22.08.21, 09:48
czy ty gazet nie czytasz ?
jedna z wielu :
www.dailymail.co.uk/news/article-9914835/At-150-migrants-cross-Channel-time-week-land-Kent.html
a w Poolandii:
https://static2.ftpn.pl/imgcache/1200x600/w/uploads/cropit/162958354902f7ef69934af6e9773d4258f26546e7aa038b4e69fe8f0d3a4e9e8c298d9fe4.jpg

https://static2.ftpn.pl/imgcache/1200x600/w/uploads/cropit/1629553047e66e6894a09550f47503c8af7e0905e363c2187814536f131dd7ea58a1789a13.jpg
Obserwuj wątek
    • a74-7 Re: Z 22.08.21, 11:37
      niech juz sie balwanie nie kompromituje bardziej. balwanie ma malenkie , zeby nie powiedziec zadnego pojecia w temacie nielegalnych ,tudziez ich szmuglowania ktore jest wspaniale kwitnacym biznesem .
      Niech balwanie przyzna sie z iloma nielegalnymi uciekinierami mialo kontakt , bo przypuszczam, ze z zadnym .
      W jakim celu sa granice ,paszporty i wszystkie procedury , teraz nawet kowidowe paszporty ?
      Ilu nielegalnych balwanie goscilo u siebie w domku czy nawet bylo sasiadem ?
      Oczywiscie zorek pelen sympatii do nielegalnych ,sam podrozowal z paszportem ,innej mozliwosci nie bylo...Ale ilu nielegalnych przenocowal w swojej pracowni , czy spare bedroom? Slucham, bedzie powod do dumybig_grin
      Polecam balwaniu pizdeczkowac i cipowac we wlasnych pieleszach domowych , bo moge sprowokowana - niegrzecznie odpowiedziec , tez ponizej pasa , czego balwanie nie chialo by uslyszec .
      Oczywiscie zorek nie jest emigrantem, tudziez pasierbica balwania , toz to urodzona angjelka ,co nie ?
      Tak ze polecam odkolegowac sie od emigrantek ,balwaniu.

`
      • a74-7 Re: Z 22.08.21, 11:44
        Tak ze starych czasow- dodam od siebie -
        pod koniec lat 70 nieszkali u mnie Czesi- ojciec chcial wywiezc na zachod wyjatkowo zdolnego syna, zeby mial przyszlosc bardziej 'swietlana' niz w owczesnej Czechoslowacji.Mieszkanie 3 pokojowe, mieszkali pol roku ,tyle czasu ich utrzymywalismy , nie dostawali zapomog od panstwa.Pol roku trwala ich konwersacja z Home Office, wreszcie otrzymali przepustke do Australii.
    • a74-7 Re: Z 22.08.21, 11:50
      ufff,ulzylo mi big_grinbig_grin
      "No coz, tacy sami jak Polaczki w 1980 i 1981"
      swietnie sam sie zakwalifikowales..
      Ja z '75 smile
      A "toto" mi loto, wiesz o tym dobrze.
      • m.maska Re: Z 22.08.21, 14:15
        a74-7 napisał:

> ufff,ulzylo mi big_grinbig_grin
        > "No coz, tacy sami jak Polaczki w 1980 i 1981"
        > swietnie sam sie zakwalifikowales..
        > Ja z '75 smile
        > A "toto" mi loto, wiesz o tym dobrze.

A jesli o mnie chodzi, to poprosze sie ode mnie odkolegowac, jesli mnie ww. balwanie probuje zrownywac, w zadnym obozie nigdy nie bylam, nawet w poblizu takiego, nikt mnie nigdzie nie wysylal na zadne antypody, bylam w 1980 a potem w 1981 z wizyta u brata, ktory wyjechal z Polski w 1968, a w 1982r. wyszlam za maz i w 1983r. przyjechalam legalnie do kraju jeszcze przed narodzinami juniora, majac paszport konsularny. Nie wyjezdzalam za chlebem i nawet nie mialam takich planow. Gdyby nie stan wojenny, ktory mnie zatrzymal w Niemczech zapewne inaczej potoczylyby sie moje losy. A pasierbica balwana wyjechala wiele lat pozniej, juz w czasach wolnej Polski.
        • al-szamanka Re: Z 22.08.21, 21:17
          m.maska napisała:

> a74-7 napisał:
          >
          > > ufff,ulzylo mi big_grinbig_grin
          > > "No coz, tacy sami jak Polaczki w 1980 i 1981"
          > > swietnie sam sie zakwalifikowales..
          > > Ja z '75 smile
          > > A "toto" mi loto, wiesz o tym dobrze.
          >
          > A jesli o mnie chodzi, to poprosze sie ode mnie odkolegowac, jesli mnie ww. bal
          > wanie probuje zrownywac, w zadnym obozie nigdy nie bylam, nawet w poblizu takie
          > go, [nikt mnie nigdzie nie wysylal na zadne antypody, Gdyby nie stan wojenny, ktory mnie zatrzymal w Niemczech zapewne inaczej
          > potoczylyby sie moje losy.

Dokładnie, ze mną było tak samo. Przyjechałam do Wiednia, ponieważ koleżanka zaprosiła mnie i jeszcze jedną na przedstawienie teatralne "Romeo i Julia". Posiedziałyśmy w Wiedniu tydzień, potem przyjechałyśmy do Salzburga i jakoś tak się stało, że tu zostałam do dziś.
        • m.maska Re: Z 23.08.21, 09:51
          m.maska napisała:

