Forum   maranta

maranta

(5 wyników)
  • forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=638&w=49272876 daję link z forum Ogrody, gdzie niestety towarzystwo kisi sie we własnym sosiku i nie zauważa postów osób nieznanych...więc i nie dało żadnej porady.. maranta ładnie rosła, nie była przelewana, nie stoi na słońcu ani w przeciągu..nagle prawie z dnia na dzień wszystkie liście tak się pozwijały i poschły i w tej chwili są już tylko trzy, obawiam się że kwiat padnie...
  • Kupiłam w Obi śliczną marantę. Stoi w sypialni na oknie od wschodu. Pielęgnuję ją zgodnie z zaleceniemi wg dwóch książek o uprawie roślin doniczkowych. Podlewam, spryskuję- bo wiem,że lubi wilgoć. Jednak coś jest chyba nie tak- bo liście zrobiły się wiotkie i trochę smętnie zwisają. Co może być nie tak ? Za dużo czy za mało podlewam ?
  • Mam sadzonke od dwóch dni, wsadziłam do ziemi podlałam, zraszyłam wodą i zauwazyłam że zawijają jej się krawędzie liści do srodka i nie wiem czy coś z nią nie tak czy to normalne.. proszę o pomoc!!! PS Dostałam też odnóżke szczawika ale w transporcie z pracy do domu gałązki się połamały i wsadziłam tylko tą małą bulwke.. Wyrośnie mi coś z tego?! Jak głęboko powinna być wsadzona, raczej płytko czy głębiej?? Nie wiem co mam robić z tymi stworkami!?
  • www.millermaranta.ch/0305%20images/VIGA%20www/outside-north.jpg www.millermaranta.ch/0305%20images/VIGA%20www/outside-alleyway.jpg
  • Mam bardzo zacieniony parapet w kuchni, ponieważ za oknem rośnie bujny kasztanowiec. Czy są jakieś kwiaty, które zniosą taki cień? Próbowałam uprawiać zioła (bazylia, szałwia, rozmaryn, tymianek czy oregano) i niestety wszystkie marnie skończyły. Chciałabym cokolwiek... :) Poradźcie proszę!
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?