Forum   emeryturze

emeryturze

(99 wyników)
 • Wielka Brytania to wciąż zamożny kraj o dobrze rozwiniętej gospodarce.Przedsiębiorczy i pracowici Polacy pomimo kryzysu,potrafią się odbudować w brytyjskim społeczeństwie.W polskiej paranoidalnej rzeczywistości, popsuli by statystyki bezrobocia Ministrowi Pracy i Polityki Socjalnej.
 • Precz z komuną -Solidarność. Chciałbym podziękować.
 • Przeczytałem odpowiedzi w temacie: forum.gazeta.pl/forum/w,23,123554469,123554469,umowa_zlecenie_a_emerytura_prosze_o_wyjasnienie.html i wiem, że składki z umowa zlecenie liczą się do emerytury zlecenie, ale pytanie czy jeżeli te składki były niskie, to można otrzymać emeryturę minimalną?
 • czyli tak jak powiedział p.Drzewiecki Polska do dziki kraj. Tak dba się o ludzi starszych a jeszcze produktywnych, prawo działa w stecz. Niech p. fedak zpewni tych emerytów, że pracodawca ich zatrudni na tych samyych warunkach po daniu odprawy emerytalnej. Ta kobieta jest pijana albo nie wie co robi, zwykła oszustka, prawo działa wstecz, gdzie zaufanie do państwa. Co na to nasz premier.
 • Bardzo dziękuję Eli za wytrwałośc w walce z bezprawiem. Na PKP panował betonowy przymus wywalania pracowników z powodu wieku.To upokarzające nas zjawisko może wreszcie ustanie. Szkoda, że jak zwykle nikt za to nie odpowie i nie poniesie kary. Jednak wiele kobiet zapłaciło już traumą za wyeliminowanie.Życzę prominentom PKP tego samego.
 • Jestem od 10.lat na wcześniejszej emeryturze, ale ani na chwilę nie zwolniłam. Można powiedzieć, uwolniłam się z mało satysfakcjonującej pracy. Podjęłam zupełnie nowe wyzwania, uczę się i wprowadzam w życie zawodowe nowe obszary, o których, do tej pory (związana etatami) mogłam tylko marzyć. Nie czuję moich 62.lat, czasem mi głupio, że "wymiatam" moje znakomite, młodsze koleżanki. Tak jak pan Wojciech, lubię to co robię, też jestem psychologiem. Jestem w wartkim nurcie życia, czuję się spełni...
 • po 45 latach rzetelnej pracy dostałem kopa (tak jak wielu moich kolegów) - zakład został zlikwidowany. Jestem załamany, co zrobić żeby przeżyć ten rok?
 • Dzień dobry. Chciałbym Państwa poinformować że OFE przez 10 lat zarobiły znacznie mniej niż gdyby pieniądze ze składek same "pracowały" na kontach bankowych. Życzę miłego d(zi)onka.
 • Mam kilka pytań które mnie nurtują.: 1. Czy osoba pracująca całe życie na podstawie umowy zlecenia będzie miała prawo do emerytury? 2. Podobno osoba pracująca na um-zlec. nie ma wliczanych lat, w których pracowała na podstawie takiej umowy, do stażu pracy. Zatem czym się różni emerytura osoby pracującej całe życie na "etacie" od emerytury osoby partnerującej na podst. umowy zlecenia? Czy jest jakoś inaczej naliczana i w czym pomagają te lata przepracowane na etacie? Proszę by ktoś mi ra...
 • Witam Moja mam dzisiaj dostala pismo z ZUSu ze ma juz wyliczona emeryture.Podana tam jest kwota w zlotowkach.Natomiast nigdzie nie ma informacji czy jest to na reke czy brutto.Wydaje mi sie ze raczej jest to netto gdyz w przeciwnym razie byloby to bardzo malo pieniedzy a mama przez nascie lat pracowala na 2 etaty wiec zarobki nie byly az tak zle. Ewentualnie gdzie mozna to sprawdzic -jaka kwote poadja na pismie o przyznaniu emerytury!!!
 • Witajcie. Mam 41 lat, mieszkam od 4 lat w UK, przedtem zaraz po studiach pracowalem przez 2 lata w Polsce oraz blakalem sie po swiecie (USA i Kanada). Niestety, nigdzie nie mialem mozliwosci wypracowania sobie przyszlej emerytury. Poniewaz panstwowa emerytura w UK praktycznie nie istnieje (dostaje sie 80 funtow tygodniowo po bodajze 45 latach pracy) a tutejsze prywatne systemy sa niewiele lepsze (z jednego z prywatnych kalkulatorow emerytalnych wyszlo mi, ze dostawalbym 38 fun...
 • Zgadzam się z tym, najbardziej ucierpia biznesmeni zatrudniający niewolników, poslowie i europosłowie.
 • Ludzie podnieśmy wrzask!!! Walcie po wszystkich formach!!! Wiceminister w Ministerstwie Pracy forsuje projekt likwidacji dziedziczenia emerytur. Mówiąc krótko nasza ciężka praca pójdzie psu w d...ę Dla mnie to wszystko śmierdzi lobbyingiem zakładów emerytalnych i CBA powinno porządnie przetrzepać Min. Pracy. Wiceminister z ramienia Samoobrony Romuald Poliński twierdzi, iż to komplikuje system, a ten "powinnien być prosty". Prosta to ma być budowa cepa. Człowiek Samoobrony powi...
 • Pocałujcie mnie bandyci i złodzieje w d...! Z czego mam inwestować? Nic nie wiecie o codziennej rzeczywistości Polaków!
 • Nie ma co, Prawie (i) Sprawiedliwie. Zbierasz całe zycie na własną emeryturę, a się okazuje, że ona i tak należy do państwa. Nie możesz jej ani wypłacić, dzieci jej nie dziedzicza, ale kaczyści mają na pieniądze na wojnę w afganistanie i iraku, na nowe samochody, diety, przeloty vip class - tanie państwo kwitnie.
 • Witam Mam pytanie w czyimś imieniu... Sprawa wygląda tak, że ta osoba jest na emeryturze górniczej, pełnej ma około 50 lat i chce jechać za granicę i dorobić sobie trocę pieniędzy. Podobno istnieją jakieś przepisy (jakie ? i w którym kodeksie?), które regulują system pracy na emeryturze....czy to prawda , że istnieje jakiś pułap, że po jego przekroczeniu, emerytura może byc wstryzmana/ograniczona,,, i jak to jest też w przypadku wyjazdu za granice
 • Czy ktos sie orientuje jak wyglada system emerytalny w Belgii? Czy jest jakies minimum ktore trzeba przepracowac zeby dostac emeryture? Na stronie ING jest symulator ktory pokazuje wysokosc przyszlych dochodow, ale jak wstawie swoje dane to mi pokazuje 0 Euro. Dopiero po dodaniu kilku lat aktywnosci zawodowej wiecej to w koncu cos pokazuje. Czy pracujac przez Interim nabywa sie rowniez prawo do emerytury, zasilku dla bezrobotnych?
 • Wybaczcie, że się śmieje bo dla ludzi którzy przeżyli gehennę obozów koncentracyjnych czy pracy przymusowej to z pewnością nie jest śmieszne. Chcę zwrócić uwagę, że wojna skończyła się 64 lata temu. Dzisiaj żyje już bardzo niewielu mogący pobierać te emerytury. Niemiaszki doskonale wiedzą co robią. Okażą gest, wyrażą skruchę za swoich faszystowskich przodków ale ich budżet raczej tego nie odczuje. Ciekawe dlaczego nie padli na taki pomysł 30 albo 40 lat temu? Pewnie dlatego,że wtedy był...
 • www.wprost.pl/ar/?O=94568

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się