Forum Nauka i edukacja DOKTORANCI
ZMIEŃ
      studia doktoranckie

studia doktoranckie

(118 wyników)
    • Bardzo chciałabym zacząć studia doktoranckie, ale nieśmiałość cały czas mi podpowiada, że się nie uda, bo pisząc doktorat jest cały czas kontakt z ludźmi, i nie tylko z promotorem pracy, bo później jeszcze zajęcia z studentami. Poradźcie, bardziej doświadczeni jesteście. jak walczyć z tą nieśmiałością, by nie rezygnować z marzeń
    • Witam, obroniłam niedawno pracę magisterską na europeistyce (temat stricte prawniczy) i promotor zażyczył sobie, abym składała na doktoranckie i prowadziła od października zajęcia, jak się dostanę. Problem taki, że studiuję także prawo, od października będę na 5 roku i jeśli uda mi się terminowo skończyć, to w przyszłym roku będę chciała zdawać na aplikację. Dlatego nieco się waham - trochę bez sensu zaczynać studia doktoranckie, żeby je po roku rzucać jak się dostanę na aplikację... (...
    • Witam! Przymierzam się do studiów doktoranckich z psychologii. Zastanawiam się nad Kul -em. Czy ktoś tam studiował? Wiecie coś na temat poziomu naukowego itp. Jak przymiotnik katolicki wpływa, jeśli tak, na studia? Czy to dobry wybór czy lepiej szukać gdzie indziej?
    • Proszę o pomoc... Czy wybranie studiów podyplomowych na uczelni na której chce napisać w drugiej kolejności pracę doktorską ułatwi mi możliwość pisania doktoratu jako asystent - pracownik uczelni? Zaznaczam, że mgr robiłem na innej uczelni. Studia podoplomowe umożliwiłyby tez profesorom poznanie mojej osoby jako przyszłego naukowca... Czy może podyplomówka bedzie stratą czasu...?
    • Mam pytanie do studentów dziennych studiów doktoranckich, tych którym uczelnia płaci stypendium. Właśnie się dowiedziałam, że na mojej uczelni przyjęcie doktoratu przez radę kolegium oznacza automatycznie koniec studiów doktoranckich, a tym samym - wypłaty stypendium. Czy u Was też tak jest? Pozdrawiam Lidka
    • Pierwotnie wątek miał nosić tytuł "Przywrócenie etatów asystenckich". Czy uważacie, że powrót do łask asystentury mógłby choć trochę uzdrowić polską naukę? Ja śmiem wątpić, i tak wszystko zabiłby prozaiczny brak kasy. Być może jednak byłoby to mniejsze zło. W tej chwili sytuacja wygląda tak, że doktorant* od drugiego roku wzwyż** wpada na uczelnię niczym do narzeczonej, najpierw poprowadzić jakieś zajęcia ze studentami dziennymi, potem z wieczorowymi (w końcu jakąś kasę trzeba w...
    • MOJE gg to 6177021 czy może ktos sie ze mna skontaktowac w sprawie studiów doktoranckich jak to wyglada w srodku pozdrawiam
    • Witam.Jestem zainteresowana studiami doktoranckimi na Wydziale Biologii. Jak wyglądają takie studia? Jaki jest plan studiów? Interesują mnie wwszystkie informacje na ten temat. Z góry dziękuję.
    • Witam Czy znacie jakies serwisy WWW o studiach doktoranckich w Polsce ? zdzis
    • Czy wedlug was majac srednia ocen ze studiow 3,92 mozna rozpoczac studia doktoranckie? Nie chodzi mi tylko o wymagania formalne. Szukalam promotora i kazdy pyta mnie na wstepie o srednia ocen, po czym patrza na mnie ze wstretem. Czy oni maja racje i powinnam dac sobie spokoj?
    • Po studiach magisterskich - całkiem inny kierunek na podyplomowych. Czy jest szansa podjęcia studiów doktoranckich, związanych z podyplomówką?
    • czy warto podjąć studium doktoranckie w tym instytucie? podaję link: orgmasz.cp2.win.pl/st_inf1.htm Może macie inne propozycje?
    • Czy istnienie studiów doktoranckich implukuje niemożność otwierania przewodu na danym wydziale "z wolnej stopy"? Podzielcie się informacjami, jeśli coś wiecie, bo ustawa tego nie reguluje - będę wdzięczna. pozdrawiam serdecznie Anna (Steppenwolf)
    • Ciekaw jestem jakie obserwujecie zainteresowanie podjeciem doktoratu wsrod mlodych ludzxi w obecnej chwili.....i jakie sa tego motywacje. Czy bezrobocie w kraju pcha ludzi w strone studiow dok. ktore niekiedy daja stypendium i chronia w jakis sposob przed bezrobociem? Czy tez ludzie przychodza po rozum do glowy i widza ze bawienie sie w doktorat to sztuka dla sztuki w naszym kraju?Czy wyjezdzaja za granice na studia doktoranckie? Jakie obserwujecie tendencje w naszej szybko zmieni...
    • Witam,chcialbym za rok,dwa zacząc studia doktoranckie 3 letnie na UW ,prosze mi powiedziedzieć jak przewaznie wyglądaja takie zaoczne studia,obojetnie juz jakie. Czy są podobne do studiow mgr,są sesje,egzaminy i pisanie pracy czy są jakies obowiązki nadane doktorantom ktore musżą byc spelnione,czyli okreslone samodzielne teksty w semestrze,praca na uczelniach itp itd?
    • Witam. jestem studentką V roku Wydz. Zarz. i Ekonomiki Usług w Szczecinie. w marcu bronię prace magisterską a od października chciałabym rozpocząć stydia doktoranckie, lecz nie posiadam żadnych własnych publikacji ani wybitnych osiągnięć. Czy mogę w ogóle starać się o przyjęcie na studia doktoranckie ?
    • Witam, Mam pytanie. Kończę studia( tym roku akademickim). Zainteresowania samorząd terytorialny, administracja publiczna, rozwój lokalny i regionalny, polityka regionalna. Ta tematyka trochę mnie ,,wkręca,, , a zwłaszcza aspekty polityczno - społeczne tych zagadnień. Już od trzeciego roku studiów myślę o przyszłości. Może jestem jeszcze idealistą, ale chciałbym zmieniać, przy wykorzystaniu zdobywanej wiedzy, rzeczywistość lokalną czy regionalną. Myślę też o KSAPie, ale nie zdąż...
    • Witam serdecznie, Zastanawiam się nad próbą podjęcia studiów doktoranckich (w dalszej przyszłości) i mam parę pytań do osób bardziej orientujących się w temacie. Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi, sugestie etc. 1. rozmowa kwalifikacyjna – jak wyglądała wasza rozmowa, czego można się na niej spodziewać. Mój wydział, w przeciwieństwie do innych, jak zdążyłam się zorientować, nie wprowadza, żadnych wymogów dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej, tzn. nie wymaga np. przedstawie...
    • Witam, Jestem studentka V roku biologii, coraz czesciej mysle o pozostaniu na studiach doktoranckich. Rozmawialam z moim promotorem pracy, powiedzial ze bede musiala poczekac, poniewaz wszysctko zalezy od finasnow i grantow. tylko najbardziej boje sie mojej sytuacji finansowej. Nie ma stypendium, ani znizek na przejazdy. Za co bede zyc? Jak wy sobie dajecie rade? Najwaznijsze pytanie dotyczy insytytutow w Polsce, chcialabym bardzo kontynuowac nauke wlasnie w takim insytyucie naukowym (zoolo...
    • Pomocy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się