych miejsc w grupie 3 latków była mniejsza niż liczność grupy
      podawana w opisie przedszkola. Wynika z tego, że kilka miejsc było do czyjejś
      dyspozycji, pewnie dyrektora przedszkola. Nie wiem jak było w tym roku, ale
      pewnie tak samo.
      2. Mieszkam blisko przedszkola na Skwerowej, zlikwidowanego (przekształconego w
      prywatne) w zeszłym roku. W czasie, gdy było jeszcze państwowe zrobiono
      częściowy remont, a po upływie paru miesięcach zlikwidowano. Ciekawe kto
      finansował ten remoncik?
      • Gość: Rodzic minimum 30 000 Euro wydano na remont w 2004/05 IP: *.wro.vectranet.pl 05.04.07, 10:52
        Remonty były sukcesywnie prowadzone - jeden z ostatnich:

        Biuletyn Zamówień Publicznych Nr 23 z dnia 17.02.2004

        POZYCJA 8788

        OGŁOSZENIE O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM

        o szacunkowej wartości powyżej 30 000 euro

        Zarząd Inwestycji Miejskich, 53-135 Wrocław, ul. Januszowicka 15A, woj.
        dolnośląskie, pow. m. Wrocław, tel. 071 3607332, www.zim.wroc.pl, e-mail:
        ip@zim.wroc.pl, ogłasza przetarg nieograniczony na remont łazienek w Przedszkolu
        nr 111 przy ul. Skwerowej 14 we Wrocławiu.(PKWiU: 45.21.1)

        Nie dopuszcza się składania oferty wariantowej.

        Termin realizacji (wymagany) - 01.07.-27.08.2004 r.

        Wadium - 3000 zł.

        Kryteria wyboru ofert i ich znaczenie:

        cena (koszt) - 100%

        Specyfikację istotnych warunków zamówienia (cena: 50 zł) można odebrać w
        siedzibie zamawiającego, lok.: 27, lub za zaliczeniem pocztowym.

        Uprawnione do kontaktów z oferentami - Wioletta Witkowska, Hanna Bartnicka, tel.
        360-73-42, 360-73-65, lok. 27, 35, w godz. 08:00 - 14:00.

        Oferty należy składać w siedzibie zamawiającego, lok. 24.

        Termin składania ofert upływa dnia 29.03.2004 o godzinie 09:00.

        Otwarcie ofert nastąpi dnia 29.03.2004 o godzinie 10:00 w siedzibie
        zamawiającego, lok. 15.

        Postępowanie będzie prowadzone z zastosowaniem preferencji krajowych.

        W przetargu mogą wziąć udział oferenci nie wykluczeni na podstawie art. 19 ust.
        1 i art. 22 ust. 7 ustawy o zamówieniach publicznych, spełniający warunki dodatkowe:

        spełniają wymogi określone w SIWZ
    • Gość: jarross Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.07, 09:58
      zróbmy akcę i 1-go września przywieźmy dzieci do wydziału oświaty
      • Gość: rodzic z Akacjowej Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 80.50.81.* 04.04.07, 10:23
        Popieram wszelkie akcje, bo prawo jest po waszej stronie. Tylko do takiej akcji trzeba sie przygotować
        - pyskówki i pieniactwo - widowiskowe, ale mało skuteczne. Argumenty, paragrafy to jedyna broń na
        arogancję władzy, a tu właśnie macie z nią do czynienia.

        Polecam lekturę protokołów z sesji Rady Miejskiej na których podejmowano decyzję o likwidacji, czy
        prywatyzacji kolejnych przedszkoli, Uchwały Rady Miejskiej w sprawie samorządowej oświaty we
        Wrocławiu i Konwencję o Prawach Dziecka.
        • ratel Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 10:45
          Nie chcę ograniczać się tylko to pisania na tym forum, więc niech mi ktoś powie
          czy już gdzieś jacyś rodzice "się organizują" w tej sprawie, bo chętnie do nich
          dołączę. Jakiś koordynator niech się odezwie może ...
          • joven Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 11:16
            Ja osobiście po ogłoszeniu wyników napisałam do wydziału edukacji, tvp3 i kilku
            innych które mogły by się wydawać zainteresowane sprawą...ale to były takie
            pisemka pod wpływem emocji...
            Na drugim wątku przedszkolnym, który po tym artykule spadł na dół jest już
            kilka głosów za "organizacją".
            • ratel do joven i nie tylko 04.04.07, 12:52
              pisma od pojedynczych rodziców na niewiele się pewnie zdadzą. Trzeba by jakoś
              tak razem. Może masz jakieś propozycje? Można by skrobnąć jakieś pismo razem z
              podpisami o uruchomienie nowych grup przedszkolnych gdzie się da do UM do
              wiadomości paru innych instytucji. Porponuję podzielić się na rejony, bo trudno
              będzie uzyskać coś jeżeli będziemy z różnych części miasta. Jeżeli chodzi o
              mnie to ja mogłabym się zająć Nowym Dworem, Muchoborem Wielkim i Małym.
              • joven Re: do joven i nie tylko 04.04.07, 13:53
                Myślę, że masz rację! W grupie siła :)
                Ja napisałam to co uważałam bezpośrednio po powrocie z ogłoszenia wyników...nie
                zdawałam sobie jeszcze wówczas sprawy czy ktokolwiek na tym forum byłby
                zainteresowany wspólnym działaniem.