> a74-7 napisał:
          >
          > > ufff,ulzylo mi big_grinbig_grin
          > > "No coz, tacy sami jak Polaczki w 1980 i 1981"
          > > swietnie sam sie zakwalifikowales..
          > > Ja z '75 smile
          > > A "toto" mi loto, wiesz o tym dobrze.
          >
          > A jesli o mnie chodzi, to poprosze sie ode mnie odkolegowac, jesli mnie ww. bal
          > wanie probuje zrownywac, w zadnym obozie nigdy nie bylam, nawet w poblizu takie
          > go, nikt mnie nigdzie nie wysylal na zadne antypody, bylam w 1980 a potem w 198
          > 1 z wizyta u brata, ktory wyjechal z Polski w 1968, a w 1982r. wyszlam za maz i
          > w 1983r. przyjechalam legalnie do kraju jeszcze przed narodzinami juniora, maj
          > ac paszport konsularny. Nie wyjezdzalam za chlebem i nawet nie mialam takich pl
          > anow. Gdyby nie stan wojenny, ktory mnie zatrzymal w Niemczech zapewne inaczej
          > potoczylyby sie moje losy. A pasierbica balwana wyjechala wiele lat pozniej, j
          > uz w czasach wolnej Polski.
          >
          >

Do Niemiec towarzycho jechalo do Berlina, bo do Berlina niepotrzebna byla wiza - ja natomiast swoja wize odstalam na Saskiej Kepie.
          Ale, doskonale pamietam jak traktowani byli Polacy, ktorym udalo sie przyjechac do Niemiec ale nie mieli podstaw zeby pozostac. Musielii skladac papiery o azyl, do czasu rozpatrzenia tychze nie wolno im bylo opuszczac okregu w ktorym takie podanie zlozyli a po roku 1989 (okragly stol) kiedy Niemcy uznali, ze nic im nie grozi w Polsce, wszyscy dostali 2 tygodnie na spakowanie i zjazd do Polski - niektorzy po 10 latach wrocili, kiedy byla juz sansa na zahaczenie sie na stale, bo w Polsce sie nie udalo. Wtedy bylo juz latwiej.

Ci nachodzcy ktorzy dzisiaj koczuja na Bialorusi nie wjechaliby do Bialorusi gdyby nie mieli bialoruskich wiz - skoro starali sie o bialoruskie wizy, to niech tam siedza. Skoro Lukaszenka im te wizy dal, to niech ich teraz trzyma.
          Jakos tak bylo, ze jesli mialam, a mialam, niemiecka wize pobytowa w paszporcie konsularnym, to ryzykowne bylo nawet przy otwartych granicach jechac do Luksemburga czy Francji, a w 1988 jadac na zaproszenie do Szwajcarii, zalatwialam na granicy szwajcarskiej wize, mimo, ze nikt mnie nie zatrzymywal, ale gdyby sie cos wydarzylo, ubezpieczenie na pewno skorzystaloby z faktu, ze bedac bez wizy bylabym tam nielegalnie.
    • m.maska Re: Z 22.08.21, 14:04
      "Służby Polski, Litwy i Łotwy będą zdecydowanie bronić naszych granic. Obecne działania reżimu Łukaszenki traktujemy jako element wojny hybrydowej i próbę destabilizacji sytuacji w regionie. Są to działania wymierzone w Unię Europejską jako zemsta za nałożone na Łukaszenkę sankcje"

- napisał Mateusz Morawiecki.

"Wbrew fałszywym informacjom – rozpowszechnianym także w polskich mediach – trzeba podkreślić, że sprowadzeni przez białoruskie służby migranci znajdują się w dalszym ciągu na terenie Białorusi" - stwierdził.

"Znajdujący się po stronie białoruskiej migranci – w większości pochodzący z Iraku bądź Syrii – legalnie znaleźli się na terytorium Białorusi. W związku z tym, zgodnie z prawem międzynarodowym, to Białoruś jest za nich odpowiedzialna i powinna zapewnić im ochronę" - uznaje.

Premier dodał, że ani Polska, ani żadne inne z ww. państw nie dopuści do nielegalnej emigracji, a zadaniem ich jest strzeżenie bezpieczeństwa swoich obywateli i granic zewnętrznych UE.
      • m.maska Re: Z 22.08.21, 14:05
        Gdybym miala cos do powiedzenia, to bylabym za tym zeby ich przepuscic, Merkel ich juz w 2015 zaprosila, oni i tak w Polsce nie zostana, pojda po zasilki do Niemiec.
        • a74-7 Re: Z 22.08.21, 15:31
          ," oni i tak w Polsce nie zostana, pojda po zasilki do Niemiec."
          Dokladnie tak bedzie; dlatego jak juz pisalam u renaty- ja bym im te podroz ciutke przyspieszyla ,100ojro na droge i pod granice niemiecka w te pedy.smile
          To chyba jest wyjatkowo humanitarne rozwiazanie , a zorek bedzie wprost zachwycony !
          Balwanie i inni w Poolandii mysla ze macicami, paradami homoseksualistow i uchodzcami Rzad obala.
          Naprawde trzeba byc balwaniem ,zeby w to wierzyc .
          • m.maska Re: Z 22.08.21, 16:02
            a74-7 napisał:

> ," oni i tak w Polsce nie zostana, pojda po zasilki do Niemiec."
            > Dokladnie tak bedzie; dlatego jak juz pisalam u renaty- ja bym im te podroz ci
            > utke przyspieszyla ,100ojro na droge i pod granice niemiecka w te pedy.smile
            > To chyba jest wyjatkowo humanitarne rozwiazanie , a zorek bedzie wprost zachwyc
            > ony !
            > Balwanie i inni w Poolandii mysla ze macicami, paradami homoseksualistow i ucho
            > dzcami Rzad obala.
            > Naprawde trzeba byc balwaniem ,zeby w to wierzyc .

O to chodzi, ze sie juz wyprztykali z pomyslow... to juz nikogo nie rusza, niech sobie laza jak lubia.
            Akurat wczoraj rozmawialam z matka 16-latki i opowiadala mi jak to bylo z tymi "protestami"... w styczniu chyba zlapala swoja corke wychodzaca z domu wieczorem: a ty dokad? a na demonstracje, a na jaka demonstracje? kolezanki tam beda.... ja ci dam demonstracje, juz sie rozbieraj. Nigdzie nie bedziesz lazic. No ale to matka, ktora sie interesuje dzieckiem. A na Lumpart suchej nitki nie zostawila. Lumpart zgonila dzieciaki, ktore nie mialy pojecia o co chodzilo, ale "kolezanki tam beda".
            • a74-7 Re: Z 22.08.21, 16:22
              U nas byl wczoraj pod No 10 i pod Parliamentem protest Afganczykow i zdaje sie BLM z nimi protestowalo...Same doktorskie twarze ,ktore sie z zawodem minely .....
              Protest otrzymal negatywne komentarze, widze ,ze Anglicy to chyba sami ra.sisci .
    • a74-7 Re: Z 22.08.21, 16:06
      Tu prosciutki text dla glacaty balwanie, przeslabizuj sobie , moze cus skumasz...

