32 798 wyników w czasie 134 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Winogrono bez winogron (początek wątku)

Od czterech lat mam na działce dwie odmiany winogron (niestety nazwy nie pamiętam).Kupilem je od jakiegoś hodowcy.Na wiosnę odpowiednio (tak mi się wydaje) je przyciąłem, rosną aż za bardzo, ale mają razem około 10 kiści owoców (okloło 20 sadzonek zarosło ogrodzenie na długości 40 m

Re: Winogrono bez winogron

Za bardzo Ci nie pomogę ale opowiem o swoich. Mam jedną sadzonkę cztero-pięcioletnią. Posadziłem na południowej ścianie, koło tarasu właściwie dla odizolowania się od sąsiadów. Rosła powoli ale teraz rozrosła się niemożebnie. Rok temu po raz pierwszy zebrałem 4-5 niewielkich kiści. Myślałem że

Winogrona (początek wątku)

Trafił mi się spory urodzaj winogron - mam i czarne i białe, całkiem smaczne. Co można z nich - poza winem - zrobić..? -- --------------- "Bo cukier rafinowany to cukier STĘŻONY!" by ggigus :-D

Re: Winogrona

Galaretkę, kompot, dżem, chutney. -- Nie mam zamiaru chodzić gdzieś wcześniej , jeśli mogę się w tym miejscu znależć później.

Winogron (początek wątku)

W tym roku na wiosnę przycięłam winogron, dosyć mocno skróciłam pędy. Teraz jego przyrost jest większy niż zwykle. Liście są tak gęste, że obawiam się, czy owoce dostaną choć odrobinę światła. W związku z tym mam pytanie, czy mogę teraz przyciąć nadmiernie wybujałe pędy, czy to nie zaszkodzi

Re: Winogron

Obcięłam, bardzo dużo, a prawie nie widać... Nie wiem czy to dobrze, ale zobaczymy:) Dagmara Jeszcze się taaam żagiel bieli...

winogrona (początek wątku)

dostałam od teściowej pare kiści winogron z ich ogrodu, są to małe winogronka (taki gatunek) który mi nie smakuje, szkoda mi wyrzucić i tak sobie pomyślałąm czy np kompot można z nich ugotować? co z nimi zrobić?. Wdzięczna będę za podpowiedzi.

Re: winogrona

co niektórzy bardziej zapobiegawczy smakosze zamrozili w trakcie sezonu :D -- Dla wszystkich, którzy twierdzą, że zwierzeta nie mają świadomosci, ani uczuć. To my jesteśmy ślepi, żli i nieczuli na ból in

winogrona

Tylko od tego kurzu na owocach mozna dostac alergii albo zle sie poczuc, roznie to bywa, z gruszkami to jest tak ze jak rosna przy drodze to sila rzeczy od spalin sa zatrute, i śliwki, ale niezawsze. Potem taki zchorowany czlowiek wraca do miasta a tam........soki w kartonach, panie, ktore kra

Re: winogrona

Czy w doniczce za oknem też mogą wyrosnąć poziomki?

Winogrona (początek wątku)

Dostałam dość dużo ciemnych winogron, za dużo do zjedzenia. Coś musze z nich zrobić, bo sie popsują. Nie znam żadnych przepisów na winogrona, poradźcie. Acha, wino odpada z powodu braku warunków.

Re: Winogrona

To zrób "Confitura de uvas" :) Ten przepis dostałam od Włoszki - pycha! 1 kg winogron 1/2 kg cukru 1. Umyć, osuszyć, następnie poodrywać grona. Jeśli starczy cierpliwości - usunąć pestki. Najlepiej spróbować spinaczem je wydłubać, żeby nie kroić gron. 2. Cukier rozpuścić w szerokim garnku

Winogron (początek wątku)

mógłby ktoś polecić jakąś naprawdę smaczną i słodką odmianę??? dostałam od swojej babci kilka sadzonek ale owoce tego winogronu są straszne kwaśne i małe... mam już "rusztowanie" po którym winogron miałby rosnąć, ale marzy mi się taki winogron który nie tylko będzie ładnie na tym

winogrona

Polecam stronę www.winogrona.org

winogrona (początek wątku)

czy można robic jakies przetwory z wiongoron? tzn czy jakies dżemy albo cos??

Re: winogrona

wczoraj był taki wątek, P.

winogrona (początek wątku)

-- Moj blog

Re: winogrona

> Piszcie co jest nie tak. a może spróbuj nam powiedzieć CO ci się w tej fotce w ogóle podoba? -- That's not possible. (Jack Bauer, 24 season 7)

winogrona (początek wątku)

Witam, mam pytanie - moja córeczka ma prawie 8 miesięcy. Dziś podałam jej kawałeczki winogron obranych ze skórki i zjadła ze smakiem ale dopiero potem zastanowiłam się czy mogłam jej już je podać surowe a nie w postaci np. soczku. Mogłam?

Re: winogrona

Tak, jak najbardziej. Pozdrawiam. Agnieszka Leleń lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

1 2 3 4 5 6