                Ja jestem z Psiego Pola i chętnie pomogę, ale nie piszę się na funkcję
                koordynatora...
                Myślę, że treść pisma może być jedna dla całego Wrocławia, a już podpisy itp to
                w zakresie danego rejonu.
                • ratel Re: do joven i nie tylko 04.04.07, 14:22
                  no to ja czekam na głosy od mam i tat z Muchoborów i Nowego Dworu.
                  • joven Jest ktoś z Psiego Pola?? 04.04.07, 16:23
                    Ja nawiążę kontakt z rodzicami z Psiego Pola...
                    Może ktoś dołączy??
                    • Gość: rr polecam IP: *.enh.org 04.04.07, 18:13
                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=72&w=60208858&a=60259403
    • Gość: tetro Przedszkola tylko dla samotnych IP: 83.15.80.* 04.04.07, 11:02
      To może jeszcze zamknijcie kilka przdszkoli
    • Gość: Rabarbara Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 195.117.195.* 04.04.07, 11:33
      Witam serdecznie!

      Dzisiaj chcę z siebie wyrzucić wściekłość na system przyjmowania do
      przedszkoli. Oczywiście moje dziecko do przedszkola się nie dostało, bo ma za
      mało punktów. A dlaczego się niedostało:
      -bo wziełam z mężem ślub - pierwszy błąd,
      -oboje pracujemy zawodowo w pełnych etatach - drugi błąd,
      -bo mąż mnie nie bije, nie pije i nie jesteśmy patologią - trzy błędy,
      -bo chcąc mieć dwoje dzieci najpierw trzeba mieć pierwsze (posiadanie
      blizniaków nie wchodzi w grę)- błąd,
      -nie korzystałam z pomocy państwa - błąd
      -nie jestem bezrobotna - błąd
      -nie jestem chora psychicznie (ale to akurat nastąpi już niedługo)
      -podobno nie studiuję, pomimo, że studiuję
      -przedszkole chciałam mieć blisko pracy, a nie blisko domu - no jakiś kretyński
      pomysł
      -nie wyjechałałam z tego "p....nego" kraju - największy błąd

      I jak słyszę kolejne durne dyskusje o obronie życia poczętego, to nóż mi się w
      kieszeni otwiera i mam ochotę wystąpić o pozwolenie na broń. Wszyscy chcą
      bronić życie poczęte w brzuchach, i bredzą bez sensu jakie to oni becikowe dają
      i jaką straszną pomoc, ale moje tryletnie "życie poczęte" i mnie, jego matkę,
      nasze władze mają głęboko w d... Niech mi ktoś wytłumaczy, jak tu w
      dzisiejszych czasach mieć dzieci w Polsce

      Pozdrawiam
      R.
      • ratel Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 12:08
        Rabarbara,
        Wściekła masz prawo być, ale według mnie nie na system rekrutacji, bo ten jest
        tutaj najmniej istotny, ale na ten wielki niedobór miejsc, który w tym roku się
        ujawnił. A jeszcze w 16 lutego 2006 roku na posiedzeniu Rady Miejskiej poparto
        wniosek o likwidacje przedszkoli !!!(www.wroclaw.pl/m55494/p55500.aspx)
        twierdząc, że mamy niż demograficzny. Jaki niż! Wnioski takie popiera się
        danymi statystycznymi wyciągniętymi z kapelusza, mitami i wiarą, że tak jest.
        Nie rozumiem na czym polega trudność w ustaleniu liczy dzieci z danego rocznika
        zameldowanych w mieście.
        Żeby nie być gołosłowną - cytat z protokołu
        (www.wroclaw.pl/m55494/p55500.aspx) :"Rok 2004 może pokazuje, że Wrocław
        jednak daje stabilizację i przedostatni rok urodzenia daje 3900 urodzeń i 4600
        w 2004/2005." Tutaj pada liczba 4600 urodzeń w latach 2004-2005 więc jest tu
        jakieś niedoszacowanie, bo małych przedszkolaków jest aż 3800 z samego rocznika
        2004.Z drugiej jednak strony liczba 3900 urodzeń w 2005 roku nijak nie dała
        podstaw do zamknięcia przedszkoli!!!
      • Gość: wdowa30 Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.07, 12:22
        wiecie co czytam to i nie moge uwierzyc w te słowa skierowane do samotnych
        matek.Ja jeszcze półtora roku temu byłam szczęśliwą mężatką w jednej chwili
        zostałam wdową i co nie jestem naciągaczką na miejsce w przedszkolu(córka sie
        dostała)jestem samotna matka z konieczności Życie mnie do tego zmusiło
        obrażacie takie jak ja że mogłysmy pomysleć wczesniej zanim dziecko przyszło na
        świat.My nie planowałyśmy zostac wdowami w wieku 28 lat a jesteśmy same z
        naszymi problemami,naszymi dziećmi,zostałam bez pracy,bez męża teraz dla mnie
        największym problemem jest znaleźć prace żeby móc odebrać dziecko z przedszkola
        które jest czynne od 6.30 do 17 a wszystkie oferowane mi przce są w godzinach 6-
        23 i co począć z dzieckiem po przedszkolu wiecie jak ciężko jest samotnej matce
        ze znależieniem pracy za choć minimalne pieniądze.Ja szukając pracy przez
        miesiąc ostatni wysłałam ponad setkę listów i cv poroznosiam osobiście tez coś
        koło tego i co?i nic potzrebuja dyspozycyjnych a ja taka nie jestem jestem
        ograniczona czasowo i niedługo chyba umysłowo.Nie mam dziadków którzy mogliby
        mi pomóc rodzice mieszkają setki kilometrów od wrocławia znajomi mają swoje
        życie problemy obowiązki.I z czego się cieszyć że dziecko mi przyjeli do
        przedszkola jak nie mam pracy?
        Trochę mnie poniosło ale musiałam wyrzucić to z siebie
        • ratel Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 12:43
          Tak to już jest, że nie zawsze człowiek swoją wściekłość kieruję w stronę którą
          powiniem i często robi to dlatego, że ogarnięty złością nie jest w stanie na
          zimno przeanalizować kto naprawdę jest winny. Walimy ze złości w bankomat, że
          nie ma pieniędzy, a przecież nie maszyna jest winna, krzyczymy na dziecko, bo
          przed chwilą jakiś dorosły wyprowadził nas z równowagi itp itd. W sprawie
          przedszkoli niektórzy winią niesprawiedliwy system rekrutacji, inni samotne
          matki, za to że są samotne, a ja uważam, że wina jest w tym, że jest za mało
          miejsc w przedszkolach - 3000 na 3800 chętnych, to zbyt duża dysproporcja. I
          żaden system nie będzie sprawiedliwy, ani żadna osoba winna, bo nawet jakby
          wszyscy uczciwie wypełnili by wnioski to i tak aż 800 dzieci jest
          pokrzywdzonych. I nie ważne które z nich, czy dziecko z biednej rodziny, czy
          bogatej, zdrowej, czy patologicznej. 800 dzieci ma utrudniony start.
          Trzeba zadać sobie pytanie: kto jest winien tego, że powstał tak duży niedobór
          miejsc w przedszkolach i dlaczego, mimo, że władze wiedzą o tym problemie nie
          robią nic, a do tego jeszcze wnioskują dodatkową o zamknięcie następnych
          przedszkoli?
          • Gość: rodzic z Akacjowej Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 80.50.81.* 04.04.07, 13:11
            Masz rację w100%. Problem jest w tym, by nie dać się odwieźć od istoty sprawy.

            Problem to nie samotne matki (w rzeczywistości czy fikcyjnie), nie to że przedszkola są czynne w takich
            czy innych godzinach, że obowiązuje rejonizacja itp.

            Główny problem - to że ilość miejsc w przedszkolach publicznych jest nie wystarczająca, a istniejące
            się likwiduje lub przekształca na prywatne. Przedszkole to nie jest instytucja dochodowa - miasto
            dokłada do każdego przedszkolaka w przedszkolu publicznym, nic dziwnego że nie jest
            zainteresowane w utrzymywaniu dużej ilości takich placówek, mimo iż jest to jego OBOWIĄZKIEM.
            Ten OBOWIĄZEK musi być egzekwowany przez kolejne pokolenia rodziców taka jest rzeczywistość.
        • skarolina Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 12:51
          wiecie co czytam to i nie moge uwierzyc w te słowa skierowane do samotnych
          > matek.Ja jeszcze półtora roku temu byłam szczęśliwą mężatką w jednej chwili
          > zostałam wdową i co nie jestem naciągaczką na miejsce w przedszkolu(córka sie
          > dostała)jestem samotna matka z konieczności

          Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale zauważ, że w przeważająca większość głosów
          skierowanych przeciwko preferowaniu samotnych matek ma swoje źródło nie w
          rzeczywistych samotnych matkach, tylko tych, których "samotność" polega na braku
          ślubu z partnerem, z którym mieszka i na utrzymaniu którego pozostaje.
          Niestety, Ciebie te słowa ubodły i słusznie, natomiast one zacierają ręce, jak
          to im się sprytnie udało.
          Sama znam takie dwa przypadki - para mieszkająca razem, razem wychowująca
          dziecko, matka oczywiście po macierzyńskim nie wraca do pracy, pobiera zasiłek
          wychowawczy dla samotnej matki, potem jako samotna matka umieszcza dziecko w
          przedszkolu, a najpóźniej w następnym roku biorą ślub.
          Współczuję Ci sytuacji, w jakiej się znalazłaś i nie wierzę, że ktokolwiek ze
          zmartwionych tym, że jego dziecko nie dostało się do przedszkola, zamieniłby się
          z Tobą.
          • Gość: janka150 Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.20.energis.pl 04.04.07, 13:06
            Jeżeli samotne matki byłyby traktowane na równi z innymi, to i tak 800 dzieci
            nie dostałoby się do przedszkola. Wtedy rodzice tych dzieci bedą narzekać, że
            jest dyskryminacja tych którzy mają jedno dziecko, lub tych dzieci kóre
            wcześniej nie chodziły do żłobka itd.

            Jestem przekonana, że większość z tych, kórzy narzekaja na samotne matki, gdyby
            żyła bez ślubu tez skorzystałaby z tego prawa, bo....takie właśnie jest prawo.
            Nikt nie oszukuje tylko zgodnie z definicją oświadcza, że jest samotnym
            rodzicem i tyle. Należy zmienić definicję rodzica samotnego, a najlepiej
            otworzyć nowe przedszkola.