EU condemns Belarus' 'aggressive' attempts to 'destabilise' bloc as police in full riot gear are filmed illegally pushing migrants over its borders
      EU condemned Belarus for 'aggressive behaviour' over illegal border crossings
      In a statement, they declared the crossings as a 'direct attack' on EU stability
      Migrant movements spiked from Belarus after sanctions slapped on the country
      By SAM BAKER FOR MAILONLINE

PUBLISHED: 11:51, 19 August 2021 | UPDATED: 10:40, 20 August 2021

The European Union has condemned what it called Belarus' 'aggressive behaviour' in organising illegal border crossings with migrants into Latvia, Lithuania and Poland with the aim of destabilising the 27-nation bloc.

So far this year, more than 4,100 asylum-seekers, most of them from Iraq, have illegally crossed from Belarus into Lithuania.

That's 50 times more than during all of 2020 and they're being sheltered in temporary camps across the Baltic EU member.

It comes after the Lithuanian border force released video footage in which it claims Belarusian police officers in riot gear illegally pushed migrants over their border.

The European Union has condemned what it called Belarus' 'aggressive behaviour' in organising illegal border crossings with migrants into Latvia, Lithuania and Poland with the aim of destabilising the 27-nation bloc. Pictured: Lithuanian border force released footage in which they claim Belarus police in riot gear illegally pushed migrants over their border
      The European Union has condemned what it called Belarus' 'aggressive behaviour' in organising illegal border crossings with migrants into Latvia, Lithuania and Poland with the aim of destabilising the 27-nation bloc.

Poland said Wednesday it had deployed nearly 1,000 troops to its border with Belarus to help border guards cope with a surge of migrants - again mostly from Iraq - who were trying to enter the country.

'This aggressive behaviour is unacceptable and amounts to a direct attack aimed at destabilising and pressurising the EU,' said a statement by Slovenia, which holds the bloc's rotating presidency until the end of the year, after emergency talks among the bloc's interior ministers.

'The European Union will need to further consider its response to these situations in order to increase its effectiveness and to deter any future attempts to instrumentalise illegal migration in this manner,' the statement said.

The migrant movements spiked dramatically after the EU slapped sanctions on Belarus officials.

In the footage, a line of migrants could be seen being directed by a large group of police personnel +7
      In the footage, a line of migrants could be seen being directed by a large group of police personnel

The migrant movements spiked dramatically after the EU slapped sanctions on Belarus officials. The measures were imposed after President Alexander Lukashenko (pictured) ordered a crackdown on opponents and protesters after claiming victory in a vote last year that the West denounced as rigged +7
      The migrant movements spiked dramatically after the EU slapped sanctions on Belarus officials. The measures were imposed after President Alexander Lukashenko (pictured) ordered a crackdown on opponents and protesters after claiming victory in a vote last year that the West denounced as rigged

The measures were imposed after President Alexander Lukashenko ordered a crackdown on opponents and protesters after claiming victory in a vote last year that the West denounced as rigged. His main election challenger fled to Lithuania.

Slovenia said EU nations are 'determined to take all necessary measures to effectively protect all the EU external borders, by counteracting Belarus' aggression.'

The issue has become more acute in the light of the Taliban takeover of Afghanistan that was completed on Sunday, with many Afghans trying to flee the country, fearing reprisals.

EU member states are nervous about a replay of Europe's 2015/16 migration crisis when the chaotic arrival of more than a million people from the Middle East stretched security and welfare systems and fuelled support for far-right groups.

A long row of police officers, donning riot gear and holding shields could be seen in formation in the footage

After talks with Lithuanian Prime Minister Ingrida Simonyte on Wednesday, EU Parliament President David Sassoli (pictured) accused Lukashenko of 'exploiting these poor people, men and women'

The ministers, without direct reference to Afghanistan, said there was 'a need to strengthen the entire external border' of the EU to prevent illegal crossings in the future.

No details about how that might happen were provided.

Many of the migrants were believed to have arrived in Belarus by plane on commercial flights from Iraq. Those flights have stopped for now, perhaps in part due to the EU's threat to impose visa restrictions on Iraqi citizens and officials.

Still, Lithuania's border guard released video footage on Wednesday which it said reveals that migrants are being pushed across the border into EU territory by Belarus riot police.

Another video showed several people cross into Lithuania and immediately return to Belarus to be filmed by Belarus officials.

After talks with Lithuanian Prime Minister Ingrida Simonyte on Wednesday, EU Parliament President David Sassoli accused Lukashenko of 'exploiting these poor people, men and women.'

On Tuesday, German Chancellor Angela Merkel (pictured) and Estonian Prime Minister Kaja Kallas accused Lukashenko of launching a 'hybrid attack' against the bloc by channelling migrants to Lithuania, Latvia, Estonia and Poland in retaliation for the EU's sanctions

Poland said Wednesday it had deployed nearly 1,000 troops to its border with Belarus to help border guards cope with a surge of migrants. Pictured: File image of Lithuanian army soldiers installing razer wire on its border with Belarus on July 9, 2021

'I have seen these outrageous actions when officials push people across the border. It is both an issue of human rights, and also a question of protecting the border of the EU,' Sassoli said. 'It is an organized activity of the Lukashenko regime.'

On Tuesday, German Chancellor Angela Merkel and Estonian Prime Minister Kaja Kallas accused Lukashenko of launching a 'hybrid attack' against the bloc by channelling migrants to Lithuania, Latvia, Estonia and Poland in retaliation for the EU's sanctions.

