Forum   tętnica

tętnica

(43 wyniki)
 • Od jakiegoś czasu (ok. roku) zdarzają mi się bardzo mocne bóle tętnic pod obojczykami. Bóle te zdarzają się tylko po kichnięciu, jest to bardzo mocny ból, który trwa dość krótko, bo ok. 30 sekund a tętnica w tym czasie jest nabrzmiała i wyraźniej niż zwykle czuć na niej tętno. Jest to taki ból, jakby żyła miała zaraz wybuchnąć:) O czym mogą świadczyć te bóle i co ewentualnie mógłbym z tym zrobić? Mam 21 lat, ale już od podstawówki mam ciśnienie wyższe niż normalne.
 • Czy głodówka pokona zatkaną tętnicę szyjną ?? a przy okazji wykończy chlamydię?? bo to już chyba jest moja ostatnia szansa na pozostanie na tym świecie.
 • I co dalej?? co z tym robić,jak to wyleczyć?? jedni mówią,że się operuje inni,że nie,jeszcze inni mówią o chelatacji.
 • Mam tętnicę na policzku. Tak mi się przynajmniej wydaje, że jest to tętnica bo pulsuje. Ciągnie mi się od żuchwy przez policzek, gubię ją gdzieś na nosie, pod okiem. Czy to normalne i czy to bezpieczne?
 • Witam wszystkich! Bardzo się cieszę, że dołączyłam do forum. Hashi-tess,dzięki za życzenia! Chciałabym napisać o temacie, który jeszcze nie był poruszany. Leczę się na Hashi od kilku lat i niedawno moja doktorka wykryła u mnie schorzenie o nazwie: zwężenie pnia trzewnego. Pień to tętnica, która doprowadza krew do żołądka i innych organów. Moja endo prowadzi badania (chyba pionierskie w skali światowej!) na ten temat i wg. niej istnieje jakiś związek między Hashi a tym schorzeniem. Miała...
 • Jeśli lekarz słyszy w słuchawce przyłożonej do tętnicy szyjnej szmery, to co to oznacza? Mam zrobić teraz badanie przepływowe, ale może coś zasugerujecie. Ja zaś słyszę często, jakby w uchu, pulsowanie i wtedy gorzej się czuję. Choroba ucha wykluczona. To pulsowanie jest po tej stronie, gdzie lekarz słyszy szmery. Co to może być? Diagnozujcie.
 • Ostatnio zrobiłam badanie USG Dopplera tętnic szyjnych i krgowych. Okazało się, że po lewej stronie mam zmianyu nieregularne z zwężeniem 65%. Czy w moim przypadku koniewczne jest balonikowanie czym może nadal stosować farmaceutyczny sposób leczenia? Czy grozi mi udar mózgu?
 • Prosze o informację. U mojego tescia stwierdzono zapchaną lewą tetnicę szyjną. Kilka tygodni temu tetnica była zapchana w 90 %, skierowano teścia do szpitala, na zabieg czyszczenia. Po 5 dniach zrobiono nastepne badani i okazało się, ze tetnica lewa jest zapchana w 100% i nic juz nie mozna zrobić, odesłano do domu, nie zaaplikowano zadnych leków. Nic. I tak sie zastanawiam czy nie powinniśmy pójsć do innego lekarza? Czy naprawde już nic nie mozna zrobić? Może jakaś terapia farma...
 • czy mógłby ktoś mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Osoba w wieku 65 lat ma zwężone tętnice domózgowe, jedna jest niedrożna całkowicie, druga jest niedrożna w 80%. Lekarze proponują operację, tej częściowo drożnej. Przyznam, że nie sptkałam się z przypadkiem operacji tętnic. Nie wiem nawet na czym polega i czy związane jest to z duzym ryzykiem utraty zycia. Proszę o informację ,jeśli ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat.
 • szukam dobrego specjalisty w szpitalu na Śląsku. Proszę o podpowiedź z kim się skonsultować. Dzięki.
 • Zdiagnozowano u mnie guzowe (guzkowe?) zapalenie tętnic. Lekarz chce mnie leczyć sterydami. Po tym co się nasłuchałam o negatywnych skutkach leczenia sterydami mam niezłego pietra. Bardzo proszę o informacje od chorych na to paskudztwo i lekarzy. Czy sterydy to jedyne lekarstwo? Może istnieje jakaś alternatywa?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się