Forum   bakczysaraj

bakczysaraj

(6 wyników)
  • Moi drodzy! Na pewno wielu z was spotkało przed wejściem na Czufut Kale w Bakczysaraju pana Leona Jabłońskiego. To Polak urodzony w Wieliczce, który w latach 60tych został zesłany. Jego historia jest wzruszająca, a on sam ma serce na dłoni. Mówił ze ma emerytury 327 hr, dorabia sprzedając zioła które zbiera od świtu... Nie chce przyjąć żadnej jałmużny. Mówiłam, by podpisał po polsku, ze to "zioła" czy też "herbata", ale odpowiedział ze nie chce by ktoś o nim pomyślał ze żebrze (żebra -...
  • Witam! Mam pytanko, jak tam z tanimi noclegami w Bakczysaraju. Interesuje mnie czy można znaleźć nocleg na 1 noc za 5 USD?
  • jechałam pociągiem, spałam na kwaterach.jeśli ktoś ma jakieś pytanka, chętnie pomogę! pozdrawiam
  • Jedziemy we wrześniu z chłopakiem i jeszcze jedna parką na Krym. Lektura przewodników zawrócila mi w głowie, podnobno wszędzie ładnie i nie wiemy gdzie sie zatrzymać. Jaką miejscowosc polecacie? Zalezy nam żeby bylo blisko plazy ( najlepiej skalistej), aby bylo cos do zobaczenia ciekawego ( jestesmy z Gdanska,i calodniowe wylegiwanie sie na plazy to dla nas srednia przyjemnosc). Po prostu jakas ladna miejscowosc. Z gory dziekuje za odp, pzdr.
  • Nazywanie fontannami tych "cokolików" ze spływającą po nich wodą to nadużycie jest ;) Fontanna, żeby cieszyła oko, musi tryskać wodą. Ale to moja opinia a ja sie na niczym nie znam ;)
  • Proszę o informacje na temat pobytu na Krymie tj. Jak zdobyc wize, miejsca pobytu, koszt pobytu dla jednej osoby na tydzien itp.
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?