Gość: asia IP: *.crowley.pl 16.01.03, 14:14 co sadzicie o tych dwoch podlogach. bardziej podoba mi sie czeresnia, ale nie wiem jak z jej trwaloscia - twardoscia, wilgotnoscia i utrzymaniem. dab to jednak dab. co sadzicie, poradzcie. asia Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: zmora Re: parkiet - czeresnia - dab czerwony ??? IP: *.bphpbk.pl 16.01.03, 14:36 jak kupilem dab czerwony ..a czeresnia...chyba musi byc bardzo droga nie zastanawialem sie nad takim rodzajem podlogi. Czeresnia napewno nie nalezy do gatunkow twardych ..ale w spypialni czemu nie ;) pozdro zmora Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asia Re: parkiet - czeresnia - dab czerwony ??? IP: *.crowley.pl 16.01.03, 14:54 ja myslalm o czeresni do salonu. a cenowo jest podobne do debu czerwonego. a powiedz jak wyglada u ciebie ten dab - bo ja widzialam go w roznych miejscach i wszedzie inaczej wygladal - raz byl taki ciemnay, cieply innym razem bardziej rozowy jasny. jak u ciebie wyglada? i jesli mozna spytac ktora masz klase i gdzie kupowalas, jaka cena? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zmora Re: parkiet - czeresnia - dab czerwony ??? IP: *.bphpbk.pl 16.01.03, 16:19 Gość portalu: asia napisał(a): > ja myslalm o czeresni do salonu. a cenowo jest podobne do debu czerwonego. > a powiedz jak wyglada u ciebie ten dab - bo ja widzialam go w roznych miejscach > > i wszedzie inaczej wygladal - raz byl taki ciemnay, cieply innym razem > bardziej rozowy jasny. jak u ciebie wyglada? i jesli mozna spytac ktora masz > klase i gdzie kupowalas, jaka cena? jeszcze nie wygląda :) dopiero zakupiony. Ten ktory zamowilem jest bardzo jasny jak na dąb, no moze troszke ciemniejszy niz jesion. Wybralem I klasę w rozmiarze 300x70x22 mm (dlugoscxszerokoscxgrubosc) za m kw zaplacilem 96,5 PLN . A zakupu dokonalem w firmie KOTTEN ( nie wiem czy dobrze nazwe napisalem), firma ma swoja siedzibe w TTW OPEX w Al. Jerozolimskich, jak narazie obsluga ok. Mają bardzo duzy wybor, rowniez lakiery i kleje ( np. UZIN). Powiedzieli mi ze ostateczny koror/odcien parkietu zalezy od lakieru. Lakiery poliuretanowe troszke przyciemniaja kolor drewna , ja zdecyduje sie na matowy, ktory pozwoli zachowac naturalny odcien drewna. Mozesz sie do nich wybrac wszystko Ci wytlumacza i porownasz sobie wszystkie rodzaje klepki :) pozdro -- zmora Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asia Re: parkiet - czeresnia - dab czerwony ??? IP: *.crowley.pl 16.01.03, 16:30 dziei za tak szczegolowa odpowiedz :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: parkiet - czeresnia - dab czerwony ??? IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.01.03, 00:37 Właśnie położyłam dąb czerwony, klasa natur(I)-92zL/m2, 50*7*1.4. I jestem w szoku - zupełnie nie przypomina klasycznego dębu. Ma jasny, ciepły kolor, miejscami czerwony i mimo I klasy bardzo wyrażne, nierównoległe słoje, podobnie jak jesion. Nawet znajomy stolarz nie mógł zgadnąc, co to za gatunek drewna.Chyba jednak wolę zwykły dąb. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asia Re: parkiet - czeresnia - dab czerwony ??? IP: *.crowley.pl 17.01.03, 09:26 a mozesz powiedziec gdzie za taka cene dostalas taka szerokosc debu I klasa? asia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J-23 Re: dab czerwony IP: *.torun.cvx.ppp.tpnet.pl 17.01.03, 13:23 Dąb czerwony nie dlatego jest czewony, że ma czrwone, czy różowe drewno, ale spiczaste liście, które jesienią robią się jaskrawoczerwone. Jest to drzewo pochodzące z Ameryki, coraz częściej u nas sadzone w lasach, gdyż jest dużo mniej wymagające co do gleby i klimatu niż nasze dęby. No i rośnie dużo szybciej - a co za tym idzie, jego drewno nie jest tak twarde jak naszych dębów. Odpowiedz Link Zgłoś
aniapap Re: parkiet - czeresnia - dab czerwony ??? 17.01.03, 13:32 dzieki za wyjasnienia co do debu czerwonego a czeresni nikt nie kupil? nikt nie zna tego parkietu???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Parkieciarz Re: parkiet - czeresnia - dab czerwony ??? IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 18.01.03, 20:57 Obydwa gatunki sa trwałe. Twardzszy jest dąb czerwony chociaz czeresnia też ma wymaganą twardośc. Problem leży w tym ze dab czerwony lepiej sie zachowuje po położeniu nie pracuje tak bardzo jak czeresnia. Do klejenia czeresni zaleca sie tylko mocny klej poliuretanowy 30 pln /m2 koszt klejenia. Do klejenia debu wystarczy klej proszkowy lub mniej zdrowy żywiczny. Koszt klejenia to ok. 15 pln/m2. Jezeli nie chcesz miec szpar zimą zastosuj tradycyjne drewno dab Odpowiedz Link Zgłoś