Dodaj do ulubionych

suszenie kwiatów do albumów

15.06.09, 23:43
Witam,
chciałabym w przyszłości w albumach wykorzystać suszki (kwiaty, liście), ale
nigdy ich sama nie suszyłam.
Mieszkam blisko lasu, więc mam co zbierać smile
Podpowiecie o zrobić po ich zebraniu?
z góry dziękuję smile
Obserwuj wątek
    • mekinking Re: suszenie kwiatów do albumów 18.06.09, 17:17
      będąc dzieckiem suszyłam kwiatki w książkach lub pod dywanami, trzeba je było
      tylko przełożyć jakąś bibułką czy innym cudeńkiem. ale nie wiem jak je
      zabezpieczyć, żeby względnie zachowały kolor, zawsze po jakimś czasie bladły,
      może lakierować lub coś takiego
      • alejapasji Re: suszenie kwiatów do albumów 18.06.09, 23:58
        mam już poprzekładanych kilka zeszytów A4 - koloru raczej nie
        zachowają, ale nie jest to dla mnie najważniejsze smile
        • jolasek77 Re: suszenie kwiatów do albumów 19.06.09, 20:42
          dokladnie, trzeba poprzekladac chusteczkami higienicznymi badz papierem
          toaletowym - czyms co odciagnie "wilgoc".

          a takie suszki ktore mozna kupic w sklepach /te naprawde idealne/ suszy sie w
          specjalnym urzadzeniu. cos na wyglad zeszytu, tylko ze ono przy okazji suszy i
          prasuje kwiatki i liscie...
          i drogie jest niestety sad
          • alejapasji Re: suszenie kwiatów do albumów 20.06.09, 10:21
            a co to za cudo?
            nie spotkałam się jeszcze z takim urządzeniem
            możesz napisać coś więcej?
            • jolasek77 Re: suszenie kwiatów do albumów 22.06.09, 23:19
              chwilowo niebardzo mam czas by szperac i szukac w katalogach, ale chyba w
              niemieckim rayherze widzialam.
              to taka jakby "ramka/kratka" do niej sie wkladalo specjalne kartki (?) - ktore
              pewnie co jakis czas trzeba wymieniac, miedzy nie kwiatek i mocno zaciskalo. i
              tak po jakims czasie sie uszuszyl...
              nie pamietam ceny ale sama o tym tylko pomarzylam, wiec pewnie baaardzo wysoka sad

              a swoja droga - tak mysle, skoro kwiatki do bukietow suszy sie w piekarniku - by
              nie tracily kolorow, moze takie normalne, na plasko mozna... sprasowac
              zelazkiem? smile takie banalne, ale przyszlo mi do glowy... nigdy nie probowalam wink
              • zielony_listek Stamperia 02.07.09, 11:08
                jolasek77 napisała:

                > chwilowo niebardzo mam czas by szperac i szukac w katalogach, ale
                chyba w
                > niemieckim rayherze widzialam.

                Ja mam Stamperii, taki:
                www.stamperia.com/pl/elencoprodotti.php?cod_grupp=008&cod_sott_grupp=003

                Kupiłam w pasmanterii Bocian w Warszawie, pewnie w innych punktach
                ze Stamperia tez są do dostania. Ceny nie pamiętam, ale raczej
                normalna. Tyle, że ta ramka jest nieduża.

                Sa to dwa kwadratowe kawałki sklejki (ramki) z dziurkami na śruby na
                rogach. Na ramce układa się folię (zwykła plastikową, pewnie dla
                zabezpieczenia ramki), na to bibułkę, układa się kwiaty czy listki,
                na to znowu bibułka, folia i druga ramka.
                Teraz skręca się mocno ramki ze soba za pomoca śrub włożonych w
                dziurki w rogach ramki.
                Mysle, że nawet samemu mozna cos takiego zmajstrować, tylko żeby
                nakrętki "do zaciskania" były wygodne (w Stamperii są takie
                motylki), bo skręcanie zwykłymi nakrętkami może byc niewygodne.

                Sekret tkwi w tym sprasowaniu - suszki wychodzą płaskie, takie jak
                te gotowe suszki sprzedawane. Oczywiście bardziej "pękate" kwiatki
                nie dadzą się zupelnie splaszczyc smile
                Co do koloru, część zachowuje lepiej, część gorzej, ale generalnie
                jest całkiem nieźle. To chyba zależy od gatunku smile

                Pozdrawiam
                zielony_listek
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka