Forum   dobrodzień

dobrodzień

(4 wyniki)
  • Ciekawy artykul ale ma pare niescislosci: Najwiekszym niewypalem jest jednak opis symboliki zydowskiej na cmentarzu zydowskim w Dobrodzeniu: Cmentarz byl i jest dla Zydów miejscem zawsze otaczanym czcia, byl kojarzony z "Brama do nieba", lecz bez uprawiania kultu zmarlych. Kamienne nagrobki zwane po hebrajsku macewa maja jedynie wymowa symoboliczna nawiazujaca do symboliki starotestamentowej. Kazde epitafium, wg. tradycji mojzeszowej, oprócz imienia i przymiotów zmarlego podaje jego ...
  • Kapitanie Żbik, po liczebnikach kropka być powinna "ma przebywać 30 dzieci" - zapis sugeruje odczytanie "ma przebywać trzydzieści dzieci", natomiast zapis z kropką po liczebniku: "ma przebywać trzydzieścioro dzieci"- ten drugi jest poprawny, zapewniam.
  • Witam was b. serdecznie. Chciała bym sie od was dowiedzieć co byście powiedziele gdyby Lubliniec wraz ze swoim powiatem i całą Ziemią Lubliniecką trafił do woj. opolskiego? Nas przyłączyli do woj. śląskiego a nie wszyscy tego chcieli. Przez to od powiatu lublinieckiego odlączyły sie 3 gminy Kalety, DObrodzień i Krupski Młyn. I teraz w skład powiatu lublinieckiego wchodzi 9 gmin a nie12 tak jak kiedyś.
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się