Forum   angliści

angliści

(6 wyników)
  • witam! Mam pytanie do anglistów pracujących tylko w szkołach językowych. Większosc takich szkół nie podpisuje umowy o pracę, tylko umowę zlecenie lub karze sobie wystawiac rachunki. Tym samym nie potrącają nam pewnych składek. Wiem, że wyjściem może byc zalożenie własnej działalności, ale nie jestem pewna jak to zrobic, jakie składki muszę wtedy opłacac i ile to tak naprawdę kosztuje. Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki. Z góry dziękuję :)
  • Sorry, ale nawet altruista z Anglii nie będzie pracował za 300 funtów miesięcznie w naszym kraju. To, że bezrobotni Polacy wyjeżdżają za granicę nie znaczy, że Anglicy też o tym marzą. Sam pomysł jest rzeczywiście genialny ale brak mu podstaw realistycznych. Z altruizmu w Polsce nikt nie wyżyje.
  • Taki przypadek: kobieta się wypaliła zawodowo czy cóś, nie chce juz więcej widzieć szkoły. Angielski - świetny. Jeszcze ze dwa języki dość dobrze. Zna się na komputerze. A doświadczenie zawodowe tylko jako nauczyciel, kilkunastoletnie. Co radzicie?
  • Opowiedzcie jak szukaliście pracy w szkołach językowych lub uczelniach w dużym mieście? Z moich doświadczeń wynika że ten rynek jest już mocno nasycony, może przesycony? I zwyczajnie, z ulicy, nie da się wejść, zostawić cv i liczyć na pracę, pomimo kwalifikacji i profesjonalizmu. Czy naprawdę w tym kraju musi cię ktoś polecić by ci zaufano lub choc dano szansę?
  • Wyksztalcenie - anglistka, szukam pomyslow na przekwalifikowanie sie w USA. Dzieki!
  • mam pytanie do tłumaczy prysięgłych i pracujących w szkołach językowych (j.ang). Czy z tego da się żyć i na jakim poziomie? Chcem się przekwalifikować ale nie wiem czy warto.
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się