405 wyników w czasie 127 ms
Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Krótka czy długa skrzynia biegów?

ja mialem obie i wole dłuższą , na trasie o wiele spokojniej sie jedzie ale do miasta lepsza byla krotsza , w długiej skrzyni przy wolnej jezdzie trzeba czesto jedynke wrzucać gdzie wkrotszej milutko sie jezdzilo na dwojce ale za to po mieście jeździ sie na 3 biegach 4 tylko czasem 5 w ogole

Re: rozstrzygne :-)

niknejm napisał: > Chodzi o koncepcje samą. Ja nadal uważam, że przy skrzyni VI-bieg., > fajnie by było mieć 5 krótkich biegów i 6 dłuższy. Mogłoby to > oznaczać, że Vmax osiągasz na V (bywa tak w niektórych autach), ale > to nie szkodzi. Bieg VI byłby typowym

Re: Długie biegi, krótkie biegi???

Sedno sprawy tkwi w zestrojeniu skrzyni biegow. Biegi "dlugie" umozliwiaja jazde z wiekszymi predkosciami maksymalnymi kosztem przyspieszen, natomiast "krotkie" z wiekszymi przyspieszeniami kosztem predkosci max. Dosc wyraznie roznice widac na rajdach, kiedy na trasy szybkie i proste auta maja

Re: Do Michała - skrzynia biegów

lennon1 napisał: > Problem pojawił się krótko po wymianie oleju w skrzyni biegów przy przebiegu 45 > > tys. Objaw jest taki: po wrzuceniu 4 biegu po pewnym czasie wypada "bieg". > Dzieje sie to najczęściej po przejechaniu kilkunastu km na jednym biegu (5

Re: Olej w skrzyni biegów - Matiz .

Pierwszy raz wymienia się olej po 10 tys. km , a potem chyba dopiero przy 40 tys. km ( tak jest napisane w instrukcji ). Ja miałem wymieniony olej w skrzyni przy 19 tys. km . Na orginalnym oleju ( pewnie jakiś Daewoo ) biegi ciężko " wchodziły " cały czas - bez względu na to , czy olej był

Re: PARTNER - źle zestopniowana skrzynia biegów?

robox napisał: > Dlaczego źle zestopniowana? A przy jakich obrotach jeździsz na tej trójce? > hdi to bardzo elastyczny silnik o to chodzi żeby jak najmniej zmieniać biegi > ważne jest aby go nieżyłować.Tylko jedynka jest krótka reszta wg. mnie jest ok. > > Pzdr Staram

Re: PARTNER - źle zestopniowana skrzynia biegów?

Panowie, nie chodzi mi o to że, skrzynia w partnerze jest zła. Zrobiłem samochodem 30 tyś i jest Ok. Może nieco przejaskrawiłem problem i może mało precyzyjnie go opisałem. Poprzednio jeżdziłem 10 letnim Mitsubishi galant 1,8 turbo diesel i mimo że to silnik starej generacji bez wodotrysków

Re: O automatycznej skrzyni biegów słyszał? n/t

Jedynym racjonalnym sposobem przedłużenia eksploatacji pojazdu jest (oprócz oczywiście dbania o niego) użytkowanie go jak najmniej w ruchu miejskim, gdyż: - wolniej zużywa się silnik (nie ma jazdy na krótkich trasach z częstym uruchamianiem i zatrzymywaniem, niedogrzany itd.), - wolniej

Re: lewarek zm. biegów

Witam, lewarek ze skrzynią jest połączony za pomocą cięgien, łączenia po prostu zardzewiały lub zabrudziły się i trzeba je przeczyścić. Dojście jest kiepskie (pomimo korzystania z kanału), potrzebny jest płyn WD lub pochodne, plus wężyk ok. 40-50 cm, bo ten od WD będzie za krótki (ja dopasowałem ze

Re: Krótkie ssanie.

ssać tak długo, jak chce, nawet po jedzeniu - nie limitujemy piersi. Smoczek to pomyłka, a położna nie ma racji. -- Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw

Re: czemu nie stosuje się skrzyń 6 biegowych?

-spróbuj na 5-tce wyjechać pod bardzo stromą górę a potem na dwójce to się przekonasz co dla silnika jest korzystniejsze. Konstruktor dobiera skrzynię do konkretnego silnika i dobiera tak aby zapewnić mu jak największą żywotność. Oczywiście że czasem zdarzy się trochę za krótkie przełożenie no ale

Krótka randka ;-)

przeciętnej widoczności zza kierownicy (zwłaszcza do tyłu) trudniej. 16-zaworowy silnik 1.8 to dla ciężkiej, energożernej Xantii absolutne minimum. Miałby trochę więcej chęci do życia, gdyby wyższe przełożenia skrzyni biegów nie były tak długie. 2700 obr/min na 5. biegu to przy tej mocy i wadze lekka

1 2 3 4 5 6