Dodaj do ulubionych

Limit miejsc a liczba przyjętych

IP: *.adsl.inetia.pl 17.07.10, 12:31
www.polonistyka.uksw.edu.pl/attachments/600_K_I.pdf
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, dlaczego w polu ostatnim tej tabeli
jest aż 282 kandydatów zakwalifikowanych, a pozostali to rezerwowi,
skoro limit miejsc na danym kierunku wynosił około 150? Nie chodzi
przecież o uwzględnienie tych z II czy III roku, ze studiów
równoległych albo zaocznych, którzy chcą podjąć studia w trybie
dziennym...
Obserwuj wątek
    • Gość: ***** Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.10, 13:24
      Chodzi o to, że najprawdopodobniej część osób zrezygnuje ze studiów i wolą
      przyjąć więcej osób tak ,,w razie czego". Ostatnio widziałam, że np. na dzienne
      prawo na UWr był limit 300 osób, przyjęli te 300 osób i nagle się okazało, że
      152 osoby jednak zrezygnowały i musieli robić II turę i przyjmować ponad 150
      osób, żeby zapełnić puste miejsca. Pewnie dlatego uczelnia przyjęła więcej osób
      niż wynosi limit. Jak ja sama szłam na studia, to limit wynosił 300 osób,
      przyjęli 400, a i tak okazało się, że dużo osób zrezygnowało i ostatecznie
      przyjęto 197 osób, a później robiono dodatkowy nabór na studia.
    • Gość: kt Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.10, 13:51
      No po prostu wpadli na pomysł żeby zwiększyć limit i tyle. to że limit był 150
      to jest info ile są w stanie przyjąć gdyby ministerstwo się nie zgodziło
      zwiększyć limitu. Uczelnia sama sobie dozuje ilość kandydatów.
    • Gość: lilo Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.icpnet.pl 17.07.10, 14:15
      Połowa nie przyniesie dokumentów, więc liczba pewnie będzie zbliżona
      do tej pierwotnie przewidywanej, a uczelnia nie będzie musiała się
      bawić w drugą turę...
    • Gość: K. Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.mas.abpl.pl 17.07.10, 14:22
      Skoro uczelnie praktykują coś takiego, to czy jest w ogóle sens się łudzić, że
      na psychologię stosowaną na UJ przyjmą jeszcze kogoś z listy rezerwowej? Limit
      miał być 100, a przyjęli 149...
      • Gość: kt Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.10, 14:36
        No zapewne! połowa nie złoży dokumentów i może ci sie uda z rezerwowej wskoczyć
        • Gość: ? Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.adsl.inetia.pl 17.07.10, 16:00
          A teoretycznie - skoro te 282 osoby w IRK-u otrzymały wiadomość, że
          mogą składać papiery do konkretnego dnia i przed terminem
          ostatecznym papiery złożyłoby tylu maturzystów z gorszą punktacją,
          że grupa 150 studentów zostałaby zamknięta, mimo że osoby lepsze
          miały jeszcze czas na doniesienie dokumentów, ale ktoś je ubiegł itd.
          To nieprawdopodobne, ale wychodzi na to, że każdy zakwalifikowany =
          przyjęty.

          Zresztą nieważne, pierwszy raz spotykam się z taką listą
          rekrutacyjną i stąd zdziwienie :)
    • Gość: kt Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.10, 16:41
      Chłopie co ty za głupoty gadasz!
      Te 282 osoby były wg punktacji przyjęte i oni mają w odpowiednim terminie
      donieść dokumenty. Jeśli tego nie zrobią to Uczelnia zrobi drugi nabór.
      • Gość: ? Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.adsl.inetia.pl 17.07.10, 17:01
        Nie 282, skoro limit miejsc w tym roku akademickim wynosił na tym
        kierunku OKOŁO 150 OSÓB. W tym rzecz.
        I nie tym tonem, proszę. Nie jestem żadnym chłopem! :)
        • Gość: kt Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.10, 17:23
          No ze 150 zwiększyli limit do 282. Czego ty nie ogarniasz?
          Niektóre Uczelnie tak robią.Co ty jesteś taki omkły!
          • Gość: ? Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.adsl.inetia.pl 17.07.10, 17:58
            Limit nie został zwiększony i wiem to NA PEWNO.
            Badź łaskaw nie wypowiadać się tu o mnie, bo nie ja jestem tematem
            wątku. Jeżeli czujesz taką potrzebę, jest opcja: Rozpocznij nowy
            wątek.
    • Gość: ***** Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.10, 18:11
      Moim zdaniem może zrobią tak, że na uczelni poczekają aż minie termin składania
      dokumentów, zobaczą ile osób złoży dokumenty i prawdopodobnie wtedy wybiorą
      sobie te 150 osób, które są najlepsze. Albo może rektor sobie wymyślił, że
      przyjmą więcej ludzi, a Ty o tym nie wiesz.
    • Gość: Tawananna* Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.10, 18:35
      Uczelnie przyjmują więcej osób, bo wiedzą, że duża ich część
      ostatecznie wybierze inne studia. W ten sposób oszczędzają sobie
      drugiej tury (często z gorszymi kandydatami). Do tego nierzadko
      osoby składają dokumenty, a w październiku jednak się nie
      pojawiają...

      Jeśli na studia zdecydowałoby się znacznie więcej osób niż
      przewidywano, to też nie jest problem dla uczelni - odsieje ich na
      pierwszym roku. Coraz więcej uczelni decyduje się zresztą na
      przyjmowanie tłumów - po to, by nie zdawać się na wyniki matury,
      tylko samodzielnie przeprowadzić selekcję już na studiach.
    • Gość: kt Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.10, 18:39
      zamknij ten temat, bo jest zbędny.Skoro nie pojmujesz prostych rzeczy to na
      pewno nie powinieneś tam studiować. Zajmiesz im tylko miejsce a po pierwszym
      semestrze i tak cię wyrzucą.
      • Gość: ? @kt IP: *.adsl.inetia.pl 17.07.10, 20:02
        Jeśli jest zbędny, oznacz go jako taki.
        I jeszcze jedno: potrafisz wskazać jakąś moją wypowiedź, która
        wskazuje, że chcę podjąć tam studia?!
        Widzisz więcej pomiędzy znakiem zapytania, aaaa... rozumiem :)
    • Gość: kt Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.10, 20:31
      po co zadajesz zbędne pytania skoro ciebie nie dotyczą a tym bardziej takich
      których nie jesteś w stanie pojąć?
      Taki głupi tok myślenia jak ty posiada na tym forum z 10% internautów.

      DO ZAMKNIĘCIA!
    • Gość: ja Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.icpnet.pl 18.07.10, 00:00
      Nie patrz na limity.Przyjmują więcej bo część i tak nie zlozy dokumentów na tej
      właśnie uczelni.Zastanawia mnie ujawnaianie pesel osób przyjętych...
      • Gość: ola Re: Limit miejsc a liczba przyjętych IP: *.adsl.inetia.pl 18.07.10, 20:00
        a co jeśli nie nr PESEL, który jest przecież loginem także w IRK?
        widziałam kiedyś listę z imionami i nazwiskami osób przyjętych! po
        tygodniu ktoś to dopiero zmienił :O

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka