Forum   fiołek afrykański

fiołek afrykański

(8 wyników)
  • mam dwa z ubiegłego roku i w ogóle nie rosną:( mają po kilka listków, takie małe, niepozorne... wcześniej były sporą rośliną, ale po przekwitnięciu część liści musiałam oberwać, bo były brzydkie:( zostało kilka, przesadziłam i ...nic, stoją w miejscu, w ogóle nie rosną, ale co dobre nie marnieją. jak z nimi postępować? dodam, że dwa ukorzenione listki rosną z powodzeniem, zagęściły się bardzo ładnie.
  • proszę o kilka praktycznych wskazówek na temat pielęgnacji,rozmnażania i hodowli fiołków afrykańskich
  • zajrzyjcie na te strony, rozboli was głowa! www.avsa.org www.violet-slava.ru www.senpolia.ru pozdrawiam
  • porozmnażalam sama fiołki poprzez rozsadzanie ukorzenionych liści, mam obecnie 3 takie sztuki, które dziwnie się zachowują,rozrosły się wprawdzie, ale listki są drobne, rachityczne,dość wątłe i zawijają się jakby pod spód na brzegach sama nie wiem juz co im dolega,zle warunki? jakaś choroba? czym dobrze nawozić takie fiołki? może są za slabe?
  • w zamian oferuję pojedyncze (9 kolorów) jeśli ktoś chciałby się zamienić listkami, to będę bardzo wdzięczna
  • a fiołki mam od wielu , wielu lat.Rosą razem w dużym ,kamionkowym korytku..Są okazałe ,gąszcz listków ,obsypany kwiatami przez cały rok, niemal bez przerwy.Teraz też.Wczoraj zauważyłam na wiekszości liści ....małe i większe dziurki z obwódkami. Wyglądają jak przepalone papierosem na wylot, tylko mniejsze. Co to takiego? Szukam na stronach ogrodniczych, ale żadne objawy ,mi tu nie pasują. Na oko , nie ma nic niepokojącego, na razie oskubałam połowę liści Stoją na parapecie, okno ...
  • Czy listki też trzeba chociaż częsciowo włożyć do ziemi czy tylko łodyżki , czy przykryć folią czy też nie, czy włożyć je do wody i czekać aż korzenie wypuszczą czy też włożyć do ziemi. Proszę o pomoc . Dziękuję
  • jak myc kwiaty pokojowe. mam ich sporo, a do tego z milionami lisków. wycierac kazdy z nich nie dam rady. kiedys spryskiwalam woda, ale zostaja slady. pomozcie !
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się