Forum   umowa na czas nieokreślony

umowa na czas nieokreślony

(17 wyników)
 • Witam!! Mam małe pytanko. Jeśli podpisałm już w firmie dwie umowy na czas określony to czy powinnam dostać trzecią umowę na czas nieokreślony???Nie miałam umowy na okres próbny i nie miałam przerwy miedzy umowami więcej niz 1 miesiac.Czy może się coś zmieniło a ja to przegapiłam?? Jeśli szef chce dać mi znów umowe na czas okreslony to czy postępuje wg. prawa???Bedę wdzięczna za info. Pozdrawiam
 • czy pracodawca może mieć w tym jakiś interes, przedłużając wszystkim umowy na czas nieokreślony, nawet po zaledwie 3 mies. okresie próbnym?
 • Najpierw miałam próbną, trzymiesięczną, od stycznia do marca 2003. Następna była do października 2003. Kolejną umowę dostałam do października tego roku. Czy ta umowa którą dostałam teraz powinna być już na czas nieokreślony? Bo mam umowę do końca przyszłego roku. Pomóżcie.
 • Mam pytanie. Kończy mi się właśnie trzecia umowa na czas określony. Pomiędzy trzema umowami na czas określony, które podpisywałem do tej pory nie było odstępó czasowych, była zachowana pełna ciągłość. Ktoś ostatnio powiedział mi, że - zgodnie z przepisami - w takim przypadku pracodawca MUSI podpisać ze mną umowę na czas nieokreślony i trzecia umowa - pomimo tego, że była podpisana na czas określony - jest de facto traktowana jako umowa na czas nieokreślony. To prawda?
 • co daje taka umowa, jakie są jej korzyści?
 • Jak myślicie, jak wielu pracodawców utrzymuje takich pracowników na stanowiskach i jakie są motywacje pracodawców żeby utrzymywać takich pracowników? Mi jakoś się wydaje że żadko się zwalnia takich ludzi, zwłaszcza gdy choćby "udają" że pracują i choćby się starają ale im nie wychodzi.
 • po ilu umowach na czas okreslony pracodawca ma obowiązek przedłuzyc umowę na czas nieokreślony? Dostałam trzecia umowe na czas okreslony od pracodawcy, kiedy zapytałam sie dlaczego, dostałam odpowiedz, że umowa na okres probny sie nie liczy i że nastepna umowa bedzie dopiero na czas nieokreslony. Czy tak rzeczywiscie jest?
 • Prosze o informację, jakie prawa ma pracownik zlikwidowanego stanowiska pracy w przypadku umowy na czas nieokreślony?czy obowiązuje tu wypowiedzenie i odprawa czy tylko odprawa? jeśli pracodawca likwiduje kikla etatów z równorzędnych stanowisk pracy to czym się kieruje?jedynie sympatia lub antypatią czy musi jakos uzasadnić swój wybór?dziękuje za informację
 • Jestem od 11 lat zatrudniona w pewnej firmie. Umowę mam na czas nieokreśliny. Od prawie 6 mcy jestem na zwolnieniu lekarskim, po zakończeniu zwolnienia chcę się zwolnić. W jaki sposób mogę to zrobić by jakoś ominąć 3 miesięczny okres wypowiedzenia? Mam jeszcze 26 dni urlopu, ale to mało. Co robić?
 • Witam, mam następujące pytanie: byłem zatrudniony w firmie na okres próbny, przed zawarciem umowy poinformowano mnie że po okresie próbnym zawierana jest umowa na czas nieokreślony. 3 dni przed końcem okresu próbnego dostałem propozycję podpisania nowej na okres... 6 miesięcy. Odmówiłem podpisania tej umowy, jednak zgodnie z wolą kierownika w dalszym ciągu świadczę pracę - zostałem poinformowany, że w przypadku nie podpisania propozycji umowy i zezwolena przez firmę na świadczen...
 • Dostałam propozycję pracy. Obecnie pracuję w jednostce budżetowej w księgowosci, płaca jak wiadomo marna. Propozycja pracy wiązałaby się oczywiście z dużo wyższym wynagrodzeniem. Z tego co przyszły pracodawca mówił to około 1 tys zł więcej. Nowa praca to też księgowość, z tym że biuro rachunkowe. Dylemat mój polega na tym, że zastanawiam się co zrobić, bo księgowość firm prywatnych jest zupełnie inna niż jednostek budżetowych, to prawie tak jakbym w ogóle doświadczenia w zakresie ksiegowości ...
 • Mam pytanie: od 9 miesięcy pracuję w pewnej firmie, najpierw otrzymałem umowę n aokres probny 3 miesiące, 2 umowa na czas okreslony 6 miesiecy, teraz umowa wygasla i zaproponowano mi kolejne 6 miesiecy umowe ja czs okreslony. Czy tak mozna? Czy 3 umowa nie powinna byc juz umowa na czas nieokreslony? (takie zapowiedzi gdy przyjmowalem sie uslyszalem). Co mowi o tym prawo, bo ja slyszalem ze 3 umowa musi juz byc na czas nieokreslony, tylko niewiem czy okres probny sie wlicza w to? pozdrawiam...
 • Witam. Pytanie jest takie: czy zawarcie trzeciej umowy o pracę z pracodawcą będzie traktowane jako umowa na czas nieokreślony, jeżeli pracodawca ma 2 spółki i pierwsze 2 umowy były na pierwszą spółkę a kolejna umowa na drugą spółkę? Charakter pracy, godziny, wynagrodzenie, miejsce pracy, osoba pracodawcy pozostają bez zmian.
 • Pracuję w pewnym banku, gdzie praktyką jest zatrudnianie na czas określony np. moja koleżanka zaczęła tam pracę 1,5 roku temu. Najpierw dostała umowę na 3 m-czny okres próbny, potem na rok i teraz znów na rok. Czy ta trzecia umowa jest już umową na czas nieokreślony? Jeśli tak, to czemu poważna firma robi takie rzeczy?
 • czy umowa zawarta na 10 lat staje się umową na czas nieokreślony?
 • Jak długo czekaliście na umowę o pracę na czas nieokreślony? Podajcie branżę/firmę.
 • Firma podkupiła mnie na rynku, zaoferowała wysokie wynagrodzenie, pakiet socjalny, obiecano umowę na czas nieokreślony , a po trzech miesiącach ciężkiej pracy związanej z zamknięciem roku podziękowano mi. Wystawiono mi referencje i powiedziano: bye... Wcześniej przez wiele lat pracowałam w renomowanej, stabilnej firmie na wysokim stanowisku jako specjalista. Bardzo żałuję, że dałam się tak oszukać. Uważajcie na tą firmę.
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się