Forum   1913

1913

(15 wyników)
  • 28 lutego, w piatkowej łodzkiej Gazecie, będzie "Reprint Planu Łodzi z 1913 roku". Mają się na niej znaleźć: pierwsze linie tramwajowe, zdjęcia z tamtych lat, oznaczone charakterystyczne budynki. Czy to przypadkiem nie ten plan: w3.am.lodz.pl/li/pl1914.gif ??
  • Serdeczne dzięki img358.imageshack.us/img358/4687/boisdeboulognegr6.jpg
  • [i]gospodarkę Stanów Zjednoczonych tworzą dwa zupełnie odmienne światy - z jednej strony mamy gospodarstwa domowe, drobnych przedsiębiorców i jednostki administracji publicznej, których sytuacja finansowa nadal w przeważającej części jest [b]w opłakanym stanie[/b], z drugiej - wielkie firmy, które nigdy w historii nie miały zdrowszych bilansów niż obecnie. Szacuje się, że jeden procent najbogatszych Amerykanów kontroluje ok. 50 proc. wszystkich aktywów finansowych[/i] gielda.onet.pl/korpor...
  • kupiłam kilka sztuk. zachwycieły mnie kolorem. intensywna, wiosenna zieleń. nieststy nic nie wiem na temat tych tuj, żadnych info w necie nie znalazłam... prosze wiec o info jak szybko rosną, do jakiej wysokości dorastają... bo nie wiem gdzie posadzić:-)
  • Nie rozumiem dlaczego ten prawnik chce wytoczyc sprawe tylko Andrzejowi Czumie.Przeciez strona internetowa nalezala do calej rodziny a zatem do babci i ciotki tez.
  • Empiria obserwacyjna potwierdza, po raz n-ty z rzędu [b]ścisłość obliczeń kwantowych[/b], jak i teoretyczne modele z nimi związane. Widowiskowe końcowe stadia ewolucji gwiazd i wynikające z nich obiekty makroskopowe w postaci w/w gwiazd, są niezbitymi dowodami empirycznymi na słuszność przewidywań fizyki kwantowej. Kluczowym testem dla weryfikacji założeń teoretycznych odnośnie gwiazd neutronowych, było sprawdzenie czy obserwuje się zmniejszenie energii ruchu obrotowego gwiazdy, równe ...
  • Albo kto wie,gdzie się można dowiedzieć jaki był kurs rubla w 1913 roku?I ile wynosiła miara ziemi tzw. diesjatina?
  • Kilka miesięcy temu mozna było poczytać o historii tajemniczego zdjecia przedstawiajacego sekcję zwłok, z przełomu wieków w górach, w blizej nie zidentyfikowanym miejscu. Nie wiadomo, kim był trup i ogólnie mało wiadomo było o zdjeciu. Czy ta historia z forum miała jakiś dalszy ciąg? Ktoś coś odkrył w archiwach? Wiadomo komuś coś? Wdzięczna byłabym za link do tamtego tekstu, bo jeden z autorów opisywał cmentarze Podhala, a nie pamietam tytułu tej ksiązki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?