gazetagazetapl
18.08.05, 17:59
Witam
Może ktoś z Was orientuje się w przepisach dot. sprzedaży auta i coś mi
poradzi. Mieszkam w Wielkiej Brytani. W Polsce miałem fiata 126p,
postanowiełem go sprzedać. Niestety w czasie moich krótkich pobytów w Polsce
nie udało mi się to. Napisałem umowę kupna - sprzedaży i własnoręcznie ją
podpisałem. Pozostało tylko wpisać dane kupującego i datę. Właśnie ktoś kupił
mój samochód. Teść poszedł zgłosić sprzedaż (zanosząc oryginał umowy oraz
xero), niestety urzędniczka chce zobaczyć mój dowód osobisty. Czy znacie
sposoby jak zgodnie z przepisami wyrejestrować ten samochód gdy dowód
osobisty mam ze sobą w Angli? Może nie ma takiego przepisu z tym dowodem
tylko wymysł tej urzędniczki (wierzcie mi, że urzędniczki w Lublinie w
Urzędzie Pracy i Urzędzie Miejskim to traktują człowieka jak śmiecia, każda
urzędniczka też co innego mówi odnośnie różnych przepisów - jedynie w
Urzędzie Statystycznym jest kulturalna obsługa na wysokim poziomie).
A jak jest w UK? Chcesz zgłosić sprzedaż lub kupno samochodu - wysyłasz
druczek pocztą. Szukasz pracy? - możesz iść dowiedzieć się o oferty pracy do
Urzędu Pracy bez rejestracji, możesz też zadzwonić lub sprawdzić oferty przez
internet. A u nas? Rozumiem jak ktoś chce zasiłek czy zarejestrować się by
być ubezpieczonym, ale jak ktoś nie chce to powienien dostać kontakt do
pracodawcy bez tej całej biurokracji.
Trochę odbiegłem od tematu :)
A więc proszę o rady jak ktoś coś wie w tym temacie.
Pozdrawiam
Wojtek