31.03.06, 19:56
napiszcie coś więcej bo szukam i szukam ale tylko gotowe wyroby znajduję smile
wiem ze trzeba miec wąskie paski papieru (jak wąskie), klej (ale jaki, magic
glue?) i jakas igle do zawijania smile no i jak to zawijac smile moze gdzies sa juz
jakies wyjasnienia?. naczytalam sie po angielsku a teraz chcialabym jakies
rozjasnienie smile
Obserwuj wątek
    • makoz14 Re: Quilling 31.03.06, 22:17
      Używa się zazwyczaj pasków o szerokości od 3 do 2,5 cm na rózne elementy.
      węższych do takich kartek
      www.crs.co.nz/lilystubbs/images/1e.jpg
      A szersze są potrzebne do takich
      www.fcblu.com.br/eventos/oficinas/fotos/oficina-de-quilling.jpg
      Urządzonko do skręcania wygląda jak widełki. Ja wbiłam sobie bardzo grubą
      tapicerską igłę w drewnianą obsadkę i obciełam jej czubek, tak by powstały widełki.
      SZablon można kupić taki dla kreślarzy, plastikowa płytka z kilkunastoma
      kółkami różnych rozmiarów.
      Zwijasz pasek igłą i następnie smarujesz koniec klejem, ale nie skleasz jeszcze.
      Wkładasz do szablonu, aby mieć odpowiednią wielkość i dopiero wtedy doklejasz.
      Reszta później , bo muszę teraz lecieć.
      • tijgertje Re: Quilling 01.04.06, 10:07
        Używa się zazwyczaj pasków o szerokości od 3 do 2,5 cm na rózne elementy.

        Cm czy mm? JA tam sie nie znam, ale jak zobaczylam przyklad, to wychodzi,
        ze straszniegruba by ta kartka musiala bycsmile
      • makoz14 Re: Quilling 01.04.06, 13:17
        Paski mają od 3 mm do 2,5 cm.Tu widać jak można wykorzystać różne szerokości
        pasków do zrobienia bączków.
        www.jjquilling.co.uk/images/spinningtops1.jpg
        Te szersze nie służą do zawijania tylko do nacinanych kwiatków.Zawija się te
        wąziutkie. Kupowałam paski złote i srebrne w komplecie(3mm i 5 mm)
        Paski przycina się do długości odpowiedniej dla wzoru.
        Wyjęty z szablonu sklejony pasek w kształcie kółka formuje się w listki płatki,
        czy inne wzorki. Można też robić z niesklejanych pasków
        www.auscraftnet.com.au/projects/quilling.php

        www.bastelfanatiker.de/kartentechnik/Quillingkarte.htm


        Fajne wzory
        cardinspirations-usa.com/demo/quil3.htm
        www.quilledcreations.com/quillinggallery/index.php
        www.creativepapercrafts.com/products/quilling.aspx
        www.amytree.com/quilling/sp2.html
        www.decoratedmemories.com/PICS/weddings/bouuet%20lilly%20%20ruler.jpg
        www.bradwell.plus.com/julbrad/quilling.htm
        www.ericas.com/crafts/quilling/tools.htm
        www.quilledcreations.com//eshop/quillingkits.asp
        A tu kartki z naszej galerii
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=1111&w=36040217&a=36677824
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=1111&w=25361214&a=25361214
        Jeszcze były inne ale nie mogę znaleźćsmile
    • dzavala Re: Quilling 01.04.06, 11:06
      Paseczek ma mieć 5 mm szer i ok. 35 cm długości.
      A "urządzenie" do zwijania kółeczek można zrobić z np. patyczka od szaszłyków -
      naciąć go z góry, wsunąć w nacięcie koniec paska i zwijać.
      Sam tego nie robiłam, więc może nie powinnam się wymądrzać, ale mam książeczkę
      (niestety po niemiecku), gdzie to wyczytałam, a w zasadzie zobaczyłam na
      obrazkach (niemiecki jest dla mnie wielką niewiadomą). Gdybyś była
      zainteresowana - mogę podesłać Ci skan - z obrazków można zorientować się co i
      jak.
      • ara23 Re: Quilling 01.04.06, 16:48
        dzieki za wszystkie informacje, bede sobie jeszcze doczytywala, mam troche
        znajomych w usa to moze ta igla nie kosztuje tak duzo i pewnie papiery tez maja
        gotowe to moze uda mi sie kupic smile
        • ara23 Re: Quilling 01.04.06, 18:18
          juz znalazlam na forum tez sklep ceny nawet atrakcyjne
          papierki 50 paskow w jednym kolorze 1.4 $
          tablica z roznymi koleczkami (mialam kiedys taka linijke) za 15 $
          zestaw dwoch roznych igiel 7 $
          • makoz14 Re: Quilling 01.04.06, 20:01
            ara23 napisała:
            ceny nawet atrakcyjne
            > tablica z roznymi koleczkami (mialam kiedys taka linijke) za 15 $

            Popatrz tutaj
            www.architekci-sklep.pl/sklep.php?op=foto&id=5143&pid=5071&foto=0
            • ara23 Re: Quilling 01.04.06, 22:09
              o smile czyli nadal mozna takie cos u nas dostac smile no to niedlugo zaczne wycinac
              paseczki, potem jakas igle wykombinuje i do zabawy smile
              • dora_2.pl Re: Quilling 01.04.06, 23:34
                www.whimsiquills.com/kits/kit1.htm dużo pomysłów!
                Jeżeli link się nie otworzy , należy prawym przyciskiem myszy zaznaczyc adres
                ,potem wkleic w okno adresowe i enter
                pozdrawiam - Dorota
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka