No ciekawe czy autor artykułu w ogóle ma dzieci, jeśli ma to gratuluję pomysłu faszerowania maluchów cukrem i to na śniadanie.
1 szklanka, 2 szklanki cukru! Chyba na głowę upadliście, że dajecie takie przepisy na dziecięce śniadania! I świetna porada - z kartonikiem mleka. Po prostu pogratulować.
... zastanawia mnie dlaczego do żywności, która jest przeznaczona dla dzieci producenci dodają cukier w niesamowicie mega wielkich ilościach lub, co gorsza, dodają syrop glukozowo-fruktozowy. Jogurty, serki, kaszki, soczki, owocki itd w większości są tak słodkie, że aż ociekają cukrem, są tym maksymalnie
To prawda,cukier jest obecny,ale moim zdaniem,jest tam duzo innych duzo bardziej szkodliwych dziecku substancji,rowniez takich ,ktore powoduja alergie.Wg mnie jest jeszcze jeden problem-producenci i lekarze stanowczo za szybko zalecaja wprowadzanie stalych posilkow (szczegolnie zupek
Gość portalu: aron napisał(a): > cukier to trucizna więc dobrze że cukrownie zlikwidowali Powiedz to tym, którzy cukier na szlachetny płyn przerabiają lub przerabiali. Osobiście od czasów kiedy cukier był na karki, a rozpuszczony i przedestylowany stanowił dumę każdego domowego barku
we wszystkich cukrach prostych i kręconych w domach alkoholach :)
Jem mało przetworzonych produktów, ale bez przesady. Nie będę piekła chleba skoro jem kromkę dziennie. Już zauważyłam, że wiele produktów jest przesłodzonych, ale ostatnio jeden z ulubionych chlebów. Miałam wrażenie, że jem słodką drożdżówkę. Czy tylko mnie to przesładzanie wszystkiego przeszkadza?
nfscfaculty.tamu.edu/talcott/courses/FSTC605/Food%20Product%20Design/Sweet%20Options.pdf No i rzeczywiście co z tego? Taumatynę (E957) ocenia się na nawet 300... tysięcy razy słodszą od cukru. A to nawet nie węglowodan. O czym więc miałaby świadczyć relatywna słodycz syropu glukozowo-fruktozowego? > Powtarzam jeszcze raz. Fruktoza jest trucizna (obojetnie w czym). Istotne jest
Mieszkam w Australii i wiem ze cukier z trzciny cukrowej jest mniej slodki od cukru z burakow. Musi sie dac go wiecej aby byla herbata czy kawa slodka. Wiec jak to jest z ta saharoza jest jej tyle samo co w cukrze z burakow cukrowych ???
Tez mieszkam w Australii, ale jakos nie czuje zadnej roznicy... 1kg cukru (brazowego) kupuje dla calej rodziny mniej wiecej raz na rok.
Drogie mamy- czy możecie mi dorodzić. szukam kaszek dla dzieci (mleczno-ryżowych, pszennych, kukurydzuanych) oraz mleka w proszku zawierającego jak najmniej cukru. wszystkie dostępne na rynku (przynajmniej te, z którymi ja się spotkałam) są strasznie słodkie. Podawanie ich w proporcjach zalecanych
Ja znalazłam tylko jedną bez cukru HIPP jabłkowo-gruszkowa. A co słodzenia to nawet mleko modyfikowane powyżej roku też jest słodzone. W każdym razie ja nie znalazłam niesłodzonego. Jak dobrze, że my jeszcze cycamy, ale nie chce mi się już ściągać mleka np. na budyń. Pozdrawiam, Ludek
Wszystko na to wskazuje że jeżeli PO wygra zdecydowanie wybory, i będzie w stanie rządzić samodzielnie to i tak nie zostaną nam oszczędzone te wszystkie sfary i kłótnie tak typowe dla polskich koalicji. Będzie to koalicja Rokita-Tusk w ramach PO. Będzie więc nadal wesoło, a nawet śmiesznie.
yag-nik napisała: > Chiny skupują cały światowy cukier Uczeni chińscy będą badać zawartość cukru w cukrze z różnych stron świata. :)
To było proste a teraz coś trudniejszego :-) A co robią z mąką którą wykupują?
O, właśnie, a mogłabym prosić o proste wyłuszczenie różnic między cukrem a cukrem? Bo im więcej przyglądam się sklepowym półkom, tym bardziej głupieje... Cukier brązowy, trzcinowy, demerara i muscovado - widziałam już te nazwy w najróżniejszych kombinacjach, typu "cukier brązowy trzcinowy", kiedy
No właśnie. Istota się zasadza bardziej na rafinacji i zawartości melasy w cukrze, niż na surowcu, z którego cukier został pozyskany. Krótko i po żołniersku: im więcej melasowych "zanieczyszczeń" w kryształach, tym cukier jest ciemniejszy, wilgotniejszy i bardziej aromatyczny. Zarówno muscovado
jest takie pytanie - jaka jest zawartość cukru w cukrze?? które można przetransponować na pytanie ile jest czy ile było ukraińskości na wschodzie Ukrainy. Głodomór, czystki "rewolucyjne czy zasada kuli w kark od sowieta - wyrugowała patriotyczne-proukraińskie myślenie na tzw wschodzie. Cóz
piotrzr napisał: Głodomór, czystki "rewolucyjne czy zasada kuli w kark od sowieta - wyrugowała > patriotyczne-proukraińskie myślenie na tzw wschodzie. Mam rozumiec, że patriotyczno-ukraińsko-galicyjskie myślenie to widły w plecy polskiego, żydowskiego czy też rosyjskiego sąsiada? Czy m