            Bez nowych przedszkoli będzie w przyszłym roku taka sama zadyma, a nawet
            jeszcze gorsza, bo dzieci będzie więcej. Mój synek tez w przyszłym roku idzie
            do przedszkola. ...Mam nadzieję.....Zgodnie z definicją tez jestem samotną
            matką, a w związku z tym, że w przyszłym roku ponad tysiąc dzieci nie dostanie
            się, to pewnie z tego skorzystam ...


            pozdrawiam
            • ratel Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 13:12
              zgadzam sie z Tobą w pełni
        • Gość: Paweł Z. Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.dint.wroc.pl 04.04.07, 13:00
          Oczywiście masz rację. Uważam, że miasto powinno zapewnić miejsce w przedszkolu
          dla każdego dziecka, którego rodzice będą chcieli oddać dziecko do przedszkola.
          Dotyczy to i osób samotnie wychowujących dzieci, i dzieci. Sądzę, że winne
          obecnej sytuacji są tylko i wyłącznie władze miejskie (Zarząd Miasta i Rada
          Miejska, czyli lokalni politycy Platformy Obywatelskiej i Prawa i
          Sprawiedliwości), które podejmowały absurdalne i świadczące o głębokiej
          niekompetencji decyzje o zamykaniu kolejnych przedszkoli.
          Obecnie podobny problem dotyczy także szkół, od kilku lat masowo likwidowanych.
          Tylko że jest obowiązek szkolny, a nie ma przedszkolnego. Dlatego władze nie
          mogą powiedzieć do rodziców, żeby sobie znaleźli prywatne podstawówki lub nie
          wysyłali dziecka wcale do szkoły (jak to się dzieje w przypadku przedszkoli -
          bo w tym przypadku władze mogą bezczelnie powiedzieć, żeby sobie rodzice
          radzili sami). I dlatego nasze dzieci za kilka lat trafią do przepełnionych
          szkół, z których będą wychodziły o godzinie 19.
          Co można w tej sprawie zrobić? Myślę, że należy uświadomić politykom PO i PiS
          (także na poziomie krajowym), że przy tego rodzaju rządach ostatnie wyniki
          wyborcze we Wrocławiu, w których partie te odniosły miażdżące zwycięstwo,
          będzie można za kilka lat wspominać z niedowierzaniem. Trzeba twardo egzekwować
          od polityków dbanie o nasze interesy. A jeśli nie będą tego robili, to trzeba
          na nich nie głosować.
          • tbernard Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 13:30
            ...
            > od polityków dbanie o nasze interesy. A jeśli nie będą tego robili, to trzeba
            > na nich nie głosować.

            Trzeba głosować na innych a nie nie głosować wcale.
            Napisałeś wcześniej, że od 10 lat nie uczestniczysz w wyborach.
            Tym samym dokonujesz wyboru takiego jakiego dokonała większość.
            Więc sam wybrałeś a lamentujesz, że to inni źle wybrali.
            • Gość: rodzic z Akacjowej Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 80.50.81.* 04.04.07, 13:49
              A na kogo proponujesz głosować?

              Nie widzę ugrupowania w tym mieście, które by było zainteresowane problemem szkół i przedszkoli.
              Może nowo powstała partia kobiet?
            • Gość: Paweł Z. Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.dint.wroc.pl 04.04.07, 14:02
              Nie głosuję od 10 lat w wyborach, bo widzę, że to nie ma sensu. Polscy wyborcy
              nie bardzo dorośli do demokracji. Najczęściej nie rozumieją, że istnieje
              związek między tym, kogo wybrali, a efektami rządów. Oczywiście zależy to też
              od odpowiedniej socjotechniki rządzących (Zdrojewski nieźle opanował tę sztukę,
              Dutkiewiczowi też to wychodzi). Chodzi o to, by sprawiać wrażenie, że nie jest
              się niczemu winnym i za nic się nie odpowiada, spychać odpowiedzialność na
              jakieś ciemne siły, robić w telewizorze zmęczone cierpiętnicze miny i współczuć
              głośno pokrzywdzonym. Kiedyś podobno w telewizji Echo (pamiętasz taką
              telewizję?) Zdrojewski w ramach słynnych programów interwencyjnych odbebrał
              telefon od pana, który skarżył się, ze mu dach w kamienicy przecieka.
              Zdrojewski z ciepiętniczą miną zaczął ględzić, że zna sprawę i miasto już się
              nią zajmuje. A pan na to mówi: "ale ja to wszystko zmyśliłem. Nie mieszkam w
              żadnej kamienicy".
              Po oddaniu po raz drugi czy trzeci głosu PRZECIWKO Zdrojewskiemu i Unii
              Wolności (taki wtedy był układ władzy we Wrocławiu) mogłem tylko obserwować z
              rozpaczą, jak władze po raz kolejny robią skutecznie wyborcom wodę z mózgu, a
              tymczasem... kolejne podwyżki cen biletów MPK, brak inwestycji w tabor, kiepsko
              budowane drogi, brak nadzoru właścicielskiego nad inwestycjami, brak nowych
              mieszkań komunalnych, likwidacja elementów infrastruktury miejskiej,
              marnotrawne gospodarowanie pieniędzmi gminy itd. itp. do znudzenia. No to sobie
              dałem spokój. W ten sposób znalazłem się wśród zdrowej większości, która ma
              świadomość, że nic od niej nie zależy. I przepraszam bardzo, ja nie wybierałem
              jak większość. Nie wybierałem wcale. Dutkiewicz i Spółka nie mają
              demokratycznej legitymacji do rządzenia w moim imieniu. Może w następnych
              wyborach będę uczestniczył, jednak na razie to ślepe poparcie dla Dutkiewicza
              skutecznie mnie zniechęca. Wszystko zależy od sondaży.
              BTW: sorry za off topic, ale skoro tak się przyczepiłeś...
              • polibius Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 15:11
                Trochę zbaczamy z tematu.
                Pawle, nie uczestnicząc w wyborach sam pieczętujesz to co się dzieje we
                Wrocławiu. Nie docieera do mnie tłumaczenie, ze głosowanie nie ma sensu, a
                dlaczego? Daj szanse wykazania się innym. Fakt nie uczestniczenia w wyborach
                jest podkreślanym przez Ciebie nie dorośnięciem do demokracji.
        • joven Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 14:04
          Gość portalu: wdowa30 napisał(a):

          > wiecie co czytam to i nie moge uwierzyc w te słowa skierowane do samotnych
          > matek.Ja jeszcze półtora roku temu byłam szczęśliwą mężatką w jednej chwili
          > zostałam wdową i co nie jestem naciągaczką na miejsce w przedszkolu(córka sie
          > dostała)jestem samotna matka z konieczności Życie mnie do tego zmusiło

          Bardzo mi przykro, że los juz tak bardzo Cię doświadczył...
          Ale słowa które tutaj czasami padają odnośnie samotnego rodzicielstwa nie
          dotyczą kobiet które w rzeczywistości są samotne...życie róznie sie układa.
          Ale jesli ktoś nie zawiera związku małżeńskiego i żyje w konkubinacie tylko po
          to by mieć z tego zysk i różne przywileje to nie jest w porządku.
          A we wnioskach rekrutacyjnych określenie samotnego rodzica jest ułożone
          poniekąd własnie dla takich osób.
          A już nie wspomnę o przytaczanych tu radach "dyrekcji", które pewnie niektórzy
          wykorzystali i wpisali cokolwiek wiedząc, że informacje nie są weryfikowane.

          Nie mniej jednak jak ktoś już pisał, nie o punkty i kryteria chodzi, ale te 800
          miejsc których zabrakło!!
          • Gość: rodzic z Akacjowej Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 80.50.81.* 04.04.07, 14:27
            Które to już burzliwe forum na temat przedszkoli we Wrocławiu w ciągu ostatnich czterech lat?
            Bezmiar emocji, żalów i bezsilności...
    • janek.p Re: Przedszkola tylko dla samotnych 04.04.07, 15:25
      I co sie w tej sprawie robi?? Gazeto, czekamy na nowe wiadomosci.
      • Gość: ROdzic z Akacjowej Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 80.50.81.* 04.04.07, 16:12
        Jesli sam nic nie zrobisz to nie łudź sie że ktoś zrobi coś dla ciebie lub za Ciebie.

        A wiadomości w tej akurat sprawie są coraz gorsze, budzą coraz większe emocje.

        Zabawne jest poszukiwanie zastępczych winnych... tym razem samotne matki.

        Ostatnio, przypomnę, było podwyższanie standartów w przedszkolach, bo niby mieszkańcy Wrocławia
        coraz lepiej zarabiają i chcą dla swoich dzieci większego spektrum zajęć dodatkowych w przedszkolu
        (golf, jazda konna). Taki stan rzeczy miał tłumaczyć tendencję przekształcania placówek publicznych w
        prywatne...
    • Gość: darek t Przedszkola tylko dla samotnych IP: 82.143.150.* 04.04.07, 16:18
      najlepiej chyba się rozwieść?! a w uzasadnieniu podać że nie chcą przyjąć
      dziecka do przedszkola!staliśmy od 4 rano no i klapa!!! a samotne się z nas
      śmieją bo się wyspały a i tak ich dzieci zostały przyjęte!!! czym my normalne
      rodziny różnimy się od nich???
    • janek.p Bardzo wazne! Przeczytajcie! 04.04.07, 16:36
      Namiary na Wydzial Edukacji Urzedu Miasta, ktory nam zafundowal te sytuacje sa
      nastepujace:

      Sekretariat Wydziału
      ul. G. Zapolskiej 4
      50-032 Wrocław
      pokój 446
      tel. (071) 777-77-06, 777-87-06
      fax (071) 777-79-12
      e-mail: wed@um.wroc.pl

      Namiary na Dzial Przedszkoli:
      kierownik: Ewa Monastyrska
      ul. G. Zapolskiej 4
      50-032 Wrocław
      pokój 451, tel. (071) 777-77-15
      e-mail: ewa.monastyrska@um.wroc.pl

      Uwazam, ze konieczna jest masowa akcja mieszkancow Wroclawia, tych bezposrednio
      dotknietych tym zastrzaszajacym brakiem miejsc przedszkolnych, i tych, ktorych
      ten brak dopiero bedzie dotyczyl za rok czy dwa. W imie solidarnosci i dbalosci
      o jakosc naszego zycia we Wroclawiu, wyslijmy nasze zapytania do tych osob o
      planowany sposob rozwiazania tego problemu.

      Mam nadzieje, ze "GW" nie zostawi tego tematu, a jesli zostawi, to na pewno
      znajdzie sie we Wroclawiu inny dziennik, ktory ten temat podejmie.
      • Gość: rodzic z Akacjowej Re: Bardzo wazne! Przeczytajcie! IP: 80.50.81.* 04.04.07, 17:16
        Myślę że do listy fundatorów obecnej sytuacji można dodać panią Lillę Jaroń - dyrektora wydziału
        edukacji w naszym mieście

        oraz zainteresować organ odpowiedzialny za stan edukacji w naszym mieście
        Kuratorium Oświaty
        pl. Powstańców Warszawy 1
        50-951 Wrocław
        poczta@kuratorium.wroclaw.pl
        • chrust Wlasnie napisalem list: 04.04.07, 17:33
          Adresatem byly instytucje wspomniane powyzej

          Szanowna Pani,

          Pisze w zwiazku z opublikowanym niedawno artykulem “Gazety Wyborczej”,
          dotyczacym braku miejsc przedszkolnych we Wroclawiu
          (serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,4036445.html).

          Jestem mlodym rodzicem i sledze sytuacje przedszkolna od kilku lat. Moim
          wrazeniem bylo, ze w ciagu ostatnich kilku lat doszlo do ograniczenia, a nie
          rozwoju bazy przedszkolnej. W tym swietle cytowane przez autora artykulu
          stwierdzenie Pani „Będziemy się starać stworzyć dodatkowe miejsca
          [przedszkolne]” brzmi bardzo nieprawdopodobnie. Przeciez wlasnie je
          zlikwidowaliscie! Czy jest to wynikiem fatalnego planowania, czy nieznajomosci
          liczby dzieci w wieku przed-przedszkolnym, czy po prostu wyrazem
          niekompetencji?

          Pani kolejne stwierdzenie „Kryteria naboru narzuca minister edukacji, nie
          miasto. Niektórzy ludzie układają sobie życie pod kątem przywilejów. Np. żyją
          razem, ale nie biorą ślubu” rowniez budzi watpliwosci czy Pani docenia powage
          tej sytuacji. Nie chodzi bowiem o to KTORYM dzieciom przedszkola sie naleza, a
          ktorym nie, ale o calkowity NIEDOBOR miejsc przedszkolnych we Wroclawiu.
          Niedobor siegajacy ponad 25% miejsc.

          Artykul „Wyborczej” cytuje rowniez Pani stwierdzenie „Ile faktycznie brakuje
          miejsc, będzie wiadomo na przełomie września i października. Do wtedy rodzice
          muszą się ostatecznie zdeklarować, czy ich dziecko będzie chodziło do danego
          przedszkola.” Znowu wydaje mi sie, ze nie rozumie Pani tej sytuacji. Rodzice,
          oczywiscie, nie beda czekali do wrzesnia czy pazdziernika aby sie dowiedziec,
          ze sie znalezli „na lodzie” i bez miejsca w przedszkolu dla ich dziecka i
          zalatwia opieke dla niego innymi sposobami – podejmujac dodatkowa prace aby
          zaplacic za przedszkole prywatne, rezygnujac z pracy aby zostac z dzieckeim w
          domu, sprowadzajac do domu innych czlonkow rodziny aby mogli sie opiekowac
          dzieckiem itp. Jedynym wymiernikiem zapotrzebowania na miejsca przedszkolne
          jest ilosc poczatkowo skladanych podan. Miasto powinno zapewnic te miejsca, aby
          ludzie nie musieli dokonywac tych wyborow pomiedzy praca a zapewnieniem opieki
          dziecku.

          Wroclaw, moje rodzinne miasto, chelpi sie tym, ze jest jednym z najprezniej
          rozwijajacych sie osrodkow w Polsce. Nie mozna jednak zapominac o tym, ze
          jakosc zycia Wroclawian, a zatem osob ktore tworza Wroclaw, zalezy nie tylko od
          spektakularnych inwestycji i budow, ale rowniez od zapewnienia podstawowych
          potrzeb mlodych rodzicow, chcach jednoczesnie pracowac i zapewnic opieke
          dzieciom.

          Prosze o poinformowanie mnie o dzialaniach podjetych przez kierowany przez
          Pania Wydzial w celu zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc przedszkolnych we
          Wroclawiu.

          Lacze wyrazy szacunku,
          • Gość: rodzic z Akacjowej Re: Wlasnie napisalem list: IP: 80.50.81.* 04.04.07, 17:49
            Nic dodać, nic ująć.

            Jest was dużo więcej niż nas było, gdy walczyliśmy o nasze przedszkola.
            Jesteście bardziej zdesperowani, bo nam zapweniano miejsca w innych przedszkolach dla naszych
            dzieci, a wy zostajecie z problemem sami.

            Zorganizujcie się, prawo jest po waszej stronie!
            Życzę powodzenia.
            • Gość: Rodzic Kto miał w tym biznes? Skwerowa 14 cd. IP: *.wro.vectranet.pl 04.04.07, 20:30
              Uchwałą Rady miasta w 2006 miała zostać przyznana dotacja dla JUŻ NIEPUBLICZNEGO
              przedszkola:
              UCHWAŁA NR LIV/3261/06
              RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA
              z dnia 6 lipca 2006 roku


              w sprawie określenia stawki jednostkowej
              do ustalenia dotacji przedmiotowej
              dla Przedszkola Niepublicznego "Kredka" ul. Skwerowa 14a


              Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r.
              o samorządzie gminnym (jt. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze
              zm.) w związku z art. 90 ust. 2b ustawy z dnia 7 września 1991 r.
              o systemie oświaty (jt. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.)
              w związku z art. 174 ust. 2 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r.
              o finansach publicznych (jt. Dz. U. z 2005 r. Nr 249, poz. 2104 ze
              zm.) Rada Miejska Wrocławia uchwala, co następuje:

              § 1.

              1. Uchwala się na 2006 r. stawkę jednostkową dotacji przedmiotowej
              do usług w zakresie edukacji świadczonych przez Przedszkole
              Niepubliczne "Kredka" w wysokości 415 zł. miesięcznie na 1 dziecko.

              2. Podstawą do ustalenia wysokości dotacji dla przedszkola
              niepublicznego jest planowana liczba dzieci zapisanych do
              przedszkola, która będzie potwierdzona miesięcznym wykazem.

              § 2.

              Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Wrocławia.

              § 3.

              Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 września 2006 r. i obowiązuje do
              31 grudnia 2006 r.


              Wiceprzewodnicząca
              Rady Miejskiej Wrocławia

              Barbara Zdrojewska

              ale na szczęście RIO zablokowała wydawanie tych pieniędzy:
              Stwierdzenie nieważności uchwały nr LIV/3261/06 - uchwała nr 71/2006 Kolegium
              Regionalnej Izby Obrachunkowej z 02.08.2006 r.(obwieszczenie Przewodniczącego
              Rady Miejskiej Wrocławia z 29.09.2006 r. w związku z rozstrzygnięciem nadzorczym
              - BU RMW z 2006 r. Nr 9, poz.327)
              A wcześniej RM podejmując taką decyzję usłyszała uzasadnienie:
              24. OKREŚLENIA STAWKI JEDNOSTKOWEJ DO USTALENIA DOTACJI PRZEDMIOTOWEJ DLA
              PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO „KREDKA” UL. SKWEROWA 14A – DRUK NR 3021/06

              Referuje Dyrektor Lilla Jaroń: „Pani Przewodnicząca, Wysoka Rado! To jest
              właściwie ostatni krok w procesie przekształcenia przedszkola publicznego w
              niepubliczne. Była na ten temat długa dyskusja w lutym. W konsensusie społecznym
              wszystkich gremiów partnerów jedno z tych przedszkoli zostało przekształcone w
              niepubliczne. W związku z tym, że konsensus został wypracowany, w konkursie
              ofert przyjęte zostały następujące obciążenia, które umniejszają możliwość
              finansową przedszkola niepublicznego w budowaniu swoich dochodów. A mianowicie
              to, że rodzice dzieci kontynuujących będą w dalszym ciągu opłacali czesne, tzw.
              opłatę stałą wysokości 135 zł (a więc tak jak w przedszkolach publicznych). Co
              najmniej przez 12 miesięcy zostanie zatrudniona kadra pedagogiczna oraz
              pracownicy administracji i obsługi zgodnie z wynagrodzeniami jeśli chodzi o
              Kartę Pedagogiczną z Karty Nauczyciela. Doszły dodatkowe koszty dla tego
              przedszkola, to jest czynsz dzierżawny, stawka miesięczna będzie się zmieniała.
              Będzie również podatek od nieruchomości. W związku z tym, że zgodnie z ustawą o
              systemie oświaty, o dotowaniu przedszkoli niepublicznych, dotacja będzie
              przysługiwała dopiero od stycznia, należy zapewnić źródła dochodu, aby to
              przedszkole mogło przez te 4 miesiące funkcjonować tak, aby mogło pokrywać
              koszty. Najważniejsze jest to, że w momencie, kiedy nie ma tej dotacji i jak
              jest dotacja na dzieci, których jest w przedszkolu 125, a tylko 100 dzieci jest
              po czesnym na poziomie opłaty w przedszkolach publicznych, a tylko 25 dzieci po
              czesnym ustalonym w wolnorynkowym podejściu – 350 zł, a więc też niewygórowane.
              Wynika z tego, że przy braku tej dotacji w skali miesiąca dochody tego
              przedszkola będą na poziomie 43 tys., z dotacją 74 tys. – różnica to 30 tys.
              miesięcznie. W związku z tym sumarycznie byłoby tak, że miesięcznie byłby
              niedobór 22 tys. Koszty są policzone tak jak w tej chwili placówka je ponosi z
              budżetu na około 66 tys. miesięcznie. A więc kiedy otrzyma dotację nawet z
              nadwyżką 7 tys. będzie mogła funkcjonować, co nie będzie przeszkadzało, żeby
              wystąpić z nagrodami wrześniowymi albo doposażyć placówkę itd. Generalnie
              wniosek, który Państwu przedstawiamy to jest przyznanie tej dotacji na 4
              miesiące, kiedy nie funkcjonuje jeszcze w literze prawa dotowanie. Jest to kwota
              207 tys. Te środki będą pochodziły właśnie z budżetu, który to przedszkole miało
              zapewniony do końca grudnia.”

