Forum   czynnik reumatoidalny

czynnik reumatoidalny

(6 wyników)
  • Witam Was bardzo serdecznie :) Mam takie pytanie..... od jakiego poziomu czynnika RF można go uznac za dodatni? Jezeli na wyniku badania widnieje taka informacja: RF- 3,4IU/ml norma <8,0 odczyn Waalera-Rose <8,0 norma <8,0 ob - 9mm norma 1-20 CRP - 0,6 mg/l norma <6,0 Czy w takim przypadku można z cała pewnością powiedzieć, że nie ma reumatycznych chorób typu rzs? Chodzi mi o to, czy ten czynnik powinien byc całkiem ujemny, czy jeżeli jest poniżej tych 8 to jest uz...
  • Witam. Mam 16 lat. Mam pytanie - miałam robione badania krwi w kierunku reumatologicznym czyli ASO, czynnik reumatoidalny i CRS. ASO wynosi 171 norma <200 Czynnik reumatoidalny 55 norma <20 CRS 0,06 norma 0,0 - 10,0 Potrafiłby ktoś, kto się na tym zna [lub i nie:)] wypowiedzieć się na temat tych wyników? Jestem zapisana do reumatologa ale dopiero na luty... Pozdrawiam:)
  • Pytanie j.w. Morfologia i OB w normie, kilkakrotne CRP ujemne, ale wciąż nie jestem pewna, że to nie RZS. Co jeszcze mogę zrobić?
  • Cześć Wam wszystkim, Zrobiłam dzisiaj USG stawów i okazało się, że mam torbiele: jeden w więzadle rzepkowym a drugi w stawie przedramienno nadgarstkowym. Dostałam skierowanie na zabieg operacyjny mający na celu usunięcie torbieli. Czy może ktoś z Was miał podobną diagnozę? Czy operacja jest konieczna i jakie są przyczyny powstawania takich torbieli? Może ktoś miał podobne doświadczenia. Please, proszę o pomoc. Dodam, że nie miałam żadnych urazów. Z góry dziękuję za wszelkie uwag...
  • robiłam badania ob -28 ,crp-1,53 ,czynnik reumatoidalny ujemny .Czy wyniki sa prawidlowe ?.
  • Arturze, tak z ciekawości: która bakteria jest najtrudniejsza do wykrycia? garini czy afzelii , bo Bb wiem że najłatwiej wykryć. p.s badanie robiłem we Frydzie, ale sądze że nie mrozili próbki bo krew oddałem w wtorek, a badanie wykonali w czwartek.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?