almukantarat1 22.08.06, 20:20 Witajcie. MAm pytanie-który bank oferuje najkorzystniejsze warunki. Mam na myśli małe prowizje, niskie opłaty i dobry dostęp. Będę wdzięczny za pomoc Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Dymo Re: Konto dla studenta IP: *.netblok.pl 22.08.06, 20:23 Ja wlasnie zakladam w mbanku. Ma on swoje plusy i minusy jak kazdy. Nie pobieraja oplat za prowadzenie rachunku, zalozenie i za karte. Przelewy w obrebie mbanku sa darmowe a do innych bankow kosztuja astronomiczne 50gr. Minusem jest mala liczba wplatomatow, wiec jesli bedziesz chciala zasilac swoje konto to raczej przelew. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mm Re: Konto dla studenta IP: *.c29.msk.pl 22.08.06, 20:42 Ja też mam w mBanku - nie płacisz za prowadzenie, nie wymagają regularnych wpłat, bankomatów sporo (BZ WBK, Euronet, Cash4You). Nie ma kart debetowych, ale za to można się starać o studencką kartę kredytową. Co do wpłatomatów - w każdym większym mieście jest min. jeden (www.mbank.pl - na stronie banku jest lista). Wcześniej miałem konto w PKO BP - płaciłem 2 zł miesięcznie (teraz jest 2,50 zł, ale za to z dostępem do internetu). Często jednak uczelnia spóźniała się z wypłatą stypendiów i zdarzało się, że przez to nie wyrównałem debetu na czas - rezultat: 9,30 zł (koszty upomnień). Póki co z mBanku jestem zadowolony (jest całodobowa infolinia, więc zawsze można porozmawiać z konsultantem). Oprocentowanie wynosi chyba 0,5% (nie za dużo, ale studenci raczej majątku na kontach nie mają, więc wszystko jedno, czy dopiszą ci 5 gr, czy 15 gr). Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wisienka Re: Konto dla studenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.06, 21:40 ja równiez polecam konto w mbanku:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bw.com Re: Konto dla studenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.06, 22:22 Ja mam w pko sa i póki co nie narzekam... Owszem, dosyć dużo się płaci za korzystanie z konta - na miesiąc 4 zł, ale mam za to do wykorzystania "w razie czego" aż 300zł debetu. Jest dużo bankomatów pko sa, a także jeżeli w pobliżu nie ma mojego bankomatu mogę bez prowizji wypłacić w bankomacie euronetu. Co miesiąc oczywiście przysyłają mi do domu spis wszystkich transakcji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: studenciak Re: Konto dla studenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.06, 22:26 polecam multibank lub mbank Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dugo Re: Konto dla studenta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.06, 22:56 Ja też mam PKO SA i wadą jest opłata miesięczna 4 zeta, ale właśnie jest możliwy debet 300 zł z czego czętso korzystam ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Re: Konto dla studenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.06, 23:12 ja się zastanawiam nad zmianą konta w PKO, dużym minusem jest dla mnie dzienny limit wypłat z karty uzależniony od deklarowanych miesięcznych wpłat - w moim przypadku 150 zł.. czasami kłopotliwe, gdy chce się kupić choćby buty czy spodnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adasd Re: Konto dla studenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.06, 23:20 generalnie mbank ale jak studiujesz w poznaniu to polecam wbk bankomaty i banki co 200m :) bez oplat za prowadzenie konta obsluga przez neta za free no ale oprocentowanie zerowe Odpowiedz Link Zgłoś