Kallas said 'this is no refugee crisis, but this is a hybrid attack on the European Union.'

Merkel said she would raise the issue with Russian President Vladimir Putin in Moscow on Friday.

Belarus depends heavily on Russian energy supplies and Moscow has authorized loans to prop up the country's beleaguered economy.
      Poolandia robi dokladnie to czego junia od niej wymaga ,broni granic juni...
      no chyba ,ze balwanie chce ,zeby Poolandia opuscila Junie za wszelka cene ....wtedy brac ,uchodzcow i dokwaterowywac na sile do bogatszych domostwsmile
      • a74-7 Re: Z 22.08.21, 16:48
        sorel, powiedz balwaniu ,zeby sie odkolegowalo ode mnie.
        Rowniez nie bylam emigrantka poszukujaca kraju ktory by mnie przyjal , wyjechalam do rodziny ,za czasow PRLu, jako wyjatkowo mlode dziewcze , nie musialam szukac meza , starego czy mlodego zapewniajacego mi przyszlosc .Zatrzymala mnie najpierw "goraca polsko - wegierska przyjazn "wink, a pozniej malzenstwo i po kilku latach dziecko .Tak, ze nie przypisujmy sobie jakichs strasznych historiibig_grintongue_out
        Zorek,ktory niestety zatrzymal sie w czasie , moglby juz sobie darowac ta jazde po Polkach, nooo chyba ,ze zadna z nich nie chciala wtedy bobra z Poolandii i pozostal zal, ktory jak wiadomo- sciska ....big_grinbig_grin Bywa i tak smile
        Dziekuje za uwage.
        ps:
        Smutne te oczy Chiary.
        Przykro bardzo.
        • m.maska Re: Z 23.08.21, 11:12
          a74-7 napisał:

> sorel, powiedz balwaniu ,zeby sie odkolegowalo ode mnie.
          > Rowniez nie bylam emigrantka poszukujaca kraju ktory by mnie przyjal , wyjecha
          > lam do rodziny ,za czasow PRLu, jako wyjatkowo mlode dziewcze , nie musialam
          > szukac meza , starego czy mlodego zapewniajacego mi przyszlosc .Zatrzymala mni
          > e najpierw "goraca polsko - wegierska przyjazn "wink, a pozniej malzenstwo i po
          > kilku latach dziecko .Tak, ze nie przypisujmy sobie jakichs strasznych historii
          > big_grintongue_out
          > Zorek,ktory niestety zatrzymal sie w czasie , moglby juz sobie darowac ta jazd
          > e po Polkach, nooo chyba ,ze zadna z nich nie chciala wtedy bobra z Poolandii
          > i pozostal zal, ktory jak wiadomo- sciska ....big_grinbig_grin Bywa i tak smile
          > Dziekuje za uwage.
          > ps:
          > Smutne te oczy Chiary.
          > Przykro bardzo.

A w ogole trzeba byc ostatnim debilem zeby porownywac emigracje z krajow cywilizacji lacinskiej z najezdzcami z krajow muzulmanskich. Przede wszystkim nie slyszalam przez 40 lat, zeby emigranci z Europy szturmowali granice, rzucali sie na policje, czy organizowali klany i mieszkali w gettach.
          • a74-7 Re: Z 23.08.21, 13:02
            jak wspomnialam , oni robia to tylko i wylacznie w nadziei ,ze tym rozwala ten znienawidzony przez nich PiS.Trzeba byc wyjatkowym balwaniem & co, zeby przez 6 lat jeczec, jakie to une ucisnione som i latac z tym belkotem do jewropki.
            To jest prawdziwy chip on the shoulder big_grin.
            Jeszcze chyba 3 lata im tego' ucisku '.....pozostalo miec twarda dupe,skoro dyktat gorszy niz talibanski.

• a74-7 Re: Z 23.08.21, 13:22
              Dodam jeszcze ;jak Tusek przybija piateczki z Putinem - to Putin jest oki, ale gdyby tak Kaczynski sobie pozwolil- to juz zdrajca big_grinbig_grin
              Te podwojne standardy , wybiorcze , manipulacje prawda.....
              A kiedy czytam "moja Polska" albo nie "moja Polska ", odruch zwrotny sam sie wlacza.
              Glupolki swiadomie same oslabiaja deprecjonujac na arenie miedzynarodowej swoj kraj.

• a74-7 Re: Z 22.08.21, 16:09
      calosc tu
      www.dailymail.co.uk/news/article-9908017/EU-condemns-Belarus-police-filmed-illegally-pushing-migrants-borders.html
      wiecej tego w necie,niech sie balwanie pofatyguje samo.
      • a74-7 Re: Z 22.08.21, 18:06
        Aaa,wg balwania trzeba walic w PIS ,a nie w Szanownego Lukaszenke ,ktory pogrywa sobie emigrantami z Iraku .
        I wszystko jasne .... Te ruskie onuce pozostaly.
    • a74-7 Re: Z 22.08.21, 18:40
      Część zabrali, część dowieźli. Białoruscy pogranicznicy dostarczają nie tylko ludzi i żywność, ale też... papierosy
      Politycy opozycji i niektórzy celebryci przejęci losem biednych migrantów na granicy polsko-białoruskiej ciskają gromy w kierunku "bezdusznego" rządu i polskich pograniczników. Ich narracja o głodujących, jedzących trawę i pijących wodę z rzeki Afgańczykach właśnie legła w gruzach. Okazuje się, że białoruskie służby systematycznie dostarczają im żywność, napoje i... papierosy.

Beata Mańkowska | Niezalezna.PL

twitter.com/@Straz_Graniczna

Po stronie białoruskiej na wysokości m. Usnarz Górny znajduje się obecnie grupa 24 os.(20 m. i 4 k.), nie ma wśród nich dzieci. Część osób została zabrana przez str. białoruską, kilka nowych dowiezionych. Strona białoruska kilkukrotnie dostarczała dziś grupie żywność, napoje i papierosy

- poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

Po stronie białoruskiej na wysokości m. Usnarz Górny znajduje się obecnie grupa 24 os.(20 m. i 4 k.), nie ma wśród nich t.co/WNdQIE1RVaęść osób została zabrana przez str. 🇧🇾a kilka nowych dowiezionych.Str. 🇧🇾kilkukrotnie dostarczała dziś grupie żywność,napoje i papierosy.

— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) August 22, 2021
      Służby graniczne Białorusi zaprosiły dziś białoruskie media na spotkanie z koczującymi cudzoziemcami. Miejsce koczowiska zostało wcześniej przygotowane do nagrań telewizyjnych. Część osób została zabrana, a nowe przywiezione

- dodano.

Służby graniczne Białorusi zaprosiły dziś białoruskie media na spotkanie z koczującymi cudzoziemcami. Miejsce koczowiska zostało wcześniej przygotowane do nagrań telewizyjnych. Część osób została zabrana, a nowe przywiezione.Obecnie po str.🇧🇾 znajdują się 24 osoby#NaStrażyGranic pic.twitter.com/JKZ3pB3Hhd

— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) August 22, 2021
      Wcześniej służby informowały, że część migrantów wcale nie chce opuszczać miejsca koczowiska.

W ostatnich dniach po interwencjach Straży Granicznej, strona białoruska chciała zabrać całą grupę koczująca na wysokości m. Usnarz Górny. Ponad połowa cudzoziemców opuściła teren, pozostałe osoby nie chcą opuścić miejsca koczowiska

- czytamy na Twitterze SG.

Obcokrajowcy chcą dostać się do Polski i starać się o pomoc międzynarodową. Przejścia na polską stronę pilnują żołnierze i funkcjonariusze SG. Natomiast z białoruskiej strony przed ewentualnym odwrotem zagradzają im drogę tamtejsze służby.

Polska Straż Graniczna wskazuje, że w całym ubiegłym roku na odcinku podlaskim zatrzymano 122 osoby, które nielegalnie przekroczyły granice. W tym roku to już około 780 cudzoziemców. SG odnotowała dotychczas ponad 2 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy, z czego ok. 1 tys. 350 próbom pogranicznicy zapobiegli.

calosc tu
      niezalezna.pl/408460-czesc-zabrali-czesc-dowiezli-bialoruscy-pogranicznicy-dostarczaja-nie-tylko-ludzi-i-zywnosc-ale-tez-papierosy
      A ten podly PIS nawet podpasek mlodziakom nie chce dostarczyc ....
    • a74-7 Re: Z 22.08.21, 19:45
      najbardziej proste do skumania jest to ,ze Poolandia wypelnia rozkazy juni i chroni granice przed naplywem elementu ..ktorego junia (troche pozno) zaczyna sie bac .
      Nie kompromituj sie juz bardziej.
      • m.maska Re: Z 22.08.21, 20:26
        hahaha i jeszcze raz hahahaha....

Tuskowi zabrakło refleksu. Powinien interweniować wcześniej w sprawie granic. Pozwolił, by PO i jej media podpisały się pod szaleństwem

Donald Tusk ogłosił odwrót, nakazując opozycji zejście z pozycji radykalnie pro-imigracyjnych:

„Polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione. Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo” -

— ogłosił na Twitterze, dodając:

Ochrona nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działaniu. Za czasów PiS polską granicę przekroczyło rekordowo dużo nielegalnych migrantów.
        • m.maska Re: Z 22.08.21, 20:30
          Szef p.o. PO żadnych danych nie przedstawił, zresztą mogą okazać się złudne; to na czasy PiS przypada wielka fala migracyjna, i wzrost nielegalnych przekroczeń granicy nie byłby czymś zaskakującym. Ważne, że rząd PiS nie dopuścił do przyjęcia reguły „relokacji”, na który zgodził się rząd Platformy. Oznaczałoby to nie tylko 7 tys. przybyszów w pierwszej transzy, ale także stworzenie stałego mechanizmu, za pomocą którego Bruksela przerzucałaby kolejne dziesiątki, setki tysięcy osób.

Donald Tusk słusznie ogłasza odwrót. Choć nie znamy jeszcze wyników badań opinii publicznej, jest jasne, że większość Polaków chce bezpiecznych granic. Posłowie Joński i Szczerba czy też posłanka Jachira - wszyscy z Platformy - mogą co najwyżej zyskać parę tysięcy lajków, ale nowych wyborców nie przyciągną. To polityka szalona w odniesieniu do partii, która chce być nie na skrajnej lewej flance, ale w centrum, i z centrum chce rządzić.

Pytanie, czy interwencja przewodniczącego PO nie nastąpiła zbyt późno? Tak można sądzić. I politycy PO, i jej media, wysłali bardzo mocny sygnał do Polaków: jesteśmy za graniczną kapitulacją, za wpuszczeniem tych, którzy tam koczują, a tym samym także i kolejnych grup. Niechęć (nienawiść) do PiS-u przesłoniła rozum polityczny.

Ciekawe, czy Tusk zdoła narzucić korektę kursu głównemu nurtowi opozycji w tej sprawie. To ważna sprawa; może ona przesądzić o tym, czy marzenie Tuska, by Platforma znów stała się potężnym centrum, rozpychającym się na prawo i lewo, ma jakiekolwiek szanse powodzenia. Dziś wydaje się, że jednak nie. On sam nie pomaga; mówiąc o macierzyństwie jako „udręce” sięgnął przecież po język skrajnej lewicy.

Może on sam w czasie królowania w Europie przesunął się mocno na lewo, jednocześnie tego nie zauważając? Teraz też zabrakło mu refleksu. Powinien interweniować znacznie wcześniej. Przegapił chwilę, która być może zdecyduje o wynikach wyborów w roku 2023-im. CZYTAJ TAKŻE: „Płatki Śniegu” są wielkim zagrożeniem dla niepodległości. Już mdleją. Jak to, drut kolczasty, wojsko? Co zrobiłyby w razie wojny?

Autor
          Jacek Karnowski
        • al-szamanka Re: Z 22.08.21, 21:09
          m.maska napisała:

> hahaha i jeszcze raz hahahaha....
          >
          >
          > Tuskowi zabrakło refleksu. Powinien interweniować wcześniej w sprawie granic. P
          > ozwolił, by PO i jej media podpisały się pod szaleństwem

>
          > Donald Tusk ogłosił odwrót, nakazując opozycji zejście z pozycji radykalnie pro
          > -imigracyjnych:
          >
          > „Polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione. Kto to kwestionuje,
          > nie rozumie, czym jest państwo” -
          >
          > — ogłosił na Twitterze, dodając:
          >
          > Ochrona nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działan
          > iu. Za czasów PiS polską granicę przekroczyło rekordowo dużo nielegalnych migra
          > ntów.

No to bałwany, które wyły o nieludzkim PiSie i domagały się wpuszczenia nielegalnych maja teraz zagwozdkę.
          Mają do wyboru: poprzeć Tuska, co oznacza podkulić ogony pod siebie, albo cichutko zapiszczeć i już nigdy tematu nie poruszać.
          • m.maska Re: Z 23.08.21, 14:20
            al-szamanka napisała:

>
            > No to bałwany, które wyły o nieludzkim PiSie i domagały się wpuszczenia nielega
            > lnych maja teraz zagwozdkę.
            > Mają do wyboru: poprzeć Tuska, co oznacza podkulić ogony pod siebie, albo cichu
            > tko zapiszczeć i już nigdy tematu nie poruszać.
            >
            >

nie tylko Tuska ale i Unie...
      • al-szamanka Re: Z 22.08.21, 20:56
        a74-7 napisał:

> najbardziej proste do skumania jest to ,ze Poolandia wypelnia rozkazy juni i ch
        > roni granice przed naplywem elementu ..ktorego junia (troche pozno) zaczyna sie
        > bac .

> Nie kompromituj sie juz bardziej.

No ale gdyby Polska ich wpuściła, to tez by było wycie, że nie wypełnia nakazów Unii.
      • al-szamanka Re: Z 22.08.21, 20:59
        m.maska napisała:

> https://s20.directupload.net/images/user/210822/5bcgsdtx.jpg
        >

Jak widzę z Twojego pisania, to podwyrkowcy najbardziej identyfikują się z Hartwig, co jest bardzo zrozumiałe... wiadomo, baba z podstawówką.
        • m.maska Re: Z 23.08.21, 11:08
          al-szamanka napisała:

> m.maska napisała:
          >
          > > https://s20.directupload.net/images/user/210822/5bcgsdtx.jpg
          > >
          >
          >
          > Jak widzę z Twojego pisania, to podwyrkowcy najbardziej identyfikują się z Hart
          > wig, co jest bardzo zrozumiałe... wiadomo, baba z podstawówką.
          >

Z mojego pisania akurat nic nie widac, bo mnie wypociny tego marginesu zupelnie nie interesuja... pomijajac fakt, ze siedze wlasnie we Wrocku i nie mam czasu na czytanie tych wypocin, ktore zostaly juz dziesiatki jak nie setki razy wypocone na ekran.
          • al-szamanka Re: Z 23.08.21, 14:10
            m.maska napisała:

> al-szamanka napisała:

> >
            > > Jak widzę z Twojego pisania, to podwyrkowcy najbardziej identyfiku
            > ją się z Hart
            > > wig, co jest bardzo zrozumiałe... wiadomo, baba z podstawówką.
            > >
            >
            > Z mojego pisania akurat nic nie widac, bo mnie wypociny tego marginesu zupelnie
            > nie interesuja... pomijajac fakt, ze siedze wlasnie we Wrocku i nie mam czasu
            > na czytanie tych wypocin, ktore zostaly juz dziesiatki jak nie setki razy wypoc
            > one na ekran.
            >
            >

Ooooo, akurat nie o Tobie pisalam tylko o A74, z reszta zgadzam sie w 1225%
      • al-szamanka Re: Z 23.08.21, 15:38
        m.maska napisała:

> https://s20.directupload.net/images/user/210823/q953j3t8.jpg
        >

Ha kazdy wyjec powinien dostac cos takiego poczta normalna... i internetowa, gwoli potwierdzenia swojej "dobrej woli"
    • m.maska Re: Z 23.08.21, 17:12
      Trzeba przyznac, ze ci Afganczycy potrafia dokonywac cudow.... jednego dnia Talibowie objeli wladze a juz nastepnego dnia oni byli na Bialorusi - jak sie tak potrafia teleportowac, to niech sie od razu teleportuja do Niemiec.
      • a74-7 Re: Z 23.08.21, 17:39
        I co? Aniela ich wezmie ,tak z marszu ? Bo zdaje sie ostatnio chyba troszke zaniepokojona,ze za duzo juz ich w Juni .
        Nasza Patelka juz wiosna zaczela nawet odsylac do rodzinnych krajow , bo Chrancja elegancja pontonikami regularnie podsyla .kolko graniaste ....
    • rena-ta49 Re: Z 23.08.21, 20:36
      Może niektórzy czytają,ale czy rozumieją to co czytają? Im musi TVN ,GW-no prawda wyłożyć co mają myśleć i jak rozumieć tekst pisany.
      • al-szamanka Re: Z 23.08.21, 21:52
        rena-ta49 napisała:

> Może niektórzy czytają,ale czy rozumieją to co czytają? Im musi TVN ,GW-no praw
        > da wyłożyć co mają myśleć i jak rozumieć tekst pisany.

O tam, dla pomyleńców GW ma zawsze PRAWDZIWĄ rację
    • a74-7 Re: Z 24.08.21, 20:52
      wpolityce.pl/polityka/563699-prezydent-dzialanie-bialorusi-to-akcja-hybrydowa
      no,ba , a trzygwizdkowe sie nie zgadza i juz , bo niestluszczony musg wie lepiej

• al-szamanka Re: Z 24.08.21, 21:49
        a74-7 napisał:

> wpolityce.pl/polityka/563699-prezydent-dzialanie-bialorusi-to-akcja-hybrydowa
        > no,ba , a trzygwizdkowe sie nie zgadza i juz , bo niestluszczony musg wie lepi
        > ej

Mus-g mówisz. Mus?
        Takie coś rzadkiego jak biegunka np.?
        I wylatuje jakimś otworem... np.uszami?
    • a74-7 Re: Z 25.08.21, 14:34
      KRYZYS MIGRACYJNY
      Francuska opozycja przestrzega przed masową imigracją. Chcą wysyłać Afgańczyków do... byłych republik sowieckich

autor: PAP/EPA

Francuscy politycy, podkreślając, że prawo azylu jest niekwestionowalne, krytykują rząd za „brak czujności” i wzywają, by uniknąć masowej imigracji z Afganistanu. Proponują też między innymi, by uchodźcom zapewnić schronienie w dawnych republikach sowieckich.

Do Francji dzięki mostowi powietrznemu z Afganistanu sprowadzono ponad 1,5 tys. Afgańczyków. Czterech mężczyzn objęto kontrolą administracyjną z powodu podejrzenia o związki z talibami. Piąty został zatrzymany, gdyż prawdopodobnie próbował wyjść poza strefę dozwoloną (wszyscy uchodźcy sprowadzeni przez francuską armię poddani są 10-dniowej kwarantannie sanitarnej).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ewakuowany z Afganistanu okazał się… wydalonym z Danii przestępcą! Był skazany za kradzież i nielegalne posiadanie broni

Francuscy komentatorzy twierdzą, że ogromna większość Afgańczyków ma poglądy niedające się pogodzić z etyką europejską.

Sytuowany na prawym skrzydle centroprawicowej partii Republikanie deputowany Eric Ciotti nie szczędził słów krytyki wobec „braku czujności” władz, które „nie są w stanie sprawdzić, kogo sprowadzają do Francji”.

Nasze własne samoloty transportowe mogą stać się koniem trojańskim talibów

— mówił we wtorkowym wystąpieniu radiowym deputowany. Według niego „jest tu ryzyko piątej kolumny”, a „w tłum uchodźców talibowie mogą wmieszać swych żołnierzy”.

Informacja o podejrzeniach wobec niektórych uchodźców afgańskich wywołała natychmiastową reakcję prawicowego kandydata do przyszłorocznych wyborów prezydenta, przewodniczącego rady regionu Hauts-de-France, Xaviera Bertranda.

Rząd musi wytłumaczyć Francuzom, co stoi na przeszkodzie natychmiastowego wydalenia tych indywiduów

— wzywa w twitterowym wpisie.

Prawo musi się dostosować do wymogów naszego bezpieczeństwa, nie na odwrót. Obowiązek przyjmowania (uchodźców - PAP) we Francji schodzi na drugi plan, kiedy zagrożone jest bezpieczeństwo Francuzów. To jest jasne dla wszystkich oprócz… rządu

– napisała na Twitterze przywódczyni Zjednoczenia Narodowego (RN, dawny Front Narodowy) Marine Le Pen.

Uchodźcy do byłych republik sowieckich
      Wcześniej przewodnicząca rady regionu Ile-de-France (okręg paryski) Valerie Pecresse zaproponowała w wywiadzie dla radia RTL, by we współpracy z krajami otaczającymi Afganistan, szczególnie byłymi republikami sowieckimi, umieszczać tam uchodźców afgańskich.

Powiedzmy sobie jasno, dla Francji wezwaniem jest wstrzymanie imigracji. Nieopanowana imigracja, dodając się do nieudanej asymilacji, może doprowadzić nasz kraj do rozpadu

— tłumaczyła prawicowa polityk, która też zapowiedziała swą kandydaturę na stanowisko prezydenta republiki.

Za przyjmowaniem „wszystkich uciekających przed terrorem talibów” uchodźców wypowiadali się niektórzy politycy socjalistyczni, skrajnie lewicowi i zieloni. Wśród nich, pragnący zostać prezydentem, zielony mer Grenoble Eric Piolle, który uznał za obowiązek Francji przyjęcie „wszystkich uciekających przed terrorem talibów” i zapewnił, że jego miasto „gotowe jest do uratowania jak największej liczby istnień ludzkich”. Polityk wezwał Francję i Europę, by „nie robiły selekcji między dobrymi a złymi migrantami”.

Aurelien Marq przytacza na portalu miesięcznika „Causeur” dane Pew Research Center (amerykański think tank dostarczający statystyk demograficznych) z 2013 r. Wskazywały one na to, że 99 proc. afgańskich muzułmanów pragnie, by szariat stanowił oficjalne prawo, 85 proc. jest za kamienowaniem kobiet zdradzających mężów, a 79 proc. uważa, że muzułmanie porzucający swą religię mają być karani śmiercią.

Wśród tych, którzy uciekają, są nie tylko zeuropeizowani mieszkańcy Kabulu, ale również ludzie, którzy ani przez chwilę nie mają zamiaru dostosować się do nas, jeśli ich przyjmiemy. Wręcz przeciwnie, zdecydowani są zasklepić się w dotychczasowym sposobie życia

— wyraża przekonanie publicysta.

• a74-7 Re: Z 25.08.21, 14:37
        A stamtad juz blisko do Lukaszenki i postaraja sie przepchnac ich do Polski.
        Francja przestala juz nawet starac sie stwarzac pozory, ze gra fer w stosunku do innych panstw.
        Przyklad UK ,Polski , beda nastepne...soon.
        • m.maska Re: Z 25.08.21, 15:58
          Niech sobie przetlumacza tumany... to tylko kilka przypadkow z calego wachlarza... sposrod tych wszystkich najezdzcow od 2015 roku Afganczycy w statystykach kryminalnych sa nadreprezentowani:

Nach der gewaltsamen Tötung eines 13-jährigen Mädchens in Wien wird immer mehr über die Tatverdächtigen bekannt. Die Ermittler haben einen dritten Mann gefasst, der an dem Verbrechen beteiligt gewesen sein soll. "Oe24" berichtete, dass der 23-jährige Mann der Mitbewohner des 18-jährigen Tatverdächtigen sein und wie die beiden bereits festgenommenen Männer (16 und 18) aus Afghanistan stammen soll.

Flensburg – Der Fall sorgte bundesweit für Entsetzen! Am 12. März wurde die Schülerin Mireille B. (17) mit 14 Messerstichen in ihrer Wohnung in Flensburg getötet. Unter dringenden Tatverdacht geriet schnell Ahmad S., der 2015 als unbegleiteter Minderjähriger aus Afghanistan nach Deutschland kam.

Bisher ist es nur ein ungeheuerlicher Verdacht. Zwei junge Männer aus Afghanistan sollen ihre ältere Schwester in Berlin ermordet haben - "aus gekränktem Ehrgefühl", wie die Staatsanwaltschaft vermutet. Doch da in wenigen Wochen in der Hauptstadt gewählt wird, genügt schon der Anschein eines sogenannten Ehrenmordes, um nach Konsequenzen zu rufen.

Im Mordfall Mia V. erstach am 27. Dezember 2017 in Kandel (Rheinland-Pfalz) ein im Jahr zuvor als unbegleiteter minderjähriger Flüchtling eingereister Afghane seine 15-jährige deutsche Ex-Freundin.[1] Der Täter wurde wegen Mordes und Körperverletzung nach Jugendstrafrecht zu einer Haftstrafe von acht Jahren und sechs Monaten verurteilt.[2]

Afghanische Staatsbürger sind bei Delikten wie beispielsweise Vergewaltigung und Mord überrepräsentiert, wie Kriminalstatistiken aus den Jahren 2019 und 2020 zeigen. Bestimmte Faktoren beeinflussen aber Studien und Experten zufolge die Statistiken – wie groß dieser Einfluss ist, lässt sich nicht sagen. Zu diesen Faktoren gehören eine andere Anzeigebereitschaft von Gewaltopfern bei Fremden, die Alters- und Geschlechtszusammensetzung von afghanischen Staatsbürgern und eine mögliche statistische Unschärfe bei der Ermittlung der Kriminalitätsbelastung. Signifikante Zusammenhänge zwischen der afghanischen Staatsbürgerschaft und bestimmten Delikten lassen sich nicht feststellen.
          • m.maska Re: Z 25.08.21, 16:00
            ...ja tej dziczy w swoim sasiedztwie miec nie chce i wypraszam sobie porownania polskiej, czeskiej, wegierskiej, rumunskiej czy nawet rosyjskije emigracji do tej dziczy, ktora naplywa z Afganistanu.
              • al-szamanka Re: Z 26.08.21, 01:22
                Turlalam sie wczoraj ze smiechu, gdy po raz pierwszy zobaczylam jak ten Sterczewski latal jak wariat... co za osly reprezentuja lemingow!!!!
                • m.maska Re: Z 26.08.21, 07:38
                  Pewnie w tej niebieskiej torbie z ktora latal zygzakiem mial pluszaki, no takie pluszowe misie... w 2015 Niemcy z pluszakami witali nachodzcow.
                  • rena-ta49 Re: Z 26.08.21, 17:14
                    m.maska napisała:

> Pewnie w tej niebieskiej torbie z ktora latal zygzakiem mial pluszaki, no takie
                    > pluszowe misie... w 2015 Niemcy z pluszakami witali nachodzcow.
                    >

Sterczewski Sterczewskim, ale jak ta się rozpędzi to zdepcze żołnierzy i się w Mińsku zatrzyma.
                    https://pbs.twimg.com/media/E9pMtcHWQAs08Co?format=jpg&name=medium
                    PO wysyła swoje największe pitbulle...
                    • al-szamanka Re: Z 26.08.21, 20:07
                      rena-ta49 napisała:

> m.maska napisała:
                      >
                      > > Pewnie w tej niebieskiej torbie z ktora latal zygzakiem mial pluszaki, no
                      > takie
                      > > pluszowe misie... w 2015 Niemcy z pluszakami witali nachodzcow.
                      > >
                      >
                      > Sterczewski Sterczewskim, ale jak ta się rozpędzi to zdepcze żołnierzy i się w
                      > Mińsku zatrzyma.

O nie, prędzej go po drodze zaszczelą, nie pytając dlaczego tak biega, kim jest i czy ma immunitet.
    • m.maska Re: Z 08.09.21, 00:12
      Raz prozą, raz rymem - walczymy z propagandowym reżimem

Trzech afgańskich imigrantów zgwałciło Szwedkę. Kobieta ma między innymi zaawansowany autyzm, mentalnie jest na poziomie kilkuletniego dziecka. Wkładali jej butelkę w odbyt, powodując ogromny ból i okaleczenie.
      ,,Nie odważyłam się sprzeciwić, nie wolno mi odmówić Afgańczykowi, wiem jak się zachowują kiedy powie im się: nie. Mogliby mnie pobić" - zeznawała niepełnosprawna kobieta. Zeznała, że już wcześniej trzech Afgańczyków ją gwałciło. Kobieta zeznała również, że jeden z nich groził że ją zamorduje, jeśli zgłosi sprawę na policję.
      Gwałcicieli z Afganistanu nie można deportować, ze względu na sytuację polityczną w tym kraju.
      Na miejscu Szwecji rozważyłbym przysłanie ich na granicę polsko-białoruską. Nie zabraknie ani kretynów biegnących z reklamówkami, ani propagandowej pomocy ,,wolnych mediów", ani postępowych haseł:
      ,,najpierw ich wpuśćmy, a kim są to się okaże później".
      Bo skoro ,,ŻADEN człowiek nie jest nielegalny", to znaczy że ŻADEN. Lewacy nie krzyczą, że ,,PRAWIE żaden", tylko że: ,,ŻADEN".
      A lewacy przecież wiedzą co mówią...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka