Jestem w 36tc posiew wykazał mi streptococcus agalactiae. Bardzo mnie to martwi, bo ta bakteria jest groźna dla dziecka. Dziecko zaraża się nią w czasie porodu. Mój gin powiedział, że w ciąży się tego nie leczy, że po porodzie dziecko powinno dostac antybiotyk i że to wystarczy. Proszę o
Słuchajcie, kochane, być może wątek na tym forum "Streptococcus agalactiae=śmierć!!!" brzmi strasznie alarmująco i dołuje samą nazwą, ale nie bójcie się go przeczytać. Jest tam naprawdę dużo pożytecznych informacji, co
robicie tylko z pochwy czy również z odbytu? Ja mam zalecony zarówno jeden jak i drugi
Hej dziewczyny!mam pytanie dot. posiewu na paciorkowce beta. miałam pobrany posiew, jak mi się wydawało z pochwy i odbytu i to miał być posiew na te właśnie paciorkowce. W wyniku dostałam tylko opis posiewu z pochwy, gdzie było napisane tylko, że trichomonas vaginalis nie wykryto, flory
ten posiew robi sie z tylnej sciany przedsionka pochwy i okolicy odbytu i to ze nic nie wyszlo w posiewie z szyjki macicy nie oznacza ze paciorkowca nie ma. -- Landryna
jak długo czeka się na wynik? z góry dzięki za odp. -- mój suwaczek
ok 30 tygodnia robiłam wymaz na posiew z pochwy. Wynik Staphylococcus koaguloza (-) wzrost skąpy. grzybów drożdzopodobnych i neisseria gonorrhoeae nie wyhodowano. Mój gin twierdzi ze wszystko jest ok. Mnie zastanawia natomiast co z paciorkowcem czy na niego robi się osobny wymaz czy po prostu gdyby
Dokładnie, jak koleżanka wyżej napisała - paciorkowce przed porodem to priorytet badanie, więc o pomyłce nie ma mowy. No - tylko się cieszyć :) -- Opowiadania z iskrą I DON'T WANNA BE UR FRIEND ON FACEBOOK
Ja mialam stan czystosci pochwy ( II), cytologia ( I ),nigdy zadnych grzybow, uplawow nie mialam a paciorkowca mam..teraz jestem 5 miesiacy po porodzie i nadal mam paciorkowca , ktory nie przeszkadza , abym miala tak dobra cytologie( zawsze mam I grupe) .Paciorkowiec nie musi dawac
maju - a u ktorego lekarza sie leczysz? a robili Ci posiew pochwy i odbytu czy tylko pochwy? bo na przyklad na Zelaznej przy przyjeciu do porodu wymagaja posiew i z pochwy i z odbytu -- Mój mały skarb
Witam, ja posiew miałam robiony w 34 tc i też wyszedł ten paciorkowiec przez tydzien brałam augumentin i jutro ide na kolejny posiew .Jestem w 37 tc i według mojej lekarki moge urodzic w ciagu tygodnia tak wiec nie wiem czy zdaze odebrac wynik :-) Pozdrawiam
poprawka,wymaz ten robi sie 2 cm od wejscia do pochwy,pobiera sie go z tylnej sciany pochwy.To jeden wymaz.Drugi pobiera sie z okolic odbytu.Przy przyjeciu na oddzial poinformuj o wynikach,powinnas dostac kroplowke z antybiotykiem a gdyby porod sie przedluzal,powinnas dostac druga.
Dziewczyny , nie wiecie czasem jak długo czeka się na wynik posiewu z przedsionka pochwy i/lub odbytu w kierunku Streptoccocus agalactiae. można go zrobić na cito? -- KROPKA
Tak, będziesz miała jeszcze jeden posiew przed porodem. Ja miałam w 25 tc, gdy trafiłam na patologię ze skurczami, a potem w 36 tc drugi raz. I o dziwo w 25 tc wyszła candida, a w 36 tc już jakaś bakteria (nie ten najgroszy paciorkowiec), ale podano mi antybiotyk przy porodzie. -- Krzyś, 13
mój doktor zasugerował tylko takie badanie (jestem w identycznej sytuacji),na wypadek gdyby "coś"zadziało się wcześniej zgodziłam się na pobranie wymazów z pochwy i odbytu w kierunku paciorkowca ,tak dla "spokojności" ;) czekam na wyniki pozdrawiam -- https://www.suwaczki.com/ https
Ja też będę miała cc i też miałam robiony posiew. Wyszedł paciorkowiec i jestem w trakcie leczenia.