Re: Katowickie kamienice A to tez Katowice. Moze nie tak piekne jak ulica 3-Maja, ale tez realnie istniejace. A gdzie to zdjecie zrobione ?? Pozdrawiam Wasz Marjanek Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Hallo arnold7 ! tyn bild knipsnol ech nie zajs tak downo. Kajs kole kwiytnia 2003. Piykney jest w tym kontekscie napis kery widac na scianie. A tak po prowdzie to tyn siwy dom (kejsik fasada z biolych kachli bola biolo), je zakwalifikowany do zabytkow, choc wyglondo jak slum (bruchbuda). Moze za pora lot rozleci sie som - bo nic sie przi njym niy robi. W tym domu mieszkol ech pora dobrych lot. Pyrsk ! Wasz Marjanek Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Brawo Arnold. Momy sie jeszcze czym pochwolic, nawet po 80-ciu latach "swetlanych rzondow" goroli. Miyjmy nadzieja, ze ftorymus z nich zas niy lodbije i koze je splaniyrowac! Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Niy przesadzej s tym 80 lot, od upadku komuny miastym rzondzi samorzond wybiyrany przez miyszkancow (ostatnie pora lot pod wodzom Slonzoka Uszoka), a okres naprowda destrukcyjny zaczon sie praktycznie dopiyro w 1945 przegranom wojnom Hitlera. Oczywiscie nalezy tysz pamiyntac o takich szczegolach, jak rozebranie wiezy Bismarcka itp. zaciyranie sladow historii praktykowane juz za Grazynskigo. Pora bildow: Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Chopcy, zrobcie przyjemnosc "zabie" i opiszcie mi te kamienice, bo juz nie poznaje. Tyle sie pieje achow i ochow nad pieknem praskiej secesji a katowicka w niczym jej nie ustepuje. Zgłoś
Re: Katowickie kamienice dawno nie bylam w katowicach ale milo popatrzec na piekne odnowione kamieniczki czuje sie jakbym spacerowala bo kiedys to jezdzilam na zakupy ale to bylo bardzo dawno pozdrawiam zorzanka Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Kamienica po lewej zawiera istotny slad z historii Katowic - wizerunek Holtzego, ktorego rezydencja stala swego czasu w tamtym miejscu, budynek w srodku to willa chyba jeszcze z czasow Grundmanna i Holtzego, niedawno doprowadzona do obecnego stanu. Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Gość portalu: feline napisał(a): > To tam sie ongis miescil "Marcholt"? Nie, to nastepna willa jakies 150 metrow w lewo, bardzo czarno szara, niewidoczna na zdjeciu. Zgłoś
Re: Dzięki Arnold i Settembrini:)) Dawno już nie mieszkam w Katowicach ale ten"heimat" w sercu ciągle mam i cieszę się,że dzięki Wam mogę zobaczyć jak wczoraj wyglądała np.Mickiewicza:))), i mój przystanek do domu przy dworcui itp...:)))))) Pozdrawiam i proszę, cykajcie jak najwięcej:) Astra Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Te kamienice mimo iz sa odnowione reprezentuja przecienta architekture. Takich kamienic sa setki w Wroclawiu, Poznaniu, Szczecinie, Krakowie i w kazdym innym wiekszym miescie europejskim. Rzeczywiscie ciekawym obiektem jest kino Rialto - fajnie odremontowane i Teatr Slaski - swietna architektura Moritza. Fantastyczne obiekty stawiano w okresie miedzywojennym gdy Katowice byly stolica autonomicznego wojewodztwa. Zgłoś
Re: Katowickie kamienice No to co z tego, ze gdzieindziej takich kamienic jest wiele? Dlatego wlasnie ze nieliczne katowickie okazy secesji sa jeszcze bardziej cenne Zgłoś
Re: Katowickie kamienice secesji jest u nas mnostwo, tyle ze sypiacej sie. a to forum przeciez jest po to, by kazdy mogl wkleic sobie fotki, bez wzgledu na wartosc techniczna samego zdjecia czy wartosci architektury danego obiektu. Zgłoś
Serdeczne dzieki za te sliczne zdjecia :-)) Nareszcie cos sie dzieje w "moich" Katowicach:) Lata juz tam nie bylam, te odnowione kamienice sa przesliczne. Fotografom dziekuje, ze to piekno zauwazyli i nam pokazali. Stokrotne Wam za to dzieki:-) Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Oj chyba nie wiesz co to znaczy secesja, a wlasciwie Art Nouveau. Niestety, ale w Katowicach jest tego stylu niewiele i reprezentuje niska wartosc architektoniczna. Kamienice w Katowicach z przelomu XIX/XX w. reprezentuja bardzo konserwatywny, filisterski gust dominuje ekelktyzm i style neohistoryczne. Eksperymentalna architektura jak byl Art Nouveau u nas sie nie przyjela - G. Slask byl zbyt "porzondny" jak na taka ekstrawagancje. Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Są i tacy którym się podobają katowickie kamienice miasta.gazeta.pl/katowice/1,35055,3356604.html Zgłoś
Re: Katowickie kamienice nalezaloby doprecyzowac co znaczy uzyte przeze mnie okreslenie "mnostwo". o oryginalnosci tutejszej secesji swiadczy chociazby funkcjonujace w obiegu okreslenie "katowicka secesja". z cala pewnoscia nie wyksztalcilo sie to pojecie dzieki "trzem na krzyz" kamienicom. fasad z dekoracjami opartymi o motywy roślinne- kwiaty, liście, powyginane łodygi- jest wiele. nie czyni to ich od razu secesyjnymi, jednak jest to typowy element dla tego stylu. Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Robi Pan ładne zdjecia.A może tak zrobiłby Pan zdjecia kamienicy przy ul.Matejki 8/Słowackiego53.Szczególnie w srodku.Pozdrawiam. Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Arnold to są stare relacje i zdjecia.Teraz mozna zrobic pewnie nowe.Beda ciekawsze szczególnie te z menelami w srodku.Troche odwagi.Ładne jest łatwo fotografowac!!! A moze jestes z obozu Uszoka i dlatego to co zniszyli włodarze katowic jest Ci obojętne? Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Moje zdanie na temat Uszoka znajdziesz w archiwum FK. Dobrze wiemy, ze zdewastowanych kamienic i nie tylko nie brakuje w Katowicach, ale akurat prywatny interes wlasciciela tej czy innej kamienicy ma bardzo maly zwiazek z fotografami-amatorami, bo takim jestem na przyklad ja, publikujacymi zdjecia w tej galerii. Zgłoś
Re: Katowickie kamienice arnold7 napisał: >To pierwsze zdjecie przypomina mi troche Hannover:-)) Zgłoś
Re: Katowickie kamienice Kurcze toz to w samym centrum....ale to tak jest, jak sie czlowiek ciagle spieszy i uwaza na swoja torebke.. A wystarczyloby tylko troche wzniesc glowe...i zpbaczyc jakie pieknosci stoja w naszych kochanch Katowicach:)) Dziekuje Ci Arnold za to, ze chociaz Ty nam (a raczej tylko mnie:) to tutaj uswiadamiasz:) Zgłoś