Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    VAT na drewno

    IP: 62.233.149.* 30.03.02, 14:02
    Chcemy w najbliższym czasie zakupić drewno konstrukcyjne. W tartaku
    poinformowano nas, że VAT na drewno wynosi 22%... tylko w jednym przypadku
    zdarzyło im się sprzedać to samo drewno konstrukcyjne z 7% VATem. Podobno
    istnieje jakaś furtka w prawie (rozporządzenie mf), która pozwala na takie
    manewry... US niejednoznacznie to interpretuje... Podobno jak się kupuje całą
    konstrukcję, to można to jakoś podciągnąć pod 7%. Czy macie może jakieś
    doświadczenia z tym związane?
    Obserwuj wątek
      • razdwa12 Re: VAT na drewno 30.03.02, 18:38
        Zrób tak:
        Kup drewno ze ścinki, czyli bale (Vat 7%);
        następnie wykup usługę przetarcia (przycięcia) na odpowiedni wymiar (Vat 22%).
        A wszystko w jednym tartaku, Gdzie nic nie musisz wozić z miejsca na miejsce.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka