Forum Nauka i edukacja Studia Studia
ZMIEŃ
      studia doktoranckie

studia doktoranckie

(22 wyniki)
    • czy idąc na doktorat można pracowac na etat-czy jest na to czas? czy doktoranci maja 3 miesięczną przerwe na uczelni jak studenci?
    • mój chłopak ma do nie żal,że nie powiedziałam mu,że zdaję na studia doktoranckie. Nie liczyłam na to,że się dostanę bo chciałam zmienić pracę ale nie udało się z tymi studiami to była niespodzianka.Nie powiedział mi że ma żal ale to widać ;/ Teraz po kryjomu sam przegląda doktoranckie z historii bo kiedyś wybrał studia które przynoszą mu duże pieniądze ale nic nie mówi że przegląda rekrutacje. Powinnam go przeprosić bo wyszło jakbym mu nie ufała i dlatego nic nie powiedziałam? Dziwnie wyszł...
    • Czy orientuje się ktoś gdzie i w jakich miejscach będą nabory na studia doktoranckie (tryb zaoczny) rozpoczynające się od semestru letniego luty/marzec? Interesują mnie studia z takich obszarów jak: Kierunki techniczne (informatyka, nowe technologie…) Nauki wojskowe (bezpieczeństwo…) Nauki o zarządzaniu i ekonomii Jeśli ktoś mógłby mi podać instytucje, uczelnie miejsca, które będą przeprowadzać nabór to byłbym bardzo wdzięczny.
    • Od wielu lat mieszkam za granica i mam pytanie o studia doktoranckie w Polsce. Na uczelniach amerykanskich studenci przewodow doktoranckich musza zdac kilka przedmiotow z zakresu wybranego kierunku w pierwszych 1-2 latach studiow, potem zdaja egzamin doktorski, potem zaczynaja pisac prace. Z tego co wiem, w Europie, (glownie w Anglii) studia doktoranckie nie obejmuja zadnych przedmiotow, po prostu pisze sie prace. Czy sprawa wyglada tak samo w Polsce? Czy trzeba sie fizycznie stwawic na...
    • Czy możliwość podjęcia studiów doktoranckich mają tylko i wyłącznie absolwenci studiów dziennych?
    • Chodzi mi o niestacjonarne. Wg regulaminu studiów doktoranckich w najbliższej mi uczelni - 4 lata. Czy wszędzie tak długo? Kiedyś był w programie egzamin z języka obcego. Czy teraz też tak jest?
    • Jeden z wykładowców oznajmił mojej grupie ćwiczeniowej, ze po ukończeniu Wyższych Szkół lub PWSZ nie ma szans na przyjęcie na studia doktoranckie na Uniwersytet.Czy to prawda? Sam przytoczył historię, że na osoba po ukończeniu filologii polskiej na jednej ze szkół rolniczych starała się o przyjęcie na studia doktoranckie na KUL. Kiedy komisja rekrutacyjna przeczytała nazwe uczelni, którą ukończyła-parsknęła śmiechem-jak słusznie przypuszczacie nie została przyjęta. I co ja mam mysleć o...
    • Studiuje politologie na UMCS, ale doktorat chcialbym zrobic na UW, i teraz takich kilka pytan: 1. Czy mam jakies szanse ze mnie wezma na UW ? 2. Czy mit ze trzeba miec sporo kasy zeby zostac doktorantem jest prawdziwy ? 3. Zapewne przy przyjmowaniu na te studia biora pod uwage srednia ocen ze studiow magisterskich, jaka wiec srednia mniej wiecej wchodzi w gre i czy jest to podstawowe kryterium przyjecia, czy moze znajomosc jezykow jest najwazniejsza a moze tylko jakosc pracy magistersk...
    • Jestem studentka V roku studiow (fil. ang.) chcialabym bardzo zostac na studiach doktoranckich ale niestety jak sie dowiedzialam moze zostac u jednej pani promotor tylko jedna osoba. (???)Wkurza mnie to, ze caly czas mowi sie o tym, ze studenci nie chca zostawac na uczelniach. Otoz wlasnie chca tylko nie maja mozliwosci albo nie znaja przepisow na tyle zeby o to powalczyc. Co o tym sadzicie?
    • Czy sa wsrod Was chetni na studia doktoranckie chemii w USA? Wiadomosc ta jest adresowana do tych, ktorzy chcieliby kontynuowac po studiach swa przygode z chemia, ale nie odpowiadaja im realia zostania na uczelni w Polsce. Chetnie posluze informacjami i wlasnymi doswiadczeniami w temacie.
    • Zacząłem w październiku. W sumie nigdy nie marzyłem o doktoracie, głównie traktuję to ambicjonalnie chociaż nie ukrywam, że zebrane doświadczenie, kontakty i wiedza ułatwią mi prowadzenie firmy, którą niedługo zakładam. A jakie jest Wasze doświadczenie ze studiami doktoranckimi? Żałujecie czy nie? Związaliście się potem z uczelnią czy poszliście swoją drogą lub do innego pracodawcy? Proszę to traktować jako wątek zbiorczy. Wszelkie uwagi, wskazówki, doświadczenia mile widziane. Nie...
    • Uniwersytet renomowany-prestiż, znanen miasto, szacunek innych, możliwość kontynuowania kariery, kredyt Filia-brak renomy, prowincjonalne miasteczko, brak kredytu, mniejsze szanse na doktorat. Czy po posiadaniu mgr Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu mogę ubiegac sie o przyjęcie na studia doktoranckie?
    • Pojawil sie ciekawy watek: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=245&w=38789893&a=40793230 Czekam na komentarz zlego.
    • hej;) chcialabym dowiedziec sie czegos na temat studiow podyplomowych, czy studia podyplomowe to, to samo co studia doktoranckie?? czy na studia podyplomowe sa jakies inne przepisy rekrutacyjne niz jest to na studia magisterskie? wiem, ze na kazdej uczelbi jest inaczej, ale piszcie jak to wyglada u Was pozdr
    • No właśnie co o nich wiemy? Postudiowałbym sobie. Tylko nie wiem jak to ugryźć, gdyż jestem na niepaństwowej, która doktoranckich nie prowadzi... Studiuję informatykę i coś w tym kierunku bym pociągnął. Jak to widzą Ci co się orientują? Jakie uczelnie są otwarte na przyjmnowanie osób z zewnątrz na studia doktoranckie? Co w zasadzie trzeba sobą reprezentować, aby móc takie studia kontynuować? Informacje w internecie na stronach różnych uczelni są jednak nie wiele warte, gdyż nie op...
    • Hej, Czy zagląda tu ktoś kto rozpoczął, bądź skończył już studia doktoranckie??? Mam kilka pytań w związku z formalnościami, jakie musi załatwić osoba pragnąca zgłębiać wiedzę naukową. Jak zabrać się do takiej pracy?
    • zastanawiam sie nad doktoratem na WNS na UAMe; czy moze ktos sie orientuje jakie sa szanse aby sie dostac?
    • Zastanawiam się nad czymś takim. Poopowiadajcie z doświadczenia jak te studia wyglądają, proszę.
    • Mysle o rozpoczeciu studiow dokoranckich na politechnice Warszawskiej (od letniego semestru). Bardzo prosze o opinie o tych studniach (zwlasza z doktorantow z PW) - chodzi mi glownie o takie sprawy jak: - czy trzeba prowadzic zajecia ze studnetami - ile wynosi stypendium doktoranckie (na kazdym wydziale tyle samo????) i czy naprawde trzeba je zwrocic jak sie nie skonczy doktoratu??? - czy mozna podjac prace podczas studiow dokotranckicj - jaka ogolnie panuje atmosfera na takich stu...
    • Witam W ostatnich dniach nagromadziło się na forum sporo kontrowersji wokół szkoły, dla której pracuję. Dlatego zakładam ten wątek, by stworzyć miejsce do kulturalnych dyskusji na temat szkoły WIT. Pytajcie mnie w nim, o co chcecie i zarzucajcie szkole, co macie do zarzucania – chętnie odpowiem na wszystkie pytania i wątpliwości w miarę moich możliwości Od razu wypowiem się w kwestiach, które budzą najwięcej kontrowersji. WIT nigdy nie prosił złego, by ten reprezentował szkołę ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się