androgeny

(7 wyników)
  • Cześć :) Mam 17 lat, od 6 walczę z trądzikiem. Jak się pewnie domyślacie, próbowałam już prawie wszystkiego. Pomyślałam więc, że może wina tkwi w hormonach i wizyta u endokrynologa coś by załatwiła. Bałam się jednak, bo nie mam niestety zaufania do lekarzy, a w dodatku naczytałam się o tych meganawrotach po odstawieniu tabletek hormonalnych. Natknęłam się jednak w sieci na informacje o sitosterolach. Podobno są bezpieczne i zazwyczaj pomagają, jeśli oczywiście nadmiar androgenów jest p...
  • Witajcie, mam pytanie - mam na 90% podwyzszony poziom testosteronu - tylko jeszcze nie wiem o ile - za niedługo będę wiedzieć. Lekarz mówił mi o konieczności ? zbijania tego poziomu diane lub cilestem, nie mam najlepszych doświadczeń z pigułkami, bo po jednej próbie zbijania TSE w/w specyfikami po ich odstawieniu nabawiłam się licznych torbieli. W związku z tym mam pytanie - czy taka "kuracja" jest konieczna i czy nie można jej czymś zastąpić? Planuję dzieci za 2-3 lata.
  • ostatnio bardzo wypadają mi włosy, zrobiły mi się ogromne prześwity. Podstawowe badania z krwi + żelazo i z moczu okazały się w normie. Jakie badania hormonalne powinnam zrobić aby wykluczyć łysienie androgenowe i ustalić co mi jest?
  • kupiłam tab. Poldanen, mam nadzieje, że obniżą mi poziam andrgenów.
  • okazało się, że mam podwyższony androstendion. Norma jest wg mojego laboratorium do 3,7, a ja mam 4,0 ng/ml... testosteron niski, reszta badań (FSH, LH, TSH) też ok, PRL w górnej granicy. mam hirsutyzm. Czy wiecie, jak to się zbija i czy ja mam lekko podwyższony czy znacznie? Kompletnie się nie znam. pomocy! smutna Wertepka :(
  • Jest to zenujace. Najpierw GW pisze ze nie uwaza WB za cos czego nie powinno sei ogladac a nasetepnie cigale o nimpisza. Szczytem wszystkiego bylo napisania art o Monice w dodatku Krakowskim. Ciekawe ile WB zaplacil za te artykuly. Jak myslicie ile?
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się