Forum Gospodarka Biznes i prawo
ZMIEŃ
    mieliby prawo

  mieliby prawo

  (7 wyników)
  • Mam pytanie o godziny otwarca sklepu: Czy właściciel sklepu spożywczego może otwierać i zamykać sobie swój sklep wg. własnego życzenia - np. raz zamyka o 22, raz o 1 w nocy. Jakie przepisy prawa to precyzują?
  • na swoim koncie? Czy ktoś jest zorientowany w temacie ? Skoro ściągnął należność od dłużnika, to chyba powinien ją niezwłocznie przekazać na konto wierzyciela, a nie przetrzymywać u siebie i zbierać odsetki. Jeśli trzyma forsę u siebie ponad miesiąc, to chyba coś tu nie gra ? Są jakieś szczegółowe przepisy na ten temat ?
  • mafia sld robi co chce i nie ma prawa na bandziorow!!
  • "Należy zaznaczyć, iż klient nie musi się godzić na podwyższenie ceny wczasów, nawet jeśli spełnione są wszystkie powyższe przesłanki. W takiej sytuacji można zrezygnować z wyjazdu, odstępując od zawartej umowy za zwrotem wpłaconych organizatorowi pieniędzy." Neckermann (Polska) podniósł mi cenę imprezki o dwadzieścia kilka procent, a ja wobec "szalejącego kryzysu" postanowiłem być oszczędny i zrezygnowałem. Złoili ze mnie koszty rezygnacji tak, jakbym rozmyślił się "dla kaprys...
  • A może należy zrobić to tak: 1. odbiorca nie ma prawa odliczyć VAT za nie zapłaconą fakturę dostawcy. 2. dostawca nie nalicza VAT do zapłacenia jeżeli odbiorca nie zapłacił za towar.
  • czy po spłaceniu długu mam prawo żądać od wierzyciela potwierdzenia braku zaległości płatniczych ? jest chyba coś takiego jak żądanie potwierdzenia zgodności sald , tylko że ja prowadzę uproszczoną księgowość ( KPiR) kogoś kumatego w temacie proszę o opinię.
  • Jestem za tym, aby orzecznie wydane przez jednego uzednika bylo niedwolalne. Kupie sobie wtedy korzystna inerpretacje, zaplace dodatkowo 5 zl, za znaczek. I mam zaoszczedzone kilka milionow. Proste?

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się