Kuba wyspa jak wulkan gorąca...
Odchodzą kolejni artyści. Moja mama była wielką fanką - J. Gniatkowskiego i słuchałam razem z nią : https://www.youtube.com/watch?v=GiEG873hLA4 Apasjonata -- http://i52.tinypic.com/2n7i913.gif
To piosenkarz naszej młodości, z przyjemnościa słuchaliśmy i podspiewywalismy. Żal :))
w rodzinie krąży opowieść o wielkiej miłości młodzieńczej mojej stryjenki. Kochała się na zabój w Januszu Gniatkowskim, piosenkarzu, śpiewającym takie słodkie piosenki jak Appasionata. Operował aksamitnym, gardłowym barytonem, co Ciotkę wpędzało w pełną onirię. Wyobrażała sobie (epoka była przed
Jako żem artysta to zaczynam śpiewać.Malutka Ewo-pokaż mi swój kwiatek.Nie będę zważał że masz naście latek.Zerwę go zaraz,i to teraz i dziś.La,lala,lala itd...... -- kicha kawiorem dla mohera.
Młodzież nie pamięta piosenkarza Gniatkowskiego i dlatego dziadki-babcie z dziećmi i wnuczkami dzisiaj wybierają się do Poraja posłuchać jego piosenek.Szkoda tylko ,że w tym czasie jest mecz Włochy -Polska,ale może w Poraju też będzie można obejrzeć ten mecz na telebinie.
"Zimowa piosenka". Była powtarzana kilka razy w r. 1996 w audycji "Z archiwum muzycznej Jedynki", potem w r. 1998 w "Przebojach 80-lecia". Nie zapamiętałem jej z dzieciństwa, nie było jej w domu na płycie - kilka razy w wieku dojrzałym okazało się za mało, żeby zapamiętać długi tekst. Zaczynała
"Archipelag" Jak krople deszczu płyną Ci dni, wśród ścian znajomych szarzyzna śpi, i ziewa każdy kąt. Wygodny fotel, książka i piec, nudzą Cię często, więc pragniesz zbiec, i lecieć niby wędrowny ptak. A jeśli śpiewać, to tak: W dalekim sinym oceanie śpi archipelag w mgle. Pośród kor
Janusz Gniatkowski, jeden z najpopularniejszych piosenkarzy lat 50. i 60. minionego wieku, zmarł w sobotę w swoim domu w Poraju (pow. myszkowski) - podało Stowarzyszenie Miłośników Twórczości artysty "Apasjonata". Był niezrównanym wykonawcą takich przebojów, jak "Cicha woda" i "Wio koniku".
Lubilam te dwie piosenki. Wieczne odpoczywanie... -- Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Tutaj jeszcze nie przeszkadzają, a jest to najpiękniejsza piosenka Pana Janusza. Moja - na trudne dni. www.youtube.com/watch?v=GiEG873hLA4
Co teraz zrobi nasz wiecznie niezadowolony z miną srającego kota radny? Do prawdziwej roboty - koniec opieprzania sie w radzie.