Najwyraźniej Adam Wielomski zaczyna sobie zdawać sprawę z rzeczywistości. Musi to być dla niego trudne, bo jako konserwatysta powinien z nią się liczyć, a jednocześnie z tegoż powodu powinien ją kontestować. Chyba jednak uznał już, że do Średniowiecza powrotu nie ma i nie będzie. Jednak jego
sa w prawie, oraz panstwowej ideologii). Polska to panstwo krypto-wyznaniowe opartej na watykanskiej koncepcji panstwa neo-wyznaniowego, czyli panstwa wyznaniowego ktore - poslugujac sie np. Wielomskim - udaje, ze wyznaniowym nie jest.
Wielomski nienawidzi samego pojęcia demokracji i to mu się rzuca na mózg. Nie znaczy to jednak, że nie może miewać racji Polityka polska wobec Ukrainy była słuszna, wobec Białorusi - nie. Na Ukrainie rok temu występował wyraźny i autentyczny podział, przy czym siły były mniej więcej
... pomijając już fakt, że Wielomski źle transkrybuje ukraiński (w języku Szewczenki mówi się "Janukowycz", nie "Janukowicz"), a jego poglądy zawsze były skażone wyrozumiałością dla dyktatur różnych maści (tak lewicowych, jak i prawicowych - z przewagą na to drugie): Dziwi branie wyrazów
pięknie i słusznie wyłożył. Mam tylko 1 pytanie: ile szabel ma Wielomski by budować tę wymarzną prawicową partię? -- Oleg
Many, zdaje się, że klasyfikujesz ludzi, zamiast tekstów i wypowiedzi. Ja do tej pory nie znalazłem w przestrzeni publicznej kogoś, z kim w każdym przypadku i zawsze bym się zgadzał lub zawsze nie zgadzał. Takie podejście to domena antykaczystów i antypełowców, oni zawsze wiedzą i nigdy nie
a jego trudno posądzić o sprzyjanie PO: www.konserwatyzm.pl/artykuly.php?id=1226 -- Wyborcy PiS nieświadomie głosowali na wicepremiera Andrzeja Leppera. śr., 19-07-2006 Forum: Kraj Wątek: Nawet Wielomski wiedział,
- jedni są od zawieruchy - drudzy od budowania a jeszcze inni od przyglądania Trudno połączyć profesję budowniczego z zadymiarzem.
pisiaków widać obrzydzenie, może nawet myją ręce po przywitaniu się z Lepperem. Wiedzą bowiem – czują – że Samoobrona śmierdzi i każdy kto się do niej dotknie zaczyna także śmierdzieć." Adam Wielomski
www.konserwatyzm.pl/artykuly.php?id=1369 No cóż, wypada sie zgodzić i podpisac pod tekstem. No moze gdyby nie jeden mały z pozoru mankament nieco oderwany od sedna problemu. Naród moim zdaniem to wspólnota pokoleń przes
Obecny polski kapitalizm to NIE jest Polska marzeń Kuronia. W ostatnich latach swojego życia wyraźnie o tym mówił. Ocywiiście Polska Wielomskiego tez nie była Polska Kuronia, ale poza superradykałami prawicy mało kto chciałby TAKIEJ Polski. -- Amicus Plato sed magis amica veritas
jakby ktoś nie wiedział -- Czernienko --> Łukaszenko --> Cimoszenko --> Kaczynienko
Niektóre spostrzeżenia są całkiem trafne np to, że Kaczyński nie chciał koalicji z PO bo musiałby się dzielić władzą www.konserwatyzm.pl/artykuly.php?id=805 -- Czernienko --> Łukaszenko --> Cimoszenko -->
www.konserwatyzm.pl/artykuly.php?a=Adam+Wielomski przecież to bełkot !! -- ...(Kaczyński) Wystarczająco często trąbił,że w ogóle nie zna Niemiec poza spluwaczką w męskiej
Bardzo ciekawe spostrzeżenie, jakiś czas temu Wszechpolacy płakali, że "Kościół nie rozumie myśli narodowej" (Bo nie rozumie. I bardzo dobrze!)
Platforma Obywatelska jest najczystszym dziedzictwem Oświecenia francuskiego. Jednak jej liderzy zrozumieli, że zaplecze wyborcze cywilizacji filozoficznej jest zbyt małe, aby trwale w Polsce rządzić. Dlatego też Donald Tusk w obliczu wyborów bierze ślub kościelny, partia odcina się od feminiz
To żałosny ale prawdziwy obraz tego, co sobą przedstawia w obecnej chwili PO.