Dodaj do ulubionych

A jednak szara ...;)

21.09.22, 13:41
Nie łudź się, Łódź!
Nowy spis powoduje, że zbladło mi lico: moja Łódź, co być mogła ojczyzny stolicą,

Marcin Wolski | Niezalezna.PL

drugie miasto – przed wiekiem zaledwie osada,
pustoszeje i – skandal! – właśnie z podium spada.
Wyprzedził ją już Kraków, rola jego mocna,
teraz na trzecie miejsce awansował Wrocław.
A ta, aglomeracja prawie milionowa,
gdzie prządki pracowite i Szkoła Filmowa,
wręcz ziemia obiecana dla przeróżnych kantów,
tygiel kultur, religii i raj fabrykantów....?
Gdy nagła transformacja kraj cały objęła,
Łódź, choć na suchym lądzie, całkiem zatonęła!

no i komcie :
Anonim123 21.09.2022 13:23
zdegradowane miasto przez KOmisarzy i Zdanowską do rolli wiochy, POzbawione dzielnic, sprawnej KOmunikacji miejskiej, dużych imprez artystycznych z Cameraimage na czele, ulice POzwężane i POrozKOpywane, remonty ciągnące sie latami, a wyremontowane (NIE które) ulice tera POnownie ida do remontu!!! Piniendzy mieszkańcy KOmunalki na ogrzewanie NIE dostają, bo Hanka budynków KOmunalnych NIE wpisała do ewidencji, wyburzyła nowa halę 'Bombonierkę" wraz z przylegającym parkingiem piętrowym w centrum!!

Jkm 21.09.2022 12:57
I to bez zielonego!!!

Anonim 21.09.2022 12:54
Kiedy na mostku kapitańskim towarzyszka zdanowska z partii aferałów, nie można się dziwić, że łódź tonie na suchym lądzie. Polecę teraz klasykiem: ja wam wójta (zdanowskiej) nie wybierałem.
Obserwuj wątek
    • a74-7 Re: A jednak szara ...;) 21.09.22, 13:43
      A jednak szara rzeczywistosc .
      • m.maska Re: A jednak szara ...;) 21.09.22, 20:49
        POtrafi wszystko utopic, nigdy nie POtrafili byc w Polsce gospodarzami, POtrafili tylko wyprzedawac rodowe srebra - mnie to nie dziwi.
    • rena-ta49 Re: A jednak szara ...;) 21.09.22, 21:26
      Łódź - kurwidołek Zdanowskiej i lewactwa, z roku na rok traci mieszkańców. Kiedyś drugie miasto Polski, dzisiaj wg danych ostatniego spisu powszechnego na czwartym miejscu. Za kolejnych 10 lat Zgierz wyprzedzi te lewackie slumsy.
      twitter.com/JedziemyDalej/status/1572273776066433024
    • a74-7 Re: A jednak szara ...;) 24.09.22, 20:41

Jakie elyty takie mniasto
      spidersweb.pl/2022/09/lodz-liczba-ludnosci.html
      "Jest jak jest, lepiej nie będzie, wyjdźmy na Piotrkowską i napijmy się piwa narzekając na miasto. Taka perspektywa jest wygodna i kusząca, fajnie jest być takim malkontentem i ponurakiem, ale potem idziesz zaniedbanym osiedlem i wszystkiego masz dosyć."
    • a74-7 Re: A jednak szara ...;) 25.09.22, 15:37
      Nooo,mural ; prawie Banksy ...nieee, to Borondo ...
      https://isupportstreetart.blob.core.windows.net/issabucket/2015/10/Borondo-Lodz-1.jpg
      A moze by tak odnowic ludziom chalupe ?
      • al-szamanka Re: A jednak szara ...;) 25.09.22, 18:34
        a74-7 napisał:

> Nooo,mural ; prawie Banksy ...nieee, to Borondo ...
        > https://isupportstreetart.blob.core.windows.net/issabucket/2015/10/Borond
> o-Lodz-1.jpg
        > A moze by tak odnowic ludziom chalupe ?

Bylam lata temu w Lodzi (nawet wreczylam achajowi widokowke z pozdrowieniami big_grin) i wlasnie tak ja pamietam. No maja tam Manufakture i jakas tam ulice, ale reszta w oplakanym stanie.
        Dwa bukiety nigdy nie beda w stanie udawac ukwieconej łaki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka