Dodaj do ulubionych

Augostowianie ratujcie swój honor, póki czas

20.02.07, 00:26
150.000 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Prezydenta RP.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,74178,3491896.html
Obserwuj wątek
    • adamqz apel 464 naukowców i przyrodników 20.02.07, 00:27
      9 grudnia wysłany został List Otwarty wybitnych naukowców i przyrodników do
      Komisji Europejskiej. Pod apelem podpisało się 464 naukowców i przyrodników, w
      tym 53 profesorów. To kolejny głos za ochroną Doliny Rospudy.

      www.pracownia.org.pl/prac/index.php?d=aktarch&id=218&m=12&r=2006
    • adamqz kolejna petycja do Prezydenta 20.02.07, 00:28
      Ponad 20.000 osób wysłało petycję do Prezydenta

      www.darzbor.v24.pl/vb/index.php
    • adamqz Ludzie z Augustowa potrafią być wspaniali 20.02.07, 00:39
      Tak o was piszą:
      "Są tak wspaniali, że szkoda gadać. Dziś jadłem (aż dwa razy) pyszną, ciepłą
      zupę, którą ktoś ugotował i przywiózł. Potem przyjechał pan Zbyszek, taksówkarz
      z Olecka, z jakąś masą ciepłych ubrań, bo usłyszał, że niebawem ma być minus 20
      stopni. Rolnik z drugiego brzegu rzeki, zapowiedział że przywiezie nam drewno,
      abyśmy mogli się ogrzać. Dziś przywiózł pyszną zupę jarzynową i domowe ciasto.
      Co chwila ktoś przychodzi i wrzuca do naszego pudełeczka pieniądze. Rospuda
      łączy ludzi z ideałami. Za to burmistrz Augustowa widać musi posiłkować się
      uczniami."
    • polnocny-wschod Re: Augostowianie ratujcie swój honor, póki czas 20.02.07, 14:52
      Gorąca wiadomośc z PAP

      UE/ KE zdecydowana zwrócić się o nakaz wstrzymania prac w dolinie Rospudy
      2007-02-20 14:35

      20.02.2007 Bruksela (PAP) - Komisja Europejska jest gotowa zwrócić się do
      Trybunału Sprawiedliwości UE o wydanie Polsce nakazu wstrzymania prac przy
      budowie obwodnicy Augustowa w cennej przyrodniczo Dolinie Rospudy - powiedział
      we wtorek komisarz ds. środowiska Stawros Dimas.

      Podczas spotkania w Brukseli z ministrem środowiska Janem Szyszką Dimas
      zapowiedział, że jeszcze we wtorek wyśle do polskiego rządu list z takim
      ostrzeżeniem. "Jeśli reakcja polskiej strony będzie niesatysfakcjonująca,
      rozpoczniemy przyspieszoną procedurę jak najszybciej, by zapobiec wyrządzeniu
      niepowetowanych szkód w środowisku naturalnym. Mam nadzieję, że uda się zapobiec
      poważnej katastrofie" - oświadczył komisarz.

      Podkreślił swoje rozczarowanie tym, że mimo upomnień ze strony Komisji
      Europejskiej Polska postanowiła kontynuować procedury, które otwierają drogę do
      budowy obwodnicy Augustowa na terenach chronionych w ramach unijnego programu
      Natura 2000.(PAP)

      kot/ mskr/ fal/
    • adamqz Prezydent Lech Kaczyński jest przeciwny budowie 21.02.07, 21:56
      Prezydent Lech Kaczyński jest przeciwny budowie obwodnicy Augustowa przez
      dolinę Rospudy - ogłosiła wieczorem Kancelaria Prezydenta.

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3937044.html
    • bagarmosen Re: Augostowianie ratujcie swój honor, póki czas 07.04.07, 09:21
      kaczyniacy jak widac i slychac takze sa w sitwie !!!!!!!!!!!!!!
      od w-wy 160 km wiec maja w dupie !!!!!!!!!!!!!!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka