41 825 wyników w czasie 190 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Imiona córek (początek wątku)

Zastanawiam się, skąd u kochanych zresztą Żaków, pomysł na taką dysproporcje imion wśród córek. Romantyczna Julia i anachroniczna, niemodna Celestyna. U Borejków dziewczyny mają imiona w miarę "po równo", tak myślę. Czy tylko mnie to uderzyło, że Cesia już na starcie miała gorzej niż siostra? A

Re: Imiona córek

ok, ale Julia urodziła się chyba w latach 60-tych, więc wtedy to imię nie było popularne. Bardzo niewiele Julii było w tym czasie. Zatem starsza Żakówna miała imię i oryginalne i romantyczne. Celestyna jest jakby imieniem z "innej półki", tak mi się wydaje. Imiona Borejkówien są mniej więcej z tej

imię dla córki (początek wątku)

Witajcie, pod koniec czerwca urodzi się nasza córeczka. Mamy niemały kłopot z wyborem imienia z kilku powodów. Mój mąż lubi generalnie imiona które zna, niezbyt oryginalne, raczej swojskie. Ja pracuję w szkole i przedszkolu i przez moje ręce przewinęło się już grubo ponad dwieście dzieci, więc

Re: imię dla córki

Popieram imiona, które są brane pod uwagę. Kilka moich propozycji imion: Alicja, Alina, Aurelia, Bianka, Blanka, Diana, Emilia, Estera, Ida, Idalia, Klara, Klementyna, Letycja, Leonia, Lidia, Lilian(n)a, Lilia, Ligia, Łucja, Marcelina, Matylda, Natalia, Olimpia, Regina, Rozalia, Róża, Stefania

imię dla córki (początek wątku)

Dzień dobry, spodziewam się córki i mam problem z wybraniem imienia, , właściwie podoba mi się ich aż za dużo ;) Nina, Lena, Daria i Olga. Na liście zapasowej są jeszcze: Kaja, Nadia i Paula. Pomożecie mi wybrać ładne imię? Starsza pociecha to Kamil (13 lat).

Re: imię dla córki

Z podanych propozycji wybierałabym między Darią a Olgą.

Imię dla córki (początek wątku)

Cześć, w sierpniu na świat ma przyjść nasza córka i z mężem nie możemy znaleść kompromisu w kwestii imienia. Każde z nas ma inne typy :/ Moje typy: Kalina, Elena, Zoja, Gaja, Liwia, Adela, Ida, Marcjanna, Faustyna, Julita, Celina, Anastazja Mąż z mojej listy akceptuje jedynie Julitę, a ja

Re: Imię dla córki

Ja wybrałabym Gaję, jest dla mnie najciekawsza. Karolina dla mnie dosyć neutralna, a Kaja nie do końca mi leży przez skojarzenie, ale doceniłabym u kogoś. -- https://lbyf.lilypie.com/PXgv.png Adela https://lbyf.lilypie.com/pE7I.png Marcelina https://lbyf.lilypie.com/Fc3j.png Róża i http

imię dla córki (początek wątku)

Róża co sądzicie?

Re: imię dla córki

podoba mi się :) -- * * *

imię dla córki (początek wątku)

Za tydzień rodzę, nie mogę zdecydować się na imię córki. Jakie imię wybrać? Moje propozycje to: Jagoda, Melania, Nadia, Sara, Liliana... wszystkie mi się podobają

Re: imię dla córki

Z wymienionych tutaj imion najbliższa mojemu sercu jest Melania. To jest imię, które sama bardzo chętnie nadałabym swojej córeczce. Ma urok imienia retro, ładne zdrobnienia (Mela, Melka, Lana, Lanka, Melanka). Jagoda nie bardzo mi się podoba. Z rzeczownikowych lub roślinnych imion mogę polecić

Imię dla córki (początek wątku)

Cześć :) Spodziewamy się z Mężem drugiej córki i nie możemy znaleźć żadnego kompromisu w kwestii imienia. Chcemy, żeby imię nie był bardzo popularne, zależy nam również na uniknięciu polskich znaków, ponieważ mieszkamy w Norwegii. Mąż uparł się na Kalinę, ale ja totalnie nie czuję tego imienia

Re: Imię dla córki

Bardzi lubię Eleonorę ☺. Tę propozycję bardzo popieram i jej kibicuję. Klara i Eleonora ☺. Zamiast Sary proponuję Esterę. I Stefanię. Nie wiem jak w Norwegii, dla mnie- w Polsce- Tamara to coś jak Natasza, Nadia itp. Odradzam. -- http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,7628222,R

Imię do córki (początek wątku)

Dzień Dobry ! Rozpoczynam ten wątek, ponieważ razem z mężem we wrześniu na świecie powitamy kolejną córkę i nie możemy się zdecydować na imię. Mam nadzieję, że coś doradzicie. Na obecną chwilę rozważamy dwa imiona : Laurę i Lilianę, choć nie jesteśmy w 100% do żadnego przekonani. Córka

Re: Imię dla córki

Przepraszam, miało być w tytule "Imię DLA córki". Pisałam z telefonu i coś pomieszałam 😂

Imię dla córki (początek wątku)

na obecną chwilę nasze typy to Aleksandra oraz Katarzyna, pomóżcie wybrać, nie jest łatwo się zdecydować ;) -- *********************************************** Zastanów się zanim coś powiesz, bądź napiszesz, dla innych może mieć to duże znaczenie... co skutkować może określonymi działania

Re: Imię dla córki

Jeśli musi być z tych dwóch, to Katarzyna. -- O książkach Już jest nowy numer Archipelagu

imię dla córki? (początek wątku)

Czasu już coraz mniej a decyzja wciąż nie jest podjęta:( Może pomożecie? Podoba nam się Nina albo Tereska ale nie jestesmy w 100% przekonani:( Imię musi być w miarę międzynarodowe, łatwe do wymówienia dla cudzoziemców, bez polskich znaków i najlepiej bez litery "g" (mieszkamy w Holandii i tutaj

Re: imię dla córki?

Wg mnie oba imiona są w porządku, ale mi jednak bardziej brzmieniowo podoba się Nina. -- Ania, Klara(26.01.06)

1 2 3 4 5 6