alejapasji 15.06.09, 23:43 Witam, chciałabym w przyszłości w albumach wykorzystać suszki (kwiaty, liście), ale nigdy ich sama nie suszyłam. Mieszkam blisko lasu, więc mam co zbierać Podpowiecie o zrobić po ich zebraniu? z góry dziękuję Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mekinking Re: suszenie kwiatów do albumów 18.06.09, 17:17 będąc dzieckiem suszyłam kwiatki w książkach lub pod dywanami, trzeba je było tylko przełożyć jakąś bibułką czy innym cudeńkiem. ale nie wiem jak je zabezpieczyć, żeby względnie zachowały kolor, zawsze po jakimś czasie bladły, może lakierować lub coś takiego Odpowiedz Link
alejapasji Re: suszenie kwiatów do albumów 18.06.09, 23:58 mam już poprzekładanych kilka zeszytów A4 - koloru raczej nie zachowają, ale nie jest to dla mnie najważniejsze Odpowiedz Link
jolasek77 Re: suszenie kwiatów do albumów 19.06.09, 20:42 dokladnie, trzeba poprzekladac chusteczkami higienicznymi badz papierem toaletowym - czyms co odciagnie "wilgoc". a takie suszki ktore mozna kupic w sklepach /te naprawde idealne/ suszy sie w specjalnym urzadzeniu. cos na wyglad zeszytu, tylko ze ono przy okazji suszy i prasuje kwiatki i liscie... i drogie jest niestety Odpowiedz Link
alejapasji Re: suszenie kwiatów do albumów 20.06.09, 10:21 a co to za cudo? nie spotkałam się jeszcze z takim urządzeniem możesz napisać coś więcej? Odpowiedz Link
jolasek77 Re: suszenie kwiatów do albumów 22.06.09, 23:19 chwilowo niebardzo mam czas by szperac i szukac w katalogach, ale chyba w niemieckim rayherze widzialam. to taka jakby "ramka/kratka" do niej sie wkladalo specjalne kartki (?) - ktore pewnie co jakis czas trzeba wymieniac, miedzy nie kwiatek i mocno zaciskalo. i tak po jakims czasie sie uszuszyl... nie pamietam ceny ale sama o tym tylko pomarzylam, wiec pewnie baaardzo wysoka a swoja droga - tak mysle, skoro kwiatki do bukietow suszy sie w piekarniku - by nie tracily kolorow, moze takie normalne, na plasko mozna... sprasowac zelazkiem? takie banalne, ale przyszlo mi do glowy... nigdy nie probowalam Odpowiedz Link
zielony_listek Stamperia 02.07.09, 11:08 jolasek77 napisała: > chwilowo niebardzo mam czas by szperac i szukac w katalogach, ale chyba w > niemieckim rayherze widzialam. Ja mam Stamperii, taki: www.stamperia.com/pl/elencoprodotti.php?cod_grupp=008&cod_sott_grupp=003 Kupiłam w pasmanterii Bocian w Warszawie, pewnie w innych punktach ze Stamperia tez są do dostania. Ceny nie pamiętam, ale raczej normalna. Tyle, że ta ramka jest nieduża. Sa to dwa kwadratowe kawałki sklejki (ramki) z dziurkami na śruby na rogach. Na ramce układa się folię (zwykła plastikową, pewnie dla zabezpieczenia ramki), na to bibułkę, układa się kwiaty czy listki, na to znowu bibułka, folia i druga ramka. Teraz skręca się mocno ramki ze soba za pomoca śrub włożonych w dziurki w rogach ramki. Mysle, że nawet samemu mozna cos takiego zmajstrować, tylko żeby nakrętki "do zaciskania" były wygodne (w Stamperii są takie motylki), bo skręcanie zwykłymi nakrętkami może byc niewygodne. Sekret tkwi w tym sprasowaniu - suszki wychodzą płaskie, takie jak te gotowe suszki sprzedawane. Oczywiście bardziej "pękate" kwiatki nie dadzą się zupelnie splaszczyc Co do koloru, część zachowuje lepiej, część gorzej, ale generalnie jest całkiem nieźle. To chyba zależy od gatunku Pozdrawiam zielony_listek Odpowiedz Link