wiek- bo 30+ to co innego niż 90+). Natomiast ja przepraszam, ale pani prowadząca ciąże i przeprowadzająca porody się zastanawia, czy czop śluzowy to popłód czy nie... Za "moich czasów" student (!) by wyleciał z zajęć , gdyby tego nie wiedział. Albo w ogóle nie zdałby wejściówki na te zajęcia... A
minut zamiast godziny. Tylko, że na razie jestem zdrowa, nie wiem czy przyjęto by mnie osobiście z infekcją drog oddechowych i obawiam się, że pewnie nie. I jeszcze kwiatek z grupy ciążowej - zaryczana dziewczyna pojawiła się na izbie przyjęć szpitala z podejrzeniem przedwczesnego wypadnięcia czopa
rozwarcia szyjki, ewentualnie infekcji wewnatrzmacicznej po odejściu czopu śluzowego i w rezultacie śmierci płodu Jak również leżenie na kanapie, które może doprowadzić niedotlenienia, zakrzepów i w konsekwencji śmierci płodu Jeżdżenie samochodem ( mikrowibracje wypadki ) Zakupy w sklepie ( grypa, korona
Słońce mi opadł jakieś 3-4 tyg temu i nic. Ani czop śluzowy nie odpadł ani nic się nie dzieje. Och dziewczyny jak ja Wam życzę aby każda się doczekała ciąży, doznała tego stresu, trudu i szczęścia. My po przejściach zawsze chyba będziemy mieć z tyłu głowy ta okropna, wyniszczajaca długa drogę
pełno śluzu z krwią, okazało się, że czop śluzowy odpadł, szyjka miękka, skrócona na 2 cm i w każdej chwili może urodzić :( Ponoć musiała mieć skurcze, których nie czuła i zaczął się poród. Nawet nie mogą jej teraz założyć pessar bo pęcherz płodowy jest u wyjścia i muszą czekać czy się cofnie wgłąb
Wczoraj się zaczęło, dziś proces w toku. Odszedł mi czop śluzowy, a chciałabym jeszcze ze dwa tyg wyleżeć. Cóż leżę i dni odliczam dziś 33 tyg i 3 dni. -- zawód WIELOmatka patchwork-hanti.blogspot.com
Szyjka zaczyna pracować i odchodzi ci czop śluzowy. Może tak właśnie wyglądać. Noś wkładki higieniczne. I czekaj. Moje gratulację ... poród tuż. Trzymaj się :)
Czop śluzowy ci odchodzi. Poród tuż tuż. ..
Plamienie może być oznaką rozwierania się szyjki lub za moment odejdzie ci czop śluzowy. Ja tak miałam w 2 ciąży. Rano plamienie , o 11 szpital choć nic mnie nie bolało, a o 14.40 córa. Cała akcja porodowa 1 godz 40 min. Ale u mnie był już termin. Bądź czujna☺
Witam was dziewczyny, ja wprawdzie testuję dopiero w październiku ale tam wątek dopiero rozpoczęty;-) mam do was pytanko: czy wy też obserwujecie zjawisko "czopu śluzowego" przed owulacją? Jestem ciekawa ile dni/godzin po wypadnięciu owego czopu można spodziewać się owulacji? Mam nieregularne cykle
czy zawsze przed porodem najpier musi odejść czop śluzowy aby potem mogło dojść do odejscia wód płodowych ? Czy moze wody płodowe mogą sączyć się lub chlupnac bez odejscia czopu śluzowego ? Czy można wogóle nie zauważyć odejscia czopu ?