              www.wroclaw.pl/m63748/p63756.aspx#4
              itd itp
              a kto wygrał przetarg?
              o tym w następnym odcinku
              Rodzic
      • ujadanko Re: Bardzo wazne! Przeczytajcie! 17.04.07, 17:58
        no dokladnie
        sytuacja jest kiepska.....
        a najgorsze jest to ze dzieci niektorych niepracujacych matek dostaja sie do
        przedszkoli! i co taka matka bedzie miala luzik przez caly dzien, pobyczy sie i
        juz, a pracujace ktorych dzieci sie nie dostaly ....niechaj sie martwia!
    • Gość: ojciec Przedszkola tylko dla samotnych IP: 88.156.80.* 04.04.07, 21:38
      To są właśnie efekty głupich oszczędności na oświacie, zupełnie niedawno władze
      miejskie likwidowały przedszkola.
      • Gość: Paweł Z. Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.as.kn.pl 04.04.07, 23:27
        Tyram po kilkanaście godzin na dobę i naprawdę nie mam teraz zapału, by sklecić
        coś, co mógłbym gdzieś wysłać bez możliwego wstydu dla siebie (zmęczony
        człowiek nie myśli precyzyjnie i robi błędy). Ale obiecuję Wam, że w weekend
        postaram się napisać do:
        * Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
        * Najwyższej Izby Kontroli,
        * Donalda Tuska,
        * Times, The Sun i do innych mediów angielskich.
        Może to bractwo z ratusza poczuje na karku ciepły oddech.
        • pkaziuk Re: Przedszkola tylko dla samotnych 05.04.07, 00:10
          Proponuję 1 września przyprowadzić dzieci do gabinetu Dutkiewicza. Oczywiście
          zaopatrzone w kanapki i napoje, żeby nie narażać miasta na koszta.
          • ratel Re: Przedszkola tylko dla samotnych 05.04.07, 10:21
            Mi sie bardzo podoba ten pomysł na spotkanie 1 września w Ratuszu z naszymi
            dziećmi.
            • Gość: rabarbara Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: 195.117.195.* 05.04.07, 10:37
              A dlaczego nie przyprowadzić dzieci pod ten urząd 1 września? My tu sobie
              szczępimy języki na forum i tyle. Meida mają ten temat w d..., bo raczej jest
              niechodliwy i interesuje zaledwie rodziców 800-setki dzieci. Może przychodząć
              pod ratusz 1 września o godzinie 8.00, ktoś wreszcie zauważy nasz problem.
              Skoro protestować mogą moherowe berety w sprawie ochrony życia poczętego, skiny
              w obronie czystości rasy to i rodzice w sprawie przedszkoli dla swoich dzieci.
            • Gość: ann Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.e-wro.net.pl 05.04.07, 11:04
              ja tez popieram
        • chrust Swietnie, jak napiszesz, podziel sie na forum 05.04.07, 00:12
          zrobimy im atak emailowy.
          • pkaziuk Re: Swietnie, jak napiszesz, podziel sie na forum 05.04.07, 00:17
            Aqurat tym się przejmą. Tutaj potrzebna jest blokada urzędu i zwrócenie uwagi
            mediów. Tylko takie akcje, najlepiej przed kamerami działają w tym porypanym
            kraju.
            • Gość: Jarek W przedszkolu na Łódzkiej rekordzista? 179pkt IP: *.wro.vectranet.pl 05.04.07, 10:46
              Przeczytałem dziś rano uważnie wyniki rekrutacji do przedszkola mojego dziecka -
              i cóż widzę - do trzylatków dostała się osoba ze 179punktami! Kto widział lepszy
              wynik?
              Na szczęście do trzylatków dostawały się także osoby z 22 i 23 punktami
              Są jeszcze miejsca w grupie "0"wkowej (sześciolatków).
              Jaro
            • Gość: tyran_pipiri Re: Swietnie, jak napiszesz, podziel sie na forum IP: 156.17.123.* 05.04.07, 13:28
              Tez się piszę na biwakowanie w urzędzie, tylko po co czekac do 1 września ?
              Może lepiej 1 czerwca ? Z podziękowaniami za piękny "prezent" dla wrocławskich
              nieprzedszkolaków
              • joven Re: Swietnie, jak napiszesz, podziel sie na forum 05.04.07, 13:47
                Właśnie...1 września to już musztarda po obiedzie.
                Działać trzeba zacząć już, a i 1 czerwca idealnie pasuje na zlot trzylatków pod
                ratuszem ;)
        • ratel Re: Przedszkola tylko dla samotnych 05.04.07, 23:44
          A ja bym zaczęła raczej od władz lokalnych i mediów lokalnych. Przecież chodzi
          nam o rozwiązanie problemu a nie kopanie dołków, bo to nic nie da. Rozgorzeje
          walka polityczna a problem pozostanie. Poza tym jakoś ostatnio zaczęło mi
          zależeć na dobrej opinii o naszym mieście, dumna jestem, że we Wrocławiu
          mieszkam pomimo olbrzymich korków i głupich decyzji pań z Urzędu Miejskiego.
          Może po prostu zacznijmy sprzątać a nie mówić wszystkim naokoło, że mamy
          brudno. Byle oczywiście nie pod dywan :-)
        • ratel Re: Przedszkola tylko dla samotnych 05.04.07, 23:47
          Gość portalu: Paweł Z. napisał(a):

          > coś, co mógłbym gdzieś wysłać bez możliwego wstydu dla siebie (zmęczony
          > człowiek nie myśli precyzyjnie i robi błędy). Ale obiecuję Wam, że w weekend
          > postaram się napisać do:
          > * Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
          > * Najwyższej Izby Kontroli,
          > * Donalda Tuska,
          > * Times, The Sun i do innych mediów angielskich.
          > Może to bractwo z ratusza poczuje na karku ciepły oddech.

          A ja bym zaczęła raczej od władz lokalnych i mediów lokalnych. Przecież chodzi
          nam o rozwiązanie problemu a nie kopanie dołków, bo to nic nie da. Rozgorzeje
          walka polityczna a problem pozostanie. Poza tym jakoś ostatnio zaczęło mi
          zależeć na dobrej opinii o naszym mieście, dumna jestem, że we Wrocławiu
          mieszkam pomimo olbrzymich korków i głupich decyzji pań z Urzędu Miejskiego.
          Może po prostu zacznijmy sprzątać a nie mówić wszystkim naokoło, że mamy
          brudno. Byle oczywiście nie pod dywan :-)
          • joven Jutro w dodatku do GW - wywiad!! 06.04.07, 14:14
            W sobotniej gazecie wyborczej (w dodatku) ma się ukazać wywiad z dyrektorem
            Wydziału Edukacji, który odpowie na wiele pytań, także tych stawianych przez
            nas tu na forum.
            Dostałam przed chwilką taką informację z Wydziału Edukacji...
      • Gość: edek Re: Przedszkola tylko dla samotnych IP: *.dsl.emhril.sbcglobal.net 07.04.07, 04:58
        ok nie wracam jesli tak
    • Gość: m@tka Zaproszenie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 05.04.07, 13:26
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=72&w=59997892&v=2&s=0
    • Gość: misiaczek służba wojskowa IP: *.aster.pl 07.04.07, 13:33
      3-, 4-, 5-, 6-ciolatki, którzy się nie dostali do przedszkola zostaną powołani
      do zasadniczej służby wojskowej, a w przypadku platfusa do służby zastępczej.
    • skarolina Re: 216 miejsc zostało, będzie jeszcze 400 :o 07.04.07, 14:13
      Czemu jakoś dziwnie nie mogę w to uwierzyć?

      miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35766,4043835.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka