Forum   inny świat

inny świat

(13 wyniki)
 • bardzo prosze o przeslanie na @ jesli ktos posiada te piosenke
 • wiecie co... Tak sobie siedzę i myślę, że mozna wszystko o tym forum napisać, ale nie to, że to forum jest przyjazne. Niestety. Ja się boję już o cokolwiek pytać, czymkolwiek chwalić, czy cokolwiek mówić, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto to rozłoży na czynniki pierwsze, odwróci do góry nogami i powie tysiące niepotrzebnych słów, by wyładować swoją agresję, a nie będzie się wypowiadał merytorycznie na temat. Ludzie, co się dzieje? Zimowa depresja? Czy ogólne malkontenctwo? Bo ja nie...
 • Hej! Pamiętacie, w szkole średniej była taka lektura, która opowiadała o człowieku zesłanym na Syberię. On opowiadał tam o swoich losach i o pobycie w obozie. Niestety zapomniałem tytułu i autora, więc byłbym wdzięczny za podanie tych informacji. Z góry serdeczne dzięki! Marek
 • Ja np. jak przychodzą wakacje, jak już czuję to słońce, ciepło itd., to sięgam od lat po "Dzieci z Bullerbyn". Ta beztroska, brak problemów, dziecięce zabawy... przenoszę się w zupełnie inny świat. W święta Bożego Narodzenia - "Lolita". W święta pierwszy raz ją przeczytałam i ciągle w święta do niej wracam.
 • Rozumiecie to posunięcie min. G? O reszcie nawet nie piszę, bo pan G. nie zna pewnie tych pozycji. Wychował się na Dobraczyńskim. Przypomina mi się artykuł sprzed paru miesięcy nt. lektur jego babki. M. Giertych pochwalił się, że w domu zabroniono jego matce czytać "Chłopów", bo są tam bardzo nieprzyzwoite fragmenty, no i poszło dziewczę na lekcje nieprzygotowane. Wniosek: jeśli rodzice mogą wybierać dzieciom lektury, to po co jakiś kanon?
 • Przeczytałam dziś ,,Inny świat" Herlinga-Grudzińskiego.Jestem oniemiała,zatopiłam się w tej lekturze, wstydziłam się gdy czytając miałam pełny żołądek,zamknełam się w pustym pomieszczeniu oraz w sobie przez cały ten czas.Uwielbiam gdy książka tak OGARNIA. Zachwyciła mnie naga wręcz prawidziwość i autentyczność, a także (za co cenię autora) brak banałów i popadania w trywializm. A jakie są wasze wrażenia pOZDRAWIAM CIEPLO.
 • zamiast recenzji, fragmenty notek biograficznych z książeczki. 'wszystkiemu winna moc tworzenia, która nas niesie i magia energii, której zażywamy grając koncerty. odnaleźliśmy piąty element.' 'jesteśmy hybrydą różnych pomysłów i stylów, ale ciągle oscylującą wokół grungowego klimatu. melodyjne linie wokalu i smutne teksty to nasz znak rozpoznawczy.' 'załoga Sandaless zaprasza na pokład fantastycznego samolotu xxx. nie trzeba zapinać pasów. podróż w gęstym, energetyzującym br...
 • Co sądzicie o jego twórczości? Przyznaję się, że jestem ostatnio zafascynowana przede wszystkim jego opowiadaniami. :) Czy ktoś go jeszcze wciąż czyta? Czy też może jest postrzegany tylko jako klasyk, którego ewentualnie nazwisko wypada kojarzyć? Na podobną sugestię dotyczącą Gombrowicza odezwał się chór głosów oburzonych wiernych czytelników, jestem ciekawa jak będzie tym razem... Pozdrawiam Vilya.
 • Nie pojmę, jakim cudem w kanonie lektur szkolnych nie ma "Roku 1984" Orwella. No nie rozumiem! Przeczytałam ją akurat w 4 klasie LO i wywarła na mnie o wiele większe wrażenie niż literatura obozowa (choć pozycje takie jak "Inny Świat" czy "Medaliony" są bardzo ważne i na lekturami pozostać muszą). Jakie jeszcze książki powinny się znaleźć w spisie lektur szkolnych?
 • Mieszkam od 30 lat za granica i dosyc malo wiem o literaturze polskiej ostatniego wieku. Dzisiejszy dostep do polskich ksiazek przez internet daje mi mozliwosc zapoznania sie z najwazniejszymi autorami. Ale gdzie zaczac? Prosze wiec o sugestie - chodzi mi o literature "powazna" - i raczej nie wiersze, chce skupic sie na razie na nowelach. Z dzisiejszych pisarzy polskich znam tylko Kapuscinskiego, "odkrylam" niedawno Huelle i Tokarczuk.
 • Jest młody, zdolny i ładny, w dodatku ma niezwykłe przygody. Co więcej, w trybie natychmiastowym potrzebuje pomocy. Za kilka miesięcy będzie najsławniejszą osobą w Polsce. Można obejrzeć go już teraz na www.rocky.love.prv.pl ale można też go olać i przegapić największą sensację najbliższych miesięcy. No, nie wiem. Zobaczcie sami i powiedzcie, co myślicie...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?