nangaparbat3 napisała: > Przecież nadcisnienie ma przyczynę. Ja mam pierwotne samoistne. Przebadana wzdłuż i wszerz, nic mi nie jest, poza podatnym charakterem. Biorę grzecznie tableteczkę i staram się panować nad układem nerwowym.
A miałaś sensowne badania, czy to nadciśnienie jest pierwotne, czy spowodowane innymi przypadłościami? Przy nadciśnieniu pierwotnym (tym samoistnym) powinno pomóc zrzucenie nadwagi. Przy czym jeżeli nadwaga jest niewielka, to i efekt będzie niewielki (jeżeli masz 5 kilogramów nadwagi, nie zejdziesz
gorzka.gorycz napisa�a: > Nadciśnienie może być chorobą pierwotną. Nie musi mieć przyczyny, samo w sobie > jest. To mój przypadek. Przebadano mnie wzdłuż i wszerz, nie ma przyczyny, samoistne.
Nadciśnienie i wysoki cholesterol to bardzo groźny duet. Gość ma nadwagę? Tak czy owak żeby obniżyć ciśnienie, cholesterol i trójglicerydy, trzeba zdrowiej się odżywiać i więcej się ruszać. Większość przypadków nadciśnienia ma charakter pierwotny (nazywa się samoistne, idiopatyczne), czyli
Wszystko zależy od tego jakie masz nadciśnienie (jakiego rzędu) oraz z jakiej przyczyny (pierwotne - samoistne, wtórne -towarzyszące innym chorobom). W przypadku łagodnego nadciśnienia podstawą są: normalizacja masy ciała, dieta z niską zawartością sodu (soli kuchennej). W przypadku, kiedy już
Ręce opadają, no ale tak to jest jak ktoś wiedzę medyczną czerpie z filmów. Nadciśnienie wtórne ma bepośrednią przyczynę, której usunięcie gwarantuje wyleczenie nadcisnienia. Nadciśnienie pierwotne (samoistne)takiej bezpośredniej przyczyny nie posiada, jest wypadkową nakładania się genów i
"Samoistne nadciśnienie" - "Nadciśnienie pierwotne (samoistne), tj. takie, którego bezpośredniej przyczyny nie można ustalić (tak jest w ok. 95% przypadków nadciśnienia), jest chorobą nieuleczalną, choć dającą się kontrolować. Konieczne jest leczenie farmakologiczne. Najczęściej stosowane są beta
pierwotne, zwane też samoistnym, a więc takie, którego przyczyna jak dotąd nie została dokładnie poznana. Mniej więcej 95% osób z podwyższonym ciśnieniem krwi ma nadciśnienie tętnicze pierwotne. Występuje ono szczególnie często przy towarzyszącej nadwadze i gdy inni członkowie rodziny cierpią na to
: * łuszczyca * pęcherzyca * liszaj płaski 5. choroby płuc: pierwotne nadciśnienie płucne, azbestoza, idiopatyczne zwłóknienie płuc 6. choroby wątroby: pierwotna marskość żółciowa, poalkoholowe zap. 7. choroby krwi: niedokrwistość autoimmunohemolityczna, samoistna plamica małopłytkowa 8. inne
stawów i więzadeł kolana - 2 959 005 dni, Samoistne (pierwotne) nadciśnienie - 2 723 698 dni, Tak wygląda czołówka schorzeń, więc wychodzi, że panowie maja słaby układ kostny, oddechowy i nadciśnienie. -- Sukces: gdy masz 4 lata - nie lejesz w majtki, gdy masz 12 - masz wielu kumpli, 20 - uprawiasz
eprosartan - lek w nadciśnieniu PIERWOTNYM - znajdźcie mi takiego staruszka! Najwidoczniej jakiś idiota układał tę listę, by była także pułapką na lekarzy. Tyleż bezsensowny w tej grupie wiekowej co drogi - 27zł. ezetimib - wsparcie walki z majhazbend. Aby go przepisać na zniżkę trzeba